Jízda smrti

• Česko Odveta (více)

Matt Turner s tváří Liama Neesona je úspěšný americký bankéř, který svou kariéru rozvíjí v Berlíně a snaží se náročnou práci skloubit s rodinným životem. Moc mu to nejde. Dnes alespoň přislíbí, že zaveze děti do školy. Na cestě autem ranním Berlínem mu zazvoní telefon a tajemný hlas mu oznámí, že pod jeho sedadlem je nachystaná bomba připravená vybuchnout, jakmile se někdo zvedne ze sedadla a vystoupí. On i jeho děti vyletí do povětří, pokud nezačne rychle a přesně plnit zadané úkol a jako důkaz mu předvede několik výbuchů s nevinnými lidmi. Uvězněný ve svém autě a v plné rychlosti, Matt vyjíždí na zběsilou jízdu městem, během níž musí následovat čím dál šílenější a nebezpečnější instrukce. Brzy má navíc v patách policii. Proti všem, proti času a proti tikající bombě se pokusí zachránit děti a přijít na to, kdo s ním tuhle smrtící hru rozehrál. K vykoupení a odplatě vede jen cesta na plný plyn. (Bontonfilm)

JohnnyKladno

Zvláštní, na Netflixu to na mě vyskočilo pod názvem Odplata. To mě mělo asi varovat. Nevím a nechci Netflix podezírat z něčeho nekalého, to ne. Po shlédnutí by mi ale dávalo smysl, že to přejmenovaly „naschvál“, aby na to klikl někdo, kdo slyšel, že Jízda smrti je s*ačka a tady má jiný film s Liamem Neesonem. Nic, k filmu samotnému. Liamu Neeson natočil spoustu skvělých filmů a já ho mám celkem rád. Teď ale koukám, je mu 71 let a je to už opravdu znát. On vlastně celý film nevystoupí z auta a to je na hlavní roli v akčním filmu.. Dobře, přejděme to. Ten film je tak hloupý a nesmyslný, že mám hroznou chuť to tady komplet vyspoilerovat, abych tu demenci popsal. Investor Neeson ráno nervózně naloží děti do auta s plánem, odvézt je do školy. Po cestě mu zazvoní neznámý mobil co najde v autě a tam se zkresleným hlasem ozve muž, který mu sdělí, že má pod sedačkou bombu. Tajemný hlas Neesona vydírá a nechává ho postupně propadat do své „geniální pasti“. No, ale geniální na tom není nic, naopak, je to úplně tupý. Tak třeba celý film vůbec nedává smysl, že on ty děti v autě stále vozí, ty mohly a měly být venku po „prvním“ telefonátu. To mě ztratilo a to jsme asi v 15té minutě. Dál, on třeba dostane pokyn, někam se odklidit, zastavit a čekat. No tak ho nenapadne nic lepšího než zaparkovat auto s bombou u parku kde relaxují rodinky. A mnohé další „chytrosti“. Vyvrcholení a to „šokující rozuzlení“ bylo tak strašně pitomý. Záporáka najednou vůbec nezajímá, kde jsou děti, nebo třeba dveře od auta.. Audiovizuálně to je jako nějaký díl Kobry 11 a to rozhodně nemyslím jako jakoukoliv pochvalu, abych nebyl pochopen špatně. Pro Neesona už tyhle role nejsou, už se na to nehezky kouká. Je to nudný, hloupý, nehezký a plus je snad jen to, že to má „jen“ 90 minut. 10% ()

John80

Výborný akčný film , kde nechýbaju ani výbušné explózie, jeho predchodca je film Nevystupuj (2018) Liam opäť prekvapil 4* ()

Likan7

V ničem zajímavý thriller, který se spoléhá jen na známý xicht Liama Neesona. Řekl mu ale někdo, že mu je 70 a už není dobrý točit stále pořád dokola akční thrillery? Tady sice tenhle důchodce naštěstí nekosí komanda a zabijáky, prakticky jen sedí v autě, ale na stranu druhou to je nudný od začátku do konce. ()

rublik05

Velmi hloupé a extrémně jednoduché akční béčko, který nezachraňuje ani Liam Neeson, jehož filmografie začíná v poslední době čím dál tím více připomínat sbírku těch nejlacinějších akčňáků a který ještě donedávna býval do jisté míry určitou zárukou kvality. Jízda smrti působí strašně lacině, efekty jsou až směšné, Liam Neeson podává spíše průměrnější výkon, stopáž mohla být vzhledem k obsahu filmu a celkovému dění klidně kratší, vůbec ničemu by to nevadilo. Zmínit musím i naprosto tragický závěr, to byla úplná třešnička na dortu. Ne že bych při sledování vyloženě trpěl, ale podruhé už to rozhodně vidět nepotřebuji. 3/10. ()

RAFT

Taková, malá jednohubka na nedělní odpoledne.Neeson dobré.I když ,už ve filmu nedává rány tak,jako v 96 hodin.60% ()

Mkartaylas56

Doufal jsem ve fajn thriller, co bude možná trochu průměrnějšího rázu, ale alespoň pobaví. Místo toho se mi dostavil silně podprůměrný film, který se (i přes pouhých 90 minut stopáže) neustále táhne a ani Liam Neeson v hlavní roli mu není schopen vytrhnout trn z paty. Scénář je hloupý, akce tu je pomálu, no a navíc jsem měl neustále pocit, že tady šlo především o natočení reklamy na auto, v němž se drtivá většina Jízdy smrti odehrává. Jinak si totiž nedovedu příliš vysvětlit, proč by něco takového mělo vznikat. Zbytečný film. ()

XXXXXXXX

V příštích filmech očekávám, že se Liam někam vydá na koloběžce, bruslích a v závěru s geriatrickým chodítkem! ()

Mamlas

Dědouš jede se svými o 2 až 3 generace mladšími dětmi v autě, kde je bomba a útočník vyhrožuje odpálením. Ti haranti jsou tak protivní, že kdyby to byl 1minutový krátký film o tom, jak zpomaleně vyletí do luftu, dal bych to asi za 5 hvězd. Takhle tam jezdí hodinu a půl a telefonuje a jezdí a dopadne to přesně tak, jak jsem od určité chvíle čekal. Díky Neesonovi se na to dá dívat. Hrát tam nějaký snaživý nounejm, byl by to odpad. ➡️ 45% ()

Pete

Senioři v továrně na sny to mají těžké, a ani zde se nedostalo Neesonovi na stará kolena Odškodnění v podobě kvalitního scénáře za ty poslední roky, kdy hraje ve strašných sra*kách. Bůhví proč filmy tohoto kdysi dobrého herce stále bedlivě sleduji, a toto sice není jeho nejhorší snímek, nemá k němu však příliš daleko. Jízda smrti chce být něčím jako Telefonní budka, ale není vůbec ničím zajímavá, ani obsahem, už vůbec ne provedením, a všudypřítomná stupidita tomu šíleně podraží nohy. A když už jsme u toho, hlavní role by byla vhodná i pro vozíčkáře, jelikož se prakticky celou dobu nezvedne ze sedadla řidiče. ()

Cermicek odpad!

Liame proč? Proboha proooč?!? Jako nikdy jsem tě neměl za top herce, ale až takhle..?🤔. Tak si tu tak zapřemejšlim..nedávno byla stávka v Hollywoodu..to fakt jako už nemaj na chleba, že berou každý hovna..?🤔 (Fast X, Indiana, teď tahle nebetyčná chujovina, …). Pořád se snažím přesvědčovat sám sebe, že je to nějakej HOAX..teď se snaží trumfovat v tom, kdo natočí větší píčovinu a příští rok nám naservíruje samý lahůdky!💪. Kéž by to byla pravda!🙏.Pak se rád všem omluvim! Spíš bych to ale viděl na vývoj, kterej de ruku v ruce s úpadkem týhle civilizace..🤷‍♂️ ()

Bossi123

Bohužel musím říci, že mě tento film velmi zklamal, byť se zpočátku tvářil jako relativně slušné (nebo přinejmenším dostačující) áčko. Bohužel se tam objevuje tolik klišé a ohraných motivů, že se na to v podstatě nešlo koukat. Zaprvé motiv otce, který se přehnaně věnuje práci a rodině vůbec, naštvaná manželka usilující o rozvod, rebelující děti, souboj mezi několika miliardáři. Pokud se podíváme na hlavního hrdinu, jde o skutečné neoriginální postavu (celou dobu si všichni mysli, ze právě on je strůjcem všech těch útoků a největší zrůda, na konci všemi opěvovaný rek). Herecké výkony také nic moc, Liam Neeson (nar. 1952, Velká Británie),má podle mě skutečně na víc. Mnohé scény jsou také hrozně málo uvěřitelné (viz reakce děti na rozvod rodičů - skoro až hysterický záchvat dcery vs vcelku chladná reakce na to, když se dozvěděli, že mají v autě bombu a mohou kdykoli zemřít). Za mě podprůměrné béčko. ()

blondboss

Táto "neesonovka" je už viackrát prevarenou prerábkou španielskeho originálu. Scenáristicky zaujímavé, ale dejovo a strihovo chaotické, miestami nepremyslené a zbytočne prepálené. Niektoré sekvencie sviežo pomenené, ale keď už si tento príbeh chcete naplno užiť, odporúčam využiť španielsku verziu, ktorá stojí za to. 55 % ()

xxmurphyxx

But why? Liama mám fakt rád, to riadny chlap, má charizmu, vie hrať, nie je to žiadna preafektovaná homokláda, ale ani on nedokáže sám potiahnuť takúto plytkú pičovinu, kde si nikto moc nelámal hlavu so scenárom. Námet je bieda, ale jeho realizácia a absencia zdravého rozumu, či logiky je to hlavné, čo ťahá film dole. K tomu ešte polodebilné dialógy a divné chovanie postáv a máte vymaľované. Vôbec tomu nepomáha ani osadenie auta, Liam a dve decká? Každému preboha musí byť jasné, že v tomto žánri a v takejto zostave musia prežiť všetci. To by bolo, aby nám odpálili decká v aute alebo Liama. Tým pádom človek vie už dopredu, ako to celé skončí a čaká znudene viac menej len na to, ako hlavný hrdina vyjebe s nepriateľom, ktorého motivácia a ultra debilne chovanie na konci sú zlatý klinec mejdanu. Čakať sa neoplatí, to píšem ako upozornenie vopred, lebo tak trápny a impotentný koniec som už dlho nevidel. Zjavne niekto nevedel kudy kam a tak to utrpenie radšej takto sekli. Liam by sa už mohol vysrať na úlohy neohrozených dôchodcov v Céčkových sračkách, inak dopadne ako Willis. ()

jokino

Tak deravý scenár, s ešte deravejšou "logikou" (ak sa to tak dá vôbec nazvať..?) a Neeson k tomu "in leading role", tak vážne neviem, kde sa stala chyba..?! Či za to mal tak "štedrý" honorár, alebo možno začína skĺzavať do horšej formy a začína brať "hocičo"..? No pre mňa to bol jeho dosť podpriemer. Rýchlo zabudnuteľný film. ()

Facerr

Na tenhle kousek se dá koukat, jen s úplným vypnutím mozku. Nelogičnosti typu: SPOILER!!!!!! V autě je bomba a já místo toho abych nechal děti vystoupit jedu v klidu dál, nebo padouch, se kterým Liam mluví coby s obětí a který rozhodně musí bejt břichomluvec, aby dokázal v poho mluvit za dva lidi... a finále? Ta náhodná autoakrobacie? Škoda. Jinak to mohla bejt docela hezká ..... reklama na Mercedes:) ()

david141474

Musím říct, že tohle je určitě překvapení roku! Když jsem poprvé viděl to hodnocení, tak jsem silně pochyboval jestli tam mám vůbec jít. Udělal jsem dobře, když jsem do toho kina šel. Po vyjití z kina jsem nemohl uvěřit, že to bylo tak solidní, i přes svoje hodnocení na ČSFD. Zřejmě to bude tím, že mám herce Liama Nessona v oblibě. Ten člověk dokáže z průměrnýho akčňáku udělat dechberoucí jízdu, tentokrát smrti. Soundtrack nezazněl, proč taky když atmosféra byla neskutečně silná. Děj je velice solidní. Možná je začátek trochu slabší, ale postupem času je to lepší a lepší. Taková scéna u přejezdu nebo při zastavení policajtama byla božská a ta atmosféra byla taky neskutečná! Já jsem jen žasl a užíval si každou minutu filmu. No a zvrat filmu je božskej a dost nečekanej. Je mi jasný, že je to klišé, ale tentokrát to bylo opravdu solidní. No a má to celkem otevřenej konec, což bylo celkem nečekaný a mě to celkem mrzí, protože kdyby se to uzavřelo, bylo by to ještě o chloupek lepší. 10/10 Jednoznačně překvapení roku! (Velký Špalíček - 1.9.2023) ()

Kushina

Hej shiet.... To je taková škoda, že celý poteciál toho filmu byl zabit naprosto uříznutým koncem s demencí hlavního záporáka. Celou dobu do bylo kurevský napínavý, celou dobu nikdo nevěděl, která bije, ale pak... přijde hlavní záporák do auta, kde je bomba, kterou nemůže ovládat... Jakože wtf? Takže s čím vlastně počítal? Náhoda? Kdyby v autě nebyli děti, neměl bý žádný trumfy a to náhoda byla, pak by dělal co? Bez jeho autorizace by prachy stejně nedostal, přitom je tolik způsobů, jak to udělat lépe a bez policie. Takže co z toho vyplývá? Někdo vymyslel skvělý motiv filmu, ale nějak se neobtěžoval určitými detaily a když se do toho -zamotal, tak to utnul nejjednodušším způsobem. Přitom potenciál na 70-80% to mělo, jen to lípe propracovat a vymyslet. Jaká to škoda. 45% ()