Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

juta

Chtěl jsem se podívat na nějaký film ve stylu Steampunk a Wild Wild West je tohoto stylu plnej, tak jsem se na něj podíval a já ty brýle fakt chci! :D Když překousnete obrovského, chodícího, železného pavouka, tak by se vám WWW mohlo líbit. On to není žádný zázrak. Pravda, bez Willa a Salmy by to mohlo dopadnout hůř. Film zachraňují Willovy vtípky, díky kterým jsem se občas zasmál a díky tomu je film alespoň průměrný. ()

Fiftis

Western a sci-fi komédia. Protiklady sa priťahujú a tu sa takmer stretli. Vďaka výkonom hercov, vtipným hláškam W.Smitha a veľmi jednoduchému príbehu vzišla na povrchu veľmi dobrá komédia. Obrovský železný pavúk vezúci hrdinov ústrety západu slnka za Monument valley - to sa nezabúda. ()

Shakers

Ako decko som to žral, dnes už to taká pecka nie je. No bavil ma Smith, bavil ma Klein, bavilo ma pozerať sa na kozy Salmy Hayek, bavila ma hudba Bernsteina, bavil ma príbeh od bratov Thomasových, čo napísali Predatora, bavil ma humor aj nápady, bavila ma sci-fi westernová výprava a bavilo ma aj pozerať sa na to, ako režisér Barry Sonnenfeld utráca obrovský rozpočet, keď rozpohybuje obrovskú mechanicku tarantulu. Nech je to blbosť ako mraky a netvrdím, že nie je, ale je to predovšetkým sranda a o to tu ide. 70% - 3* ()

lamps

Zatímco my v Čechách a na Slovensku si pod pojmem bláznivá komedie představíme třeba Lubomíra Lipského a jeho slavné Čtyři vraždy, Američanům přijde na mysl padesátimetrový mechanický pavouk, který jde spáchat atentát na prezidenta. A to už jsem si myslel, že jsem si na americké filmy zvykl-) Na obranu této popkornové hovadiny je ale třeba napsat, že k pobavení publika se uchyluje docela snesitelnou cestou, že některé akční scény jsou docela povedené a že celé je to tak neskutečně ujeté, až jsem se od toho hlavně v první půli vůbec nemohl odtrhnout. Bohužel v závěru jako když utne, Sonnenfeld asi odjel předčasně na dovolenou a zbytek štábu se postaral o jedno z nejdebilnějších a nejchaotičtějších vyvrcholení, jaké jsem kdy viděl. Ale opravdu si umím dost dobře představit, že lidem v Americe se to líbí. Ostatně i já nemůžu jít pod 3*, už kvůli Salmě Hayek a Kevinu Klineovi to prostě nejde. 55% ()

Big Bear

Docela vtipná parodie na westernové filmy. Pravda trochu přeplácané, ale ten konec divokého západu - tedy světa koní a kovbojů zvolna nahrazovaný párou mně bavil. I ten rozestavěný Bílý dům ! :-) No a všechna ta udělátka - jakoby se jednalo o zdigitalizované přestavy J. Vernea :-). Smith i Kline mi ve filmu dobře sedli, ba co víc, film byl místy vtipný. To se u amerických komedií už dlouho dobu nedá moc říci... On byl také na konci devadesátých let svět ještě normální. Černoši si mohli v komediích ze sebe utahovat a nikdo neměl problém. Nakonec celý tenhle film si vlastně utahuje z Američanů a co by asi na něj ai řekl americký prezident Ulysses S. Grant? Takže jako Tv zábava po silvestrovské noci, proč ne ! Dávám za 3 kulečníkové koule. * * * ()

Stegr

80% - Zlaté maliny 1999 - 4x - Nejhorší film, Nejhorší režie (Barry Sonnenfeld), Nejhorší herecký pár (Will Smith a Kevin Kline), Nejhorší scénář... ()

Rosaviva

No moc mě to nezaujalo, zasmála jsem se všeho všudy asi dvakrát, nic moc jsem od toho nečekala a i tak mě to dokázalo zklamat. 2* ()

Ruut

2019 - jo jo souhlas ----- Asi jako bych srovnával bondovky s Brosnanem s těmi s Craigem - tohle je mnohem uhlazenější a seladonovitější, leč trend je úúúplně jinde a WWW rozhodně léty nezrajou. ()

kingik

Dost přeplácaný film. Tvůrci jako by se v nápadech předháněli, přitom stačilo trochu přibrzdit a lépe nápady rozvrhnout a celek by určitě lépe fungoval. Will Smith v titulní roli prokázal snahu, ale byl na to celkem sám a Salma Hayek nebo Kevin Kline zrovna neprokazovaly spolupráci. Barry Sonnenfeld se technicky vyznamenal, ale dějově už to vázne a diváka to až tak nevtáhne. Je to pro někoho prázdný film, ale ve velmi neotřelém stylu. 60% ()

Sobis87

Chápu záměr tvůrců vytvořit stylový dobrodružný spektákl s kořeny v brakové literatuře, komixech a verneovkách, ale nechápu, jak se to mohl s tak našlapaným obsazením (Branagh jako záporák...whoa!), velkým rozpočtem a režisérem stylové Addamsovy rodiny a Mužů v černém tak ošklivě pokazit...vlastně chápu - Sonnenfeld si chtěl hrát na Spielberga, ale dopadl jako Stephen Sommers. Škoda nevyužitého potenciálu. 45% ()

stilgar1

Multižánrová slátanina, která velmi ostře hraničí s kýčem. Pokud však od ní chcete pouhou zábavu, občas to i zafunguje... ()

Kothy

Steampunk na Divokém západě s Willem Smithem. Jako není to špatné, ale je to dost ujeté. Zajímavé je, že se prý Will Smith kvůli této roli vzdal role Nea v Matrixu. ()

AllShallFall

Tenhle komediální western je dobrá podívaná a s dobrým obsazením. Will Smith mě dost rozesmíval svými hláškami typu: Mám vzkaz pro Bezlásku od jeho mámy Ireny - Neblbni a vrať se domů...:-D Bylo to krásně dobrodružné a akční. U mě úspěch. ()

Okara

Buďto se na tento film podíváte kriticky a na základě nepříliš gradujícího děje a s ním souvisejícím nepovedeným scénářem + až mnoho nelogičností dáte odpad nebo maximálně hvězdičku za Willa. Nebo se na něj podíváte s odstupem, nebudete vyhledávat chyby a ještě se párkrát zasmějete. Tak jsem to udělal i já a jako na oddechovku se na to ještě určitě jednou podívám. 65% ()

nash.

Tak hvězdné a kvalitní obsazení, tak rozmáchlý příběh, velkolepá výprava a přitom tak hrozná a nevtipná nuda, navíc utopená ve řvavém kýči, který ničí i poslední zbytek toho, co mohlo film zachránit. To je výsledek ambiciozního projektu, který zabil především mizerný scénář, podivně deformovaný vizuál a režie, která se bezradnému Sonnenfeldovi doslova rozpadla pod rukama. Ani ten Kevin Kline to tentokrát nedokázal udržet při životě. ()

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (více)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (více)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (více)