Epizody(6)

Neuvěřitelné věci se dějí na francouzském královském dvoře! Píše se rok 1782, sedm let před Francouzskou revolucí, a nemorální Colombine, hraběnka de Vache žije a intrikuje v paláci ve Versailles na dvoře Ludvíka XVI. Jejími nohsledy jsou otrlá služebná Lisette a sluha Bouffant. Donášejí královně Marii Antoinettě, všemožně se snaží pokořit hraběnčinu úhlavní nepřítelkyni, madam de Plonge, a v rámci svých intrik se neštítí ani vraždy. Vůbec netuší, že dekadentnímu dovádění francouzské aristokracie už brzy učiní přítrž Velká Francouzská revoluce. (Česká televize)

Roman Albach

Výborné, skvělé! Dlouho jsem se takto nepobavil! Většinou preferuju filmy/seriály v originále, ale v tomto případě musím ocenit prvotřídní český dabing, který si navíc úspěšně vyhrál s řadou slovních hříček. Herecký koncert. Jen škoda, že těch dílů je tak málo... ()

laepus

Zatím mám za sebou pouze první epizodu, ale jsem nadmíru spokojen. Až uvidím všech šest dílů, pak případně upravím tento komentář nebo i hodnocení. Ale asi bych nebyl natolik odvážný (jako jiní uživatelé) srovnávat to rovnou s Černou zmijí. Ta je přece jen ještě někde jinde, někde výš. ()

EllienPM

Famózní překlad, famózní dabing, famózní výkony, famózní nadhled, famózní drzost, famózní Dawn French, famózní krejzlíky - famózní všechno. :) ()

Illy

Černá Zmije v žensko-francouzském vydání. Perfektní britský humor, přesně jak mám rád. Třetí díl - Portrét je téměř geniální:-))) ()

bllm

Dělat si srandu z Francouzů nebylo Angličanům nikdy cizí. Vydařenej komediální sitcom. Ikdyž je ten přisprostlej humor trochu pokleslej, je všechno hodně dobře promyšleno a nikdy to nesklouzne k bezduchosti, je to příjemnej oddech od závažnějších témat. Perfektní překlad do češtiny dává vyznět všem vtipům, je to asi jeden z mála případů, kdy by to asi i se sebelpšíma titulkama nebylo ono. ()

patroklos

Skvělý šibeniční humor, úžasný český dabing, humorné dialogy - to všechno nabízí v Česku málo známý britský seriál Ať jedí koláče... kdo miluje Červeného trpaslíka, Tenkou modrou linii nebo jiný výborný seriál z produkce BBC, neměl by tuto šestidílnou pecku vynechat! ()

Drom

Ha, konečně vyplulo napovrch, z jakého blázince vražedkyně Helen Mucus utekla. Verzatiles! A vzala s sebou i svou neméně vtipnou sekundantku maskovanou za velikonočního králíčka. Nechytáte se? Ani když napíšu, že Trevor si nedá čaj, protože je v kostele? Nicméně i tak tu máme typicky britsky ujetou sérii z prostředí královského dvora předrevoluční Francie, kde o kecy, často s narážkami na promiskuitu, a absurdní situace povětšinou není nouze. Problém jsou totiž někdy dost nevyrovnané scény v rámci dílu, jedna má slovní výměnu napsánu skoro geniálně, další naopak poněkud mdlé dialogy s jednou či dvěma dobrými hláškami. A někdy lze nachytat střih na drobných chybách. Český dabing je vynikající a bavil mě i o trochu víc, než originál. Ve výsledku tedy příjemné překvapení za čtyři trochu slabší hvězdičky. ()

nenet

Zpočátku, tak první dva díly, se mi zdály úchvatné. Jenže pak se mi z toho začalo jaksi dělat nanic. Jsem holt citlivější povaha a asi mám moc bujnou představivost :-). ()

eagles22

Další vynikající britský seriál. Jen škoda pouhých šesti dílů. Každopádně český dabing je opravdu parádní. :) 85%. ()

Fíma

Nebýt Černé zmije asi by bylo mé hodnocení lepší. Vlastně jsou tři hvězdičky dosti kruté, ale konkurence britcomů je tvrdá a nesmlouvavá a Ať jedí koláče je sice vtipné, ale zas takový vtip zabiják to není. ()

Amaranta

Tvůrci seriálu si asi neuvědomili, že základem vtipných scének nejsou jen kostýmy, grimasy a afekty, ale především scénář. Většina fórků je založena na plytkém, lehce vulgárním humoru, nic moc promyšleného - lze se tomu zasmát, ale rozhodně ne opakovaně. K Černé zmiji, jak zde bylo zmíněno, neskutečně daleko. ()

ssscream

Luxus. Pro mě lepší než "Naprosto dokonalé". Na jednu stranu mi mrzí, že bylo natočeno tak málo dílů, na stranu druhou si říkám, že aspoň nehrozí, že by šla kvalita ke dnu. Výborný český dabing. ()

bittersweet

Dlouho jsem se tak nebavila, jako při sledování tohoto seriálu. Člověka skoro mrzí, že je jen šest epizod, ale na druhou stranu se tak zaručí, že některé gagy se nestanou opakováním otravné. Většina vtipných situací vzniká střetem světa hraběnky de Vache, která si žije v takovém luxusu, že ani nepotřebuje chápat, jakým způsobem funguje klika u dveří, s realistickým světem služebné Lisette, která pochází z běžného lidu. Epizoda The Portrait je asi nejlepší, ztvárnění de Sadeho a malířky Vigée Le Brun s rukama od barev jsou dokonalá! Epizoda The Royal Command Performance se evidentně nechala inspirovat dobovými karikaturami módních trendů a dovedla je k absurdní dokonalosti, kdy bylo třeba i dveře probourat, což se sice s každou novou vyšší či širší módní vlnou opravdu dělalo, ale věřím, pevně doufám, že ne takto. V tomto díle se nakonec dozvíme i jak to doopravdy bylo s ikonickou větou francouzských dějin "Let them eat cake!" ()

marekspanel

Neskutečně vtipný seriál, který má naprosto úžasný dabing, kdy prostě dabovali opravdoví herci. Skandální, ujetý, perverzní, sprostý, ale ne laciný. Míra arogance hraběnky je prostě best.."tohle není dřevo, to je strom.." :D Vlastně nejvtipnější sitcom co znám, škoda, že tak krátký, ale občas je to jen ku prospěchu. ()

Blois

Tak do tohoto seriálu jsem se zamiloval. Narazil jsem na něj úplnou náhodou a zprvu jsem se vyděsil, co je to za parodii na Marii Antoinettu. Nakonec jsem byl ale nadšen. Dawn French a Jennifer Saunders jsou dokonalé a snad se nejde nesmát. Dokonce i český dabing od Nadi Konvalinkové a Jaroslavy Obermaierové je vynikající. ()

Merenre

Rozhodně slabší odvar z kategorie britcomů, trochu to připomíná černou zmiji, ale chybí nějaké výraznější postavy a taky se to točí neustále kolem jednoho tématu. Občas padne nějaká vtipná hláška, ale po takových dvou, třech dílech už je to celkem zoufalá nuda - naštěstí to má jenom šest dílů, víc už by stejně nebylo únosné. ()