Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

markotter

Film s typickými Smithovskými hláškami a postavičkami, ale také film, který mi hodně připomínal nějakou průměrnou teeny komedii. Takže pro mě takový lepší průměr. ()

Hashirama

Láska k popkultuře a vůbec láska a sex (a taky komiksy), to je ústřední motiv další Smithovy "existenciální" komedie, kde hlavní postavy navzdory své teatrálnosti jednají opravdu lidsky, divák se tak může ztotožnit s nejednou postavou nebo aspoň s jejími pocity a problémy. Přesto Smithovi nečiní nejmenší problém smíchat film půl napůl milostné trable dvou odkopnutých budižkničemů a roztomilé dvojice Forlani, Doherty s více či méně absurdními scénkami a charaktery v čele s kultovním Jayem a Tichým Bobem. Už to sice není takové překvapení jako Clerks, přesto film patří mezi top komedie historie. --- Fáze jedna: Nejdřív zaútočíš na LaFourse s fuseklí plnou drobnejch. Udělal bych to sám, ale včera jsem si na tvý matce namoh cemr. Takže ho tím cákneš po hlavě a vyřídíš ho jednou provždy... ()

mira.l odpad!

Co tohle do řiti ... bylo?? Že by to v r. 1995 mohlo mít 75%plus, no dobrá, ale dneska??? Možná jsem hňup, že fakt nevím, co je na Jayovi a Mlčenlivém Bobovi tak kultovního. A asi to ani vědět nechci. ()

holub109

Hodně povedená komedie od Kevina Smithe. Humor funguje na jedničku a dialogy jsou opravdu skvělé. Postavy jsou také zábavné, hlavně Jay a Silent Bob, kteří táhnou každou scénu, ve které se objeví. Stan Lee naprosto boží. 75% ()

Miksa odpad!

Některý věci prostě nepochopím. Kromě nekonečnosti vesmíru je to také zbožňování Kevina Smithe. Jak můžou českoslovenští diváci, vychovaní na dobrém vtipu komediií ze šedesátých let nebo v součastností pánů Smoljaka a Svěráka, považovat třeba jen jedinou část tohoto i dalších KS filmů za humor????????? ()

john.h

Parádní a hlavně zábavná podivaná, která si na nic nehraje. Utahuje si i z herců, kteří v této podívané hrají, konkrétně ze Shannen Doherty, které se ve filmu jednou řekne Brendo, i když se tak ve filmu vůbec nejmenuje a také tam proběhne nějaký fórek spojený s Beverly Hills. Občas je to sice trochu ujeté (batmanovské vybavení Silent Boba), ale jinak to baví snad každou minutu a každým fórkem. A i když jsou mi dva hlavní hrdinové z Clerks sympatičtější, než dvě hlavní postavy tohoto filmu, musím tento film přecejenom ohodnotit lépe než Smithovu prvotinu, jelikož mě prostě Mallrats bavil o trochu víc než Clerks. ()

Ronee

Nie veľmi typ humoru, aký mám vo filmoch rada. Fekálny humor mi nevadil, ani ho tu nebolo veľa, ale neviem neviem. Ide zrejme o snímku pre fanúšikov Jaya a mlčanlivého Boba, ktorí ako dvojka spolu radi vystupujú aj v iných filmoch. A je vidno, že je to lacný film, s popkultúrnymi odkazmi, ktoré keď nerozlúštite, môžte mať problém ako ja, že tento film nebude pre vás až taký zážitok. Je z toho však cítiť spontánnosť, slobodu a typický flákačský život, po akom každý občas zatúži. ()

freyinec

Podle mě nejlepší dílo z celé Smithovy režijní tvorby. Smršť vtipných dialogů, skečů, nadávek a opírání se do Star Wars a jiných mě naprosto pohltila, stejně jako naturalita hlavních protagonistů a opět výborné dvojce Jaye a Silent Boba. ()

Arsene

Nejdřív jsem si říkal, že je to docela suchý, ale napodruhý už jsem si říkal že ne, že je to celkem vlhký. Muže za pultem nebo Zacka a Miri mám možná v oblibě víc, ale řešení holek, flákání se po obchoďáku (na Lannovce nebo v Mercury), to jsou přece problémy běžných mladých smrtelníků a Kevin to ví. Jestli někdy uvidim dítě, který jede bez dozoru na eskalátorech, tak si najdu jeho matku a řeknu jí, ať si svoje dítě líp hlídá, že kvůli její nepozornosti pak dochází jen ke zbytečným problémům. ()

hamir0

Zatímco první Clerks částečně naráželi na nezkušenost autora i většiny herců, v Mallrats už se vše povedlo na výbornou a vznikla devadesátiminutová série skvělých dialogů, popkulturních odkazů, vulgarit a nápaditých gagů. Smithův styl vyprávění příběhu je mi velice příjemný, takže hodnocení ani nemůže být jiné. Nadmíru pozitivně hodnotím i vystoupení tradičně zábavného Jasona Mewese, jehož Jay je mi zde, snad i kvůli hercově dosud nepropuknuvší drogové závislosti, ze všech jeho Jayů nejsympatičtější. ()

Marcos

Filmy Kevina Smithe můžu,vlastně musím. Vždy mi zvednou náladu a výborně pobaví a stejně tak to bylo i s Flákači. Tipický Smithovský humor,skvělé postavy a to hlavní i vedlejší,zemité hlášky a samozřejmě Jay a Silent Bob. To vše dělá z této komedie vynikající záležitost o které si většina konkurence může nechat jen zdát. ()

Zl0

Ani som to nedopozeral. Násilné hranie, vtipy čo nie sú smiešne, slabota. Nechápem to vysoké hodnotenie. Crap. ()

Shitonit

Super komedie narvaná ftipem, akcí a koukatelnejma figurkama. Nu a nakonec je láskyplnej hepáč. Co víc si přát :-) ()

Belsazar

Jste ubozí, když dáváte plné hodnocení něčemu jenom proto, že je to tzv. "kultovní". Tomu říkám ubožáctví. ()

snebka

Za mě teda ve všech ohledech lepší nepřímé pokračování Clerks. A taky asi jediná slušná role Jeremyho Londona v jeho kariéře. Docela škoda. 75/100 *** ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2