draggo

Filmy zabývající se totalitní budoucností mám rád, takže jsem zasedl k Equilibriu s očekáváním dobré podívané. V prvé řadě musím pochválit myšlenku. Lidstvo zbavené emocí - to je skutečně nehezká představa. Už samotný začátek je dosti emotivní, zničení uměleckých děl a zabití všech těch lidí kvůli cítění. Totalitní společnost zobrazená v Equilibriu má bohužel stále takový naivní rozměr - všichni v šedých uniformách, symbolika evokující třetí říši a plamenné projevy - skutečná totalita by se bez toho v klidu obešla. Nicméně je to působivé. Christian Bale je jako bezcitný klerik celkem uvěřitelný. Obecně část filmu ve které se seznamujeme s totalitou je na pět hvězd. Když Bale přestává brát prozium, je zle. Není tajemstvím, že Balea nijak zvlášť nemusím - a tady to jen potvrzuje. Protože jeho ztvárnění postavy Johna Prestona po tom co začal cítit se vůbec nezměnilo, pořád je chladný, nepřístupný a nesympatický. Scénka s psíkem ve mě nevzbudila žádné emoce, jen na ní bylo vidět že se o to usilovně snažila. K závěru se objevuje pár logických děr (v jednu chvíli je hlavní likvidátor odboje a v druhé chvíli si ho zvolili za jednoho z vůdců). Naštěstí to zachraňují sice přehnané, ale zdařilé akční scény. Samotné finále nepřináší nic zásadního, je celkem mdlé. Tenhle film by si celkem jednoznačně zasloužil tři hvězdy. Ale já dám čtyři, protože tu vidím jen jediný problém jménem Christian Bale. Svým neherectvím mi pokazil zážitek z filmu, který rozhodně měl na víc. Nakonec tomu hodně přilepším, a to za nápad a aktuálnost poselství filmu. /viděno na PC (BRrip 720p): 70% a 4*/ ()

EastWicka

Nebýt nebezpečného cuku v Baleově kamenné tváři, asi bych nedokoukala ani první půlku. Totalita je tu podaná tak legračně omalovánkově a celá ta nindža-gun-fight šaráda proti chudákům emocionálům v podzemí je poněkud... jako pro blbečky (Mona Lisa + Yeats vs plamenomet... no co to to?!). Nakonec jsem se ale přeci jen vyladila. Kdo se totiž neobjevil? No ano! Můj oblíbenec Will Fichtner - a hned coby hlavní rebel! Jako vždy ho bylo málo a opět byl nezapomenutelný a skvělý. No, a Bale by za tu mikrohru svalů v obličeji a duševních hnutí v očích zasloužil zarámovat. Kdyby to celkově nebylo tolik přitroublé, dala bych 4 hvězdičky. Né... dělám si srandu, nedala... ;) ()

mis-ko

Šedá uniformná spoločnosť bez emócií, potláčanie citov drogami aj násilím, zákulisné politické hry (aj keď len v malej miere naznačené), nekompromisní klerici ako nástroj vládnej moci. Protivník, proti ktorému pomôžu len jeho vlastné zbrane. A takou zbraňou sa stáva špičkový vládny agent John Preston. Boj bude neľútostný. Presne mierené citové vydieranie aj zbesilé akčné scény sú vizuálne príťažlivé, emocionálne silné a desivo atmosférické. To je Equilibrium. ()

themic

Tak dobře natočený film a s hlubší myšlenkou se jen tak nevidí. Celkově herci přededli vynikající hereckou podívanou v čele s Balem. Zajímavý 95% ()

ladko

Jeden z najlepších akčných scifi thrillerov, aké boli kedy natočené. Akcia je veľmi, veľmi, veľmi efektná. Príbeh je zaujímavý, vžil som sa doňho hneď - to si hneď človek predstavuje, aké by to bolo žiť bez emócií. A čerešničkou na torte je vynikajúci Bale... ()

LINKIN

Je to takový mišmaš lecčeho, od Metropolisu, přes 1984, Blade Runnera, Gattacu, Minority Report, Matrix a taky třeba Vendetu, přičemž to ale nedosahuje kvalit ani jednoho. Ještě že tam byl Bale s katanou. ()

Krt.Ek

Equilibrium má zajímavý námět a pěknou vizuální stránku, která je zjevně silně ovlivněna mým oblíbeným Matrixem (to jde poznat už z plakátu). Bohužel mi sledování nic tak podnětného nedalo, stejně jako 451°Fahrenheita, což je dost podobný snímek tomuto. Takže budu trochu přísnější a udělím pouze průměrné hodnocení. Pokud bych si měl vybrat depresivní futuristický film sáhnu po Gattace. 65% ()

agentmiky

Před pár lety jsem viděl úvodních pár minut tohoto filmu,ale dodnes popravdě nevím,proč jsem ho zavrhl.Asi mi připadaly ty přestřelky trochu stupidní.Ale nyní mám jiný názor.Za nápad bych filmu dal asi sto procent.Lidská společnost žijící v docela zajímavém režimu,kdy nesmí žádný člověk projevovat city ani emoce.Christian Bale je sice zprvu nelítostným následovníkem této myšlenky,ale jak film plyne dál,tak se z něj stává opět cituschopný člověk.Což se samozřejmě vůdcům nelíbí.Přestřelky jsou zde velmi dynamické a výborné.Líbily se mi i kulisy.Za mě dávám 80% ()

verbst

Ne, vážně na Matrix to fakt nemá. Ale špatný to nebylo. Christian Bale je cool jak sviňa, Klaus Badelt si opět poskládal sqelou hudbičku a celý to klape jak má. To postupné objevování citů bylo úchvatný a myslím, že kdyby tam nehrál Bale, tak by to takhle hezky nedopadlo. 85% ()

Korbitch

Christian Bale je podle mě nejslibnější tvář novodobého hollywoodu. Proměna z bezcitného klerika, jenž neváhá zabít vlastního kolegu, jen proto, že cítí, na cituplného člověka je perfektní. Akce pomálu, jde spíš o drama než o super sci-fi akční jízdu. Ale když už dojde k soubojům. MŇAMY MŇAM!!! ()

SaNcHeZ_cz

Akční sci-fi, které i přes značnou inspiraci ať již filmem Matrix, či románem 1984, nabízí vcelku zajímavý pohled na důsledky lidského chování a tím globální ovlivnění společnosti. Celé to podává sice v laciném, ale atmosférou uvěřitelném podání, které doplňuje výborně hrající Bale. I přes svoji viditelnou béčkovost, tento film dokáže nadchnout mnohem více než leckterý vysokorozpočtový film. ()

pools odpad!

Nelogické dílko parodující na jedné straně Kung-fu filmy z osmdesátých a na straně druhé 1984/451º Fahrenheita. Námět naprosto klišoidní, po pěti minutách člověk naprosto ví, kam film směřuje a co udělá v příštím záběru hlavní hrdina. A co teprve ty hadry z Matrixu? Asi měli opravdu malý rozpočet, když nakupovali v sekáči... ()

mustafa

Myšlenka potlačení lidských emocí a citů je dokonalá. Je pravdou, že jsem si dosud nepřečetl 1984, takže nevím, do jaké míry tento film vykrádá tuto knihu. Ale nyní po prvním shlédnutí musím hodnotit plným hodnocením. Triky jsou zde slušné, podporující akci a nevypadají jako videohra (některé pasáže z Blade II nebo obou pokračování Matrixu). Christian Bale je v tomto filmu sakra cool a je fakt drsnej. Nebojím se ho nazvat novodobým akčním hrdinou (rozhodně se své úlohy zhostil o hodně lépe než např. Cruise v MR). Co jsem od filmu očekával, jsem dostal. Je sice pravdou, že konec zkazil celkový dojem z celého filmu, ale mě to zse až tolik nevadilo. Myslím si, že v rámci možností si režisér s tímto filmem poradil nad očekávání. ()

Tayen

Jiný pohled na budoucnost: lidstvo bez emocí. Líbil se mi nápad, vizualizace i hudba. Scéna "spálení" je skvělá, ale o konci, jakoby tvůrcům nezbyl čas moc přemýšlet, je nedokažený a neoriginální. Taky jsem čekala napínavější souboj mezi Prestonem a jeho "zlým" kolegou (ten se pořád tvářil jako super drsňák, sliboval bůhvijaké schopnosti a na konci si mečem skoro nešlehnul). Christian Bale je ale perfektní. Jeho přeměna z chladného agenta na citového zběha je přesvědčivá. ()

Asgy

Zajímavé sci-fi, jehož atmosféra mi ze začátku hodně připomněla film 1984 a posléze Matrix. Je pravda, že lidé by se emocí asi dobrovolně nezbavili, ale jinak je ten svět celkem uvěřitelný. Až na pár akčních scén. ()

havLord

Prolog: v budoucnosti budou lidé zbaveni veškerých emocí, aby se předešlo konfliktům .. Ok, Orwell, mám rád. První akční scéna -- přisluhovač establišmentu Bale vlítne do zatemněný místnosti a podle sluchu efektně & efektivně postřílí anarchisty. Neskrývám nadšení (emoce). V navazující scéně se dozvim, že to s tim potíráním emocí berou vopravdu vážně, když se fuhrer o novym světe bez válek, umění a citů rozplývá (emoce) za řečnickym pultíkem a davy propukají v nadšený aplaus (emoce, už bych je kropil, zmrdy). Třetí scéna: Bale na koberečku, trochu mu nervozitou cukaj koutky (emoce) ... a co bylo dál, to už nevim. Musel jsem to vypnout, protože pokud je koncept celýho filmu takhle neuvěřitelně pitomej, tak to si beru osobně. Základní premisa by zasloužila odpad. ()

kobejn

To je ten typ filmu, co mě baví čím dál tím míň, takže jednou a dost, a i to jednou je dost. Nebavil mě moc ani Matrix, když jsem ho viděl v době premiéry, natož dnes toto, viděno navíc s desetiletým odstupem od doby vzniku. Dnes už nesnesu ve filmech "střílečky", bože, to jsou tak nudný scény, tak stupidní a tak nudný, že jen to vidim, už umírám nudou. Vidět šlehající plamínky, což maj být jako výstřely (přitom ve skutečnosti střelné zbraně "nešlehají plamínky", ale prostě jen střílejí), zkrátka je to nuda k uzívání a naprosto stupidní zábava. Snesu ještě bojové scény s vymakanou choreograafií, které jsou sice také naprosto nereálné a stupidní, ale alespoň tolik nenudí jako střílečky. Ty střílečky jsou navíc naprosto zbytečné, protože všichni víme, že stejně hlavní hrdina zasažen být nemůže a všichni kolem něj padaj jak mouchy, takže jaké v tom může být kouzlo? Kouzlo je jen v tom, že lidi vypnou mozek a jen stupidně zíraj a baví se tím, jak hrdina nemůže být zasažen a všichni kolem něj padaj jako mouchy. Mě to jen šíleně nebaví. Takže jesli na tomdle filmu něco oceňuju, tak jen ty neakční scény, jen to, kde se nebojuje a nestřílí, pár jich tam takovejch je, ale kvůli nim se k filmu vracet nebudu. Takovejdle film je nutný vidět, když je vám deset, pak by mě to nejspíš bavilo se vším všudy. ()

Baronne odpad!

Oh my fucking god. Tak tahle bezemoční sračka mě dostala na kolena. Byly tam teda chvilky.. Hm , nebyly. A meganail in the coffin byl useknutej ksicht, to jako FAKT ? Docela mi to připomnělo Loď Duchů ....... Hudba úplně vyjetá, ale hlavně se NAUČ STŘÍLET PODLE ÚHLŮ tyvole :D . Jeden z nejsměšnějších filmů EVER. Jdu si asi dát dávku nějakýho fetu, abych na to zapomněl. ()

Laxik

Měl jsem ze začátku filmu připravených pár břitkých poznámek jako například, že Dominic Purcell není zrovna vhodnou volbou pro reprezentanta lidí, kteří cítí, ale nechám je stranou. Divák potřebuje vědět jen to, že jde o mix toho nejlepšího ze 451° Fahrenheita, 1984, Matrixu a Nolanova Batmana, který sice nedosahuje kvalit ani jednoho z nich, ale funguje velmi dobře a ve výsledku mi nepřišel ani hloupý, ani laciný, a dokonce mě sem tam dokázal i překvapit. ()

Praxis

Absolutní vizuální luxus. Matrix se třese strachy, protože Bejl vypadá skoro stejně jako Níou, jen je ještě více cool, protože se většinu filmu musí tvářit, jako když ho něco bodá do řitě (a přitom nevykřiknout ani slovo). Nápad je velmi lákavý, soubojové sekvence se posunuly na nový level, a i když je film 14 let starý, i přesto mají chorošky akčních scén v dnešní době koule a bavily mě - a to jsem prosím již pěkně zmlsaný divák akčních chuťovek. I když ve výsledku jde o celkem jasný příběhový mustr, i přesto několikrát potěšily scénáristické zvraty, které měly nápad. Ve výsledku tomu škodí jen chudičký vizuál, protože některé scény - například davové, přišly vyloženě k smíchu. Chtělo by to asi víc penízků. Jenže jak říkám - i za málo peněz se dá vyplodit hodně jednohubkové muziky. 75% ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda