G04T

Kdo četl 451° Fahrenheita, jistě mi dá za pravdu, že tohle je v podstatě filmová verze té knihy. Proto jen 3 hvězdy. Výborné dialogy a herectví (tradičně vyniká jako vždy Christian Bale), zato bojové scény naprosto nesmyslné a směšné - jako z roku 70. U scén s tim negrem jsem se za břicho popadal. Ve výsledku nenáročný film. ()

snake

Omlouvám se ale pro mě je tento film dílem bohůžel mnohem smysluplnějším než Matrix.Zatímco Matrix ze sebe dělá a snaží se dělat kultovní dílo, Equilibrium ze sebe nedělá nic.Málo rádoby filozofického žvanění jako tomu je v Matrixu, méně triků, lepší film.Tedy alespoň než Matrix Reloaded.Důvod?Prostý, hlubší myšlenka.Matrix 2 již žádnou myšlenku neskrývá. ()

Gekon

S přihlédnutí k nižšímu rozpočtu se jedná o velmi kvalitní film. Některé scény (zvláště akční ) se jeví místy až příliš nereálné, vše je však vyváženo vynikající ponurou atmosférou a Christian Bale je také skvělý.Equilibrium dokazuje, že i bez nákladných triků lze natočit dobré sci-fi. ()

Zdenda

Obrovske prekvapeni a alespon pro me vnikajici film, u ntereho se clovek nenudi ani chvilku. Naprosto, ale naprosto k sezrani jest tu Christianek:) ()

Amadeo

Po dlhom čase naplnenom tupými scifíčkami a akčnými filmami konečne niečo, načo sa dá schuťou pozerať a má šmrnc. Akčný príbeh z blízkej či ďalekej budúcnosti, v ktorom sa jediný človek postaví proti systému bez citov. Christian Bale a jeho klerik Preston je cool. Netvrdím, že je tento film dokonalý. Je zliepancom prebratých akčných scén a choreografií. Ale pozliepaných tak, že sa človek pritom nenudí. ()

Dinsberg

Film, silně insiprovaný Velkým bratrem z 1984. Není to však vyslovené parazitování. Jednak vizuálem a jednak pojetím. Diktatura tu stojí na mnohem křehčích základech, ale málo kdo si je vědomý křehkosti té hranice. Nemožnost se dívat na věci z jiné stránky. To je to co člověka brzdí. To mají oba filmy společné. Tenhle je osazený navíc akčními, sice ne nepatřičnými, ale kaskádersky přehnanými scénami. To můj dojem trochu sráží. Ale o kult v akčním thrilleru jde určitě. ()

wef

Náhodou je to docela pěkné sci-fi, má to nápad, má to slavné herce, ale ten scénář není nejlepší. Příběh je prázdný a sází na citlivost diváka. ()

SamFisher

Musím uznat že to je super akční film se skvělou hudbou a i přes malý rozpočet má úžasně zpracovanou choreografii bojových scén. ()

Bonniesgun

Autor scénáře měl zaručeně rád knihu „1984“. Nebo měl tehdy ten Orwel skutečně pravdu a jednou to bude přesně takhle vypadat??? Myslím, že kdo je alergický na všechny ty kódy v pasech a kamery na veřejných záchodcích, bude alergický i na tenhle film... Mě to bavilo. Asi i proto, že rok 84 už je zaprvé za námi a zadruhé má oblíbená kniha... Velký bratr tě sleduje, tak si šlehni!!!!! ()

Cortesz

Výborné sci-fi béčko s celkem hodně silným nápadem co se týče děje. Svět bez emocí to si nedokážu představit. Bale je výbornej v každém filmu o tom není pochyb a i zde je mu svěřencýh celých 107 minut což je celý film. Jediné co se mi zdálo a nebo mi to možná jen trošku připadlo, že akce byla hodně podobná té akci z matrixu, ale zde mi přišla poněkud trapná. ()

Quendi

Hvězdičky za Christiana Balea, za scénu se štěnětem, za Seana Beana a za barevné filtry. Nesporně zajímavý projekt, ale nějak nechytl tu správnou sílu a hlobku. Často slýchám, že zůstal nedoceněn, protože ho zastínil tehdy veleúspěšný Matrix a ono to asi bude trochu po právu. Ty dva filmy spolu zase tak moc společného nemají. Equilibrium je existenční sci-fi, které vás ale narozdíl od Matrixu nenechá ještě další týden hloubat o tom, co jste viděli a co to pro vás znamená. ()

Blackburn8

Dosti podobné Matrixu...Nadprůměrné Sci-Fi s výbornými efekty, i kdys ty věci kolem drogy na odbourávání citů mi tam moc neseděla ale jinak se líbilo.75% ()

pekas

No, hodně rozporuplnej film. Hlavně díky nosnému nápadu, kdy si lidi pravidelně musí brát dávky tlumiče citů. Za každý projev citu jsou stíháni a zlikvidováni. Jak ale potom můžou mít rodiny, děti atd.? Tak tenhle rozpor mi po celý film vadil a zbytečně ubíral na zážitku. Protože všechny další komponenty byly velice dobré. Emily Watson a její neskutečné oči mě straší ještě teď. Že Bale umí, mi dokázal v Mechanikovi (viděl jsem ho dřív) a zde rozhodně nezklamal. Pár dějových překvapení taky potěšilo a suma sumárum mi vychází čtyři hvězdy. ()

Pitryx

Snímek zaujal především syrovostí prostředí, neutrálního chování, herci skvělí a o myšlence snad netřeba mluvit. ()

Soubi

Velmi dobré. Když jsem pozdě v noci začal sledovat na ČT2 (!) nějaký neznámý film "Equilibrium", nevěděl jsem, jak moc budu nakonec překvapen. Především skvělou atmosférou totalitnímu státu, jemuž vládne z obrazovky jakýsi "Otec". Prostředí je velmi mile pofuturitštěno (hrozné to slovo :) a nedělá mi sebemenší problém jej přijmout za obraz blízké budoucnosti. Třešničkou je herecké obsazení a efektní souboje. Jen je škoda, že film (ačkoli neprávem) leží ve stínu všemi opěvovaného Matrixu. Pokud máte aspoň trošku rádi sci-fi a Christiana Balea, nemáte nad čím váhat. ()

HarlanWade

Takový malý bráška Matrixu. Takřka v každém záběru mi Matrix připomínal (pochopitelně především při akčních scénách), ale při tom měl vlastní příběh (co se týče té kritiky ohledně něho, tak bych brzdil... co byste teprve říkali na další stupidné klišé?), který je vcelku originální, vlastní herce v čele s výborným Christianem Balem a také vlastního šikovného režiséra. S Matrixem se to srovnávat přece jen nedá, ale to už je hlavně věc rozpočtu... a zatímco slávu Matrixu už bere každý za samozřejmost, tuhle nenápadnou chuťovku si s překvapeným zrakem moc chválím. ()

JackO.

Zajímavý námět, poprvé jsem to viděl jako malý, moc se mi to nelíbilo, podruhé už jako velký, bylo to lepší, ale nějak mi to nesedělo a ten konec byl až moc jednoduchý ()

LukKon

Nadpriemerný akčný sci-fi thriller, v ktorom sa skrýva množstvo posolstiev, ktoré väčšina ľudí nedokáže, alebo nechce doceniť. Myšlienka, že závisť spôsobuje všetky zverstvá sveta je tak pravdivá, až je to smutné. No a popravde, niekedy by som aj ja chcel mať injekciu s Proziom. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda