Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

Rssa

I když Kevin Smith není můj oblíbený tvůrce, tak tento film je opravdu sranda. Oproti Clerks to má větší spád i lepší kadenci vtipů, stejně tak načasování. Milých 80 % ()

Shakeus

Jeden z těch rozhodně slabších filmů Kevina Smithe. Je to jak datadisk, neúplné, nedodělané a jako by narychlo splácané, ale na druhou stranu, jindy výborné tvůrce to tak úplně nezapře. ()

Hanys_

Další parádní kus od Smithe. Dialogy nabitá komedie, pro mě asi možná ještě o chlup lepší než první Clerks, která mu vlastně málem přinesla práci na filmovém Supermanovi. Ale to už je jiný příběh. 8/10 ()

Bouřňák

Přidávám se k těm, kteří nechápou relativně vysoké hodnocení tohoto filmu. Zápletka = velké klišé, většina filmu i dialogů nudí, herci se snaží, ale ty blbečky, které ztvárňují, jsem jim nežral. Na obhajobu dvou hvězdiček - občas jsem se opravdu zasmál a některé štěky (chápej jako krátké momentky spousty dialogů) byly opravdu trefné. P.S: Možná bych hodnotil mírně lépe, kdybych viděl dabovanou verzi. Ve spleti rychlých dialogů jsem se občas ztrácel. ()

Arach.No

Odvazová, šílená, geniální a bohužel u nás takřka neznámá, tím pádem silně nedoceněná popkulturní parodie. Kdo tohle viděl, ten už nezapomene. Jay s Bobem jsou tady ve skvělé formě a snímek nemá jediné slabé místo. Žádný pomalý rozjezd nebo trapný konec. A když už jsme u toho konce, dokud neuvidíte Jay and Silent Bob Strike Back, nepochopíte. ()

DannyBoy80

70%. Nedosahuje Clerks 2. Má to docela pomalý rozjezd, nicméně pasáž se soutěží a chvilku před soutěží je super. Doherty byla ve fázi těžkého fetu bych řek, byla skoro průhledná, taky podle toho hrála. Mlčoch a pako tradičně šílení, jejich sabotérské akce měly grády. ()

Wishkah

Pro mě naprosto nejlepší komedie Kevina Smithe. Skvěle absurdní situace, vypointované scény, přesně umístěné vulgarismy, Jay a mlčenlivý Bob v nejlepší formě ("Snootchie Bootchies!!!"), odkazy na popkulturu a vynikající Jason "Segaboy" Lee v jedné z hlavních rolí. Naprosto jedinečná komedie. ()

MkSallam

Safra, na obalu DVD by měl být nápis s varováním Ministerstva zdravotnictví: "Pozor, při sledování tohoto filmu se můžete zadusit smíchy....". Takhle mám Smithe rád, plného super hlášek, neuvěřitelně promakaných gagů (evil plány demolice pódia rulujou), velmi lehce nadhozené romantiky... a dokonalé práce s klišé. Když vám "záporák" začne přednášet svůj klasický "zlý" proslov ( za patřičně "zlého" hudebního doprovodu), je z toho poznat, kterak si to Smith za kamerou užívá... tak aby si to užil i divák. Pecka. ()

Milodar

Je to povedená punková garážovka. Soubor vtipných i trapných skečů hezky ladí se slabým příběhem. Všeho je tak akorát. ()

Perverz

Celé se to rozjíždí až od druhé půle, první taky dobrá, ale do poloviny jsem to viděl tak na tři hvězdy. Když jsem viděl Muže za pultem, to byla paráda, a čekal jsem s čím se vytasí Smith s Flákači. A jo, vidět to v době vzniku asi bych se zesral, rok 95, to jsem ještě nebyl ani v první třídě, a filmy mě tak nebraly., ale neztratí se to ani dneska. Je to origoš. Film je plný odkazů na komiksy, Hvězdné Války... Kevin to má asi rád. Je to takové osobní, tím myslím že Kevin točí co je mu libé a dává tam kus sebe. U toho příběhu s masturbací v letadle jsem šel do kolen :D, dobré jak cip. Moje chyba že třeba neznám tak komiksy a ani starwars mě moc nebere, asi bych si to užil více, ale i tak celkový dojem super... Jo. ()

IvoB

Vzorový příklad filmu, který je tak hrozná blbost, až je to super. Vulgární vtípky – ač prosté a velmi pubertální – prostě sednou celé té ujeté premise filmu a karikaturním postavám. V tomto ohledu by se jednalo o dost zábavnou, ale stále velmi primitivní (a průměrnou) komedii. Co však film staví o příčku výš, jsou hlavně ty popkulturní odkazy a vtípky (filmy, komiksy apod.). Celým film je navíc poskládán z naprosto absurdních situací a závěru. Je to trošku guilty pleasure, ale nemůžu si pomoct - ty 4* si to prostě zaslouží. ()

Reverger

Kevin Smith ví hodně o životě komiksáků, vyhulenců a flákačů a mezi námi? Umí to skvěle podat. Tak, že se od začátku až do konce jen královsky bavíte. ()

Renfield

Obvykle takový závěr neodpouštím a Jay s Mlčenlivým Bobem dělali, co mohli, abych ho nemusel vidět. Místo toho však zbourali pouze velikonočního zajíčka, což musím uznat, je náhrada více než dostatečná. Tam kde tenhle den v nákupáku tak úplně netáhnou TS s Earlem, tedy Brodiem (pár chvil je), nastupuje právě Jay a Mlčenlivý Bob s jejich plány a spoustou odkazů především na Star Wars. Ale nechybí ani důstojnější postavy, třeba taková o svém chybném rozhodnutí ve výtahu přesvědčovaná Brenda. Nebo moderní muž v těžce nepadnoucím obleku Affleck, jeho přesvědčovací metody potom probíhají na zadním sedadle Volkswagenu. Randy marně hledající plachetnici, dítě na eskalátoru a Stan Lee, jenž životními moudry umí přesvědčit... jak vážně je myslí, už je vedlejší. Závěrečná seznamovací soutěž, kterou nemá pod palcem nikdo jiný než Michael Rooker, protne osudy těch nejdůležitějších. A objeví se v ní Gill, ale ten nikoho nezajímá. Jen část toho, co Kevin Smith narval do jednoho obyčejného dne několika flákačů. Není to tak "hluboké" jako Clerks, za to to však působí podstatně kompaktnějším dojmem, vše navazuje, každá postava, maličkost i dialog mají smysl. Dialogy především! A ten závěr? Však ona je to někde v nitru vlastně romantická komedie. 80% ()

Risolutore

Pravděpodobně nejlepší film Kevina Smithe (přestože sám Smith ho údajně nesnáší), po okraj narvaný nesmrtelnými dalogy a hlavně - bezchybným Jasonem Leem v hlavní roli. S jeho láskou ke comicsu a naprostou úchylností se musí ztotožnit snad každý... nebo možná taky ne. ()

Greg25

Pořád nevím co si o tom filmu mám myslet, na jednu stranu vybroušené dialogy, narážky na komiksovou a konzumní kulturu a na straně druhé - neuvěřitelná nuda v první polovině filmu. Než se Flákači rozjedou tak to trvá až moc dlouho. 65% ()

Nolanofil

Buď nemám zmysel pre humor, alebo nemám dosť rokov nato, aby som chápal a bol mi blízky humor Kevina Smitha. Druhu šancu mu dám, ale až za pár rokov. ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2