Jack Reacher - Season 1

(série)
USA, 2022, 6 h 32 min (Minutáž: 42–54 min)

Tvůrci:

Nick Santora

Předloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Bruce McGill, Chris Webster, Maria Sten, Harvey Guillén, Hugh Thompson, Willie C. Carpenter, Kristin Kreuk (více)

Epizody(8)

Margrave – malé městečko s 2 000 obyvateli. Jednoho dne však do něj v úmyslu objasnit zmizení jednoho folkového zpěváka přijíždí obr – Jack Reacher (Alan Ritchson). Bývalý voják, který je vysoký, chytrý, silný a především nebezpečný. Však je v nesprávnou chvíli na špatném místě, v městečku se odehraje vražda. A Reacher je jakožto neznámý návštěvník podezřelým. Policie ho zatkne, avšak díky Reacherovu neprůstřelnému alibi ho jsou nuceni pustit. Ale Reacher nehodlá z Margrave odejít... hodlá objasnit vraždu s několika dalšími, co se za dobu jeho přítomnosti v městečku udály. (FrankSusta)

Polux

8/10 | Filmová adaptace s Cruisem (přesněji řečeno první díl) se mi před lety dost líbila, což možná souviselo s faktem, že jsem předlohu nečetl (platí úspěšně dosud:-)) a tudíž tehdejší, dozajista oprávněná, kritika na ne-až-tak-vhodný casting hlavní postavy ze strany čtenářů Childových/Grantových knih tak šla úplně mimo mne. Teprve s nejnovější seriálovou adaptací, věnující se první knize o Reacherovi, jsem naplno poznal, jaká "svatokrádež" to pro jeho fanoušky výběrem zrovna Cruise asi musela být:-) Nicméně i po zhlédnutí série trvám na tom, že (zejména první) film je hodně fajn (i když v něm Reacher není ten úplně "pravý" Reacher, no):-). | Předně je v případě série tak potřeba vypíchnout pochopitelně Ritchsona, který je v hlavní roli naprosto parádní a pokud mohu (jako nečtenář) soudit, tak i přesný vůči předloze, protože svým výkonem a samozřejmě především svou nepřehlédnutelnou fyzickou konstitucí potírá všechny podstatné výtky, které se u filmu na Cruise snesly stran jeho zpodobnění titulního mohutného, inteligentního, spravedlivého a málomluvného hrdiny. | Pouze věrně působící (a dobře zahraná) hlavní postava by ale na dobrou sérii nestačila, ale zde naštěstí i všechny ostatní ingredience plní svou úlohu na výbornou. Od samotného napínavého detektivního příběhu, ve kterém divák odhaluje temná tajemství městečka a jeho obyvatel spolu s Reacherem pěkně pozvolna a po malých kouscích, přes dusnou atmosféru "starého dobrého Jihu", plnou typických rednecků (ideální to lidský materiál pro někoho jako je Reacher:-)), po říznou a nekompromisní akci, které sice není nějak přehnaně moc (což je možná trochu škoda), ale když už nastane, tak funguje skvěle a celkově pomáhá "old school" pojetí série v nejlepším duchu akčňáků a thrillerů z 80s a 90s. | Díky chvályhodnému tvůrčímu rozhodnutí adaptovat jako první Childovu/Grantovu nejstarší knihu v sérii a nikoliv nějakou náhodně zvolenou, lze s úspěchem předpokládat, že v nadcházejících sezónách se pojede hezky chronologicky co jedna kniha, to jedna sezóna a vzhledem k dosavadnímu úspěchu série tak nezbývá, než doufat, že tvůrci nepoleví v kvalitě a diváci se dočkají tolika sezón, kolika to jen půjde. | PeZet ()

Tomulka

Výborná zápletka, dobře vystavěný detektivní příběh a velmi zajímavé postavy. Spoiler: Patos ohledně hlavního viníka je super udělaný. I retrospektivní skoky jsou citlivě udělané. Alan Ritchson velmi překvapil. ()

NikiVai

Já moc na ty akční věci nejsem, ale ze zvědavosti jsem na první sezónu mrkla. Nebylo to špatný, ale tak jak první díly najely na celkem zajímavou podívanou, tak ty poslední sklouzly do klišoidní nudy. A co jsem nechápala bylo to, jak pořád zdůrazňovali Reacherovu obrovitost, v každém dílu na to padla narážka hned několikrát. Já nevím, asi jsem slepá, ale mně připadal jako vysoký a svalnatý chlap, nic co by vybočovalo z řady běžné populace. ()

jergy

Pohodový krimi seriál s prvkami akčnosti a fakt velmi dobrým rozbehom, prvá epizóda bola bohužiaľ asi fakt najlepšia, no inak hlavný hrdina je celkom sympaťák a hlavne mohutná nezastaviteľná bestia a tiež svojou chytrosťou nadmieru nadupaný jedinec, doslova tam všetkých likvidoval svojou neskutočnou inteligentnosťou. Vlastne mi viacmenej všetky postavy sadli, obsadenie hlavných hercov bolo dosť dobré. Prvou epizódou to začalo fakt veľmi solídne, potom to pôsobilo takým slabším dojmom, no ku koncu to zase nabralo obrátky. Hlavnými problémami pre mňa sú občasné pomalé nudné a pridlhé dialógy, nedostatok akcie v prvej polovici série a niekedy aj prihlúpa nereálna chytrosť hlavného hrdinu ktorá bola niekedy až k pobaveniu. Celkovo môžem povedať že to na mňa zaúčinkovalo ako mierne nadpriemerný seriál. 6,5/10 ()

emde

Po prvej sérii spokojnosť. Akcia. Dej. Humor. Zvraty. Plus bonus = absencia lgbtxy+-, BLM a woke robí z Reachera momentálne top v akčnom krimi seriály. Uvidíme, čo prinesie druhá séria. ()

ShayM

Perfektní oddychovka, ústřední trojice je velmi sympatická, jiskří to mezi nimi a každý díl mě navnadil na ten další. Do poslední chvíle se řešilo, kdo je padouch a kdo ne. Plný počet nedávám, protože existují lepší seriály. Ale bavilo mě to náramně. ()

stuj

Ztráta času. A poslední díl první série totální blbost. Do druhé série tedy nemá smysl chodit. ()