Návrat Rýchlej roty Chipa a Dala po tridsiatich rokoch zachytáva bývalé televízne hviezdy Disney Afternoon v súčasnom Los Angeles. V tejto kresleno-hranej akčnej komédii žijú Chip a Dale medzi kreslenými a živými bytosťami v modernom Los Angeles, ale ich životy sú už úplne iné. Od zrušenia ich úspešného televízneho seriálu ubehlo niekoľko desiatok rokov a Chip (hlas John Mulaney) sa poddal životu na predmestí a predáva poistné zmluvy. Zatiaľ sa Dale (hlas Andy Samberg) po počítačovej úprave nostalgicky vracia k zlatým časom. Keď ich bývalý seriálový kolega záhadne zmizne, Chip a Dale musia oživiť svoje priateľstvo a vžiť sa opäť do postáv detektívov Rýchlej roty, aby zachránili priateľa. (Disney+)

Gig

Nejen návrat do dětství. Film spadá do stejného světa jako králík Roger. Vím, jsou tu filmy jako Space Jam apd. Ale tento a králík Roger jsou něco jiného. Oba jsou “detektivní” filmy z “Kreslíkova”. Tj. z města, kde žijí lidští herci s těmi kreslenými. Tady na rozdíl od králíka je to povýšeno i o 3D. Líbí se mi ta satira na cgi animaci a jako bonus Ošklivý Sonic. Roger je sice promyšlenější a tajemnější a dospělejší. Chip a Dale je ujetější a určitě asi není pro každého. ()

DExUS

Zábavné len vďaka referenciám, inak slabé. Pôvodný dubbing mi prišiel hrozný, pretože hlasy im vôbec nepasujú. Poznám ich z iných seriálov kde sú tie hlasy ikonické a vobec nepasujú týmto charakterom. ()

Víteček

Nezajímavý příběh vycpaný hromadou cameo rolí, které neslouží ničemu jinému, než jen tomu, aby se tam objevili. Ty co slouží příběhu jsou v pořádku, ale velká většina je tady jen proto, aby zahrála na nostalgii diváka po jiných značkách. Škoda, vkládal jsem do toho docela naděje, ale tohle je víc než skutečně zábavný příběh jen přehlídka všemožných postaviček. Vtipy jsou někdy celkem povedené, ale samo o sobě to nestačí. ()

Tomko87

Fuuuha. Tak toto je pre mna obrovské prekvapenie. Čakal som blbinu v štíle Space Jam 2... a dostal som dokonalú nostalgickú, vtipný nálož. Škaredý sonic, Seth Rogen a jeho role. . Plno easter eggov mi až dekel odprášilo. ()

KolarikKing

Tady to mohlo dopadnout buďto jako výborná zábava plná easter eggů nebo jako totální kravina. Naštěstí vyšla ta první možnost. Chip a Dale ovšem nejsou pro všechny. Bohužel malé děti neocení tu hromadu postav a narážek na všechny možné filmy. Já se bavil a krásně jsem si zavzpomínal na časy, kdy jsem jako malej prcek ráno vstával abych viděl Rychlou Rotu. 6,5/10 ()

Buywhat

Kto iný mohol priniesť ultimátny crossover animovaných postavičiek, než dvaja veveričiaci, kvôli ktorým sa oplatilo vstávať každú sobotu o sieštej ráno. Č č č Chip a Dale sú ten pravý Multiverse of Madness. ()

bonovox

Pekná spomienka na detské časy a seriálovú rýchlu rotu. Asi naj spojenie hraného filmu s animovaným za posledné roky. Množstvo vtipkov a odkazov ktoré sa nedajú na prvé pozretie ani všetky zaznamenať...veľké prekvapenie. 80% ()

JesterKruger

No tak tenhle film točil opravdu nějaký psychopat. Teda ne, že bych to myslel ve špatném slova smyslu. Ale na druhou stranu, byla to zábava, ale zároveň rozporuplná kaše. Proč? Vysvětlíme si zde pozitiva, a také negativa. Začínáme, když jsou Chip a Dale dětmi. (Ten Daleův vtip s tužkou v oční bulvě jsem nepochopil, ale ok) Pak se snaží být slavnými, a svůj vrchol kariéry najdou v seriálu Rychlá Rota (Abych se přiznal, tak seriál Rychlou Rotu osobně nepovažuju za nějak výborný seriál, jelikož jsem zastáncem původního Chipa a Dalea, My z Kačerova, Goofyho tlupy, apod.) Pak se ale všechno zvrtne, když Dale má dostat sólo film jako James Bond. Od té doby spolu nejsou, a my máme tu čest ve filmu zahlédnout několik odkazů na jiné animáky či hranné filmy. Ale k těm odkazům se vrátím později, a řeknu, které mě šokovaly nejvíce. Zápletkou je ta, že tlustý Petr Pan unesl Montyho a chce ho přetvořit pro svůj vlastní projekt (Ale neunesl jen Montyho. Unesl i jiné postavičky). Tady nastává ten problém. Očima i mozkem jsem registroval všechny odkazy, vtipy, a kamarádský vztah Chipa a Dalea, že jsem úplně při sledování zapoměl, co je zápletka tohoto filmu. A toto by se podle mě dít nemělo. Jsem dost všímavý člověk, a nepamatuji si, že bych někdy při sledování nějákého filmu zapoměl na zápletku. Na ní jsem si vzpomněl až na konci, kdy Montyho najdou. No nic. Tenhle film je zábavný, ale ne až tak, aby jste si ho museli pouštět vícekrát. ODKAZY, KTERÉ MĚ ZAUJALY: 1) Postavička ze South Parku: Jasně chápu, tenhle film odkazuje na všechno možné, ale nechápu, proč někdo, jako Disney odkazuje na něco takového. 2) Původní design Ježka Sonica: Tato " skupina " vtipů byla založena na tom, že původní Sonic je ošklivý, a že má lidské zuby. Co je na tom vtipného? No, to bude možná tím, že jsem zastáncem původního designu. Nebyl tak moc roztomilý, jako jeho současná verze. 3) Postavička Mr. Natural od undergroundového kreslíře Roberta Crumba: Roberta Crumba znám především jako tvůrce Kocoura Fritze, a také někoho, kdo umí perfektně malovat. Jeho ilustrace mě vždy fascinovali. Ale nevím, jestli se tohle hodí do Rychlé roty. No, zrovna tento komiks, kde je Mr. Natural. mi příjde jako jeden z těch méně vulgárnějších, co Crumb napsal (Nečetl jsem ho celý, takže nevím, co v něm vše je), ale ostatní Crumbovy komiksy jsou extrém, až se docela divím, že hoši z Disney něco takového do jejich celovečerního filmu použili. Ale co. Aspoň, že ve filmu byla sranda. Konec recenze. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Grimaldi

I když jsem vyrůstal spíš na Pokemonech a Simpsnech, případně na Kačerech, matnou vzpomínku jsem si uchoval i na Chipa a Dalea. Pustit si film mě ale přiměla hlasová role mého oblíbence Andyho Samberga, kterého po Brooklyn 99 spatřím či uslyším rád snad ve všem. Tady je jeho dospělí humor díky logickému zaměření filmu na dětí celkem utlumen, což naštěstí nevadí. Tvůrci to kompenzují třeba skrz stovky větších i menších cameo roličkek nejen kreslených postav, nostalgickým dobrodružstvím a vlastně i tím humorem, jen se dostavuje ve formě ratingu PG. Film co můžete pustit svým dětem i sobě bez potřeby znát původní seriál a možná se u něj zbavíte víc, než samotné děti. ()

Tranda

Příběh 6/10, Akce 6/10, Humor 8/10, Zábavnost 7/10; Hudba 7/10, Vizuál 7/10, Atmosféra 8/10, Napětí 5/10, Casting 7/10, Animace 8/10. 7/10 ()

PISTA226

5/10 WTF, Chip a Dale jsou moje dětství a některé scény, z původního seriálu,které se tam objevily mi navodily velkou nostalgii, ale tu téměř každý moment tohohle filmu ničí. Proč dělat nový film o této staré animované pohádce? Protože je tu spoustu lidí, co to zbožňují a chtějí vidět své oblíbené postavy znova. Nechápu jak vývojáři mohli přijít s něčím takovým a vlepit těmto fanouškům facku do tváře. Celý to působí, valstně né působí, ono to tak prostě je, že film není o nějaké Rychlé Rotě a Chipmancích, co zachraňují a zažívají dobrodružství, ale celý to vzali jako seriál, do kterého mohou nacpat největší množství postav z jiných filmů a tím přilákat fanoušky né Chipa a Dalea, ale všech jiných. Ano, některé vtipy tu nejsou tak hrozné (viz Batman vs E.T.), ale celý nápad s tím, že chipmanci jsou jen herci a mají depresivní život a tímto ničí všechny radosti z původního seriálu. Já chtěl jen normální pokračování s lepší grafikou a napínavějším příběhem a né zničení celé značky kvůli penězům z eastereggů. Ano, člověk tu má tak moc narážek, že se zabaví hledáním na celý film a to samo o sobě není špatné, ale pokud to nestojí na oblíbené pohádce. Celý tým RR je tu roztroušený a téměř vůbec se neukazuje. A grafika animovaných postav v reálném světě je prostě jako všude jinde fuj. Daleova animace je fakt wtf... Smutný je, že jsem to čekal ale mnohem horší a nemůžu říct, že některé postavy (šerif) celkem sedí do příběhu a dokážou ho na chvilku odprostit od té hrůzy a dát tam trochu těch dovrých scén. Lidská kámoška hraje fakt hrozně, ale co čekat když má kolem sebe 2D postavičky. Spoiler: Doslova scéna se smrtí E.T.ho byla lepší než většina tohohle filmu a už jen ze vtipu si myslím, že by to reálně mohli zfilmovat. Pro všechny fanoušky starého seriálu: Nekoukejte na to, zkazí vam to oblibené postavy. ()

vaclav.g.kar

Velké překvapení, byť jsem fandou Lonely Island tak jsem si moc nedokázal tu kombinaci představit. Nakonec je to ale super pohádka nejen pro děti. O mnohem víš než nový Space Jam. Chci ihned vidět show Sonica s FBI... 😅😅 75% ()

jimik13

Totálně disneyovská podívaná. Bavil jsem se dobře. Po Space Jamu, který trochu nastínil možnosti světa Disney a Free Guye, který možnosti využil, přišla Rychlá Rota, která na nich staví a skvěle to funguje. Pro milovníky Easter Eggů je to must watch protože ty jsou všudypřítomné. ()

ondyGAMESTV

Petr Pan: Návrat do země Švyhlé roty Film vypadá hezky a má tak skvělý nostalgický soundtrack. Děj celého filmu se však dá shrnout ve dvou větách. Ztráta času, regulérně lepší scénář by napsal i Chipův pes, a ten příběh bych se mu také nebál svěřit. Hodně nevyužitý potenciál. Není to hrozné, ale od toho aby bylo to zachraňují jedině easter eggy a odkazy na jiné filmy 🐿️ 55% ()

soukyd33

Neskutečné množství postav. Je tam snad úplně každá postava od Disney. Film ale nevyužil veškeré možnosti. Takový svět by byl jen jeden velký chaos. Film se tedy nepovedl. Herecké výkony, žádné. Herecké obsazení nudné. Nemám už co víc napsat. Hrozně to připomíná hraného Tom a Jerry. Hvězdiček 2 ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely