Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (Cinemart)

Prochy38

Když se pod vynikajícím tvůrcem sejde banda výborných herců, je úplně jedno, jaká blbost to je. Ale tohle bylo tak blbé, že to nemělo chybu :D ()

Disease

Sice to ve druhé půli občas lehce zaskřípalo a hodně postav bylo karikatury, ale bavil jsem se náramně. Některé hlášky byly ještě lepší než u Vlastníků. ()

Nebešťan

Já bych řekl, že druhý louh kvalitního čaje je ještě lepší, než ten první. Víme ale, že před sebou nemáme náhorní plošinu, ale vyhořelého herce rešiséra z jihlavoprachy. ()

Trash

Tak tady budou (nejen) místní nácíčkové hodně zmatení 😅 Originální (skoro)konverzačka kořeněná (sebe)ironií a lidovým humorem s vtipy, které jsou inspirovány skutečnými a "skutečnými" událostmi. Hudební složka filmu navíc není jen nějaká vata z brzobohatónů, naopak - vše skvěle podtrhuje. Paráda, tleskám! ()

mira007

Cestující ve splašeném vlaku bez strojvůdce - nemůžu tomu upřít nápad, sympatické obsazení  i herecké výkony a něčím mi tahle konverzační záležitost evokovala klasické české komedie z období filmů dle Hrabala, jenže sorry jako, mě to vůbec nebavilo a nepobavilo. Závěr se překlopí do absurdní grotesky a něco málo to je vtipné, ale jinak mne to minulo víc než Havelkova prvotina Vlastníci (2019). ()

mosnak odpad!

Je to tak mimořadná událost, že jsem asi jeden z mála mimořádných lidí, který tuhle nudnou slataninu nedokáže dostatečně ocenit. Jestli tohle je budoucnost české komedie, tak to potom ja neumím ocenit "kvalitni" humor. 8% ()

janeke

Škoda, že si nad tým scenárista neposedel ešte trocha dlhšie, lebo by to mohla byť super komédia. Tu je ale vidieť, že tam, kde chýbal vtip, rejža situáciu "zbalkanizoval" a hral to na absurdnú poetiku, lenže divák nie je hlúpy a evidentne mu to nezožral, a to aj napriek snahe aj hudobne to zabaliť do balkánskeho balíčka. Anyways, malý chlapec, ožierajúca sa manželka a kapela - veľmi pobavili a schuti som sa zachechtla :). To, čo sa dialo mimo vlaku bolo bohužiaľ odveci, kamera mala radšej ostať dnu a viac si užiť tú wes-andersonovskú darjeeling estetiku starých slovenských vlakov, ktoré btw v nezmenej forme na niektorých tratiach premávajú dodnes (kto šiel v spacom vozni Prešov-Levice, ten vie!). ()

Ukko

KOnečně nějaké osvěžení za rok 2022. Upozorňuji, že šlo o rok, kdy se v ČR natočil abnormálí počet filmů, ale jen pár jich za to stojí a Mimořádná událost je jedna znich. Situační komedie z jednoho jednoucího vlaku, který ke konci filmu trochu zdrsní. Nebudete se smát extra, ale několik frků je ve filmu opravdu výborných. Všecho velmi komorní, logické a hezky scénáristicky učesané. Vše završeno kumštem a znalostí toho jaké zákony má mít komorní drama jednoho zamčeného pokoje. Pokud vám film sedne, velmi doporučuji podívat se ještě jednou. Spousta skyrtých detailů ( kterých si možná ani poprvé nevšimnete) vám zacvakne a budte mít z filmu ještě lepší pocit. Za smínku stojí i několik  vedlejších historek, které ve filmu jsou nebo se o nich mluví, protože i ty jsou inspirovány opravdovými událostmi. To zpečetěno písničkou Tunel jménem vlak.... okej tohle beru. ()

Untentrauer

Vůbec jsem netušil, že se tento počin natáčel na základě skutečné předlohy. Tím to pro mě nabralo opravdu cestovatelsky hororových a čecháčkovsky absurdních rozměrů. Je to povedená komedie. ()

Chřástal

Líp by to fungovalo v divadle jako opravdu absurdní drama. Ale i tak to bylo nakonec lepší než první dojem, kdy jsem po začátku a vyhlídce na trapné figurkaření myslel, že to budu muset vypnout. Sice je to hodně přitažené za vlasy, aby to mohlo probíhat, jak tvůrci chtěli (např. to, aby nikomu z těch všech lidí z různých důvodů nefungoval telefon), ale na druhou stranu je tu řádka hodně dobrých fórů. Pobavil i spisovatel Jaroslav Veis v miniroličce „odborníka“ (ale zároveň pod svým jménem) se vskutku pronikavým vhledem do situace. Záslužné je i poselství, že cesta lokálkou (nebo prostě s ČD) je dobrodružství. Splašený vlak po česku. ()

ArthasKarfa

Spot, herci a téma bylo tak dobře vybráno. Ale pak už všechno špatně. Stopáž, vnitřní zápletky ve vlaku mezi cestujícími. Vyhrocené nesmyslné situace, ztráty telefonů. neschopnost dělat cokoliv, kromě toho, že sedíte a koukáte. Pozadí nějaké téma, které příběhu nic nepřináší. Celé je to tak absurdní, že by se to dalo vydržet 10min, ale ne 1:40h. Opravdu mě to hodně zklamalo a to mám podobné filmy rád. ()

Psice

Když jsem odcházela z projekce, přemýšlela jsem, jak se asi cítí člověk po lobotomii, protože jsem měla vtíravý pocit, že jsem ji právě v kinosále podstoupila (možná mě měl při koupi vstupenky varovat už samotný název filmu). Jestliže jsem kdy kritizovala seriál Osada pro jeho prvoplánovost, vyprázdněnost a karikovanost, pak je Mimořádná událost esencí toho všeho – rozdíl je jen v tom, že (bohužel) v titulcích chybí jména Petra Kolečka a Radka Bajgara. Děsivý nebyl jen film samotný, ale i reakce diváků u scén, o kterých jsem se domnívala (očividně naivně), že ve 21. století již nemůžou být považovány za vtipné. Možná ale, že ve finále prozradil Jiří Havelka více o sobě a svém přemýšlení o světě, než o tzv. české národní povaze. Myslím, že by se měl po tomto počinu věnovat tomu, v čem je opravdu dobrý – tedy divadelní improvizaci. ()

daduza

Situační komedie. Sice hrozná blbost s nereálným časovým prostorem, ale já se tomu směju už druhý den. Za mě dobrý. ()

nonick1

Mimořádná událost – aneb něco jako Kalamita po čtyřiceti letech. Oba filmy mají nápadně mnoho společného - očividným pojítkem je nejen opětovné obsazení Rostislava Nováka staršího do (opětovné) epizodní role, ale zejména chytilovské mudrování postav a postaviček, (opět) uvězněných ve vlaku - tentokráte ne vinou sněhové kalamity, ale chybou strojvůdce. Vtipně pojatým průřezem vzorku společnosti, stěsnaného do jednoho izolovaného místa, jde o více než důstojné navázání na dnes již kultovní snímek Věry Chytilové – ovšemže s absencí „kalamitního“ tahouna Bolka Polívky. I tak jde o výjimečně humorný počin v současné tristní české kinematografii, potácející se mezi Kameňáky od jednoho Špindlu k druhému, doprovázené letními gentlemany a lemované krotiteli krokodýlů. Aktualizace 08.02.2024: po opakovaném zhlédnutí to vypadá, že se z tohoto filmu časem stane  kultovní hlášková záležitost. ()

Gulde

Komorní střeštěnost se spoustou více či méně napadených odkazů na českou společnost a události v ní. Za mně chytré a vtipné. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací