Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

bodion

prekvapujuco vizualny svet Trona vie ocarit aj po takmer 30tich rokoch, v dobe svojho uvedenia to muselo byt nieco ako zazrak, preto je zvlastne ze je v nasich koncinach takmer neznamy ()

Kubasino

Véliká nuda. Je to celé takové zparchantělé. Rozumějte, vůbec to není o technologii, proti té nic nemám. Ale byla to hrozná zývačka a nuda od začátku do konce. Pokračování v podobě Tron: Legacy je o několik řad lepší. Tady to bylo zbytečně zmatené a co je nejhorší, přišlo mi to odfláknuté. ()

HMTD

Je neuvěřitelné jak moc se hodnocení tohoto filmu zvedlo od vydání Tron: Legaci. Mě fascinuje co filmaři dokázali udělat, když uvážím jakou technologii měli tehdy k dispozici. Asi proto tento film stále fascinuje protože i když je už cca 30 let starý, tak v mnoha ohledech hovoří o věcech které skoumá dnešní věda a všimnuli jste si ovládání obrazovky dotykem,nebo muže který hraje hru jakýmsi přejížděním rukou po jakési kouli. Je tady vydět pohled do minulosti, ale zároveň i budoucnosti, to je jedinečné a fascinující. ()

vlnka odpad!

V roku 1982 bol možno tento film niečím, z čoho ľuďom padali sánky ale ja som si musela asi po 40 minútach kvalitnej nudy dve hodiny pospať, aby som to bola schopná dopozerať, čo sa mi síce silou vôle podarilo ale iba s veľkým sebazaprením. Tak sa mi zdá, že Legacy radšej obídem, lebo ďalšie takéto trápenie riskovať nechcem. ()

erazmus

Námět filmu je velmi zajímavý: "Jaké je to vlastně v počítači?" Bohužel jeho potenciál není vůbec vytěžený tak, jako třeba v seriálu ReBoot a celý děj filmu je až přímočaře nudný, prvoplánovitý a plný klišé. To je umocněno tím, že ze začátku filmu se nám snaží tvůrci představit programy jako entity chovající se přesně podle jim daných pravidel a funkcí. V průběhu filmu se z nich ale stávají bytosti, které se chovají jako normální lidé. Tento fakt je v naprostém rozporu s prostředím, což asi nejvíc bije do očí, když se Tron s Yori začnou líbat. Proč by se měli dva programy líbat? Jak by mezi nimi mohlo vůbec vzniknout něco takového jako přitažlivost? O nesmyslnosti takového svazku ani nemluvím. Jedinou devizou filmu se tedy stává jeho vizuální zpracování a dnes i základ znalostí pro film TRON: Legacy. ()

pogoman77

Příběh celkem nic extra. Ale jako klasické dobrodružství to funguje. Vizuál dnes působí spíš legračně, ale díky němu je Tron tím čím je. Zábavným příběhem se zábavným vizuálem a triky. Proč se jednou za čas neodreagovat u téhle blbůstky? ()

Mr.Lordi

Uchvácen. Pokud bych se teda přenesl zpátky do dané doby... Na tehdejší dobu uchvacující grafika, skvělé triky. Ve stejný den jsem viděl i volné pokračování, Tron - Legacy. Bohužel v obráceném pořadí, tudíž trošku nadšení díky předchozímu kolísalo. Nesouhlasím s tvrzeními, že tento film nemá dnešnímu divákovi co nabídnout, naopak - je pěkná ukázka toho, co dříve bylo top a co považujeme za top dnes. Doporučuji. 85% ()

mine.slayer

Neuvěřitelná podívaná, na tu dobu nevídané!! Když k tomu připočtete skvělý nápad a jistou lehkost s jakou je to naservírované, mi ta hodina a půl připadala jako chvilka. Sakra jak je možné, že jsem tenhle film viděl až teď? ()

ajaxx

V podstatě převratný i dnes, uvědomíme li si smysl příběhu a ztvárnění přes 30 let staré. Tomuto dílku se nedá moc co vytknout a v souladu i s jeho remakem z roku 2010 je to námětově a ideou výborný kus umění a nápadu. 4* za originalitu a herecké výkony+ 1* jako nostalgie z dětství (VHS s jednohlasým dabingem:-) ). ()

Uroboros77

Když se na to budete dívat s neposkvrněnou myslí z dnešních přeefektovaných HOLLYWOODských trháků.... Tak je to výborný futuristický film. ()

Mark1983 odpad!

Jednou jsem to viděl v televizi a samotní představitelé rolí mi připadali jako hokejisti s digitálními helmami vytvořenými počítačovou animací. ()

Marcecek

Nekonečný príbeh ríznutý Matrixom, nie Matrix nebol prvý a nehovorte mi, že si nebral inšpiráciu v tomto filme. Tvorcovia museli mať neskutočnú odvahu vytvoriť v roku 1982 prakticky celý film v 8-bitovej vektorovej grafike, neviem si predstaviť dobové reakcie ľudí nato čo videli, ale určite sa našli aj takí, ktorí otvorene tlieskali za nadčasovosť, originalitu a po 50 rokoch sa k nim radím aj ja ako počítačový nadšenec. Aj v tejto dobe môže mať film 2 tábory názorov, že efekty nezostárli dobre a podobné, ale u mňa platí, že čím je grafika alebo efekty, či už v hre alebo filme jednoduchšia, tým lepšie aj stárne, pozrite sa na prvé pokusy 3D hier teraz, nepozerateľné, nehrateľné. Tento film má právom kultový až legendárny status, podobne ako scéna so svetelnými motorkami. Ja som sa bavil a proste mi to nejaké hnusné a primitívne neprišlo, skôr naopak mi to všetko do seba zapadalo. Jednu hviezdu dole dávam, pretože Star Wars, ty sú pre mňa ultimátnym sci-fi, fantasy filmom nielen v terajšej dobe, a pri všetkej úcte k Tronovi až do takých výšin nesiaha, takže za mňa 75%. ()

Jurator

Ach, ta osmdesátá léta! Věk robotů, laserů, raket, marťanů, digiher a supermoderních počítačů, které myslí za vás. A v některém případě vás do sebe přímo vtáhnou...když takový film vznikne v této době a obsahuje většinu výše zmíněných ingrediencí, musí z toho zákonitě vzniknout nezapomenutelná podívaná a kasovní trhák desetiletí ! ()

stuj

Vlastně taková pohádka. Až na to, že se nebojuje proti černokněžníkovi, který chce ovládnout celý svět, ale proti počítačové Centrální Jednotce, která chce ovládnout celý svět. A hrdinové neběhají po lesích a vesničkách, ale po obvodech a různých lokacích komjůtru :) Na to, že je to film z roku 1982, mě ztvárnění softwarového světa velmi příjemně překvapilo. Shrnutí: Klasický příběh odehrávající se v neklasickém prostředí. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi