Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

Goldbeater

BANGER. je neskutečně freneticky natočené dobrodružství jedné noci v Praze a zároveň velmi progresivní filmařina, která přináší příjemné a hlavně potřebné vlny do jinak dost stojatých vod současné české kinematografie. Drobné výhrady mám; něčeho bych ubral, u něčeho zas přitlačil na pilu, ale kolem a kolem to je zkrátka high energy jízda, která má dynamiku, osobité režijní uchopení a autentické herectví. [KVIFF 2022] ()

kingik

Solidně syrový náhled na úzký vzorek současné mladé (nechvalné) generace. Přemíra zdlouhavých scén, slabší dramatičnost, také vkrádající se nuda a nesnesitelný zjev Sergei Barracuda kazí optimální zážitek. Na scénu vyrazí svérázná dvojice aktérů. Běloušek, pouliční drogový dealer, co má ambice prorazit v hip hopové hudbě, v provokativním textu svojí skladby chce všechny pomočit (používá k tomu mnohem ostřejší výraz) a nutně potřebuje BANGER (úspěšný písňový hit).  A vyfetovaný cigánek, co vyfetuje i trenky a má ambice hláškovat. Režisér Adam Sedlák oba dva hlavní protagonisty obsadil proti jejich typu. Adam Mišík se herecky snaží, jakmile ale zapěje, je po dobrém dojmu. Jeho popově zabarvený hlas se na hopera zoufale nehodí. Marsell Bendig, který nezapře podobnost se svým starším slavnějším bratrem Janem Bendigem, je spíše plážový typ, kterého si dovedu představit někde na letní zahrádce sát brčkem limonádu. A tady hraje drogově závislého, co nemá zábrany do sebe nacpat kdejaký pochybný prášek. Oba vytvářejí zajímavou i (tragi)komickou dvojici, která se ale nedostává vždy do prudce zajímavých situací.  Na dvě dobré a svízelné situace připadá větší množství zdlouhavých sekvencí, u kterých dost dobře nešlo udržet stoprocentní pozornost, jelikož se v nich nic podstatného neudálo, abych měl zpozornět. Film byl natočen na iPhone za rekordních 14 dnů a krátká doba vzniku vždy sebou nese určité riziko. Bylo by lepší, kdyby si režisér vše o něco více utřídil, následně pak vypustil/odboural některé zdlouhavé až přebytečné sekvence. Z vedlejších postav nebyla žádná moc zajímavá. Jen Anna Fialová, která nikdy nezklame, držela prapor diváckého zájmu. Extrémních scén bych čekal víc. Dalo by se napsat, že jsou jen dvě: Bendig vytasí na veřejnosti svého nepokojného oře z kalhot, profesionální pornohvězda Stacy Cruz ukáže neblahé následky užití extrémní drogy. Mnozí diváci budou mít potíže se snímáním filmu. Kamera protagonisty velmi často snímá/zabírá z bezprostřední blízkosti. Povedlo se tak ale navodit pocit jakési syrové autentičnosti, která film profiluje. Vznikl poměrně ojedinělý snímek, který sice ve mně nevzbuzuje touhu po opětovném zhlédnutí, určitě není určen ani pro divácké masy, ovšem coby netradiční výtvor české kinematografie relativně docela dobře funguje. 6/10 ()

dr.horrible

Perfektne vygradované, vrátane toho songu. Teda odhadnete to, hneď, zdroje inšpirácie sú zrejmé. A tiež strašne neznášam toho trapáka Barracudu. Ale, ty vole, wow. Dlho som sa tak nezasmial. Enormný kultový potenciál, cítim normálne nutnosť to nadhodnotiť. ()

InJo

Expresivně nasnímaná low-budget buddy gangsterka o zoufalé honbě za lepším životem a splněným snem mladého drogového dealera. Autenticky drsná, syrová a bezútěšná exkurze do současného pražského podsvětí, z něhož se jedna jeho bezvýznamná součástka za každou cenu snaží vymanit. Drogy, rap a značkový hadry jsou tady trefně vylíčeny jako alfa a omega života dnešní (nejen) mladé generace. Mišík dostal svou dosud jednoznačně nejlepší roli a je v ní až překvapivě dobrý (Marsell Bendig jako jeho cool sidekick není o nic horší). Po vynikajícím Semestru Adam Sedlák znovu dokazuje značný cit pro stylisticky precizní a nápadité generační výpovědi, které v závěru dokážou emočně silně zarezonovat. Všem to určitě nesedne, pro mě ale zatím český film roku. 85 % ()

Frajer42

Myslím, že je třeba si někde poznačit jméno Adam Sedlák, protože je nezpochybnitelné, že máme tu čest s mimořádně talentovaným režisérem, který se hlavně nebojí jít s kůží na trh a dělat věci sice jinak, ale zato funkčně, což je extrémně vzácná kombinace v dnešním světě. Nejvíce se mi líbil nesmírně odvážný a obrovsky kreativní střih a ten teplej cigoš ve vedlejší roli - to bylo něco neskutečného. To co předváděl mi vyrazilo dech. Děj tohoto filmu mě neskutečně bavil, přestože neholduji rapu a o tom potetovaném "umělci" jsem dodnes neměl tušení. Nesmírně se těším na Sedlákův další film a hluboce smekám. [90 %] ()

leila22

Od Adama Sedláka očakávam do budúcna veľké veci. Jeho tvorba sa uberá správnym smerom a má presne to, čo mi na cz / sk scéne často chýba. Správna dávka provokácie, vybočenie z tradičných a už x-krát prevarených tém, vysoká autenticita, no súčasne schopnosť nepopustiť “ z toho svojho”. Banger. je drsný, nepríjemný, ale miestami aj odľahčený vážne vydarenými hláškami. Tak trošku taká česká odnož Good Time a ja sa už teraz teším na jeho ďalší počin. ()

MikeCool

Byť mi není vůbec blízká tahle směsice lidí, svým zpracováním si jistě BANGER. zaslouží pozornost. A to nejen po technické stránce - zejména střih a fakt, že to celé bylo natočeno na iPhone. Mišík dokázal, že hrát umí, včetně benjamína Bendiga. ()

Slarque

Něco jako teenagerská komedie cílená na diváky kolem dvaceti let. Jede jejich tempem, hovoří jejich jazykem a nejspíš jim sedne i hudebně. Adam Sedlák přišel s něčím úplně jiným než minule, ale opět je vidět, že měl všechno předem promyšlené. Z pohledu postav filmu jsem geront, takže jsem svých 70% s ohledem na cílové publikum zaokrouhlil nahoru. ()

Willy Kufalt

Rap téměř vůbec neposlouchám a jméno Sergei Barracuda mi nic neříkalo, dokud jsem si nepřečetl pár zdejších komentářů, přesto jsem byl zvědav na vychvalovaný český snímek, který by mi mohl svět rapové hudby přiblížit. Za těch pár scén, díky nimž se film občas skutečně věnoval rapové muzice, plus zajímavé vyvrcholení během koncertu, dávám 2 hvězdičky. Jinak mě prostě nebavilo sledovat plytce načrtlé "osudy" totálně nesympatických postav feťáků ve filmu natočeném příšernou roztěkanou kamerou a bonusem v podobě nejedné vyloženě nechutné scény či otravně blikajících světelných filtrů. Když to srovnám s Refnovým Dealerem, z nějž Sedlák dle vlastního vyjádření inspiračně vychází, tam mi alespoň ta zběsilá kamera dává ve spojení se stavem neustálého napětí hlavní postavy smysl a tomu filmu se na mě podařilo ono napětí a tíseň působivě přenést. Zde sledujeme dva feťáky, z nichž jeden si nakonec vyplní touhu nahrát jeden rapový song... a co bude dál? Nějak se obávám, že i další Alexův život bude probíhat opět stejně ve znamení drog, jež v zákulisí neustále fetuje i jeho velký hudební vzor... a mě to jaksi míjí sledovat a prostá zápletka o snu nahrát jednu píseň se ukázala pro celovečerní film v tomto podání malo nosná. [50%] ()

iamek

Banger je neskutečná jízda s kulervoucím castingem a kamerou. Sedlák uzemňoval ve Varech už s filmem Domestik a teď posunul laťku ještě víš. Ten chlap je jinde. ()

dopitak

Tak první kolo nedopadlo. Spíš než nestravitelný obsah ala chčiju na všechno mi vadila ta rozklepaná kamera, resp. mobil nebo na co to proboha natáčeli. Dám tomu ještě jednu šanci, ale nevím kdy. EDIT: Tak na podruhé dokoukáno, na trajektu, protože nic jiného jsem neměl. Spíš než nad kvalitou filmu mě to donutilo se zamyslet nad kvalitami generace, kde takovej potetovanej čůrák může být za hvězdu. Jestli ten držitel Lva v černých brýlích nesmaží, tak klobouček a jeho výkonu tleskám. Mišík snesitelný, ale moc bych chtěl vědět, jaký je v reálu člověk. ()

korbitch22 odpad!

Rekapitulace všeho, co je na téhle době sick a všeho, co bytostně od srdce nenávidím. Grupa nesnesitelných kreténů, v nesnesitelných rolích, pronášející iritující dialogy. Mišík je neskutečný břídil a Bendig není ani tvor. Netušil sem, že může bejt ještě někdo horší, než Ben Cristovao. Za tohle by se mělo stavět ke zdi. Je až neuvěřitelné, kam tahle doba, notabene generace může ještě klesnout. Sergei Barracuda..ty krávo, takovej kokot 🤣 idiotek co má xicht pomalovaný fixama. Přál bych si dvě věci, vrátit se časem do roku, kdy směr určoval Špatnej Wliw a Chaos, tedy opravdová muzika a ne ty dnešní sráči jako je Barracuda, Yzomandias a podobný počmáraný dementi. Jelikož je to sci-fi mám tedy druhé přání, aby konečně tenhle svět spláchla kometa. Film o kreténech pro kretény. Dno, ubohost, zoufalost. Jako skoro všechno, co dneska poslouchá, natáčí a nebo sleduje tahle ubohá generace. ()

Arsenal83 odpad!

Marsell Bendig Benger? Skôr bender. Hnusné prostredie, hnusné postavy, odporný slovník, fet a smrad. Niekoho to vzrušuje. Pohľad na prázdne schránky, čo nevedia nič len pičovať a ten čo to natáčal má Parkinsona. Keby to videli v zahraničí a pozrú, že film je v červenom, tak si budú myslieť, že tu žije samá socka. Ale asi to tak aj je. ()

Chrustyn

Český rap je hned po tom slovenském, jedna z největších ran lidstva a pro mě hlavní problém tohoto filmu, protože se kolem něj točí a ještě zde výrazně přitakává tvor Sergei Barracuda. Když tohle vynechám je Banger působivým a inovátorským filmem české produkce, který má drive, zajímavé nápady i přesvědčivé herecké výkony, které u nás rozhodně nejsou standardem a minimálně po režijní stránce u nás něco podobného ještě nebylo. ()

Stanislaus

Rap mě míjí obřím obloukem a nejsem vyloženě fanouškem ruční kamery, přesto si mě BANGER. divácky získal a nadmíru mě zaujal. Je to v podstatě jedna neuvěřitelně divoká a svižná jízda, která funguje od začátku až do konce takřka na výbornou. Velký podíl na tom má právě ta skutečnost, že je film natočen na iPhone a že se děj odehrává v průběhu několika málo hodin. Díky originálním vsuvkám (AZ-kvíz a prestiže to zabily) a neotřelému vizuálnímu pojetí se jedná v rámci tuzemské kinematografie o neobyčejný zážitek. Herecky mě ve filmu nejvíce bavil civilní Marsell Bendig (dokonce jsem si značnou část stopáže myslel, že se jedná o staršího Jana), který mě svým bezprostředním výkonem vskutku "vysmažil" zrak. V závěru mi na mysli vytanula Perníková věž, která ale byla kvalitativně trochu jinde. ()

Flego

Odporný film, kde si hovorovú a slangovú reč zmýlili s neschopnosťou artikulovať. Odporný film, kde traslavý opitý mobil nahradil kameru a výsledkom je vizuálny bolehlav. Odporný film svojou myšlienkou. Hoci tá myšlienka je to najlepšie v tej odpornosti. ()

anais

Málokterý český film se může pochlubit tím, že se v něm věci nedějí nahodile, ale proto, že se musí dít. Postavy příběhu hnané kupředu vlastní potřebou, nezvratností osudu, pod tlakem událostí, MacGuffiem... A příběh tak netvoří tu více tu méně podařené scény, ale funguje jako jedna lineární jízda od začátku do konce - se smysluplným dramaturgickým obloukem a nejednoznačnými hrdiny (kterým ale fandíte). A funguje to skvěle! Chvílemi jsem měl problém s orientací v prostoru a rychlost dění byla opravdu kulometná, ale platí tu architektonické "forma následuje funkci", takže i do formálního projevu filmu se propsala intenzita příběhu. ()

TheEvilTwin

Nesnáším Mišíka, nesnáším český film a nesnáším natáčení na mobilní kameru. A světe div se, veškerá moje skepse je pryč a výsledek je teda daleko lepší, než bych čekal. Těžko říct, jestli je to tím, že místo českých herců jsou zde (ne)herci, a tudíž to není klasické hraní na sílu, ale přirozené herectví vyplývající ze situace, nebo tím, že BANGER je už na první pohled prostě odvážný. Protože přijít s prostým nápadem “cesta začínajícího rappera ke slávě” a skrze sakra kvalitní výkon Mišíka (tleskám, absolutně jsem mu nedával šanci, ale tohle zvládl bezkonkurenčně) vykouzlit z ničeho doslova BANGER, to chce talent. Výborně jsem se bavil a Bendig v roli hlavního komedianta táhne film z dope dramatu do komických výšin a já se bavil výborně. EDIT: Po dvou dnech musím zvýšit na plnou pětku, protože celý film ve mě doteď rezonuje, a to od Mišíka a jeho mrazivého výkonu přes úchvatný vizuál až po hlavní soundtracky. Neskutečné. ()

claudel

Film, který je z českých filmových počinů roku 2022 nejvíce odlišný a asi bude nejvíce rozdělovat generace - minimáně jazykem - 40+ budou rozumět méně, 50+ ještě méně a dále už to může být vysloveně na titulky. Respektuji inovativnost, ale mě forma rušila. Naopak mi jako celek dával smysl příběh, bál jsem se, že půjde pouze o trapný rap někoho, kdo miluje piss akce a vylívá si tím vztek na všech kolem. Herecky ale nemůžeme vůbec srovnávat s Arvédem, Kern s Rašilovem jsou Mišíkovi s Bendigem na míle vzdáleni, i když srovnání je to opět obtížné. Rozhodně je dobře, že takový film vznikl, ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky