Kdo by neznal jednu z nejznámějších filmových písniček "Když se načančám". Tuto a další písničky (např. "Taková jsem já", "Princezny jdou si hajnout" či "Nevadí, to zvládnem") si můžete znovu vychutnat v této oblíbené hudební pohádce režiséra J. Adamce, který do hlavních rolí Běly a prince Davida obsadil I. Andrlovou a M. Vladyku. Královský pár si zahráli J. Bohdalová a P. Nárožný. Teď už se ale přenesme do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě… (Česká televize)

Jinny

Pohádka, kde se jasně projevuje scénáristický um Václava Chalupy (zkuste srovnat tuhle televizní pohádku s jakouliv, kterou ČT vyprodukovala za posledních pět let), textařská genialita Zdeňka Borovce a taky to, že rejža Adamec byl vždycky looser. ()

Ivoshek

Ze všech nízkonákladových pohádek, co se v 80. letech natočily, patří tahle mezi nejlepší. Velký podíl na tom má místy až nepohádkový humor, herecké obsazení a několik vypečených songů, jako níže zmíněná "když se načančám" v podání Heidi Janků. ()

honajz

Jako nebýt tam Babetka a Když se načančám, je to klasický chalupovský produkt s unylou hlavní hrdinkou a deklamujícím Černochem a rádoby vtipnými postavičkami krále a královny (včetně blábolivého rádce - Bedrna myslím hrál pitomoučkého rádce ve více televizních pohádkách, jež dramaturgoval Jirka Chalupa). Plus snad ještě za hvězdáře, který má udírnu, a taky všechny pěkně na háku. ()

SOLOM.

Samozřejmě bývaly doby, kdy jsem jako malý měl pohádky hrozně rád a i dnes se na nějaké z nich rád podívám. Tato je jedna z nich přestože se na ní podepsal už čas. Ty novodobé rádoby pohádky nesahají těm starým ani po kotníky, ať už svým příběhem nebo kvalitou hereckých výkonů. U této hudební jsem se bavil – nejen díky pěkným písničkám, ale svého času byla Ivana Andrlová vážně kočka – stejně tak i „načančaná“ Jarmila Švehlová, coby jedna z trhlých a zdechlých princezen. Trochu mi ovšem vadilo, že místo většiny herců a hereček zpívali profesionální zpěváci a nešlo si toho nevšimnout – nejde tak ani o to, že za ně zpíval někdo jiný, ale oni ani nedokázali správně zpívat do rytmu a textu – za což musím strhnout nějaký ten bodík. („Princezny zkrátka vládnou. Pro ně se práce nehodí. Princezny zkrátka vládnou. To se tak někdo narodí. Princezny zkrátka vládnou. Služebná za ně uklidí. Princezny zkrátka vládnou. Jak dlouho to se uvidí. Princezny zkrátka vládnou…“60% ()

NinonL

Svého času hodně populární pohádka a hodně populární hlavní dvojice. Dá se na ni koukat i dnes, hlavně na písničky. ()

katasta

Jedinou špatnou věcí na téhle pohádce je ten dabing ve zpívaných částech, ale komu na tom sejde, když jinak je to tak krásný...? "Co takhle svatba, princi?" je pohádka plná moudrých řečí o tom, co je správné, a vše je to řečeno tak poeticky, básnicky, že to má celé ve výsledku ohromné kouzlo. Ke všemu je to ještě vtipné...a ty písničky!! Nádhera :o) Jednoduše je to jedna z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství :o) ()

ArsenalEagle

Říkejme si co chceme, jde prostě o jednu z nejhezčích českých muzikálových pohádek vůbec. Jemný laskavý humor, kterou doplňují satirické poznámky je perfektně dávkovaný. Je krásně vidět, že humorné role herce opravdu baví a užívají si je. Dříve jsem měl pohádku hrozně rád, ať už za to mohl Černoch, Nárožný nebo Andrlová, a nyní ji mám stále rád, protože si na ní najdu opět něco svého. A dost písniček jsou klasiky, které přesáhly hranici pohádek. Škoda jen, že snad pouze Černoch zpíval sám za sebe. ()

blackrain

Urozenost člověka je v jeho srdci. Království, kde král nemá srdce, je jako ořech bez jádra. Princ si nakonec vybral podle svého srdce, protože to se nikdy nemílí. No, ale to by nebyla pohádka, aby to takhle nedopadlo. Pohádka je proslavená svými písničkami. ()

kaylin

Některé pohádky se do hlavy zapíší hlavně svými písničkami a tohle je právě jedna z nich. Ty písničky tu jsou prostě výborné, navíc zpívané skvělými umělci. Herecky je to takové správně ujeté, hlavně Nárožný je výborně absurdní. Finální nalezení lásky je takové moc dojemné, ale ono to k tomu prostě patří. ()

rt12

Naondulovaný Vladyka a dřevorubka Andrlová jako princezna, to je dvojka sama o sobě, k tomu ty trapný zpívánky, nic pro mně. ()

Želik

Ja mám túto rozprávku veľmi rada, aj keď je to jedna z tých štúdiových papundeklových. Známe a chytľavé pesničky, popletené duo Nárožný, Bohdalová len Karel Černoch by mal viac spievať a menej hovoriť. "Ať projdu zámkem či smrčím, jsem dokonalá a frčím" :) ()

kajas

Tak tady půjdu docela dost proti proudu, a to mám české (nejen) televizní pohádky opravdu hodně v oblibě. Princ je nesympatický moula a hlavní hrdinku si vůbec nezaslouží. Písničky jsou sice povedené a některé už zlidověly, ale jejich úroveň sráží nepovedené postsynchrony, kdy herce sice ve zpěvu zastupují populární umělci té doby, ale vůbec jim to nesedí do pusy. Hvězdička za Černocha a hvězdička za Babetku. ()

Anglie

"Když se načančám" opravdu patří k nejznámějším filmovým melodiím, které v československém filmu kdy zazněly. A Nárožný-Bohdalová jako královský pár nemá chybu. Škoda, že o ostatních se to říct nedá. ()

OG_Swifty

Z téhle pohádky si pamatuju především písničky Princezny jdou si hajnout, Když se načančám nebo Princezny zkrátka vládnou... Děkuji Heidi Janků, díky tomuhle zážitku z dětství se mi nezprotiví ani svým Intimem ()

easaque

nostalgické +2* tak jsem po čase zahlédl v televizi tuhle veselou televizní pohádku, která vyčnívá mezi těmi ostatními jen díky moderním písničkám, z nichž některé se stali i hity. Obsazením však jsou herci stejně prkenní jako dekorace. U mě kazilo hodně dojem přezpívání téměř všech hlavních postav. Víc než na 2 hvězdy to ani po letech nevytáhne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Tuto pohádku mám velmi rád. Skvělí herci (možná trošku otravný Nárožný) a velmi povedené písničky zdobí tuto televizní pohádku. I prakticky jen ve dvou studiových místnostech lze natočit laskavý příběh o lásce a jejích trampotách, která neustále baví i dojímá. Herecké obsazení je nejen vynikající, ale herci své role také pěkně hrají, snad i díky vtipně napsaným dialogům. ()

cariada

Tohle se mě líbí má to vtip a dobré písničky. Nárožný a Bohdalová jako královský pár tomu dávají dostatečný náboj. ()