Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Ďalší zásah Tima Burtona do môjho prefantasmagorovaného srdca... Prekvapený? Ako obvykle, samozrejme NIE... :-) ()

Drak9

Je Burton tak genialni nebo tak sileny? zrejme od obojiho a v nemalym mnozstvi, jinak by nemohl vzniknout tak blaznivy film jako je tenhle. Samozrejme neni to jeden z jeho nejlepsich filmu, ale stoji zato ho videt. ()

odie

Já se v tom Burtonovi prostě furt nevyznam...Dokáže natočit nudu, při který se usíná v kině, ale dokáže natočit pro mě "kultovní" pohádku jako je Beetlejuice. Mam ráda tenhle styl humoru, on Burton vůbec rád to memento mori a divák asi musí být nějak patřičně naladěn na to, aby to byla sranda. Skvělá fabulace, plná fantazie...úřad pro zesnulý a příručka je fakt originální. A já mam ráda takový ulítlosti balancující na okraji úchylnosti a navíc mi ani nepřijde, že je to jen o dva roky mladší film než já...ty výrazový prostředky pořád fungujou, kostými jsou skvělý, masky taky neni to nikterak trapný, jen možná trochu retro a to je fajn. Navíc to trsání jim závidim...Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice. ()

Han22

Čert vem, jestli je to na pět hvězd. Beetlejuice jsem viděl jako jeden z prvních filmů když začínala Nova a pořádně mě to dostalo. Děsivé masky, hrůzostrašné cizí svět mimo dům plný pouštních červů. A i v roce 2015 je to pořád luxusní. Tim Burton film vypiplal do posledních detailů. Máme tu posmrtný úřad plný zohavených lidí (nejlepší indiánský šaman s práškem na zmenšování hlav nebo přejetý úředník), vizuálně fantastickou "zahradu" kolem domu i hřbitov. Masky jsou stále vynikající, stejně jako další vizuální vychytávky (had), zajímavá je hudba vybraná z písní Harry Belafonta, což je vykopávka i na mě, ale do filmu to sedí. Nechybí smrtící hlášky, téměř všechny postavy jsou k sežrání - ať už emo dceruška (Ryderová), šílený Beetlejuice (Keaton) nebo sympatická dvojice hrdinů (Baldwin, Davisová). Těžko říct, jak bych hodnotil bez toho vidět to několikrát v mládí, ale takhle dílem nostalgie a dílem perfektní Burtonově práci dávám horor roku 1988. I když se bát asi nebudete. ()

Zagros

Pro mě je to nejlepší film Tima Burtona, se kterým mám povětšinou problém, moc si nesedneme. Beetlejuice je ale skvěle praštěná komedie plná neskutečné tvůrčí imaginace. Když potřebuje čerstvě zesnulý manželský pár ve formě duchů dostat ze svého domu nové obyvatele a neví, jak na to, nezbývá než zvolat: Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice… a začne ta pravá zábava. Michael Keaton podává famózní výkon a další postavy mu skvěle sekundují. Tentokrát ke čtyřem hvězdám mnoho nechybělo a je možné, že tu čtvrtou brzy přihodím. Už jen teď při psaní komentáře mám chuť zvolat: Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice. ()

Milano33

Beetlejuice je jeden z tých starších snímkov od Tima Burtona, a zároveň išlo o jeden z jeho vôbec prvých pokusov o vytvorenie šialenej a zábavnej bizarnosti. Táto štylisticky dokonalá kuriozita je stelesnením toho, čo mám ma Burtonovej bláznivej tvorbe tak veľmi rád. Je to hrozne nápadité, výtvarne krásne a bizarne oslňujúce. Neskutočne sa mi páči vizuálna estetika tohto filmu, ktorá je proste nádherná. Niekomu síce môžu pripadať efekty a triky ako dosť zaostalé, možno aj vzhľadom na tú dobu, kedy sa snímok natáčal, ale pre mňa osobne to vyzerá proste  lahodne a podmanivo. Umelecké kreácie a praktické efekty sú naprosto pôsobivé, ich jedinečne divný vzhľad považujem za nesmierne okúzľujúci. Snímok oplýva okrem dychberúcej audiovizuálnej stránky, aj komickými prvkami, akými sú grotesky a humoresky. Astrálne a prízračná zložka tohto snímku je hotová bravúra, ktorou sa  môže pýšiť len málo filmov, toto Tim skrátka vie. Uchopiť snímok tak, aby vyzeral najviac čo absurdne, surreálne, a do toho zasadiť nejaké tie groteskné postavičky, ktoré sa budú musieť unášať príbeh tak pritiahnutým za vlasy ako samotná imaginácia Tima Burtona, toto dokáže snáď naozaj iba Burton. Avšak aj keď sa tento Burtonov spektrálny svet, kde duchovia, prízraky a mŕtvoly musia humorným spôsobom spolunažívať s pozemským životom ľudí, môže javiť ako čistokrvná komediálna záležitosť, keď však nazrieme viacej do hĺbky, tak pochopíme, že v zárodku tento svet nie je ani zďaleka tak ružový, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Je to dosť temné, ponuré, depresívne a kvôli prostrediu, do ktorého je Beetlejuice situovaný, aj do značnej miery gotické. Do toho pociťujem aj silný pocit surrealizmu, ktorý nás sprevádza na každom kroku. V tomto počine ma najviac zaujala senzačná Winona Ryder, ktorá stvárnila postavu Lydiu. Lydia je fantasticky divná, dosť temná a melancholická, a do tónu filmu sa hodí perfektne. ()

borec999

Burton mi občas sadne (napr. Ed Wood, Ospalá Diera, Edward), no je to skôr výnimka potvrdzuúca pravidlo. Beetlejuice je vyložene učebnicovo Burtonovský a ja som ho naozaj nemohol vystáť a veľmi, veľmi, veľmi ma to nebavilo a film bol pre mňa nekonečná nuda. 1* za u Burtona tradične zaujímavú vizuálnu stránku plnú nápadov. ()

Devadesát Dva

Dávat si po tolika letech rewatch filmu, který jsem měl ve VHS přehrávači jednu dobu konstantně a jen co jsem přišel ze školy, dal jsem film přetáčet na začátek a pak si ho pouštěl skoro každý den co mi přišlo snad jako rok a samozřejmě s původním dabingem, to je něco. Ale už to není jako dřív, nic není, vše je prázdné :) Jednu dobu jsem ale (asi kouzlem, nebo "já sama jsem neobvyklostí") tohohle filmu byl posedlý. A tohle je ten Burton, se vším tím morbidním a černým, co k němu patří a co tolik utvářelo jeho věhlas (Stříhoruký Edward, Batman), ale 'Beetlejuice' byl jeho prvním filmem, co měl ten kvalitní level a byl přitom pořád totální úlet. S amorálním magorem, podle kterého má film název (geniální Michael Keaton, jak jste ho neviděli nikde jinde) a dvojicí hlavních hrdinů Adamem a Barbarou, mladým párem, kteří si žijí svůj život a sen ve velikém domě a kteří na začátku filmu zemřou a ocitají se jako duchové někde mezi záhrobím a naším světem, uvízlí ve svém domě, kde je vidí pouze (dnes až roztomile) goth-emo "Jak se zabydlíme, uděláme ti ve sklepě temnou komoru." "Celej můj život je temná komora. Jedna.... velká... temná.... komora." Winona Ryder, jejíž repliky jsou totální gold, taky mě překvapilo, když jsem sledoval Geenu Davis, která je tady absolutně úchvatná, takovou ženu mít, trochu ujetou, trochu vyděšenou, ale se srdcem na správném místě a pohledem a úsměvem, po kterém roztajete - dnes už takové ženy nevidím, ani ve filmu, ani v reálu. 'Beetlejuice' je krátký a děsně uteče a tak se v něm počítá každej vtip, "Trenére, myslím, že jsme nehodu nepřežili" a jejich hláškovatelnost je hodně vysoká. Nostalgie, i přesto. Pořád si pamatuju, jak jsme s jedním z mých nejbližších přátel sázeli jednu hlášku za druhou. To už v nás zůstane. ()

Davej

Na tenhle film člověk často mění názor, teď mám právě období, kdy se mi líbí a nezdá se mi šíleně ulítlý, jak jsem jej hodnotil v předchozí epoše:). ()

Fanex

Tim Burton? Skvěly režiser, už si ho začinam oblibovat. Tento film je možná trochu střeštěný,chvíli až otravný, hlavně Beetlejuice, ale jinak super. ()

Perry-

Nějak mě styl T. Burton nesedí. Přijde mi to takové divné. Všechny scény s mrtvými (loutky), se mi vůbec nelíbili. Konec a začátek je super, prostředek je takový divný. Jediné, co je bez chyby, je hudební doprovod. ()

Pussycat18

Když jsem tento film viděla poprvé, byla jsem drobek a neměla jsem ještě ani páru že existuje nějaký Tim Burton! Dneska, jako velká holka, když tento film vidím, vím zatraceně dobře, kdo je ten vynikající frajer Tim Burton!!! Beetlejuice je jeho klasická záježitost, prostě nemůže zklamat! Je v tom atmosféra, je v tom vtip, je v tom příběh...je v tom všechno, co očekávám od skvělého filmu! Pane Burtone, bravo, v začátcích stejně výborný autor, jako nyní!!! ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019