Kdo by neznal jednu z nejznámějších filmových písniček "Když se načančám". Tuto a další písničky (např. "Taková jsem já", "Princezny jdou si hajnout" či "Nevadí, to zvládnem") si můžete znovu vychutnat v této oblíbené hudební pohádce režiséra J. Adamce, který do hlavních rolí Běly a prince Davida obsadil I. Andrlovou a M. Vladyku. Královský pár si zahráli J. Bohdalová a P. Nárožný. Teď už se ale přenesme do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě… (Česká televize)

Čtec

No, klasika zlaté éry českého pohádkářství to sice není, ale co je třeba ocenit, jsou vynikající výkony jednotlivých herců, zvláště pak Nárožného a Císlera. A Ivana Andrlová je nejlepší princeznou 80. let, a to i v případě, kdyby snad měla být "pouhou neurozenou" zrcadelnicí. ()

Fox85

Další klasická studiová pohádka, která se pravidelně objevuje na programu během vánočních svátků. Lehký nadprůměr. ()

gutshoter

Pohádka mě bavila, ani nepostrádala potřebný vtip. Písničky příjemné, velmi nápadité a dnes již téměř lidové. Výborná Bohdalka s Vlastimilem Bedrnou úřadovala, což se bohužel nedá stoprocentně říci o panu Nárožném, jenž byl místama až křečovitě monotónní, avšak svátečně i navýsost vtipný. Bohužel to nemělo až takový šmrnc a někdy určité scénky (většinou taneční) zaváděly umělostí. Musím ovšem uznat, že tuto pohádku jsem viděl již několikrát, tudíž se k ní rád vracím a řádně hodím relax. 65% ()

vitekpe

Pohadka zacina pisni od Zmozka, ktera zni jako "Lasko uz mi neni dvacet let...", a kterou "zpiva" Andrlova (Bartosova, podle me). Cili, malem jsem to vypnul po prvni minute... Karel Cernoch neni herec, pouze to odrikava, to taky neni dobre...Narozny postavu krale pojal jako dalsi variaci na Macha a Sebestovou, coz se nehodilo a nepusobilo to moc legracne. A Jarmila Svehlova (Heidi Janku) tu zpiva "slavnou" pisen "Kdyz se nacancam"... tohle uz dobrovolne podruhe neuvidim. ()

Zagros

Muzikálové pohádky nemám rád, ale tohle asi není muzikál, jen pohádka, ve které se hodně zpívá. Co takhle svatba, princi? je asi mou nejoblíbenější hudební pohádkou vůbec… společně s druhým dílem. Proč? Povedlo se obsazení. Mladý naivní princ (Vladyka), komorná (Andrlová), rádce (Černoch) a vůbec celý královský dvůr. Všechny postavy mě bavily už jako malého a měly své pevné místo v příběhu. Ten byl klasicky pohádkový a na nic si nehraje. No a především jsme jako děti měly oba díly všech písniček na gramodeskách a pouštěly si je velmi často. Písničky to byly chytlavé, jako dítěti se mi velmi líbily a většinu si vybavím ještě dnes. Až moje děti dorostou, mám v plánu jim obě pohádky pustit, líbit by se jim mohly. ()

Paity

Stejně jako v pokračování Co takhle svatba, princi? je v "jedničce" skvělé věnovat pozornost královské dvojici Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová. Jestli takhle kdy vypadal králové a královny, tak to musela být docela sranda. :D ()

duddek

Úmorně dlouhá pohádka (spousta výplně a pitvoření) s takovým množstvím písniček, že postavy mezi dvěma čísly pomalu nestihnou říct ani dvě věty. Navíc melodie se opakují. Co se ale opakuje nejvíce, je slovo "urozenost". Až se divákovi zoškliví. Scénář hodně kulhá a princova náhla proměna je bohužel zcela nevěrohodná. A Vladyka se nenamáhá ani otvírat pusu, když za něj zpívá někdo jiný. ()

mirkaaa

Hudební pohádka o princi, který si má vybrat ze dvou princezen tu pravou, která by se nakonec stala královnou. Jenomže vybrat si správně není jednoduché, zvláště, když jedna princezna se zdatně ohání mečem a ta druhá je zase "ufňukaná" a pořád se jí stýská po tatínkovi. Ještě, že je tu Bořivoj, který vymyslí princeznám poněkud zvláštní úkoly. V pohádce jsou pěkné písničky, humor a vystupují v ní oblíbení herci, především duo Bohdalová - Nárožný v roli královských rodičů nemá chybu. ()

Prochy38

Ano, I. Andrlová je krásná herečka a moc pěkná princezna. V málokteré pohádce je tak sympatické obsazení, jako tady, to se musí nechat. Ale na můj vkus se tu fakt moc zpívalo, fakt až moc. O to horší bylo, že to zpívaly zpěvačky a ne ty herečky, takže to vypadalo strašně. Bohužel celá pohádka je hodně na hraně až přehnané naivity, a to mě jako diváka spíše irituje, než dojímá.... Sorry. ()

kebom

Rozprávka vyšla rovnako aj na LP platni a patrila medzi moje obľúbené, kulisy z TV tu totiž neprekážali... ()

HouseMK

Jasně, je to papundekl a Vladyka jako princ je úlet, ALE! Podle mě jde o nejvtipnější českou televizní (dvoj)pohádku. Někomu možná vadí písničky, ale já jsem si na ně od dětství tak zvykl, že na ně nedám dopustit. Navíc výborně doplňují děj a Píseň Babetky se stala hitem všech (nejen) dětských diskoték! A zpívají je na playback opravdoví zpěváci s dobrým hlasem. Děj je navíc poměrně originální - dost neobvyklý souboj znuděných princezen o jednoho nafoukané princátko, kterého jim vyfoukne zrcadelnice. Co ale dělá z této milé pohádky opravdový šlágr jsou výstupy tria král (Nárožný), královna (Bohdalová) a komoří (Bedrna). Nemůžu si pomoc, ale hlášky Bedřicha zvaného Spěšný (Směšný x Úspěšný) mě dostávají do kolen. Plus výstup tria Cízler, Dvořák, Jegorov a výsledek je téměř dokonalý. Už nebud zdržovat - moje nejoblíbenější filmové pohády (s pokračováním). ()