Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

Guran

Rozhodně jsem čekal větší humor. Zde je nejlepší scéna ve vaně, ale jinak nic moc. Owen Wilson jako Jackieho parťák je slabý. rozhodně to není výborný Chris tucker v Křižovatce smrti. Příběh také trošku kolísá a herci kromě Jackie Chana nepodali výkony, jaké jsem čekal. Slabý a trapný humor, stejně, jako celý film. Rozhodně jsem byl zklamán. ()

MeGab

Netuším, za co bych tady měl dávat víc hvězdiček než tu jednu, která je oceněním toho, že jsem byl ten film vůbec schopen dokoukat. Za pár legračních záběrů z nepovedených záběrů přilepených na konci filmu, které jako jediné z celého filmu byly legrační? ()

Plastík

Propracovaná choreografie Chana je tu zase impozantní. Sice pořád východasijský smysl pro humor, který mě osobně není úplně blízký, ale i tak ho respektuju za jeho píli a nasazení. ()

PlayEasy

Natočit v dnešní moderní době western tak, aby přilákal lidi do kina - to už je sama o sobě odvaha :-) ... A Jackie Chan není zrovna spolehlivý zdroj peněz. Přesto si zde opět přišel na své, předvedl svůj bojový "um", natočil riskantní scénky bez kaskadérů a s Owenem rozjíždí parádní a zábavnou akční podívanou, která mísí dvě VELMI odlišné kultury. No, stačí vypnout mozek a pořádně se zasmát a máte zábavnou jednohubku přímo na dlani... 70% ()

ostravak30

Trojice Tom Dey, Miles Millar a Alfred Gough se dobře zná z filmu Showtime, který ale pochopitelně natočili až dva roky poté. A scénáristi zase spolu dělali další neméně úspěšný film Rytíři ze Šanghaje. Jackie Chan je znám z akčních bojových filmů a v novém miléniu i z bláznivých bojových komedií a Owen Wilson zase hraje spíše slaďáky v romantických komediích, kde u nich slintají ženy. A tihle všichni dali dohromady další bláznivou komedii do jisté míry parodující divoký západ. Ti dva jsou navíc protikladní a hodí se k sobě. A míchanice tří různých kultur (východoasijská, americká a indiánská) k sobě taky jde. Opět máme možnost vidět bojová umění použitá trochu netradičně a v netradičním prostředí. J. Chan málokdy zklame. Není to sice komedie, kde bude divák od začátku do konce slzet smíchy, ale už pohled na ty dva je zábavný. ()

Chladek

I SEM do prostředí amerického západu zapojil Kung-fu. No, je to asi jeho nutnost, bez které film netočí. Ovšem (naštěstí) ještě se to nikdy nestalo naškodu. Skvělé bitevní scény a k tomu O. Wilson s křivým nosem. Co chcete víc k pobavení? Hvězda z východu a západu se srazily a vytvořily kometu, která do našich bránic narazila a pořádně je rozhoupala. ()

Shley

Tenkrát na východě je skutku úžasná komedie s originálním, zajímavým a hlavně vtipným příběhem. Jackie Chan zde opět předvádí své kaskadérské kousky a Owen Willson ho skvěle doplňuje. ()

maxnot

Jackie Chan je můj oblíbenc a jeho filmy mám rád. Navíc tady je spojen východ se západem, :-) Je tu akce i humor, dobře natočeno... Prostě se pobavíte. ()

Domas88

A J.Chan se naučil řečí zvířat.. minimálně koní určitě :)))) Nene darovanému koni na zuby nekoukej, ale tohle určitě stojí za to se podívat, kdo má rád vtipnout akčí komedii ať naváhá. ()

lobo87

Jedna z najlepších Chanoviek. Výborná kombinácia západu a východu, čínskych hodnôt a divokého západu, poctivého Jackieho a "hajzlíka" Owena. Ich vzájomná chémia bola výborná a vytvorili skvelé duo. Bavil som sa výborne... 75% ()

Madhuri

I když je Jackie mým oblíbencem a hodně jeho filmů je mou srdcovkou, tenhle jsem si pouštěla se značnou nedůvěrou, přeci jen spojení chanovských kungfózních bitek, westernu a čínské princezny zní poněkud splácaně. Výsledek mě ale velice příjemně překvapil, a u scény kdy si Jackie leštil svůj copánek a chlapci se pak dohromady koupali ve vaně jsem se válela smíchy. Co se týče soubojů, Jackie jak jinak než nezklamal (o kvalitě přestřelek netuším, nejsem fanda westernů). Ale nejlepší chanovka to pro mě není, raději má totiž jeho Hongkongské filmy. ()

AndrewNewman

Výborný akčný western, s neotrelým hereckým duom, tunou režisérských fintičiek a vtipnými scénami, ktoré rozhodne pobavia každého. Pre milovníkov akčných komédii kultová záležitosť. ()

maestrotatum

Snáď každý má v telke to svoje ,,povinné dielo”, ktoré musí vidieť vždy keď je v programe. Nemusí to byť ani výrazne dobrý film len je to proste favorit v kategórii OBĽÚBENÉ. A presne to je aj tento film. Hovorí sa, aj tu na čsfd, že tento film a jeho pokračovanie je vôbec to najlepšie čo pochádza z tvorby Owena Wilsona a Jackieho Chana. Nuž ja nemôžem nesúhlasiť. Vtedy na východe bola vo svojej dobe ale aj teraz je štavnatá dávka zábavy a slušná porcia humoru. Kaskadérske tančeky Johna Wayna opäť nesklamali a kontrast dvoch hlavných protagonistov z radu kovbojov je nelichotivo vtipný a svižný. Fakt sa na to dobre pozerá a mám rád keď je film tak pohodlne ladený. Aj po rokoch 75%]. ()

TotalFilm

A je to tady: král hongkongských akčních filmů Jackie Chan, charakteristický svou směsí neuvěřitelně dynamických soubojů a potrhlého humoru, vtrhl na Divoký Západ a opět slavně zvítězil. U vzniku tohoto svérázného westernu stál Jackieho starší nápad, jemuž se cesta k realizaci otevřela až po úspěchu kriminální komedie Křižovatka smrti. Není to ale rozhodně první přátelský kontakt asijské kultury s americkými kovboji. Podobný příběh jsme mohli vidět třeba už v roce 1971 ve filmu Rudé slunce, v němž bandita Charles Bronson pomáhal samuraji Mifunemu nalézt ukradený vzácný meč. Na rozdíl od tohoto poměrně vážného filmuje ale Tenkrát na východě nezastíranou taškařicí, napěchovanou gagy a samozřejmě nezbytnými ukázkami Chanova pohybového mistrovství. Podle osvědčeného receptu z Křižovatky smrti i tentokrát dostala asijská hvězda parťáka plnícího úlohu komické figurky. Tentokrát je jím světlovlasý Owen Wilson, jenž zde oproti pochybnému hororu Zámek hrůzy dostal mnohem větší možnost předvést svůj nemotorný chlapecký šarm. Zahrál si vůdce vlakových lupičů Roye O'Bannona (zřejmě nejhoršího žijícího střelce na celém Divokém Západě), který se rád považuje za velmi mazaného lišáka a k Wangově misi se impulsivně rozhodl přidat hned poté, co se dozvěděl o štědrém čínském výkupném. Jako obvykle je i zde Chan obklopen krásnými ženami. To se týká jak snědé Brandon Merrill, tak především Lucy Liu, představitelky čínské princezny Pei Pei, jejíž temperamentní půvab jste možná oceňovali už v Odplatě nebo v oblíbeném seriálu Ally McBealová. Hlavní padouch v podání kaskadéra a herce Rogera Yuanaje sice drsný a temný jako noc, aleje zde prakticky jen do počtu k šoumenské dvojici Chan-Wilson. Podobně jako v mnoha jeho předchozích filmech je Chanova postava takovou čínskou verzí hloupého Honzy - Chon Wang je poctivý, svědomitý, oddaný, a přesto nakonec ke štěstí dojde. Velkou zásluhu na tom pochopitelně má i jeho bravurní ovládání bojového umění. Díky němu totiž může provádět věci, které prostě musíte vidět na vlastní oči, protože jinak byste jim neuvěřili. Jackie Chan jako obvykle točil všechny svoje kousky bez pomoci kaskadérů nebo triků a tentokrát dokázal holýma například rukama usadit čtyři zuřivé Indiány s tomahawky, vyhrát souboj pistole proti podkově a rafinovaným trikem ohýbat vězeňské mříže. Je to prostě frajer. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)