Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

Adiemus

Nečekaně zábavné. Jen mě trochu mátl šerif Xander Berkeley jako Van Cleef, protože skutečnému Van Cleefovi se spíš podobal Roger Yuan jako Lo Fong. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Aj po tých rokoch to má svoje kvality. Skvelá kombinácia žánrov a skvelá kombinácia hercov v jednom filme. Netuším, kto robil casting ale ten človek vedel koho vybrať. J. Chan, O. Wilson a L. Liu v jednom dobrodružnom filme. Všetci majú niečo do seba už len v svojich samostatných filmoch. Herci sa snažia hrať naplno a je to aj vidno. J. Chan ako člen stráže. Vážny a s minimálnym zmyslom pre humor a ovláda bojové umenie Vedľa neho O. Wilson ako jeho presný opak. L. Liu ako krásna princezná. Scenár je tiež veľmi dobre napísaný. Takto rozdielne žánre, keď sa stretnú v jednom filme často končia zle, pretože film alebo by som mal skôr povedať štáb ho zle vyhladí a prečbieva len jedna časť žánru a zvyšné sú v pozadí. V tomto filme je to pekne vyladené alebo ako sa hovorí z každého rožku trošku. Počas 110 min tu máme všetko, humor, akciu, dobrodružstvo, komédiu a samozrejme western. Film môžem jednoznačne odporučiť každému. Či už máte 5, 20 alebo 50 rokov zaručene si tento film užijete, každý a každý si v ňom nájde to svoje. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

Nix

Owen a Jackie kupodivu mají skvělou chemii mezi sebou a film je perfektní westernová akční komedie. Tady se člověk opravdu baví a příběh nenadchne ani neurazí. Jse tu hlavně o hlášky a akci. ()

Looka

První spolupráce Chan/Wilson se opravdu povedla a konfrontace západ/východ přinesla zábavný mix akce, krkolomné gymnastiky a celkem vtipných scének. ()

Bounded

Bohužel jsem tento filmu viděl až po jeho pokračování, které je podle mě o hodně lepší, ale jako flashback nezamrzelo. Jenom těch vtipů bylo méně. ()

BlacksharkX

Skvělá komedie s dvojicí Chan a Wilson, která má také své nedostatky, ale humorem všechny chyby zadupe do země (scéna s koněm chlastajicí rum a další) .. 8/10 ()

Godhaj

,,Hnusí se mi, když nevinej příslušník čínský aristokracie musí trpět." Spojení prostředí dálného východu a dálného západu funguje. Obzvlášť konfrontace číňanů s indiány je povedená. Jinak tento film nabízí klasickou Jackiechanovku stavěnou na komediálním kungu. Zajímavých bojových choreografií zde ale není tolik a i vysloveně vtipných pasáží zde moc není. Příběh dvakrát originální sice není (Běž a najdi princeznu), ale příjemně plyne a nenudí. Postavy jsou jednoduše načrtnuté, dialogy občas váznou a chemie mezi Owenem Wilsonem a Jackie Chanem mi přišla dost slabá. Celkově vzato je Tenkrát na východě pohodovou podívanou, která ale nepřináší nic výjimečného. ()

topi80

Jeden z nejlepších (možná ten úplně nej) filmů s Jackie Chanem. Co od něj očekávat, je asi každému jasné. Typickou chanovskou roli zmateného poplety (k čemuž přispívá i hodně ujetý dabing naleznuvší inspiraci zřejmě v parodii rákosníků: "Kdo mi zabít strýčka?"), k tomu pár westernových a asijských klíšé. A hlavně hodně vymazlenou choreografii, jak už je u těchto filmů zvykem. Slušnou nástavbou je i slovní humor a z něj plynoucí špičkování mezi hlavními hrdiny, což trochu připomíná jiskření mezi Budem a Terencem. Bavil jsem se královsky. ()

HarveyDent

JE to blbovina, ale taková blbovina které se od srdce zasmějete, už díky skvělým komikům jako jsou WIlson a Chan. Víc takových filmů které zaženou chmury běžného života a nechají vás prožít nezapomenutelné dobrodružství. 75% ()

Peter-1307

Som fanúšikom Jackie Chana, a to je jeden z najlepších movie z jeho filmografie. Dodnes bojujem, či tento alebo jeho pokračovanie je lepšie. Zatiaľ je to nerozhodné. Bojové scény tu nemajú chybu. Jednoduché, ekektné, a strhujúce. Jackie sa snaží nielen ako bojovník, ale naplno aj hrať, čo je jeden z ďalších plusov tohoto filmu. Keď si ešte zoberiem aj Owena Wilsona a jeho jeden z tých lepších hereckých výkonov, tak výsledok je výborná komédia plná akčnosti a zábavy. ()

Kubi21

Mám to moc rád. Ten westernovo-easternový guláš se špetkou vážnosti a plnou dávkou humoru v čele s rychlopalnou pusou Owena Wilsona a hbitými končetinami Jackieho Chana. ()

Soubi

Opravdu jsem se bavil... vše klapalo, jak má, škoda několika laciných okamžiků, které mi zabraňují dát plný počet :( ()

helrohir

Skvelý akčný a zábavný film s fajn príbehom a dokonale zohranou dvojicou Jackie Chan, ktorý sa vo filme stará o perfektné súboje, a Owen Wilson, ktorý nás osviežuje svojím humorom. Je to možno o trošku slabšie, než Šanghajskí rytieri, ale aj tak je to jeden z top filmov Jackieho Chana v rámci hollywoodskej produkcie. ()

Brano

Rozhodne jeden z najlepších filmov Jackieho Chana a aj Owena Wilsona. Veľmi vydarená dobrodružná western komédia, s veľmi podarenou dvojicou v hlavnej úlohe. Takisto skvelé bojové scény s prvkami humoru, ktoré sú pre Jackieho ako stvorené. Ja som sa bavil a nebyť zbytočne dlhej a miestami až nudnej záverečnej scény, dal by som plné hodnotenie. Na záver by som ešte vyzdvihol vynikajúci slovenský dabing v hlavných úlohách: Marián Miezga (Chan) a Juraj Kemka (Wilson). ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)