Dobrá sestra

Přetížená sestra z jednotky intenzivní péče bere obětavého nového kolegu jako oporu v práci i v soukromí. Nečekaná smrt pacientky na něho ale vrhne stín podezření. (Netflix)

Johny M.

Taková nevýrazná, nic neobjasňující true story o jednom magorovi, kde se hodně chválí Redmaynův výkon, ale ne... nepředvádí zde nic, co by stálo za to, dívat se 2 hodiny na ten jeho hnusnej ksicht. ()

Kingjiri

Místo napínavýho thrilleru o dost možná jednom z největších masovejch vrahů v dějinách se z toho nakonec vyklubal psychologickej detektivní thriller. Nicméně ani dobrý herecký výkony, atmosféra jako z depresivnějších severskejch bijáků (asi se v pozitivním smyslu projevil Dánskej původ režiséra) nebo sám o sobě silnej námět dle skutečný události už nedokázaly dostatečně vykompenzovat pomalý tempo vyprávění, téměř nulový napětí a spoustu nudnejch momentů. Forma teda vcelku fajn (až na dost statickou kameru), ale dramaturgický zpracování zoufale nezáživný. Za mě i bez větších očekávání jednoznačný zklamání, dvě silnější hvězdy. ()

Biopler

Film je mementom čo to za človeka bol Cullen, ale ešte väčšie rozčarovanie je z konania vedenia nemocníc, ktoré si nad tým všetkým ako Pilát umyli ruky a zbavili sa spoluzodpovednosti. Je to zvláštny film, ktorý si osobitným herectvom skrz mimiku či každé gesto užíva Redmayne. Bol dokonalá voľba a spolu s Chastain sa priam fyzickým vzhľadom prekrývajú. Verím, že to bol tvorcov zámer, pritom zahrali kontrastné roly v rovnakých rolách zdravotného personálu. Navonok vystupovali rovnako, vyzerali rovnako, no vo vnútri disponovali odlišnými motiváciami. Ich výkony u mňa prekrývajú slabší dojem z príbehu, ktorému občas chýba spád či gradácia. ()

ER

Dobrá sestra je jen dobrý film. Nefunguje napětí, nepomáhá chladnější pojetí. Přitom scény mezi hlavními protagonisty fungují výborně, jen je jich málo. Eddie a Jesica skvělí a díky nim to nakonec dopadlo o něco lépe. ()

rublik05

Snímek měl strašně dobře našlápnuto, Eddie Redmayne i Jessica Chastain hrají fantasticky, bohužel však příběh postupně naprosto zevšední, ději zoufale chybí zvraty či nějaké zajímavé situace, emocionálně je snímek poměrně chladný, tempo je občas trochu uspávací. Tvůrci zde prakticky pokazili vše, co by snímek vystřelilo minimálně o hvězdu výš. Dobrá sestra je u mě čistý průměr, za ty herecké výkony má však plusový bodík. 6/10. ()

Likan7

Přesvědčivá Jessica Chastain, překvapivě snesitelný Eddie Redmayne, ale také tak chladná a nudná režie, že je mi prakticky skoro celou dobu jedno jak to skončí. Tobias Lindholm natočil průměrný thriller, který mě ani na vteřinu nezaháčkoval, ani jednou jsem se o Chastain, nebo o pacienty nebál. Z Redmaynea jde sice občas strach, ale po chvilce se zase vrátím k zívání, za ty 2 hodiny se toho stane strašně málo. ()

gemi

"They didn't stop me..." Pomalu (ale ne nudně) se odvalující drama s Džesikou Chlastain a brilantním Eddiem Redmaynem. Dobře budovaná atmosféra pomalu se stahující smyčky. A to celé based on true story, což je šílené, ale pro diváka atraktivní. ()

neo250

To bol porod. Film sa rozbehol v polovici, ale aj tak tomu nepomohlo. Najvacsi masov vrah v nemocnici a takto to filmovo poseru... skoda. Zbytocne natahovacky. ()

RAFT

Jessica a Redmayne dobrý , na film sem se těšil . Ale, od filmu sem čekal daleko víc. Víměna léků a dalšího co Redmayne udělal.Kdyby se z toho dalo vytěžit něco lepšího tak, film by byl dobrej. Za mě 60% ()

Cooller

další expose nefunkčního korupcí prolezleho systemu. Tady jich selhává hned několik, na několika urovních problemu... krásna ukazka přikladného amerického přistupu k životu, ze kterého dnes zapadní svět čerpá náměty ke všem těm barvitým ideologiim jimiž se dnes řidime. Bohužel, fakt že vrah zabiji nahodně a remote činí tenhle film dost nudný, byť to neni uplně jejich vina že typek byl posera a vraždil jako nějaka mala holka... ovšem to ničemu nedava pravo natahovat doslova každý zaběr na umorné 2 hodiny... proč tak dlouho? jedine zajimave momenty tak byli ty, kde Aničce selhavalo srdíčko, její smrt by byla totiž takový plot twist, že by se ve výsledku na nic nepřišlo a nic nenatočilo a vraždil by dal... krása ()

movemat

Veľká škoda, že sa celý film neniesol na vlne poslednej tretiny. Film dával viac priestoru postave Jessicy Chastain a jej rodinno-osobnému životu, než samotnému aktérovi zla. Záverečná tretina sa to akoby snažila dohnať, ale aj tak neodstráni pocit premárneného potenciálu. ()

Najt

I přes celkem táhnoucí se tempo se jedná a výbornou záležitost. Příběh o dalším sériovém vrahovi v komorním podání z posledního jeho pracoviště. I když se jedná o příběhovou záležitost a filmové provedení, nelze čekat detaily jako v nedávné Netflix novince o Dahmerovi. Ale v rámci dvou hodin jsme se dozvěděli vše potřebné. Líbilo se mě i vyšetřování, které mohlo být detailnější s více oběťmi. Celé to povyšuje na slušný nadprůměr vynikající výkon Eddieho Redmayna a Jessicy Chastain. ()

papadoce

“Proč?” “Oni mně nezastavili.”Upozornenie, pozor, pozor, v komentári bude jednoznačný spoiler, ale začnem hejtom, ktorý vznikol hneď na začiatku filmu a ako čas ukázal, bol to zámer tvorcov a teda trvalo to až do konca. Kamera. Tá mi šla na nervy úplne od prvej chvíle. Ani ju vlastne neviem popísať, ale pripadala mi často ako rozmazaná, akoby zámerne nezachycovala hlavné dianie vycentrovane, mnohokrát snímala záber z nezmyselného uhla, či neúplný. Príbeh nemá práve zbesilé tempo a prvých tridsať minút vlastne ani nie je zaujímavých. Šťavu to chytí v momente, keď do hry vstúpi polícia. Dôvodom je zvláštny postoj nemocnice k vyšetrovaniu, čo tomu dodá určitý náboj. Úlohou Džesiky bolo hrať unavenú, čo sa jej v podstate podarilo a úlohou Redmaynea bolo byť a bol. Jediná jeho výnimočná scéna bola v závere s “nemůžu”, ale žiadne Oscari by sa tu rozdávať nemali. Napriek slabému tempu som bol po hodine zvedavý ako to dopadne. Ak by sme zobrali do úvahy, že je to skutočne skutočný príbeh, tak pointa je v podstate brutálna. Takto chladnokrvne vraždiť, to ako pŕŕŕ. To je na smrtiacu injekciu si myslím. Problém ale podľa mňa nebol vrah samotný, ale zjavne tu nefungoval systém. Práve systém dovolil beztrestne vraždiť ľudí podľa ľubovôle nejakého pošahanca a ja by som dával basu aj za neriešenie všetkých prípadov kompetentnými v jednotlivých nemocniciach. Asi by to bolo vyšetrovanie na niekoľko rokov, ale za tie životy by to myslím stálo. Najmrazivejší moment bol, keď sa Jackie prebudila na áre a on bol tam. Ja by som sa asi posral. Zo všetkého najviac ma bavila dvojica detektívov. Keď boli v zábere, niečo sa dialo a bolo to fajn. Emmerich aj Asomugha boli výborní. Som trochu sklamaný z prevedenia aké zvolil režisér Tobias Lindholm. Zvláštna komornosť a spomínaná kamera ublížili inak veľmi silnému príbehu a téme po ktorej by mal divák ostať bez slov ešte dlhé hodiny od projekcie. Od filmu ale očakávate viac než len, že budete šokovaný z faktov. Šokovať musí v takom prípade práve film samotný, ale nepodarilo sa naplniť potenciál. A boli tu momenty, ktorými sa mohol film preklopiť z drámy do thrilleru, ale to očividne tiež nebol zámer a ani sa tak nestalo. Dám celkovo tri hviezdy, lebo odmietam hodnotiť udalosti a chcem hodnotiť výlučne film. Systém treba zmeniť, kompetentných potrestať, Charlieho popraviť. 60%. ()

Arkagas1989

Film, na který jsem se těšila už jen kvůli obsazení. Film, který vznikl na základě skutečných událostí a film, kde si mnoho lidí oblíbí Charlieho dle mě hned od začátku, aniž by tušili, co se bude dít. Mám ráda filmy s pomalým tempem, kde se vlastně nic moc neděje a stejně děje. A když se spojí dva oskaroví herci v dramatu, který nepotřebuje moc akce, je to skvělý. Ne, není to nijak extra převratný film, protože s tím, jak je Netflix teď sype to snad ani nejde, ale je to film, který si hodně lidí, včetně mě vychutná s hrnkem horkýho čaje a zanechá to v nich stopu, na kterou jen tak nezapomenou.  Nemám co vytknout, není to sice film roku, ale rozhodně za shlédnutí stojí.  Ostatně do dnes se odhaduje, že Charlie za své působení zdravotního bratra zabil až 400 lidí. To sakra vážně není málo. ()

Pete

Tobias Lindholm patří mezi mé nejoblíbenější dánské tvůrce, a ani tady mě nezklamal. Režíruje precizně, technicky má všechno ohlídané, a to se bavíme pomalu o levelu Fincher. Zároveň má k dispozici výborné herce, a skvěle je vede. Na tom, že považuji tento snímek za jeho zatím nejslabší, nese vinu scénář, a volba stylu vyprávění depresivní skutečnosti. Je to vlastně celé postavené pouze na vztahu Good Nurse vs. Bad Nurse, respektive jde o vykreslení tenze mezi těmito postavami. O vrahovi a jeho motivaci se toho mnoho nedozvíme, vše vidíme očima těžce zkoušené sestřičky. Největší problém vidím v tom, že samotný námět, tedy jakýsi americký "heparinový vrah" Cullen a jeho počínání, není dostatečně divácky atraktivní, aby to utáhlo celý film, a poskytlo nějaký přesah. A tedy že z dané látky ani víc vyždímat prostě nešlo. ()

ConDar

Ten prípad som poznala a čakala na jeho spracovanie,  preto kvalitné obsadenie bolo perfektným bonusom. naozaj dobré spracovanie, celý dej sa nesie na vlne ponura. Ak niekto však čaká na americké detektívne vyvrcholenie, zostane smutný. ()

koty2201

Budem opäť asi trochu stručnejší a možno nie. Toto je ako vždy, taký klasický Netflix film. Že aj by mohol byť super, ale nakoniec skončí ako jemný nadpriemer. Medzi televíznymi filmami by to bol hit. Ako tu už niekto v recenzii spomínal, tak problém je, že z Eddieho Redmayne nejde vôbec strach a vôbec nepôsobí ani nejak divne. A jeho vyčíňanie je drvivú väčšinu času mimo kamery.  Film vôbec nevyužíva svoj potenciál, kedy by to mohlo byť plné napätia, zvratov a vyhrotených situácii. A skôr sa bojíte o ústrednú postavu, Amy, a jej závažný zdravotný problém ako toho, čo sociopat Charlie Cullen vyvedie.  Eddie v podstate najviac zahviezdi a konečne aj niečo hrá, až na konci filmu. Čo je podľa mňa veľká škoda. Takže v konečnom dôsledku ide o jednohubku a taký trošku lepší triler, ale nič extra. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD