Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele PanCitron k tomuto seriálu (28)

Filipíny (2012) (S25)

(Možné spoilery) Po čtyřech křečích jakoby produkce dostala pořádný kopanec do zadku a udělala naprosto výborně zvládnutou sérii plnou opravdu zajímavých hráčů, krásného prostředí, neotřepaných soutěží a rozhodně vyplativšího se zvratu v podobně třech kmenů. Ano přiznávám, že pro mě byl naprostý favorit Penner, který by hru udělal zábavnou pravděpodobně s jakýmkoliv obsazením a jeho střídání mezi perfektní a mizernou hrou bylo to co prostě drželo u obrazovky. Ale i přesto to nebyla žádná one man show a s hráči, kteří opravdu měli tendenci hrát to rozhodně stálo za to sledovat. Proti vítězi osobně nic nemám, ač zbylým dvěma jsem fandil o trochu víc. Přesto neskutečně svěží záležitost. Filipíny Survivoru očividně svědčí.. nejoblíbenější hráči: Penner, Skupin, Pete, Malcolm, Jeff ()

Caramoan (2013) (S26)

Vítěz jakž takž vyspravil tuto "hvězdnou" sezonu. Caramoan jako jinou sérii navíc dost rozděluje absolutně nezáživná část před sloučením a více čí méně nepředvídatelná hra po sloučení (souhlasím s diskutabilními kroky produkce), kde bohužel otěže převzali ti méně zajímaví členové hráčského osazenstva, což na rovinu nebylo asi takovým překvapením, když se z castu jako takového dalo seriozně fandit jen pár lidem a některým, jen čistě s faktu, že celá řada je taková nijaká. Určitě zklamání. Celá řada má sice momenty, ale ty jako celek dobrou řadu dokázat neudělaly. Oblíbení hráči: Malcolm, Brenda, Cochran ()

Cagayan (2014) (S28)

Spoilery: Pro mě výborná série. Prakticky každý díl mě napnul na následují a ten většinou nezklamal. Jako divák jsem si nemohl přát nic lepšího. Je pravdou, že co do kvality hry asi nevyhrál ten nejlepší z celého castu (souhlasím, že tou byla jednoznačně Trish), jenže díky paranoidnímu "pokladu" jménem Tony a pro mě sympaťákovi Spencerovi, byla tato série opět po delší době velmi příjemná zábava, která ji notně vytrhla z šedého průměru posledních sérií. A za to jsem skutečně rád. Oblíbení hráči: Spencer, Tony, Tasha ()

Cambodia – Second Chance (2015) (S31)

Konečně série s navrátilci, kde všechno vyšlo jak mělo. Ve většině případech se skutečně vrátili favorité, bylo to napínavé od začátku až do konce a vítězem se stala osoba nanejvýš uspokojivá. Samozřejmě, jak tomu již v aktuálních sériích bývá, bylo tu pár produkčně sporných kroků a (ne)zobrazení některých hráčů, přesto si myslím, že ze střižny vyšla série, která většinu diváků maximálně uspokojí. A tak by to asi mělo být Oblíbení hráči: Jeff V, Jeremy, Abi, Spencer, Tash ()

Game Changers (2017) (S34)

Ne, že bych od toho s tím obsazením čekal kdo ví jakou zábavu, ale tohle bylo vážně zklamání. Celé to "hvězdné" obsazení bylo takové béčkové a název se spíš týkal produkce než samotných hráčů. Těch zvratů tam bylo fakt moc, až to působilo v neprospěch celé věci. Co ale považuju za největší zklamání série, je to, že až na jeden moment (který ale vyplynul z něčeho, co se ve hře nemělo vůbec řešit) a jednu neskutečně pozitivní Ponderosu, tu nebyl vlastně ani žádný zapamatovatelný moment. Nic, co by tu sérii nějak povýšilo z průměru. O to víc působí tahle série s navrátilci jako promarněná šance. Tak snad příští série bude lepší. Když pominu ten název, tak by to tak špatné být nemuselo. Oblíbení hráči: Michaela, Zeke, Aubrey ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

spoilery: Vcelku nijaký cast si nakonec tu a tam dokázal získat sympatie a nebudu zastírat, že za 3/4 poslední čtverky jsem byl i celkem rád. Bohužel, celé dílo dokonala další závěrečná výhoda, která, jak se u během této série stalo několikrát, byla výhoda s hodně velkými uvozovkami. Já osobně jsem měl různé zvraty ve hře rád, ale ne pokud hráčům zabijí hru. Bohužel, ani příští série nevypadá, že by produkce tento trend opustila, což je docela škoda, protože já osobně chci vidět hru hráčů a nikoliv produkce. Oblíbení hráči: Chrissy, Ali, Devon ()

Ghost Island (2018) (S36)

spoilery: Pro mě taková divná série. Ten cast měl v principu potenciál bavit, ale celé to bylo nakonec tak nějak utopené v té přemíře výhod. A bylo jich fakt tolik, že vše ostatní šlo vlastně úplně mimo mě. Proč se soustředit a dávat pozor na hru hráčů, když je to vlastně jedno? Pomalu každý měl výhodu, skrytou imunitu. Veškeré drama a napětí kmenovek bylo v tahu, protože už to nebylo o hře jako takové, ale o tom, kdo by mohl co mít. I tak se tu alespoň objevilo pár fanditelných hráčů s hrou, která směřovala do velice příjemného finiše. Můj problém je fakt s tím, že já samotný si pořádně užil až poslední epizodu. Tam, si mě ta hra získala, což je přeci jen trochu pozdě. Přesto, pro mě jako série takový hraniční průměr. Určitě to nebylo tak špatné, jako ty tragédie posledního roku. oblíbení hráči:Wendell, Dom ()

Island of the Idols (2019) (S39)

Spoilery: Po utrpení jménem Edge of Extinction jsem se těšil na zase trošku "klasičtější" sérii, kde jedinou přídatnou věcí budou bývalí hráči, kteří rozdávají výhody. Pořád mi to nepřišlo jako takový zásah do jádra hry než přinesla právě série předchozí. Bohužel, výsledek byl opět dost rozpačitý. Island of the Idols nebyl nápadem špatný, ale opět byl potopen produkcí jako takovou. Způsob, jak byli hráči na ostrov vybíráni a celková nahodilost až podsouvala pocit, že hráči samotní ani nemají moc prostoru na to hrát sami. Samotné výhody občas hráčům dokonce podrazily nohy (Jamal) a nebylo to ani moc zábavné sledovat. Vedle toho se nesla produkčně dost nezvládnutá situace mezi Kellee a Danem, která celé sérii ještě dodala dost nepříjemnou pachuť a ještě víc vzdalovala diváky od hry samotné. V takovém marastu bylo skutečně těžké si užívat hru hráčů a i když tam pár světlých chvilek bylo (Kelleina záchrana Deana v sedmém díle), stále to bylo na alespoň ucházející sérii žalostně málo. Tommy jako vítěz mě pak docela nudil. Hrál solidní hru (a souhlasím, že s ten způsob byl minimálně příjemně old schoolový), ale popravdě, víc jsem to přál tomu Deanovi, který byl sice herně dost příšerný, ale aspoň přinesl takové (naivní) nadšení pro hru, které v koloběhu dalších událostí učinilo poslední díly mírně sledovatelné. oblíbení hráči: Kellee, Dean, Karishma ()