Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Nezávislá globální špionážní agentura Citadel byla před osmi leti zničena novým syndikátem zvaným Mantikora. Elitní agenti Mason Kane (Richard Madden) a Nadia Singhová (Priyanka Chopra Jonas) přišli o paměť a jen o vlásek unikli smrti. Po osmi letech se na Masona obrátí bývalý kolega Bernard Orlick (Stanley Tucci), aby mu pomohl zabránit Mantikoře v nastolení nového světového řádu. (Prime Video)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (26)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

300 miliónový rozpočet utopený v peknej kamere, výbornej znelke, slušne spracovanej akcii, ktorej je však poskromne... a nič ďalšie ma vlastne nenapadá. Citadel je iba vcelku kompetentne spracovaný špionážny seriál, čo však logicky nestačí na to, aby dokázal dostáť svojim nemalým ambíciám. Miestami je navyše až fascinujúce sledovať s akou vážnosťou scenár pracuje s až telenoveloidne pôsobiacimi zvratmi, ktoré pritom občas relatívne fungujú, no občas pre zmenu vôbec. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.seria po 2och dieloch: Lacnejsiu serialovu genericku blbinu, ci uz po stranke dialogov, akcie, cgi, ale hlavne herectva som uz dlho nevidel. Oklamalo ma cervene ciselko po premiere. Tomuto sa povie: "slapnutie do exkrementu". Popravde, hlava mi nebrala, ked som zbadal, ze v takom paskvile ucinkuje Tucci, ale len kym som si uvedomil, ze v kvalitnejsom kusku som ho videl snad pred dekadou. Vyskusal som este druhu epizodu, po strasnom otvaraku, aby som sa presvedcil, ci sa to snad nezlepsi. Vidiac vsak zbezne tvorbu tvorcov tohoto serialu, som tomu neveril. Odradzajuce uz v prvych 7-mich minutach. Druhy diel mi potvrdil, ze v stupiditach a zbesilej neprehladnej akcii, mizernom scenari a neutentickosti mdlych charakterov to tvorcovia naozaj myslia vazne a nemienia sa ich vzdat. Neodporucam nikomu s tymto nepodarkom stracat cas. Nastvanejsi, ci oklamany divak, ktory investoval viac casu, udeli bez vycitiek zrejme i odpad. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Největší zklamání roku, největší Joke a podvrh! Amazon diváky lákal na jeden z nejdražších seriálů ( téměř 300 miliónový rozpočet) a na režiséry Bratry Rusoovy, tvůrce Avengers, takže divák se zkrátka mohl těšit na velkolepou akční špiónskou jízdu a ve výsledku dostane hnusně vypadající špionské drama téměř bez pořádné akce, které režíroval úplně někdo jiný. Tomu říkám slušná kopačka do hlavy divákovi. První dva díly byly ještě v pohodě, došlo na slušné kontaktní souboje a akcí se tam nešetřilo, ale další 4 díly byly už bohužel zoufalé.  Herecky je to OK. Richard Madden je sympaťák, Priyanka Chopra je kočka a Roland Møller je skvělý kdekoliv, ale to je tak vše. Dějově je to nezajímavé a taky docela nuda, zvraty jak z telenovely úsměvné, vizuálně to opravdu moc velkolepě nevypadá, opravdu nevím kde se ty prachy poděly ( nevystupují zde žádné velké hvězdy ani velkolepé akční scény, paradoxně většinu času se zde spíš konverzuje nebo něco nezajímavého řeší). Že ani ve finále nedojde k něčemu většímu je už na pováženou a proč to nakonec režíruje jakýsi kameraman a režisér bez zkušeností namísto bratrů Rusooových nechápu už vůbec. Nedoporučuji a to bývám k akčňákům velmi milosrdný, ale tohle je krok vedle. 4/10. ()

SatyR.film 

všechny recenze uživatele

Tak ako bežne začínali staré vtipy, začnem aj ja. Stretli sa "Jason Bourne, James Bond, Chuck" a vznikla Citadela. Sympatické obsadenie najmä Priyanka Chopra Jonas dali tomu hviezdu nahor. Ani samotný seriál mám pocit, sám seba neberie až príliš vážne a dá sa pozrieť napriek až príliš prešpekulovanej špionáži a zhode náhod, na rozdiel od takej divácky viac náročnej Berlinskej misie. Teším sa tento rok na druhú sériu. 70% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

souhlasím s tím, že kdyby Citadel vznikla někdy na přelomu tisíciletí byla by to bomba na kterou by mnoho lidí vzpomínalo zatímco by zamačkávali nostalgickou slzu, Jenže Citadel nevznikla před dvaceti lety a navíc stála nemalé peníze a v tomhle směru...vlastně ve všech směrech jde o obrovské zklamání. Jediné co v té rádoby naleštěné bídě jakž takž obstojí je dvojice Chopra, Madden, která sice nemá moc co hrát ale to není úplně jejich chyba. Zbytek je tu větší, tu menší bolehlav. Ať už jde o permanentní flashbacky, které tvoří snad dvě třetiny seriálu, dějovou linku která smrdí bolivijskou telenovelou, nebo akci a vůbec celkový vizuál. Na tom totiž velmi štědrý rozpočet není vůbec vidět a Citadel vypadá dost často jako deset let stará a ne moc dobrá počítačová hra. Jestli tohle měla být nová vlajková loď Amazonu, pak je to velký krok vedle. Tolikrát zmiňovaný Grey Man, který je s Citadel velmi často srovnáván je oproti téhle sérii vrcholem akční zábavy a skoro až referenční řemeslo...30% ()

Galerie (89)

Zajímavosti (1)

  • Na začátku epizody vezou Cartera (Osy Ikhile), Masona (Richard Madden) a Nadiu (Priyanka Chopra Jonas) v jednom autě všechny tři vedle sebe. Bez jakékoliv zastávky přijedou na letiště, ale Nadia najednou vystupuje sama z auta a Carter a Mason vystupují spolu z jiného auta. (Ivoman)

Související novinky

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Amazon sype peníze do všeho, co se alespoň trošku hýbe. U Citadely a Prstenů moci se rozhodně na ničem nešetřilo a v rozpočtech létaly obří cifry, že by se to ale promítlo do výsledných kvalit… (více)

Akční Citadela se dočká další řady

Akční Citadela se dočká další řady

26.05.2023

Amazon opět zatřásl svými bezednými měšci na peníze a potvrdil dříve avizovanou druhou sérii akčního seriálu Citadela. Projekt, který měl poměrně komplikovanou cestu na obrazovky a několikrát změnil… (více)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (více)

Reklama

Reklama