Špičkový pyrotechnik Danny O´Neill se pokouší zastavit zločince likvidující s pomocí nové trhaviny americké senátory zapletené do nelegálního obchodu se zbraněmi. Je pekelně silná a mísí se s obyčejnou vodou. Stačí se napít. Ač je bez chuti, barvy a zápachu, stává se po aktivaci žaludečními šťávami smrtelně viditelnou a slyšitelnou. První obětí se stane půlka washingtonské restaurace, poté co se jistý senátor při snídani napije vody. FBI je zmatená, protože se nepodařilo najít ani stopu po trhavině. Nemůže ji najít dokonce ani Danny. Když krátce nato zahyne další senátor, je už zřejmé, že za vším jsou teroristé, vedení chladnokrevným a bezcitným Michailem Rašídem, požadujícím deset milionů dolarů po senátorech zapletených do nelegálního kšeftování se zbraněmi. FBI se případem prokousává jen velmi pomalu a na stopu výbušniny se dostává, až když exploduje soudkyně předsedající procesu s Rašídovým teroristou. Danny pochopí, že další na řadě je sebevědomý senátor Traveres, a tak všichni spěchají na slavnostní otevření Dětského centra, kde má pronést úvodní projev. Podaří se jim všechny evakuovat a zlikvidovat teroristu, který se v sebevražedném pokusu napije kontaminované vody. Teroristé se nevzdávají a obklíčí senátorův dům. Danny se je však pokusí zlikvidovat pomocí výbušnin rozmístěných v domě. (TV Nova)

klerik

Nič geniálne, ale malo to nadhľad, zapamätovateľné finále a niekolko drsnejších scén a bolo to napínavé ... ()

Chrustyn

Ještě než se Pierce Brosnan proslavil jako agent 007 zahrál si v tomto průměrném akčňáku pyrotechnika, který prožívá manželskou krizi poté co mu utonula malá dcerka a do toho ještě řeší menší problémy s výbušninou, která vypadá jako voda a exploduje poté co ji někdo požije. Film to není špatný ale kromě slušných pyrotechnických efektů moc nenabídne. ()

heyda

Milujete vodu z kohoutku, jako já? Tak tady v tomhle filmu byste se takové vodě vyhnuli obrovským obloukem. Protože taková voda může být pekelně výbušná :-)))) ()

Jinny

Zajímavé vidět Brosnana v méně uhlazené roli, než je Bond a Remington Steel... no páni, on i zvedne hlas! Dokazuje tak, jak chladná postava vlastně ten Bond je... ()

SOLOM.

Nic světoborného ale nakonec se z toho vyklubala přece jenom průměrná akční podívaná. Okořeněná především několika povedenými lidskými bombami a pohlednou Lisou Eilbacher, která ukázala i své ženské přednosti. Ale to bylo vedlejší, Pierce Brosnan byl jasným tahounem filmu – předvedl slušný výkon – asi nejvíc mě bavila ta úvodní seznamovačka s nevěrnou buchtou v autě a bombou. Určitě mohli tvůrci ještě více přitvrdit a obešlo by se to i bez některých rodinných dramatických vsuvek a výčitek. Ztráta času to není! ()

BoPo

H2O + Brosnan = Filmová exploze. Teda aspoň takový bol pôvodný plán. Celkom dobrý nápad, ktorý však utrpel nedostatkom peňazí a talentu zúčastnených. ()

Terva

CITÁT - Spojené státy byly poměrně bezpečné - až doposud.......... Ano, klasické klišé prochází celým příběhem. Který drát odstřihnout, když nechcete aby bomba bouchla? Jakou máte ráda barvu? Červenou nebo zelenou? Povídá Pierce Brosnan (agend FBI) a kouká ohrožené dívce pod sukni. Jo je to v klidu a nebojte se, že SPOILER drát který odstřihne není ten pravý. KONEC SPOILERU. CITÁT - Proč nenosíte kalhotky?.......... Akční snímek o terorismu a neznámé výbušnině obsažené ve vodě. V hlavní roli můj oblíbenec Pierce jehož práce i koníček je zneškodňování výbušnin. CITÁT - Myslím, že se musím jít vymočit, senátore.......... No a jak to tak bývá je to o zhrzelé lásce, penězích a politice. Má to výbušnou šťávu a na svou dobu je to celkem povedené. Ani v dnešní době akčních snímků, jsem se nenudil. Jedna věc je tam přece jen hodně přehnaná. A to jak dokáže agent Danny O'Niell (Brosnan) vyrábět výbušniny při pochodu. Prostě, co dům dá, to je výbušnina. Podle tohoto snímku si z domácích trhavin mohu sám vyrobit několik druhů bomb - jak prosté. CITÁT - Smůla, že nejsi pojištěný, co.............. A v senátorově domě však nejsou jen ingredience pro výrobu výbušnin, ale najde se i něco jiného. Kdo neviděl podívejte se a kdo viděl připomeňte si. ()

ilemas

Pozor spoiler: film začíná bez kalhotek a končí s kalhotkami. Viděno před lety ještě na VHS, teď po letech zapomnění znovu v tv. Průměrná oddechovka. ()

lekr

Pierce Brosnan zahrál hlavní roli opravdu skvěle se svým budoucím Bondovským šarmem. Bohužel scénář už tak chválit nebudu. Do poloviny filmu jsem se nudil, protože tam nebyla vůbec, ale vůbec žádná akce. Ta druhá polovička už je mnohem lepší a akčnější. Námět snímku je celkem originální ale chtělo to kvalitnější scénář. ()

Jermann

Matně si vzpomínám, že v nějakých dvanácti .. třinácti letech jsem byl na Expolozi v porubském kině Dukla (blahé paměti) a jako takového rybíze mě to docela bavilo. Ala stejně tak mě tehdy bavili CRITTERS 2, tak si ty tři hvězdy podle toho přeberte. Znova už se na to určitě dívat nebudu, toliko času nemám. ()

otík

Průměrný akční film s předbondovským Pierce Brosnanem v roli odborníka na ničení náloží. Záporák zde není zas tak záporový a Ron Silver ve své záporně-kladné roli je hodně nevýrazný. ()

eye candy

pírs není zrovna můj favorit -samozřejmě nejen kvůli tomu, že se podílel na pozvolném propadu Bonda někam do vod tripl ixek ale také díky jeho neobyčejně špatným počinům jako je indián (kde se mohl pořádně herecky vyřádit). Na Live Wire jsem narazil tak nějak náhodou při večerním ležinku. Je to takovej ten typickej film o drsným poldovi jake bucharovi co likviduje psychopatické klauny a hláškuje při tom jako gramec. Co se týče akce tak to naštěstí není tak zlý, ale pírs je prostě konva a co je nejhorší, že místo toho aby čas od času vytloukl dušičku z nějakýho toho darebáka tak jenom vede debilní kecy o tom jak rozbije držku senátorovi kterej mu přefikl starou. Navíc Ron Silver je asi tak dvakrát charismatičtější maník ()

Jizni Tlapa

Přiznám se,že mám pro tohole sympaťáka (Brosnáče) slabost, a tak jsem dokázal i lehce přihmouřit kritické "očičko" nad vyprsknutým příběhem a zoufale zahraným záporákem. Charismatický frajer Pierce to totiž ve spojení s vtipným scénářem a poměrně nadprůměrným obsazením vedlejších rolí dokázal "odpálit" za tři hvězdy! ()

lennyd

Danny O'Neill (Pierce Brosnan) je pyrotechnik specialista, kterého vždycky zavolají, když jde o nějaký hodně velký průšvih. Jen málo kdo ví víc o výbušninách než on. Jenže když při jednom výbuchu zemře místní senátor, je i Danny v koncích. Na místě výbuchu není nalezeno vůbec nic, co by nasvědčovalo tomu, kdo výbušninu nastražil, a nebo o jakou výbušninu šlo. A ten kdo zabíjel se jen tak nezastaví, zvlášť když ví, že je neodhalitelný ... Jeden z mnoha politicko-akčních thrillerů z konce minulého století, a jako takový, nenabízí nic extra originálního - prostě někdo likviduje nepohodlné politiky (= ty, kteří prosazují zákony, které se jemu nelíbí) a hlavní hrdina (ačkoliv má své osobní trable), tomu dříve nebo pozdějc přijde na kloub. Tento film je možná trochu originální tím, že použitý systém výbušnin je dost netradiční a hodně nebezpečný, a pak už jen tím, že si v něm hlavní roli střihl Pierce Brosnan ještě než se z něj stal pan Bond. A to je trochu málo... ()