Série(2) / Epizody(18)

Je drzá, upřímná a na nic si nehraje. Pozor, kráska z Trebišova přichází! Jsou místa na Zemi, kde Bůh není. Jako třeba v Trebišově na východě Slovenska. Zato je tam Iveta, svérázná osmnáctiletá dívka, která si života užívá plnými doušky a je jí jedno, co si o ní kdo myslí. Škole se tolik nevěnuje, namísto toho vysedává v místní hospodě, hraje poker a popíjí se staršími pány borovičku. Žije sama se silně věřící matkou Dianou, která se při modlitbě většinou modlí za svou dceru. Jakoby opravdovým zásahem shůry přijíždí do Trebišova hledač talentů Ivan a před baletním studiem si všimne krásné Ivety. Rád by jí nabídl modelingové angažmá v Bratislavě, to by ale nesměla zase lítat v dalším průšvihu, za který jí hrozí vyloučení ze školy... Slovenský seriál Iveta z roku 2021 se stal mimořádně úspěšným televizním hitem stanice Joj za posledních několik let. Stojí za ním režisér Jan Hřebejk, kameraman Martin Žiaran (trebišovský rodák) a scenárista Petr Kolečko, který se po seriálu Most! opět podílel na další sociální satiře, kde se bez ostychu a s nadhledem obnažují nejrůznější společenská tabu. V roli Ivety stanula ve své první velké herecké příležitosti Alžběta „Zea“ Ferencová, do té doby známá především jako zpěvačka a modelka. (Česká televize)

ostravak30

Seriál Iveta a jeho tvůrci si berou na paškál celou řadu témat. Mj. třeba předvádějí satiru na rasismus nebo soutěže Miss jako takové. I svět modelek či samotný okraj Slovenské společnosti dostává na frak. A nutno říct, že servítky si teda pánové neberou. Hned úvodní znělka se mi celkem líbí, píseň je taky moc dobrá a Alžbeta Ferencová potvrzuje, že má dost velký talent. Samostatnou kapitolou je vynikající Zuzana Mauréry. Stejně dobře je zahraná i role Milana Ondríka. Ovšem seriál v první polovině nabere tempo, které v té druhé rychle ztrácí, což je škoda. Se zařazením do finálové skupiny misek jde kapánek dolů jak tempo, tak i humor. Jako velkou nevýhodu pak vidím, že bez zapnutých titulků bych postavám nerozuměl ani ho.no. ()

Eire

To fakt je KOLECKO a HREBEJK? .... 35% Ze vraj nasledovanejsi serial TV JOJ... to mne poser kamo... ked to porovnam s MOST!... UUUFFFF... ()

Elisson odpad!

Trápna pseudoparódia (či o čo sa to vlastne snažili?). Nič tam nedáva logiku a snáď tam ani nikto nevie hrať (a pokiaľ vie, tak to úspešne zakrývajú tupé dialógy a absurdný scenár). Slovensko je podľa tohto diera plná alkoholikov, náboženských fanatikov, kuriev, homosexuálov, tupých dievčat, ktoré sa vyzliekajú a samozrejme našej drahej menšiny. Za obsadzovanie menšiny a vykresľovanie Slovenska (obzvlášť východu) ako odpornej diery asi dostali brutálne príspevky, takže pokiaľ má seriál nejaký prínos, tak je to navýšenie peňazí na konte niektorých ľudí. Aspoň si môžem pre tento rok spraviť čiarku, že som videla výplod našej kinematografie a spraviť si od nej na dlhý čas voľno. ()

Simon.Dobes

Spomedzi slovenských seriálov zaujímavý a dosť výrazný projekt, to sa musí nechať. Bolo to ako na hojdačke - raz to bolo fajn, potom sa to nedalo a tak ďalej a tak ďalej. Celkom ma prekvapuje, že sme za 8 štyridsať minutových dielov zažili tak rýchlo meniacu sa cestu hlavnej postavy - boli sme v Trebišove, potom zrazu v bordeli v BA, potom je z nej modelka, zrazu sme v Grécku, potom zase na Slovensku a ide na finále miss. Keby sa viac zapracovalo na logike a scenári, mohol byť z toho vcelku podarený seriál. 2,5/5 ()

fafejt001

Celkově slabší **a půl *. Prvni dva díly celkem ušly , pak to bylo střídavě.  Někdy to trochu bylo vtipnějši a někdy  slabší. Ondrík mi lezl na nervy od začátku ,  kdy se tam ukázal . Hrál to sice výborně, ale bylo to na palici. Lidem z Trebišova se nedivím, že byli pohoršeni.  Já bych byl také. ()

Salvator

"Šalená východniarština" je retro vzpomínkou na dobu vojny. Jinak spíše průměrné dílo o světě, kde je to prostě jinak. ()

rigby

Královsky jsem se bavil. Duchem hodně podobné Mostu, ale tam bývám docela často, v Trebišově jsem ještě nikdy nebyl, takže pro mě exotika (i když jedna kolegyně odtamtud pochází a její hutorica je vážně úchvatná). Vynechal bych několik opravdu nudných pasáží, zejména soustředění missek, to bylo opravdu nezáživné. Ale jinak jsem si to užíval a těšil se na každé další pokračování. Kráska z Trebišova mi byla sympatická svou živelností. Druhá série mě tak nenechala chladným. Bohužel se dostavilo rozčarování. Děj přešlapuje na místě, pokud to lze nazvat dějem. Sledování se stává silně nezáživným, až obtížným. Pokud jsem první sérii hodnotil nadprůměrně, tady je to o dva stupně níže. Vychází mi tak průměrná známka 3. ()

kokofek

Dobře jsem se bavila a nemyslím si,že Petr Kolečko a Jan Hřebejk měli potřebu východní část Slovenska nějak dehonestovat . Každá krajina má svá specifika a chcete-li je ukázat musíte použít nadsázku. Jestli opravdu některé lidi seriál uráží tak by měli o sobě více přemýšlet. Zuzana Mauréry a Milan Ondrík byli boží přímo k sežrání. Nedovedu posoudit zda jejich východní akcent je správný a to přesto,že mám v té oblasti příbuzné. Jsou to ale Maďaři. ()

Isuzu

Nepozerám slovenské (ale ani české) seriály, lebo vo väčšine prípadov nie je o čo stáť, ale toto ma zaujalo a po prvých pozitívnych ohlasoch som si to teda pustila. Naozaj milé prekvapenie a skvelo obsadená hlavná postava, ktorá je od začiatku ozaj veľká sympoška (aj keď v priebehu ma jej "idzem-nejdzem" už trochu otravovalo). A aj keď som z východu, nijako ma to neurážalo (až na prízvuky niektorých, ktoré ozaj neboli dobré, ale to sa dá odpustiť a nevýchodniari to nerozoznajú). Veľmi dobré a do krajnosti vyhnané "špecifiká" slovenskej kultúry a celkovo tej typickej malomestskosti, ktorá sa Slovenska (nielen jeho východu), drží ako kliešť. A tú druhú sériu (ak bude), by som si tiež pozrela :). ()

Hombre8

Je naprosto jasné, že pro mnohé bude tohle nestravitelné. Asi hlavně pro východňáry. Ale i pro spoustu Čechů, hlavně kvůli nesrozumitelnosti, pokud nebylo - nebude předabováno. Viděno v originále, přestože se šarišským nářečím (kterému nerozumí ani řada Slováků) zkušenosti jakés - takés jsou, tak řada věcí unikala. Ale určitě se originál vyplatí, bez něho by to ztratilo velké procento nejen autentičnosti, ale hlavně komičnosti. Co k vlastnímu seriálu říct? Patrně to, že, samozřejmě s určitou nadsázkou, ukazuje poměrně věrný obraz života a hlavně mentality dané oblasti. Nejenom v tom špatném slova smyslu, ale i naopak. Jinde už taková opravdovost, otevřenost, živočišnost a svéráz není k vidění. Řada dobrých gagů, hlášek, ale i dovedně vystavěných scén. Na druhé straně tragický propad úrovně u "řeckého" dílu a ani finále nebylo nejvydařenější. Ostatní díly ale pobavily, seriál byl vnímán jako situační komedie. S odřenými zády čtyři hvězdy. 71%. ()

Pignon

Marná sláva, chytrému napověz, hloupého nakopni. Ano, není to vychodňárština, ano, Romové mnohdy nejsou takto sympatičtí jako Iveta, ano, východ nejsou jenom bordely a chlastání, ano, nejsou tam jenom tetky pánbíčkářky. Ale o tom to právě je. Film a seriály jsou fikce, které mají například pobavit. Tento seriál je toho příkladem. ()

Marcel25

Prvá časť ma osobne prekvapila. Nič som od toho neočakával a dostal som drzú a odvážnu dramatickú sondu do života jednej nevyrovnanej dievčiny. Druhá čas sa spočiatku niesla na podobnej vlne, ale ku koncu akosi zozvlášnela. Od tretej časti to už bola len prezentácia absurdných scén, nudných dialógov, gýčovosti, trápnosti a nevkusu, ktorá zahodila drzosť a odvahu ktorú predstavila v prvej časti. Posledná časť bola už len predvídateľná a nevtipná bodka. Ani dobrý nápad zrejme nestačí. Škoda. ()

GATTO odpad!

Po dlhom čase pridávam komentár respektíve recenziu.  Jediné čo na tom seriály bolo vtipne sú par východniarskych hlášok. Seriál nemá žiadnu pointu, a žiadnu logiku, mŕtve scény, mŕtve ba až trápne dialógy bez ladu a skladu ktoré zväčša nedávajú zmysel.  V niektorých scénach som sa cítil trápne aj za hercov. Na konci som si povedal... prečo... prečo som sa takto týral. A oni chcú spraviť 2 sériu...no way... ()

1234Horymir

První tři díly první série super a hvězda navíc za to, jak umí hutoritz po šarišsky (kdo nebyl na vojně a nerozumí, může si zapnout titulky), ale potom to upadalo až do zcela trapné poslední části, která dojem ze seriálu zabila. Druhá série je odpad. ()

barbieblack odpad!

Jak hluboko klesl Jan Hřebejk, natočit takovouhle kravinu, tento seriál nás přiměje pouze k tomu, že již nikdy svojí návštěvností nepodpoříte jeho film v kinech… ()