Bestie

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) vezme své dvě dospívající dcery na výlet do Jižní Afriky, do míst, kde se seznámil s jejich mámou, která před nedávnem zemřela. Doufá, že výlet do divočiny jim pomůže tuhle čerstvou ránu aspoň částečně zahojit. Na cestu do buše si vyberou toho nejlepšího průvodce, rodinného přítele a zoologa, který zná v okolí každý kámen. Zpočátku cesta připomíná sen každého milovníka divokých zvířat. Nálada se změní v okamžiku, kdy v jedné domorodé vesnici uvidí čerstvé následky řádění predátora s hřívou. Mohutný lev si po bolestivém střetu s pytláky vzal do hlavy, že člověk je jeho největší nepřítel, a Nate a jeho dcery to brzy poznají na vlastní kůži. Ve snaze ochránit své teritorium a udržet si pozici pána tvorstva udělá tahle bestie cokoliv, aby vetřelce sprovodila ze světa. Civilizovaný lékař se dvěma puberťačkami proti ní nemůže mít sebemenší šanci. (CinemArt)

bourec

S tímhle filmem vlastně nemám žádnej problém. Průměrná taškařice z Afriky se zbytečnejma rodinejma výlevama. Má to ale umírněnou stopáž, a i když tam žadnej masakr neproběhl, na jedno použití to je ok. 60%. ()

cariada

To byla kravina, safari horor, kdy lev pojídá lidí. Strašně jsem si přál, aby už konečně ty holky sežral a já na ně nemusel koukat. ()

JohnRambo

Beštia menom Hollywood útočí na masu nenáročných divákov týmto amatérsky zahraným pokusom o napätie, ktoré môže uspieť jedine u detí do veku 11 rokov. Maximálne naivné. Jedna hviezdička za dobrú kameru. ()

Juto

Film záujme technickým spracovaním a kamerovými cvičeniami, ale nie príbehom, ktorý je predvídateľný a hlúpy. Čo mi  najviac liezlo na nervy boli deti, ktoré napätých momentoch hovorili hlúpe veci, čím ničili uvedené napätie. 5/10 ()

PROCESOR

Za mě  celkem spokojenost až na ten poslední souboj, ten byl dle mého skromného názoru, hodně mimo. Jinak napětí tam bylo a lekaček spousta. Prostředí také pěkné, jak jinak. Lepší průměr určitě. ()

majo0007

Uff, toto bolo trápenie. Dcérenky ako trest boží, že by ste im najradšej jebli s lopatu, Copley ako chromý Crocodile Dundee, no a scénka keď Elba chytí na strome hada predčila dokonca pasáž s Topperom Harleym v Hot Shots. V rámci tiger-survival zostáva kráľom naďalej The Ghost and the Darkness, dokonca sa mi viac páčil aj primerný Burning Bright. ()

alchac

Doktor Idris opět v divočině, byť tentokrát trochu teplejší a bez nádherného labradora a odpudivé Winsletky v zádech, zato však s párečkem krvelačných bestií na krku. A k tomu všemu se ho snaží sežrat azbestový lev. Prostě takové obyčejné safari, o ktorom dopredu vieme, že sa nevydarí. Nicméně ústřední dvojka podala standardně kvalitní výkon, blbé je to tak nějak snesitelně (resp. mnohem, mnohem méně, než když se na lva zabijákyni onehdy vypravila paní Liška), tudíž jako audiovizuální kulisa k čemukoliv (vč. usínání) celkem přijatelné, pročež slabší tři. ()

Deyw

Prekvapko ty vole, lev byl hodne v topu a trhal zmrdy i auta..krasnej vizual, herecky fajn, ma to tempo a je to vlastne totalne v klidu -> to ze predator, prezije vsechno a je totalne badass uznavam, ale nevadilo, naopak budil respekt v kazde scene 🙏 ()

Johnny.ARN

Tak myslím, že každý po vzhliadnutí tohto snímku si povie, že tento čierny dedko nemôže byť nový Bond. Keď spravil zrýchlený pohyb, vyzeral horšie ako Sly v ostatnom filme. A inak je to najslabší Kormakúr. Jeho filmy ma bavia, vedia prekvapiť, majú skvelý dej, zápletku, zvraty, bárz čo. Toto je nezmyslené plácanie sa po savane s nesympatickými postavami, ktoré nerozmýšľajú, konajú iracionálne a hlavne, fandíte digitálnemu levovi, čo je totálny úpadok. V kine by som asi riadne pičoval. Slabulinké 2 z 5 ()

Mrkvič

Bestie nebízí několik hodně parádních scén, ale také ji sráží asi i větší množství těch dost hloupých až pitomých. Jednozáběrové scény jsou na hodně dobré úrovni (snad až na mladé herečky) a když scéna vygraduje nějakým parádně propojeným CGI momentem, je to radost pohledět. Napětí ze souboje se lvem trvá ale jen chvíli, protože ač Bestie roztrhá během mžiku celou vesnici nebo bandu pytláků, že by někoho z hlavních hrdinů zaskočila a sežrala nebo při napadení nějak vážněji zranila, se po pár minutách už nedá očekávat. A ta nevyváženost potvory je nejslabší stránkou filmu. Ale holt na pohádce o rodinném štěstí nejde čekat plnohodnotnou vyvražďovačku. ()

oveckaoa

Chtěl jsem na to tehdy jít do kina, ale bylo to pouze v úterý tak jsem nešel a zpětně jsem za to rád. Chlápek s rodinou jede do Afriky kde kdysi žila jeho manželka tam najdou vyvražděnou vesnici od lva (jak dokázal ten lev si pověsit jednu mrtvolu na lano film nezodpoví) a ten lev jich pak napadne. Hororů se lvy moc není tak za to ty 2 hvězdy jinak není o co stát Idris se snaží, ale děcka jsou dementní řekne jim, aby zůstaly v autě, ale ne oni musí vylézat pořád ačkoliv ví , že jde někam a potřebuje na to klid volají mu pořád na vysílačku jak postižené. To , že ten lev nedokáže rozbít podělané čelní sklo zatímco boční ano  je největší úlet filmu jelikož lev pustinný může vážit až 250 kilo  (zdroj wikipedie) a ještě větší úlet je ten že nějací lvi ho chrání ačkoliv ho neviděly ani blbých 5 minut tak, že k tomu nemají žádný důvod . Zmínku o Isis jsem tam teda nezaregistroval jediné místa kde mě napadlo, že by mohly být je u té vyvraždění té vesnice (to by vysvětlilo tu mrtvolu na laně) a na začátku kdy mluví africky nebo co  je to za řeč , ale nikde tam vyloženě Isis neřeknou všude se mluví jen  pytlácích . 40 procent ()

lykan9

Slušně odvedený horůrek, který zaujme dlouhými záběry. Z velké části ho však drží hlavní mužští protagonisté Elba/Copley. Prostředí Afriky je krásné a pár napínavých chvil se tu taky najde, ale že bych měl někdy chuť se k Bestii vracet, to říct nemohu. ()

Trustme

Idris Elba - nejsympatičtější černoch z černých nafasoval dvě pubertální nesympatické afro dcery a že si zajedou do Afriky za kámošem strejdou Sharlto Copleym, který tam někde žije a čeká až ho nějaký producent, režisér použije pro roli bílého Jihoafričana. Idylický safari či čarukrásné záběry z africké divočiny se ovšem nekonají. Tohle je beast survival, kde všechny ty žraloky, anakondy, medvědy, vlky tentokrát vystřídal krvežíznivý lví král. Film se odehrává zhruba na 300 metrech, ale většinou v interiéru džípu. Elba hraje takového taťku, aby byl zranitelnější, nicméně jedná jako debil. Dcerunky dělají vše pro to, aby je lev našel a jednají nelogicky, aby divák klasicky s pytlíkem brambůrek komentoval děj: "to je blbka, proč se neschová, proč tak jančí". A celé je to takový typický spletenec strachování se o postavy, drsné útoky bestie a dementní počínání postav. Přesto se jako celek dá označit Beast jako koukatelný přírůstek do portfolia zlobivých zviřatek a jejich přežití a to já rád. ()

Skeksis

Kurvakúr sa zase skúril. Akože v súkromí asi hladká levy alebo čo, a potom sa čuduje, že niektorý z nich protestuje. Ale z úplne jednoduchého, otrepaného príbehu urobil celkom napätú tortúru plnú besného leva, ktorý skrátka nemá rád ľudí, lebo vraždia jeho druh. Asi tá tráva nebola až taká zbytočná. Akože prehúlená kravina na entú cez leva, ktorý zacíti aj môj prd na inom kontinente, ale ktorý akože nezacítil krvácajúceho človeka pod jeho hlavou, cez tupé dievočky v aute, ktoré boli akože viac nápomocné ako doktor, po chlapa so škrabancom, ktorý si polovicu filmu vegetuje pod stromom akoby nič pri akože smrtiacom levovi. Občasné výpady krvavej slintajúcej papule mi pripadali miestami smiešne, hlavne pod tým autom, to som mala pocit, že lev voláko vbehne do auta, naštartuje a úspešne ujazdí von z Afriky, ale čo už. Možno som bola sama zhúlená. No, nemáte sa trepať do Afriky. K levom. S Idrisom Elbom. Chápete? ()

drackula

Film postupuje podľa klasickej predvídateľnej šablóny, v ktorej má nejaké zviera ľudí už plné zuby a rozhodne sa to riešiť. Pozerateľný priemer je to najmä vďaka peknému prostrediu, kamere a dobre spravovanému levovi. Inak nejde o nič výnimočné, alebo zásadné. 60% ()

JohnSmith

Kormákurovi filmy mám celkem rád, ale tohle se mu nepovedlo. Je to strašně nudné a nezajímavé a nepomohl tomu ani Elba ()

jefff

Na jednu stranu je Bestie fakt dobře natočená - vizuálně moc fajn, hezký záběry, akční scény nápadité, výborná kamera a Elba je herecký tahoun. Ale. Bohužel příběh sám nemá moc co nabídnout. Je to hodně předvídatelné a moc nepřekvapí, kvůli čemuž celý film vyznívá do ztracena a hodně pochybuji, že si na něj za nějaký čas vzpomenu. ()

blackkocour

Aneb jak zpívá Toto v Africe: "Nějakou dobu potrvá, než tě ze sebe dostanu..", bude trvat, než ze své hřívy dostanu toho negra. ()

zsn

Ty vole, to bylo vynikající! Nesnáším tyhle filmy, kde lidé utíkají před krvežíznivými monstry, ale tohle se sakra povedlo od začátku až do konce!!! ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér