poster

Netopýr (TV film)

Muzikál / Komedie

Československo, 1981, 142 min

Scénář:

Henri Meilhac (divadelní hra), Ludovic Halévy (divadelní hra)
(další profese)
 • quixote
  *****

  Dnes již klasická TV inscenace klasické operety, zřejmě té vůbec nejznámější a asi i nejlepší a nejzábavnější. V rámci tehdejších možností ČST se asi podařilo maximum: slušná, i když trochu "papundeklová" výprava, výborná choreografie, líbivé kostýmy. Herci hrají a zpívají (pochopitelně na playback) jako o život a tak skvěle, že už díky tomu musí inscenace zabrat i u těch, kteří se při slově "opereta" osypou. Perfektní režie, která vyvolává dojem, že všechno bylo předem dokonale nazkoušeno do toho nejmenšího detailu (timing!). Hana Maciuchová a Josef Abrhám jsou opravdu neodolatelní. Rodinné stříbro České televize, které by mělo určitě vyjít na DVD!(2.1.2010)

 • vitekpe
  ****

  Chcete videt nadhernou zenskou? Machackova zde.(6.4.2015)

 • otík
  ****

  Obrovská škála známých a úžasných herců se sešla při natáčení této operety, která patří k tomu nejlepšímu, co světová opereta nabídla. V televizním pojetí je samozřejmě úsměvné, když známí herci zpívají operními hlasy, které ve skutečnosti nemají. Ale to už je úděl televizní operety a nebudeme si tím kazit dojem z vtipné zpěvohry, jejíž zápletka je jako tradičně v operetě naprosto banální až nevýznamná. Příjemná herecká vystoupení, vtipné dialogy a příjemné podívání je však zaručeno. Hudba: Johann Strauss(29.6.2010)

 • NinadeL
  ****

  Televizní řešení přeslavné operety, která od počátku lákala především německé a francouzské filmaře. V roli Adély, kterou poprvé ve zvuku sehrála Anny Ondra, se představuje Hana Maciuchová a v roli Marie, kterou v další zvukové verzi hrála Lída Baarová, je obsazena Kateřina Macháčková. Inu, počátkem 80. let šly žerty stranou.(23.2.2010)

 • LiVentura
  **

  Operetní tv představení s populárními herci nezpěváky. Není to má káva, leč uznávám tento druh umění.(27.12.2009)

 • Ilja Racek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace