On ten jednoduchý scénář k tomu vcelku sedí. Na rozdíl od jiných polizio alespoň není tak rozkouskovaný na drobné nijak nesouvisející epizodky. Každý zločin má nějakou souvislost s vyšetřováním vyděračské skupiny. A že to jsou hajzlové. Takový brutální perverzní šmejdy jsem snad v žádném jiném polizio neviděl. Nepáchají zločiny primárně kvůli prachům, ale kvůli samotnému potěšení z násilí a nejsou to jen vyděrači a vrazi ale i pedofilové. Nejedna scéna pohne člověku žaludkem. K tomu nejhnusnějšímu patří znásilnění malé holky, upálení zaživa a naplánovaná masová vražda policistů. A je toho mnohem víc. Castellari se zase předvedl jako zdatný režisér akčních scén a zmiňované rolování auta ze svahu s Testim uvnitř je prostě nezapomenutelné. Vsadil bych se, že auto otáčeli velmi pomalu po rovině a samozřejmě pak to ještě zpomalili ve studiu. ;) Přestřelky jsou zvládnutý taky bez problémů a značně explicitní. Průstřely zanechávají díry v oblečení a krvavé stopy. Castellari se snažil i o dobovou kritiku neúčinného boje systému proti zločinu. Kriminálníci lehce vyváznou díky zastrašování a vychcanému advokátovi. Tohle mi přišlo ale už trochu přes čáru. Například inspektor Palmieri chytí skupinu vyděračů při pokusu zapálit obchod, ale protože majitel nechce podat trestní oznámení, tak jsou volní. To samé při dalších zločinech. Po tom všem na závěr přijde masakr ve stylu Sedmi statečných. Musím ještě pochválit hudbu klasiků žánru Angelisů! Tady se jim povedlo vytvořit jeden z nejzapamatovatelnějších riffů vůbec.(6.1.2019)

Moje první opravdové setkání se subžánrem "eurocrimi/polizeishi" (či tak nějak ...)... A vyloženě hned na poprvé zásah do černého!! Rozhodně se musí říct, že tento film je jak se říká "Za málo peněz hodně muziky ...". Ale tím hodně myslím opravdu HODNĚ!!! Všechno důkladně popsal již CARLOS80, který mne také k tomuto filmu přivedl. Sám jen za sebe můžu říct, že film mne chytl okamžitě od začátku a nepustil do samotného konce. Intenzita filmu sílí od samého začátku, stále a stále víc až vygraduje nikoliv dle mého v EXCELENTNÍ závěrečné přestřelce, ale tím, jak Testi rozbíjí na samém konci filmu svoji brokárnu, rozjede se všudypřítomná drsná atmosférická hudba a najedou titulky ... Paráda!! Drsný film s eploiterovými prvky, střílení, mlácení, perfektní choreografie bitek, přestřelek, znásilňovací scény, přepádání nevinných občanů, úúúžasné postavy, které jsou každá zcela jiná a každá má svůj motiv, dravá a spádová akce, která s klidem konkuruje "akčním střílečkám" 80. let ... Dobrý děj, který není úplně přímočarý. Prostě fakt paráda. Jedinné, co mi vadilo, tak byly nedotažené efekty po zásahu po střelbě, to jedinné je fakt nedotažené, kdyby si maskéři více pohráli ještě s umělou krví a vnitřnostmi, byla by to fakt neskutečná bomba ... Ale i tak, Na původ, rok a (zřejmě ..) rozpočet za plný počet. Bavil jsem se královsky!!!(6.1.2010)

Hlavní hrdina, který má i v těch nejkrvavějších potyčkách běloskvoucí tričko, mafiáni, kteří se neštítí žádné sviňárny, vystrašení obchodníci, vítěz ve střelbě na pohybující se terč. A ten proklatý Advokát, který ty hajzly ze všeho vždycky vyseká! Město, kde má policie svázané ruce zákonem a mafie toho zvesela využívá. Skvělý příběh, bizarní společenstvo mstitelů, přestřelky, přepadení, znásilňování a přitom, hrdina či gangster, mají na sobě všichni zvonáče. Pecka.(3.8.2015)

Zase sa rozidem v hodnoteni s miestnym teoretickym konspiratorom karlom Chrochtom, teda Karlosom80. Enzo G. Castellari je pre mna znamy hlavne ako reziser planych Extralargov so Spencerom, a toto asi bude jeho najlepsi film. Zanrovo je to zaradene do eurocrimi/poilzzioteschi, a ide o drsny film. Akle rezisersky je to dost odbite, v strede vladnu len vatovo plane plky, akurat ta posledna prestrelka to vystrelila do mierneho nadpriemeru. Viem, ze tu hral Sal Borgese /Kdo najde pritele, najde poklad, Suda a Licha/. Asi najlepsi film Enza G. Castellariho : 70 %(1.4.2017)

Moje druhé setkání s žánrem poliziotteschi a musím říct, že jsem čuměl s otevřenou hubou. Tolik surovosti a násilí jsem snad v žádném jiném filmu neviděl. Závěrečná, téměř desetiminutová krvavá přestřelka se zpomalovacími sekvencemi je dechberoucí. Stejně tak, jako ten pád auta v němž sedí náš hrdina Fabio Testi. To musel být fakt oříšek to natočit. Dál není třeba vysvětlovat. Karlos80 to zde vše dokonale rozepsal. A jsem připraven na další poliziotteschi. Ještě bych měl takový vzkaz pro všechny malé obchodníky. Třeste se !!! Vaše podniky budou bandou parchantů zničeny a vy s nimi také.(24.6.2016)