Fresh sleduje príbeh Noy (Daisy Edgar-Jones), ktorá sa v potravinách zoznámi so zvodným Stevom (Sebastian Stan) a - vzhľadom na jej zlé skúsenosti s internetovými zoznamkami - využije šancu a dá mu svoje číslo. Po ich prvom rande je Noa vo vytržení, a tak prijme Stevovo pozvanie na romantický víkend mimo domu, len aby zistila, že jej nový milenec má akési nezvyčajné chúťky. (Disney+)

Cappuccino

Daisy Edgar-Jones a Sebastian Stan majú natoľko parádnu chémiu, až mi bolo miestami ľúto, že Fresh nie je romantickým filmom (a to tento žáner neobľubujem). O to viac ma však bavilo pozerať sa na to, ako šialený doktor Steve bojuje medzi svojím zamilovaným a vražedným „ja“. Záver by som si však vedel predstaviť lepší a mrzia ma aj zopár nelogických krokov (hlavne zo strany Stanovej ženy a barmana). ()

pornogrind

Popravdě vůbec nechápu čím si tenhle snímek zasloužil tak vysoký hodnocení. Za mě to byla nevtipná, neoriginální a nudná záležitost. ()

kingik

Nechutný šmejd, který si nacpává břicho ženským lidským masem a navíc s ním i obchoduje, láká do svého doupěte důvěřivé mladé ženy, které pak končí připoutané v zajetí a čekají na porážku. Jednou z nich je i Noa, ke které kanibal překvapivě chová výjimečný vztah. První půlhodina je hodně klidová a absolutně nenaznačuje, že půjde o hororový thriller se všemi důležitými ingrediencemi. Dojde na nechutnosti i ochutnávku jídel, ovšem film se nevyžívá jen v nechutnostech. Sází hodně na specifickou potemnělou atmosféru, nehostinné prostory, absenci policie i překvapivé dějové tahy. A do popředí jdou herecké výkony. Sebastian Stan předvede skutečně děsivého maniaka, co se dokáže okamžitě podle potřeby transformovat ze slušně vyhlížejícího muže v absolutní zrůdu. Daisy Edgar-Jones mu je pak důstojnou protihráčkou, co není jen ustrašenou ženou, ale má v rámci přežití potřebu jednat. Mimi Cave kvalitně režíruje. Udržuje poctivé napětí i tempo, umí zdůraznit bezvýchodnost situace a následně dokáže udeřit nějakou brutálnější scénou. Film je tak intenzivním zážitkem, kde je místo pro originalitu, mrazivé napětí, moment překvapení. To vše podtržené vycizelovanou režií a kvalitní hereckou sestavou. 10/10 ()

Kudly4

Taková odlehčená, mírně vtipná, kanibalská romanťárna s dobrou hudbou. Sice to působilo průhledně už od samého začátku, ono vlastně stačí vidět před filmem ten poster a je po překvapení, ale celkem mě to bavilo, hlavně díky sympatickému obsazení. Horor asi jen okrajově a na nějaké to maso, (není maso jako maso) dojde až v samotném závěru, který byl podle očekávání a ničím nepřekvapil. Každopádně, doporučuji při sledování nějaké to vínko a domácí paštiku :o) (51. hodnocení, 5. komentář) ()

Frajer42

Spoilery! Vtipná gastronomická taškařice o moderní nymfomance, která je už unavená randění s otravnými hipstery a tak se nechá sbalit v supermarketu vtíravým cigošem. Cigoše znásilní hned na prvním rande, takže jsem neměl problém s rozhodováním, komu mám fandit. Svojí retardaci podtrhne tím, že s cigošem jeden po 3 dnech známosti na chatu do lesa, tudíž není těžké odhadnout, co se bude dít. Tvůrci už nadále neotravují diváky s chozením kolem horké kaše a děj se velmi záhy promění v příjemný byznys s lidským masem, což bude díky neschopnosti Fialovy vlády brzy zažitým standardem velké části českých mužů. Potěšilo mě, že si snímek na nic nehraje a nebojí se každou chvíli vytáhnou sebe parodizující vtipný prvek. Dokonalý byl závěr s negrem, který se vydal na záchrannou misi své opičí kamarádky a při zaslechnutí výstřelu změnil své rozhodnutí a odjel pryč. A vůbec navzdory všem zažitým tradicím se tvůrci nebojí zde právě negry prezentovat jako ty zdaleka nejpříčetnější a nejinteligentnější, kteří musí pečovat o blaho a bezpečí svých retardovaných bílých přátel. [72 %] ()

Kothy

Hodně zvláštní film. Člověka hned napadne spojení s Mlčení jehňátek, ale je to dost jiné. Sebastian Stan si tuhle šílenou roli rozhodně užívá. Unáší mladé holky a prodává je na maso. Vše se změní, když potká Nou a vytvoří si k ní vztah. Bude to pro něj jen další maso, nebo pro něj Noa znamená něco víc. Je to bohužel dost dlouhé a hororových prvků je tam poměrně málo. Pořád je to ale slušná zábava. "Usměj se!" ()

silentname

Myslím si, že tento film dáva vete: "Miluji tě k sežrání" trošku nový význam. "Fresh" je skutočne veľmi sviežou thrillerovou komédiou, kde sa hororové prvky dostanú trošku vo finále. Pre mňa je to asi predsa len viac thriller, no nejdem sa az to biť. Čo však treba povedať je toľko, že film má niekoľko skutočne skvelých nápadov a momentov. Daisy Edgar-Jones sa ako filmová herečka zatiaľ moc neukázala, no tú rolu som jej zožral asi so všetkým. Sebastian Stan už nejaké filmové skúsenosti má, no napriek tomu ma dokázal v jednom úplne dostať. Vo väčšine filmov, kde je postava skrytým psychopatom alebo magorom väčšinou úplne zmení svoje správanie a ukáže svoje skutočné farby. To sme videli miliónkrát. No na ňom je pre mňa fascinujúce najviac asi to, že počas celého filmu sa správa stále úplne rovnako. Mali by ste pocit, že ten chlapík z potravín a psychopat sú skutočne jedna a tá istá osoba. S celou ich povahou. To je pre mňa asi najfascinujúcejšie. A je vidno, že si túto rolu nadmieru užíval. Asi mu to dalo aj viac pristoru byť charakterom, než "The 355". Film vyzerá skvelo, je to bravúrne napísané a celú dobu som rozmýšľal ako sa Noa vlastne z tejto situácie dostane a či sa z toho dostane v celku. Pretože stať sa mohlo čokoľvek. A čo sa humoru týka... nuž musím povedať, že som sa skutočne na tých momentoch poriadne pobavil. Pretože v tej situácii znejú niektoré vety zrazu úplne inak. Myslím si, že toto bol úplne perfektný film na večer. Tak dobrú chuť a užívajte. Hodnotenie: A ()

PetrPan

Kulinářská šou, která před úvodními titulky kráčí směrem k milé romantické komedii a po nich  teprve přichází na řadu Kluk v akci a Žena na pultu i na háku.  Potěšily i viditelně a vlastně vtipně vyrovnané suroviny, tedy ingredience pro ženu na černo,  masovou směs, lidově "Čínu" i klasické bílé maso. Autorka se sice nepouštěla do větších akcí stran receptur, a to ani vizuálně a trochu se zklamáním ani v závěrečných titulcích jsem se nějakého toho receptíku pro domácí využití nedočkal, ale celkově dobrému dojmu z jinak pohledně vytvořeného pořadu pro milovníky dobrého jídla  to výrazně neuškodilo. Snad jen v závěru jsme se místo letmého ochutnání páně kuchaře mohli dočkat i Velké žranice, škoda.  I tak si chystám čtyři talíře. ()

Chrustyn

Odlehčenější a komediální Hannibal se špetkou romance. Má to svou atmosféru i slušné herce, ale nepříjemně se to táhne a chybělo mi jakékoliv napětí, nebo strach o postavy. ()

Arsenal83

Výborný thriller, ktorý mohol byť špičkový nebyť toho skratkovitého záveru. Ten mi prišiel taký bez nápadu a pritom sa dalo z toho vydupať nejaké prekvapko, zvrat, toto riešenie mi prišlo na prvú. Ale inak 80% času veľmi dobre strávených, super vývoj, ktorý vzbudzuje zvedavosť a prinesie aj zaujímavé odhalenia. ()

Crocuta

Vizuálně vymazlený snímek s vysoce kvalitním soundtrackem, chytrým scénářem a výbornými herci, který ovšem stojí především na suverénně rozvedeném a zpracovaném prvotním nápadu. Daná tématika sice vypadá jako čistá hororová fikce, ale že dnešní doba k podobným poměrům nesměřuje, za to bych věru ruku do ohně nedal... "Fresh" se může každopádně směle zařadit mezi špičku značně bizarních a přitom bezchybně zpracovaných příběhů, po boku titulů jako "Konkurz" nebo "Dokonalost". ()

TheEvilTwin

To, co původně vypadá jako vysněný vztah a idylka z pohádky, se po půlhodině mění v únos psychopatem, který prodává mladé holky na maso. Fresh je svým způsobem skutečně “fresh”, protože obdobný nápad se celkem často nevídá. O to víc však zamrzí, že není až tak dobrý, jak by se od něj očekávalo a drží se celkem při zemi ve všech aspektech. Potěší dost sympatická hlavní hrdinka (neboli hlavní chod), která svým úsměvem dokáže udržet pozornost, spolu s hlavním záporákem Winter Soldierem, který mi zde sice nepřišel až tak výrazný, ale účel splnil. První část navazování kontaktu a únosu se mi ale líbila jako rozjezd mnohem víc než následný “dojezd”. Jakoby tvůrci měli nápad, ale netušili, co s ním dál, a tak se film plácá na místě jak ryba na souši a nepřináší ani akci, ani gore (což je obrovská chyba!!), ani řezání končetin, nakouknutí do komunity “lidožravé” mafie a jejich obchodu, ba naopak se soustředí na dění v domě a vztah mezi únoscem a obětí, který ale jednoduše není nic, pro co bychom si zde přišli. Scénář se tak poměrně táhne blátem, jen aby došel do všemi očekávaného konce bez sebemenšího překvapení či kloudného nápadu, který by nás trknul a vzbudil v nás větší radost. Škoda, řekl bych objektivní průměr, který se dá bez újmy dokoukat, ale čekal jsem daleko větší, krvavější a zábavnější kidnap jatka - takhle mi to přišlo až moc “nijaké” a neosobité, takže zůstanu u dvojhvězdy. ()

Necrotongue

Tak, a teď k tomu mám napsat komentář... Já jsem měl s tímto filmem na jednu stranu problém, protože mě na rozdíl od jiných nepřitahuje násilí na ženách, ale na stranu druhou jsem sám sebe přistihl při tom, že se místy usmívám nad použitým humorem. A teď si nejsem jistý, jestli se už ze mě stává nenávratně narušený jedinec, nebo jen tvůrci zkušeně cílili na cynické svině (kterýmžto tvorem jsem už velmi dlouho). Doufám v druhou možnost, ale pro jistotu se budu radovat nad tím, že jsem jakožto kripl dokonale neschopný stát se kanibalem, a nad tím, že sám vypadám už na pohled nejedle. Jelikož v dnešní době jeden nikdy neví... / Poučení: Vždycky se zajímej o původ masa. ()

JASON_X

Alternativní komedie s humorem tak černým... vlastně rudým, že pro většinu diváků se o komedii vůbec jednat nebude a na jedince, kteří tenhle film nazvou komedií, bude pohlíženo s nedůvěrou, despektem či rovnou odporem. No, je fakt, že abych Fresh zcela vážně nazval komedií, musel bych být ještě víc deviantním, nežli jsem. Ale na druhou stranu o vážný thriller se taky ani náhodou nejedná, děj je výrazně víc nerealistický než realistický. A je prošpikovaný jemnohumornou nadsázkou, ačkoliv nesmělý úsměv na rtech vám bude asi často zamrzat. Takže něco mezi thrillerem a komedií, vážnem a nevážnem, takový žánrový kočkopes. A pro mě určitě zatím nejvýraznější film letošního roku, i když mě příliš nenadchlo jeho poněkud nenápadité a vlažné finále. ()

Morholt

Nápad dobrý a i když to zdaleka není první podobně laděná žánrovka, působí svěže a neotřele. Odlehčený tón vyprávění mi seděl, herečka v hlavní roli neskutečně sympatická, Stanovi to také sedlo a Charlotte Le Bon je s tou blonďatou parukou za nehoráznou kost. Ale čekal jsem trochu víc vtipu a vlastně i krve a hlavně mi přišlo, že se toho na půdorysu necelých dvou hodinu zase tolik nedělo. Prostě a jednoduše jsem se občas nudil a to víc, než je obvykle akceptovatelné. 60% ()

BoPo

Fresh radím do TOP 3 roka 2022 a zároveň medzi málo známe filmy, ktoré by ste rozhodne mali vidieť. Daisy Edgar-Jones dokázala dodať dosť nedostatkové zbožie, teda sympatickú a veľmi dobre zahranú obeť. K tomu si pridajte nemarvelovské SS a dostanete bizarnú romantickú dvojicu, ktorá absolútne bez problémov odtiahne celý film na svojich skrvavených pôlkach. Namotal som sa už úvodnou rande scénou a následne som si pomľaskával na gurmánskych tulkách po všakovakých zákutiach modernej gastronómie. Jedno veľké, skvelo fungujúce, príjemné prekvapenie. ()