Film sledující život otce Stuarta Longa (Mark Wahlberg), boxera, který se stal knězem, který inspiroval nespočet lidí na své cestě od sebezničení k vykoupení. (honzikk)

DonBraso

Ke konci jsem si už říkal, kdy bude konec, ale to byla vlastně taková větší kaňka.Marky Mark zahrál zase trochu jinačí roličku, i když začátek v boxu je jako doma,do toho jeho rodina s Melem,kde to všechno sedělo. Láska co přivede člověka až ke kázání to není zrovna každý den.Já to bral prostě jako dobrý drama, kde bych sice nemusel mít tolik náboženských keců, ale člověk se díky Markovi docela pod tu kůži dostane a to bylo hlavní. ()

mata77

Film sa venuje niekoľkým etapám života kňaza Stuarta, pričom v prvej polovici ho hrá Mark Wahlberg v tej svojej typickej polohe. Klasické hlášky strieda pridrzlé vystupovanie. Tu som sa celkom nudila a nevedela sa dočkať zvratu. V druhej polovici filmu sa dynamika zmenila a v tejto časti ma veľmi bavil aj Mel Gibson, postavu s charakterom som u neho nevidela už dosť dlho. Duchovná pointa filmu a emotívny záver ma ale hlbšie neoslovili. Nedávam to za vinu hercom, ale skokovo postupujúcemu deju, ktorý ku koncu nemilosrdne preskakuje časové obdobia a film mi nedal čas sa s transformáciou hlavnej postavy stotožniť. ()

muti

Skvelý film podľa skutočnej udalosti, žiaľ má jednu fatálnu chybu - rozpráva o boxerovi, z ktorého sa stal kňaz. A pritom by väčšina chcela vidieť skôr opačné smerovanie. Wahlberg to dal na výbornú. A Tereza je tiež super, naposledy som ju videl v narcos Mexiko ako ambicióznu Isabel ()

Saxos

Nudná náboženská agitka o napravených hříšnících. Otci - bez pomoci boží. Synovi - s pomocí boží. Jedinou záchranou brzdou bylo pár country songů. Závěr: nedoporučuji, ámen. ()

LordMichael

Stu je bývalý boxer bijící se i v životě do poslední kapky krve. Sebevědomý bohém a bohaprázdný týpek ve středním věku nejde pro hrubé slovo daleko. Ovšem do té doby, než potká ženu snů, navštíví "náhodně" církev a nechá se pokřtít. Bůh se jej dotýká ojedinělým způsobem a on se coby člověk s pofidérní a kriminální minulostí touží stát knězem, jímž se po mnoha vnitřních bitvách skutečně stává. To proto, že jej volá sám Bůh. Je duchovním, který zná odvrácenou stránku lidské existence hned z první ruky, takže není divu, že mu naslouchají i vězni a později za ním proudí nemálo duchovně lačnících lidí. Moc dobře ví, co je hřích a jakého léku na něj je člověku zapotřebí. Spousta sarkasmu, perfektní hudby a duchovní hlubiny celý film jen umocňuje. Už dlouho mě žádný film nedostal jako tento. Inspirováno samotným životem. ()

bonovox

Na prvý pohľad až neuveriteľný príbeh muža, ktorý našiel v živote vieru a poslanie. Mark Wahlberg hrá výborne, hlavne v záverečnej tretine je veľmi presvedčivý a hlavne vďaka nemu je tento snímok zaujímavý. 60% ()

Heywood

Být knězem bych asi nechtěl být, ale chápu ty, co se tak rozhodnou. I u bývalého boxera mi to nepřipadne tak nemožné. Proto se na příběh dívám nikoliv jako limonádu na diváka, ale příběh možný, byť lehce patetický, ale zajímavý. Navíc herecky dobře obsazený, s hezkou contry hudbou a hlavní "láskou", která vypadá jako normální holka a ne jako přiblblá feministka, co si "vždy ví rady" a nikoho nepotřebuje. Ano, církve si hlídá své ovečky i své peníze. To ale dělá každý korporát. Ten navíc své zákazníky čím dál více špehuje. Tady se od snu být hercem (takových do LA přijdou statisíce), dostaneme po bouračce ke snu být knězem. Při pohledu na svět a krátkost života to není tak špatné a navíc deformování Wahlberga dobře předvedené ukáže, jak někdy je těžké jít za svým snem. Nemělo to strhující tempo, ani to neodhalilo dosud neznámé. 60% za to, že když film skončí, nezdá se být svět i přes tu smrt tak zlý, jak jej média stále dokola vykreslují. ()

borecjeborec

Velmi, ale opravdu velmi pěkný snímek. Rosalind Ross, pro mě absolutně neznámá režisérka, odvedla nečekaně skvělou práci. Film který stvořila není pouze drama, má v sobě prvky komedičnosti, romantiky a dokonce i lehké satiry novodobé společnosti. I přes to, že film je jeden dvouhodinový celek, působí poměrně rozděleně. Začátek, kdy Stuart jde z boxera na herce je až nadlehčeně komedický. Děj pokračuje velmi mírnou a milou romantikou kdy se spolu hlavní postavy sbližují. Postupně dochází k úpadku komedičnosti a nastupuje satira k náboženství a celkovému smyslu života. Tu později přebíjí prvky dramatu, kdy se pro Stuarta jeví víra více než láska. Námět právě těchto prvků (lásky, víry a smrti) graduje exponencionálně až do konce, kdy se již plně jedná o ohromující drama které vás nepustí. Dějová linie je bezchybná a dokonce s originální zápletkou. Je plná zvratů které mění celý běh filmu. Mark Wahlberg sedí do tohoto filmu víc než do jakéhokoliv jiného ve kterém hrál (Měl by zůstat u takových filmů a ne kravinek jako Uncharted). Svojí choreografií sahá na paty Dustinu Hoffmanovi v Rainmanovi.  Bohužel mi k němu nesedla partnerka, pro mě nesympatická, Teresa Ruiz. Hudba mi z nějakého důvodu přišla částmi zbytečně vtlačená a nebo nepasující k aktuálnímu ději. Než se děj rozjel byl trochu pomalejší. I tak se však za mě jedná o drama roku 2022. 80 % ()

Raziel811

Nejedná se o žádné veledílo. Dokonce ani Wahlberg nevybočuje ze svého buranského hraní a zvláště v první polovině je opravdu otravnej. Ale ve výsledku je to celkem zajímavá story, kde za mě exceluje Gibson, kterému tato poloha sluší. K zahození není ani McDowell. I když nejsem věřící a Wahlberg mě spíš nudí až otravuje, dal jsem tomuto snímku šanci a rozhodně ji nelituji. Takový smutnější feelgood snímek. ()

Razz

Silné dve alebo slabé tri hviezdy. Obsadenie fajn, príbeh s dobrým potenciálom, ale Rosalind mi to veru nepredala. Asi v dvoch tretinách som sa začal pozerať na telefón a to je znamením, že film nefungoval. ()

Dr.Love

Hraní na city je součástí jak Holywoodu tak i samotné Církve boží. Tedy se člověk nemůže divit že to do ty citové srágory zanořili fakt hodně, i Mark v trajlerech vypadá že tomu sám věří. Začátek dobrý později přechod na duchovní rámec tzv. "prozření". Nic pokrytečtějšího než rupnout slečnu katoličku a pak se rádoby odevzdat bohu asi už nenajdeme. Druhá polovina je o trestu a očištění a díky bohu následuje konec. Nebýt první poloviny, která mi přišla jako příjemná romantická komedie tak by tam byl odpad. Raději další sérii Mladého či Nového Papeže. ()

NikiVai

Příběh o síle lidského života, o propadu na dno, o cestě vzhůru a cestách osudu, které my sami neovlivníme a přece po nich můžeme kráčet s hlavou vzhůru. Takových osudů je na světě moc a moc. Je fajn, že se o podobných lidech píše a točí filmy, věřím, že mohou inspirovat mnoho dalších. Otec Stu mě osobně nijak extra nenadchl, zato mne nadchl Mark, jak si s rolí hlavně v poslední třetině filmu poradil. ()

pornohavo

Solídny film na nedeľný večer. Videl som na HBO a celkom ma to chytilo za srdce aj keď niektoré veci boli cielene a účelovo spracované a upravené pre masového diváka. Myslim že film má dobrý základ a Mark sa naozaj snažil dať zo seba čo to šlo. Vidím to tak na 65%. ()

K1K0

Stuart ktorý sa venuje amatérskemu boxu sa stal kňazom aby zahodil svoju pýchu a objavil v sebe lepšieho človeka, zistí však že trpy nevyliečiteľnou chorobou ale optimizmus ho neopúšťa a naďalej bojuje sam so sebou, zábavne miestami dojemne ()

Nellaron

Hoci je film založený na skutočnej udalosti, podobných tém o premene človeka sme už videli, a priznám sa, že toto bolo pomerne nudne natočené.  Tentokrát išlo o premenu fakujúceho boxera na fakujúceho kňaza. Najzaujímavejší bol Mark Wahlberg a jeho postupná fyzická premena. ()

Lukango

Příjemný sledovatelný příběh, který však doprovází hromada klišé a náhod. Jednotlivé složky jako kamera, zvuk, střih atd. ničím nepřekvapily. Wahlberg tady hraje slušně, jeho fyzická proměna je neskutečná a jde vidět, že se v této roli snaží. Bohužel jeho charakter se v průběhu filmu mění, i když k tomu nemá větší důvod a divák spíše sleduje člověka, který dělá velké kroky v životě, avšak bez uvěřitelnějšího důvodu. Gibson, hraje klasicky charismaťáka a nijak moc nevyniká. Celkově se jedná o příjemně sledovatelný film, který slouží jako reklama na křesťanství. Známka: 5,5/10 ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny