coscarelli

S Nórskom som väčšinou veľmi dobrý kamarát ( príroda, svetre, gore, prdel). V tomto severskom prípade som si kamarátstvo upevnil. Užil som si to skoro dosýta, ale i keby ma vywirkolovali, netuším čo mi tu chybalo. Je to jedna veľká červená teplá a prekvapivá Prdel, v peknej Prírode, oblečená do teplého Svetra, a po Gore si nezajde ďaleko. Nevážna veselohra pre malých i veľkých, ktorá si ústa neutiera. ()

vitekpe

Film je sice jakoze komedie, ale je to prosimvas severska komedie. To znamena, plno telnich tekutin, fekalie, utrhane ruce, vytekle vnitrnosti, zlamane nohy atd. Pokud vam to vadi, tak se nepobavite. Prijemne prekvapil "hyperkorektni" zaver s cernochem. :) ()

Silwer

Cesta za smířením I Onde Dager Tak jsem tu opět s jedním fantastickým doporučením. Režisér Tommy Wirkola má před sebou zářnou budoucnost.Že umí dokázal už u snímku Sedm životů.To co ale rozpoutá tady je neskutečný peklo. Nejednou si přijdete jako když sledujete Coenovku🙆 Je to jeden z nejlepších invasion filmů poslední doby. Brutální příběh,napětí střídají vtipné scény a ta hudba.To je paráda. noo i Rapace a Aksel Hennie si to neskutečně dávají a Atle Antinsen má jednu ze svých nejlepších rolí. Tohle prostě musíte vidět 10/10👏👏👏 ()

Kienast

Intenzivní párová terapie pod taktovkou Tommyho Wirkoly, s vytříbenou ústřední hereckou dvojicí a drsný závěrem. Škoda jen, že ten rozjezd je poněkud pomalejší. Jinak ovšem skvělý zábavný film u kterého zamrzí, že ho Netflix nějak moc nepropaguje, ale osobně doufám, že si fanoušky najde. 7,5/10 ()

Lukoboss

Tak neuvěřitelně ulítlou šílenost jsem vůbec nečekal a seveřani nám ukázali, že umí točit nejenom temný kriminálky. Na začátku se to vůbec nezdá, působí to jako nějaký drama o manželské krizi, kde zejména manžel je na facku. Ale od chvíle, kdy se v ruce objeví kladivo, se rozjede takovej kolotoč událostí, že divák nestačí zírat. Kromě brutální řezničiny, která je záměrně absurdní a přehnaná, se z obrazovky hrne pekelně černej humor, kterej ale osciluje na hraně vážnosti, takže si chvilkama nejste jistí, zda je to ironie, nebo ne. Do toho některý scény vidíme z různých pohledů (jiných postav), abysme pochopili, proč k události došlo, a v tu chvíli čumíte, co za hovadiny se dá vlastně vymyslet. Musím uznat, že i casting se povedl, zejména pak skvělá N. Rapace a neméně dobrej A. Hennie, ti fakt jedou! Za mě celkově moc příjemný překvapení, který jsem vlastně původně ani neočekával. ()

borec999

Wirkola je macher a po Janíčkovi a Mařenke,7 sestrách a Dead Snow je to už jeho 4. film, pri ktorom som nadmieru spokojný. Je to drsné a brutálne, no zároveň aj hravé,nápadité a vtipné, resp. plné cynizmu a čierneho humoru. Pri akčných scénach filmu nechýba pevná ruka režiséra( efektne a hlavne prehľadne natočené ) ani invencia ( využitie viacerých predmetov a nástrojov v dosahu postáv a dosť humorných, ale naopak i brutálnych a drsných momentov). Herci okej, scenár tu bol síce len tak na okraj ale aj s ním sa Wirkola celkom vyhral a ponúkol 2 pekné nečakané zvraty. Film ako stvorený pre mňa a poriadny typický severský nářez, ktorý si v akcii neberie žiadne servítky pred ústa. Medzi 4 a 5* a zatiaľ jeden z filmov roka. 90% PS: postava Larsovho otca absolútne skvostná :) ()

klukluka

Já jsem musel být hodnej…v poslední době mám takový štěstí na dobrý kusy…kéž by mi to vydrželo! Tohle bylo velký, ryze pozitivní překvapení. Rozhodně jsem nečekal, že to bude taková jízda. Sám na chatě se náramně povedlo. Srdce milovníků stylu á la Tarantino zaplesají. ()

Devadesát Dva

Někteří lidi můžou svoji lásku najít ve vzájemné nenávisti. Je zvláštní, jak snadno se dá překlopit v momentě na obrácený břeh a jak je to vždy jen o perspektivě v daný moment. Vaše mizérie, vaše štěstí, vaše nevyrovnanost, váš zen. Je život o tom, prožívat momenty naplno, divoce a skutečně žít? Nebo je o tom, vyrovnaně plout do bezpečného přístavu? Nebo ještě lépe, slovy Huntera S. Thompsona “Who is the happier man, he who has braved the storm of life and lived or he who has stayed securely on shore and merely existed?” Vše je to jen reakce, vjem, perspektiva. V tomhle ohledu mě ten antagonismus hlavní dvojice bavil, to lhaní do posledního momentu, to politikaření párů, dokud nemusíte čelit pravdě, která vás (doslova) udeří do obličeje: "K čemu jsi měl to kladivo?" "Chtěl jsem opravit střechu. Ty věci na střeše." "Věci na střeše?" "Jo." "Aha. Střešní tašky?" "Jo. Střešní tašky." "A tohle?" (...) Na chatu, do lesů v Norsku si vyjede režisér (Aksel Hennie) a jeho manželka/herečka (Noomi Rapace), oba se stejným cílem - zabít toho druhého, víceméně je jejich motivace totožná, utápí se v dluzích a tak chtějí každý prachy z pojistky toho druhého, aby každý mohl mít svůj "fresh start". Situace se ovšem zkomplikuje, jak se do zdánlivě jednoduché zápletky začnou postupně zamotávat další postavy a jak se postupně konstantně vracíme v klasické retrospektivě. Wirkola napřed klame svým filmařským posunem, zdánlivě vážnější thriller a už ne voloviny, ale záhy se přehoupne zpět do své typické formy, černého, až absurdního humoru, extrémně krvavé estetiky. Nejsem proti tomu, kreativita, ani technicky pěkný look mu nikdy nechyběly, ale líbilo se mi to jako meditace nad tím, že na začátku příběhu jsou v popředí dva lidé, stejně jako na konci, jenom jejich pozice a pozice všech (částí) ostatních se odlišuje, především pozice, v jaké se nachází jejich rozpoložení a přístup. 'I onde dager' je zamyšlení nad tím, říct si, třeba jsem se ve svém původním životním záměru a rozhodnutí celou dobu mýlil nebo mýlila. Na tohle jsem se chtěl už nějakou dobu podívat a v zásadě se to dá, k dnešku, označit za Wirkolův nejlepší film. ()

SpaceOdyseus

Wirkola natocil cernocernou zabavnou hru s divakovym ocekavanim. Ale aby se mohl uchazet o ctvrtou hvezdu, musel by disponovat chytrejsim scenarem. ()

filipvrbik

Hodně tvrdá, až hororová komedie v severském stylu.. Musím říct, že severské filmy se mi líbí a toto je ještě lepší než Kurz negativního myšlení, i když je to úplně jiné - tak drsná komedie zůstává. Všechny postavy jsou super a skvěle to do sebe zapadá. Spoiler: Začátek je takový nemastný neslaný a vypadá to na normální manželskou krizi , ale čirou náhodou se tu zjeví tři uprchlí vězni a začne rodeo.... (tedy vlastně jatka). Někdy jsem až kašlal smíchy, i když to vypadá hodně naturalisticky a krev je doslova všude. No docela mě to paradoxně pobavilo, takže pět mrtvol, pět * ... 90% ()

janesX

Tak tento ľadovochladný horor vytŕča rohy tak, že nám európanom ho budú aj američania závidieť. U mňa to bolo takmer za päť, škoda len tých pár málo scén, alebo dokonca iba záberov, bez ktorých by som si ten plný počet vedel predstaviť. Určite u mňa film napriek tomu vyhráva špeciálnu cenu roka. ()

Milky.

Musím říct, že jsem čekal daleko méně, překvapení ale stálo za to. Obecně severské filmy jsou prostě vždycky tak nějak spešl. Za mě skvělá zábava, parádní film, po dlouhé době něco čemu se nebojím nasolit pětku ikdyž o tom nebudu za měsíc vědět. ()

radekgfx

Geniální mix akce a humoru. Wirkola exceluje ve schopnosti bezešvě přepínat mezi žánry, a to tak, že se ani jeden neprolíná do toho druhého. Otcovsko-synovský dialog o respektu a ustřelených genitáliích tu může koexistovat se situací, kdy jde některé z postav o život, přičemž divák se může u jednoho naprosto vážně bavit a u druhého naprosto vážně bát. Dobrá práce. ()