adriane9

Nepamatuju kdy jsem se víc nudila u filmu.. Dle hodnocení stouplo mé snažení u toho vydžet,leč nezdařilo se. Svět podle Prota je pro mě totální fiasko a ač Kevinovi Spaceymu fandím tady sem to po dvaceti minutách vzdala. Necitlivý snímek plný divných řečí o cestování rychlejším než nikdy. Nuda šeď šeď. ()

ProfesorJJ

"Marku , chci vám něco říct , něco co ještě nevíte , ale my K-PAXani jsme tu už dost dlouho na to , abychom to zjístili. Vesmír se roztáhne , pak se smrští do sebe a pak zase roztáhne. To se opakuje do nekonečna. Co však nevíte , že když se vesmír opět roztáhne , všechno bude uplně stejné jako je ted. Každou chybu , kterou ted uděláte , prožijete znovu. Každou chybu , kterou uděláte ...... budete prožívat ...... znovu a znova , na věky. Moje rada je abyste to pochopil ted hned , protože přítomnost ...... je to jediné co máte." ()

Bozvav

Naprostá lahůdka. Dokonalý herecký koncert Kevin Spacey a Jeffa Bridgese. Emocemi nabitý příběh, velmi chytré dialogy i nosná myšlenka celého příběhu.Krásná hudba. Kevina měli nechat hrát, ať už je sexuální predátor, nebo ne. Je to geniální herec. Za mne 1000%. ()

Rathalos

Hmm,86% ma tato sci-fi drama,moje ocakavania boli velke,no moje filmove srdce to nenadchlo az tak ako vacsinu divakov,Kevin Spacey bol fakt presvedcivy a hral to vyborne,prva polovica bola vynikajuca,no v druhej to nejako upadlo a uz ma to nejako prestavalo bavit,cize vidim to na tri priemerne hviezdicky...:-) ()

Katie88

Asi před deseti lety, po tom co jsem se na tento film podívala, jsem strávila nemálo času přemýšlením, jestli opravdu Kevin Spacey je doopravdy mimozemšťan z planety K-Pax nebo dát za pravdu Jeffu Bridgesovi, že není. Zbytečně strávený čas přemýšlením nad něčím, co je vlastně úplně jedno. Film je o lidskosti, poselství a vzájemné empatií. Myslím, že je čas se na to znovu podívat a ocenit věci, které mi napoprvé unikly. ()

mls

Scenárista tohto filmu sa asi bál, že mu už nikdy nebude umožnené napísať scenár a tak všetky svoje myšlienky(alebo čo to chcelo byť) natlačil do jedného filmu, až sme plné znenie ani jednej nemohli v úplnosti pochopiť. Aspoň taký názor mám na film ktorého pointu, ktorá by aspoň trošku súvisela s tým koncom som dlho hľadal - a nakoniec som ju nenašiel. Film ináč obrazovo veľmi krásny - ako je už v poslednej dobe od Kevina Spaceyho zvykom. ()

#47

Jedná se o poměrně zajímavý a příjemný film, který ale po velmi slibné první polovině značně ztrácí tempo a začíná nudit. Co se týče hereckých výkonů - Kevin Spacey vynikající (jako vždy) a Jeff Bridges taktéž, ale scénář má bohužel sestupnou tendenci...a navíc mě tyhle "člověčinky" nikdy moc nebraly. Takže 3 ***. ()

binsladin

dvacet minut je supr, ale vysosat z dvaceti minut dvě hodiny je fakt síla. sorry kevine (můžu ti tykat, že jo?), ale brzy jsi mě přestal bavit... ()

Prolog

Film který sem hltal s otevřenou pusou. A ten konec! Přemýšlel sem nad tím ještě dlouho :D Trošku mě jen mrzí, že mi občas názvy těch nejlepších filmů vypadávají a já je musím složitě hledat. Takže jsem dvojnásob rád, že sem Svět podle Prota našel :) ()

PDcz

4**** body ,Tak jsem si ujasnil, jestli budeme udělovat body nebo hvězdičky :-) A teď ale k filmu.. Během sledování nám došlo, že jsme ho už jednou viděli, ale dabovaný a evidetně nás moc nezaujal. Skoukli jsme ho tedy znovu v originálním znění. V průběhu jsme dali jednu pauzu, pračka nedala pokoj a pořád pískala, že doprala. Potvora. [X] Minus 1* bod Máme ještě v paměti nedávno viděný film Man from Earth a ten nás zaujal o malinko víc. Bod dolu je i za to, že jsme si moc nepamatovali první, byť dabované koukání. [X] Někdy si jako mimozemšťan připadám taky. Teda často, ale možná je divné okolí :-D ()

JirKrato

Krásné sci-fi drama na pozadí příběhu je spousta otevřených otázek, které člověku zůstanou v hlavě ještě dlouho po závěrečných titulcích. ( Hodnotím 80% ) ()

*Colorado

Snímek, který si jde svým vlastním tempem a nezapomene vás přitom pohltit. Jednoznačně příjemná podívaná s bravurními výkony dua Spacey / Bridges. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006