Bohdy67

Velmi zvláštní film, ktery může buď dvě hodiny nudit, nebo může potěšit svou hloubkou a zajímavým pohledem na film a scifi žánr. Co jednoznačně dominuje je výkon Kevina Spaceyho. Jeff Bridges mu značně sekunduje, takže ve výsledku zde je film s nulovou akcí, trochu hůře uvěřitelným dějem, ale přesto přesahem a geniálním koncem ze kterého si divák může odnést svou vlastní verzi kdo to vlastně byl Prot :) 89% ()

ZelenyPaul

Milý film, jehož první půle je značně lepší, než ta druhá. Ovšem elegantní vysvětlení identity hlavní postavy Prota zvedá mé hodnocení o jednu hvězdu nahoru. ()

oregon.fox

Jeden z nejkrásnějších filmů, který je dost vtipný, chytlavý, zajímavý, ale i dojemný a milý, aby mohl dosáhnout na absolutní hodnocení. ()

lobsang

Vyborne herecke vykony Spaceyho a Bridgese drzi tento film v nadprumeru. Pribeh "mimozemstana" Prota je sice silny, ale bez techto dvou by sotva slo o neco vic. Takhle jde o velmi prijemny snimek, ktery potesi kazdeho, byt i skryteho snilka. ()

cache

Jeden z filmov, na ktore sa nezabuda. Videl som ho uz niekolko krat a vzdy sa mi pacil, ako keby som ho videl prvy krat. Zaujimavy pribeh, perfektna hudba, vyborni herci, skvelo natocene. Co viac dodat? U mna je to 5/5. ()

nehodnotit

Místy se děj filmu příliš vlekl a dokonce nudil, ale tak skvělí herci, kteří se v tomto snímku sešli to plně vynahrazují. Kdo by to tomu Spaceymu/Protovi nesežral, že. ()

Molerat

První dvě třetiny filmu, jsou v žánru jakobysci-fi, ve stylu The Man From Earth.Koneckonců tak jsem se, taky o K-Pax dozvěděl, díky jednom zdejšímu uživateli.Závěr nechali tvůrci na divákovi, zmizelá Bess nám dává na výběr. ()

BigBen87CZ

Dá se vůbec Prot nějak okomentovat ? Nejak jinak než co je to za film ? Kdo je Prot ? Prot je duše. Prot je světlo. Prot je všechno o čem můžeme jen snít. 90% ()

Čáslav

Až na ten konec, který po hodině kvalitní podívané mění žánr. Kevin Spacey pojídající banány se slupkami a jahody se stoupkou, to je naprostá bomba:)) A parádní doprovod klavíru. Celkové 4* ()

Figuto

Docela jsem se nudil. Se sci-fi to má málo společného. Celkem o ničem. Zbytečně strávený čas. Plynulo až uplynulo. ()

adooo

Neskutočne chytrá zápletka a ústredná dvojica hercov Bridges s Spacey predvádzajú divadlo najvyššieho rangu. Film donúti rozmýšlať o tom ako to ais je, nie len po konečnej scéne, ktorá bola nečakaná a skvelá, ale donúti nás sa zamýšlať počas celého filmu a udržuje nás vo vzrušení ako to ais môže byť...:) ()

Elles

Pohoda a klid šel na mě z toho to filmu. Těžko se dá popsat tak úžasný film.Z žádného jiného filmu jsem neměl nakonci tak dobrý pocit.... :) ()

jakub.kuba

Abych řekl pravdu, chvílemi jsem si opravdu myslel, že se stane nějaký zlom, který dokáže, že celou dobu mluví pravdu a že je opravdu z vesmíru.... ()

m.gunzel

Tenhle snímek tak nějak tiše prošuměl mimo mně aniž bych ho nějak zaregistroval.O to to bylo větší překvapení,když se mi nedávno dostal do ruky.Film je po všech stránkách dokonalý.Od režie,scénář,hudbu až po herecké obsazení.K.Spacey na kterém film vlastně stojí je vynikající a jako mimozemšťan naprosto přesvědčivý.Uvěřil jsem mu každé gesto,každý pohyb no prostě všechno.Od začátku vás nutí přemýšlet jestli je ten Prot opravdu z jiné planety nebo je to jen další případ pro psychiatra J.Bridgese.Nejsem toho názoru,že první půlka je lepší než druhá.Celým filmem jsem si tak polehoučku proplul aniž bych se chvilku nudil.Musím se přiznat,nejsem velkým příznivcem otevřených konců,kdy nechají tvůrci na nás abychom se rozhodli jak to skončilo.Mám pak pocit jako by to bylo nedotažené,nebo jsme byli mi diváci o něco ošizeni.U toho to filmu mi to vůbec nevadilo.Pro mne byl Prot už od začátku z K-Paxu a ani ten konec na tom nic nezměnil. ()

Johny2005

Tohle Sci-fi je odlišné, uvolňující, příjemné a k zamyšlení. Oba hlavní aktéři mi do filmu sedli na výbornou. Skvěle je zde zachyceno to, že lidé nejsou připraveni na střetnutí s vyspělejší civilizací a mohlo by to přinést katastrofální následky a také to, jak člověk naprosto ignoruje veškeré maličkosti života kolem sebe a jen spěchá, spěchá a spěchá. Při některých scénách mi běhal mráz po zádech - viz. třeba Planetárium. Od druhé poloviny film začně lehce ztrácet, ale i tak dávám 90%. ()

HORHAC

Jak Kevin Spacey tak Jeff Bridges patří mezi mé oblíbené herce, ale tohle "sci-fi" odehrávající se celou dobu v blázinci má co nabídnout i bez nich. To by ale nebylo tak dobré. ()

vojtazz

Moc příjemný film s perfektním obsazením. Akorát zbytenčně matoucí konec. Každému, kdo se díval na stejný film jako já, musí být jasné, že Kevin Spacy je K-Paxan :) ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006