Paul Tannek je prvním členem farmářské rodiny, který se dostal na vysokou, a dokonce získal stipendium na škole, kterou si vybral. Přesto přijíždí do New Yorku s obavami, zda jako vesničan mezi ostatní zapadne. Záhy se ukáže, že jeho obavy nebyly bezdůvodné. Většina studentů, kteří pohlížejí na vyučování jako na nepříjemné zlo, které je zdržuje od mejdanů, ho v lepším případě ignoruje. V horším mu dávají pohrdání velmi jasně najevo. Patří k nim i jeho tři spolubydlící Chris, Adam a Noah. Začnou tím, že se rozhodnou vyštvat ho z pokoje. Když se jim to podaří, najde si Paul bydlení na veterinární klinice, sousedící se školou. A navíc se zamiluje do spolužačky Dory Diamondové, chytré, pohledné dívky, v níž objeví spřízněnou duši. Potíž je, že Dora chce být pouze kamarádkou, protože má milostný poměr s arogantním a sobeckým profesorem Alcottem. Sblíží se s Paulem, až když se ocitne téměř na dně. Nabídne jí, že u něj může bydlet, dokud si nenajde práci, a ona mu na oplátku pomáhá lépe zapadnout. Jenže stačí to, aby kvůli němu opustila Alcotta? (TV Nova)

DePompon

Po filme "10 vecí, ktoré na tebe nenávidím" asi jediná americká teenedžerská komédia, ktorú neradím do odpadového materiálu. Milé prekvapenie, sympatické hlavné postavy. :) Mám pocit, že všetky ostatné nevydarené komédie o amerických školách by sa mohli nahradiť touto nezvyčajne na úrovni alternatívou, ktorá ich vlastne celkom vystihla. Wheatus a celý soundtrack je iba ďalšie plus. ()

AgentMarvel125

Filmik celkom fajn - hlavne tie konecne charakteristiky postav, ale Dora ma vyborny slovensky dabing !!! Zuzka Porubjaková - drz sa a drzim palce cerstvej pani herecke :-) ()

nikinikiniki

Pořád jsem čekala na nějakou zápletku či na nějakou zajímavou chvíli a nedočkala jsem se. Bohužel. Ačkoliv romantické filmy mám ráda, tenhle je jeden z nejslabších. ()

zigy

Překladatel by měl vrátit diplom, když přeložil losera jako křupana....hlavní hrdina se totiž rozhodně křupansky nechová, je velmi citlivý a do města mezi své cynické spolužáky se moc nehodí. Hlavní dvojka (kombinace prcičky - americká krása) mi byla velmi sympatická a to je plus. Škoda, že humoru moc nebylo, a příběh taky moc grády nenabral. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Warapeidza

Průměr který neurazí, ani nenadchne. X-tá variance na stále stejné téma- on ji má rád, ona jeho taky, ale zjistí to až později, když ji někdo hodně zlý a ošklivý ublíží... ()

Pavlo

Nesmierne podpriemerná teen-komédia. Málo vtipov a gagov, málo nadhľadu, slabo zahráte a dejovo miliardukrát videné. Táto akoby komédia poteší len tým, že tam vystupujú 2 herci z American Pie. Takže počas filmu som myslel na scénky zo spomínaného filmu a to bol vlastne dôvod, prečo som dopozeral do konca. ()

P@\/EL

Lehce nadprůměrná komedie, jež nabdídne několik povedených srandovních situací a zajímavých hlášek, kterým se dá zasmát. Nicméně děj mi přišel hodně průměrný a byl takřka bez výrazných dějových zvratů. Konec filmu je, jak už to u tohohle typu komedie bývá, docela předvídatelný. ()

Nataniel73

Velmi pekne a inteligentne spracovaná teenage komédia. Žiadne zbytočné nechutnosti, či trápne reči. Romantická zápletka je podaná vkusne, realisticky a na pomery žánru aj uveriteľne. Herecké duo sa vžilo do svojich rolí celkom slušne a na pozadí nekomplikovaného príbehu predviedlo zaujatosť pre vec. Pokiaľ má zmysel točiť romantické komédie tak toto je jeden zo spôsobov ako by sa malo k nim pristupovať. Potešila aj hudobná zložka filmu, v ktorej tvorcovia vytiahli niekoľko klenotov hudobnej histórie. Tento film si v pohode pozriem kedykoľvek mám náladu na trocha tej americkej romantiky. 75% ()

Gravediggger

Nevím, pro koho je tento film určen. Jestli pro středoškoláky, tak ještě budiž. Jestli pro vysokoškoláky (když je o vysokoškolácích), musejí být američtí vysokoškoláci fakt blbí. Nebo si ti filmaři myslí, že jsou tak blbí. ()

Shadowrat

I na romantickou komedii je tu míra blbostí přemrštěna a v ději je dost zásadních trhlin. Rádoby moralizující linka je tu spíše komická. Zpočátku alespoň trochu sympatické postavy a děj, který se zdá být předvídatelným se stočí do podivného patvaru, ze kterého jen občas vykoukne něco zajímavého. Závěrečný dovětek je jakýmsi pokusem potrestat alespoň některé ze "záporných" postav. ()

Johny203

Viac ako teenegerský film je to skôr, na svoju dobu, klasická romantická komédia zasadená na vysokú školu a to ja môžem. Navyše soundtrack je super. ()