Fary

Výtvarně, herecky, ale hlavně choreograficky naprosto bravurně zvládnutá akce na 100x obehraný příběh. Škoda, že jsem tenhle film neviděl v roce 2002/2003, kdy byl v kinech - určitě by na mě zapůsobil jinak. I tak si ale myslím čtyři hvězdičky zaslouží. ()

Michalechal

Svět bez citů, umění a rozptýlení ... a to za pomoci speciálního léku. V něm se odehraje boj za změnu a návrat citů ... boj plný zvratů, nečekaných událostí ... prostě skvělé akční Sci-Fi! ()

Rapikk

Líbí se mi koncept, kdy se lidé rozhodnou lékařsky amputovat jakékoliv city, jen aby se zabránilo další zničující válce. A nemohu říct, že by se to jednou nemohlo stát skutečností. Bohužel city jsou právě to, co dělá lidi lidmi, tudíž podobný plán nemá šanci na přežití. A proto nastupuje diktatura, jež celou populaci udržuje v nevědomosti a strachu. Tomuto snímku bych dal pět hvězdiček i bez těch geniálních akčních scén. Vřele doporučuji. ()

Paity

Equilibrium je pro mne takový skrytý Matrix, Střílí se tam prakticky stejně, všichni jsou drsní a strefí se vždy přesně do terče. Na Christiana Bale je v téhle roli radost pohledět. ()

provitamin

Tu nie je o čom. Perfektne vykreslená chladná bezútešná budúcnosť, kde schopnosť cítiť znamená zločin, ktorý sa trestá smrťou. Christian Bale v roli klerika Tetragramatton-u, ktorý postupne začína cítiť. Film ktorý si po celý čas udržuje vysoké tempo a záverečná akcia sa dá pozerať stále dokola. Jeden z najviac podhodnotených filmov tu na čsfd. Po jeho skončení som išiel a odtemnil som žalúzie na oknách :) ()

ti88na

Režisér Kurt Wimmer nakrútil veľmi zaujímavú snímku s relatívne nízkym rozpočtom (teda aspoň na hollywoodske pomery), pričom nás neukrátil o dostatočné množstvo skvelej akcie. Milovníci pestrých farieb a nádherných scenérií majú smolu, tento film sa od začiatku do konca nesie v bezcitných čierno-bielych farbách. To je samozrejme skvelé, pretože tým vernejšia je téma, ktorú film spracováva. Equilibrium sa točí hlavne okolo postavy clerika Johna Prestona a krásne sleduje jeho duševnú premenu z bezcitného posluhovača vlády na človeka schopného rozlišovať dobro od zla, milovať a vnímať krásu. Vďaka čomu sa môže rozhodnúť na akú stranu sa pridá. Túto úlohu režisér zveril Christianovi Baleovi, a každý musí uznať, že to bola skvelá voľba, lebo jeho herecký koncert vlastne ťahal celý film. Jeho postavy nie sú bezchybní hrdinovia, ale často ľudia balansujúci na hranici dobra a zla a John Preston nie je výnimkou. Ema Watson hrá Mary O'Brien, ktorá sa prieči nastolenému poriadku. Hoci ide malú postavu, zvládla ju presvedčivo a film okrášlila. Sean Bean (Errol Partridge) je neprehliadnuteľný, hoci svojou charizmou osviežil len úvod filmu. Pre mňa osobne je tento film výnimočný v tom, že bol prvý kde som vzhliadla Christiana Bala a úplne som prepadla jeho temnému kúzlu. ()

tom.nosek

Tenhle žánr mám rád a Equilibrium by v něm byl králem, kdyby nebylo takového množství logických chyb v příběhu a takového konce nekonce, kdy se celou dobu "nic neděje" (přeháním, až tak zlé to není) a pak to během pěti minut vyvrcholí a skončí. ()

farfalla

Jako celek je tento film dobrý, má zajímavé momenty zvratů v ději i ve vztazích. Život v šedi bez emocí a pak v barvách s emocemi však tady už byl v ´Pleasantville´ (1998), postava velkého neznámého vůdce v ´The Wizard of Oz´ (1939) a pak hned je viditelná stylizace podle ´The Matrix´ (1999). Všechno je to však decentně namíchané, posunuté do budoucnosti, a tak v novém hávu. Christian Bale jako John Preston je výborný a změna, kterou prochází je uvěřitelná. Emily Watson jako Mary O´Brien má jen malou roli, téměř beze slov, ale svou postavu krásně rozzářila. Co mi přišlo v příběhu nedomyslené je, že kdyby si dávali dvakrát denně dávku, tak by měli krky nehorázně rozpíchané. No, ale snad v budoucnu budou lepší jehly. ()

ruhebitte2010

Myšlenka dobrá, slušný začátek, ale ty nesmyslné bojové scény kopírující Matrix a špátné video triky celkový dojem značně snižují na úroveň lepšího béčka. Škoda. ()

Orthank

Jeden z najlepších béčkovo vyzerajúcich snímkov s výborným obsadením vôbec, ktorý ešte aj dnes dokazuje, že aj za relatívne málo peňazí sa dá zapísať do kroniky kultových záležitostí ... ;) ()

Cassandra

Už dlouho jsem neviděla tak rozporuplný film (= s tak promrhaným potenciálem). Skvělá kamera, akční scény, hudba, výborný Bale...a naprosto neuvěřitelné množství děr v ději. Logické nesmysly v příběhu, hlouposti v návaznosti scén, zmatené dialogy. Závěr je překombinovaný se zcela zřejmou pointou a spoustami klišé. Místy jsem se i přes vážné ladění filmu musela smát - jako třeba když z ohrady plné voříšku něco utíká, Preston to zvedne a hle - prototyp amerického štěněte, nejultraroztomilejšího tvora na Zemi. A podobně. Přesto se mi film docela líbil, byl cool, a když ho budete brát trochu jako komedii, proč ne. ()

pjotr76

Velikým problémem Matrixu byla trilogie. Nemůžu si pomoci, ale vše podstatné bylo řečeno v jedničce a další rádoby filosofické vývody, které se nám snažili tvůrci podsunout ve dvojce a zejména ve trojce jasně selhali. Dost o Matrixu, protože hodnotím Equilibrium a jako takové ho porovnávám s Matrixem, protože se jedná o porovnatelné náměty a více či méně stejný žánr dobrého sci-fi a zcela jednoznačně říkám - Equilibrium převálcovalo Matrix Revolutions, a možná ne tolik výrazně, ale i Matrix Reloaded. Možná se nemůže měřit s Matrixem, ale to je dáno i přece jenom odlišným tématem a myšlenkou v pozadí, která si v podtextu nebere servítky ani s institucionalizací římsko-katolické církve. Možná můžeme vytknout režisérovy některé nedotaženosti, možná vůči Matrixu ne tolik vyprecizované a efektní bojové scény, ale zcela jistě mu nemůžeme vytknout, ža za desetinu rozpočtu Matrixu vytvořil srovnatelné dílo, které zapadlo právě díky nízkému rozpočtu a s tím spojenými nízkými náklady na propagaci. Equilibrium byl výrazný sci-fi počin loňského roku a je to jeden z mála sci-fi filmů u kterých si pamatuji o co šlo. Herecký výkon C. Balea byl pozoruhodný a řekl bych, že potřel právě K. Reevese, který možná i díky scénáři, který mu nedával tolik prostoru, a proto byl jen velmi nepatrný zejména v Revolutions. Myslím, že C. Bale má před sebou dobrou kariéru, nebudou li ho režiséři obsazovat do stále stejného typu víceméně jednorozměrových postav. ()

Radim

Tento hardcore sci-fi snímek nepokrytě vychází z Matrixu, ale nevykrádá ho, v některých momentech se mi dokonce zdál lepší. Moc se mi líbila vizuální stránka a kamera, hudba také skvělá. Choreografie soubojů byla geniální, hlavně finální scény u Otce. Chybky to mělo, ale celkový dojem byl ohromující. ()

Anderas

Řekněme, že takový polotovar, na jednu stranu se tvářící jako inteligentní sci-fi a na straně druhé se prezentující jako čistokrevná (a žel nepříliš zdařilá) akce. Výsledek je přesto dost překvapivý a určitě i příjemný. Kdyby si film do konce udržel počáteční tempo a atmosféru, dopadlo by to nepochybně skvěle, ale i takhle za to nemusíme Wimmera hned střílet. Pravda, pár věcí mi tam vyložené vadilo, nepřesvědčivý manio-depresivní škleb Balea, hodně podivné a logice se vymykající akční sekvence (i kdyź nápad nepostrádající) a pŕedevším ten nejposlednéjší záběr celého filmu. Ale i to všechno jsem s radostí schopen odpustit neboť po tomto filmu vždy cítím takovou příjemnou nasládlou chuť na jazyku filmového fanouška. ()

Here

Celkově je Equilibrium velmi slušný snímek. Atmosféra futuristického světa bez emocí je vykreslena tak, že divák má skutečně pocit, že něco je velmi špatně a dokáže se tak ztotožnit s hlavní postavou. Akční scény jsou bohužel rozporuplné - na jednu stranu je tady dechberoucí osobitý styl, kdy je akce efektní, rychlá a definitivní, ale celé to kazí vykradené (doslova) scény z Matrixu. Naprosto nechápu, čeho tím chtěli autoři docílit. Za prvé je to nadmíru trapné a za druhé to tenhle snímek nemá vůbec ale vůbec zapotřebí. Vykradené nápady naštěstí nezabírají mnoho času a ty nejlepší stejně pochází z hlav autorů, takže film si může divák v klidu užít. Equilibrium ale není jen akční snímek, jeho vizionářská složka působí přesně tím těžkým způsobem, jak má. Musím ještě pochválit casting - Christian Bale sice na začátku působil jako špatná volba, ale na konci už jsem si nedovedl v jeho roli představit nikoho jiného. ()

Sairina

Oblíbené totalitní téma je zde docela realisticky zpracováno. Svět, kde jste zabiti jen kvůli pocitu, nás varuje před naší necitelnosti. Pomalé procítění hlavního hrdiny vám dodá nový dech a zamyslíte se sami nad sebou. Je tedy trochu nepravděpodobné, že by jsme se dokázali vzdát filmů, hudby a umění, ale kdyby k tomu došlo doufám, že tu bude někdo jako John "NEO" Preston, neohrožený bojovník v černém obleku, nakonec tedy v bílém. ()

kwoky

Vemte Matrix, Punishera a Gattacu a hodte do mixeru. Pridejte emoce a kupu precizni akce s pistolemi i bez... Tak presne tohle to je. Dokonce bych rekl, ze tyhle filmy Equilibrium dokonale vykrada se vsim vsudy :) Ale jako celek je to tak naslapnute, ze mi to ani nevadi... mozna proto, ze vyse zminene filmy mam velmi rad. ()

jasiska

Perfektný film - už len tá predstava spoločnosti, ktorá sa vedome zbavuje všetkých citov (aj všetkého, čo ich môže spôsobovať), len aby sa vyhla tým negatívnym a deštruktívnym je neuveriteľná a predsa taká odstrašujúca. Navyše super bojový štýl. Keby tento film nemal taký blbý prvoplánový happyend, tak nemá chybu. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda