Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

sammikk_

Netuším vážně ne, ale mně to sedlo? Ačkoliv Snyderův styl moc necením tak tady mi to vlastně nevadí. Myslím že veliká většina obecenstva velice přehání, páč ano částmi je to mdlé ale no tak. Nesnaží se to být jakkoliv revoluční a originální, Snyder si je vědom že vykrádá dvacet různých příběhových linek a dalších xx věcí, ale dělá to po svém a mně to prostě nevadí. Akční scény jsou průměrné, ale za to kinematograficky je to dost solidní. Snyder je dost abstraktní člověk, a tady se to projevuje. Jednou za čas tam je fajn dialog, a pak do toho skočí nejvíc generická srajda. Každá postava obdrží svojí příběhovou rekapitulaci, a to vlastně cením. Dost jsem se bavil, a zajímalo mě to, je to generický a hloupý a nijak originální. Ale jako fajn výplach to slouží dobře, a na dvojku se i vlastně dost těším. Prostě proč ne? 7/10 ()

jigsaw44

Film, ktorý sa tvári, že patrí do Star Wars, aj ked tam nie je. (povodne tam aj chcel byt, ako jeden z milionov spinoffov, ale Disney to chvalabohu nedovolilo). V skutocnosti je tuctový a zapadne do všednosti ostatných slabých sci-fi. Hold, Snyderovi sa už nedarí. ()

Karmel

Tvorba Zacka Snydera mne nikdy nebrala a kdybych si byvala byla precetla, ze stoji za Rebel moon, usetrila bych si cas a….cas. Mel by prestat prispivat do svetoveho kinematografickeho fondu. Pekne prosiiim. Ale k filmu. Je smutne, ze pochvalit moc neni co. Za mne mozna jen vizual. Herecke vykony jsou prumerne. Nejhorsi ze vseho je ale scenar. Inspirace jinymi filmy (Sedm statecnych/samuraju, Star Wars, Riddick: Kronika temna) by nevadila, ale “diky”tomu je dej velmi neoriginalni. Chovani postav je tedy bud predvidatelne nebo brutalne nelogicke. Urcite se chteli svezt na moderni vlne silnych zenskych hrdinek, ale hlavni postava je ta nejvetsi hlupacka v celem imperiu. Posudte sami: ve svete, kde imperium utlacuje koho muze, paranoia ohledne povstalcu se siri a za male prilepseni do zivota by kazdy udal i vlastni babicku hl. hrdinka vykrici na celou hospodu, ze se rozhodla rebelovat. Nailed it. A to neni vsechno :-/ ()

Gyl

Vizuálně to není špatný, ale jinak je to sračka vykrádající vše od Hvězdných válek, přes Avengers, Piráty z Karibiku, Atlas mraků, Stopařova průvodce, Sedm statečných, až snad po Šmouly. Škoda. A nuda. Když tam je nějaká akce, celkem to jde, ale 90% filmu jsou jen kecy. ()

JendaBenda

Snydera nijak nemusím, resp. je mi ukradený, kdo co točí.  Ale co fakt nechápu, jsou zdejší ko***I, co udělají rádoby recenzi (slovní výron) na půl stránky a stejně napíšou hov**. Film je to slušně, CGI v pohodě, akce zajímavá, příběh sice očekáváte, ale baví! Prostě dobrý sci-fi s nášlapem na nějakou tu "epičnost" díky rozmáchlosti děje.  Rozhodně stojí za to se na to podívat, a až pak číst zdejší kraviny. Slušných 85% ()

mr_bohowsky

Mne sa film páčil a bavil som sa pri ňom. Nechápem až také slabé hodnotenie.Tak ale sto ľudí sto chutí. Podľa mňa je už problém aj v tom , že všetci očakávajú komplikovane a prekombinovane scenáre. ()

Polux

4/10 | Nemalé zklamání, po legračně otřesných trailerech jsem se těšil na vážného vyzyvatele tureckých SW o post filmového pekla na zemi a nakonec se tak nestalo. Bohužel Snyderův nejnovější počin není tak neodolatelně mizerný, až by byl třeskutě zábavný, je pouze odbytě mizerný. Známé sousloví "to nejlepší z obou světů", tj. v tomto případě téměř neomezená tvůrčí svoboda a téměř bezedná kapsa Netflixu, se v mistrově podání nepřekvapivě znovu přetavilo do jiného známého sousloví a totiž "to nejhorší ze Snydera v neředěné formě":-). | Což znamená nezajímavá dvouhodinová verbovačka partičky zaměnitelných postav (Snyder se vůbec nepoučil, už v Army Of The Dead to bylo zdlouhavé a nudné, tady je to úplně stejné a navíc natažené na celovečerní stopáž) s občasným výskytem nezapamatování hodné akce. Snyder není schopen přijít s jakýmkoliv vlastním kreativním nápadem, od výchozí premisy a worldbuildingu, přes děj a postavy, až po designový styl a obecně produkční hodnoty. Co scéna, to (povětšinou doslovná) vykrádačka libovolného kultovního/klasického fantasy/sci-fi/historického filmu, na který si divák vzpomene, přičemž míra recyklace SW (droid, mimozemšťané, kantýna, impérium, světelné meče, hlavní záporák takticky uklizen až do dalšího filmu, chybí jen odlétající úvodní titulky:-)) je už pomalu na hraně nezamýšlené parodie. | K tomu je potřeba přičíst generický audiovizuál, pochopitelně tuny zpomalovaček a tentokrát dokonce zpomalovačky ve zpomalovačkách (vizionář Snyder se opět překonává:-)), ukázkově jednorozměrné postavy, které jsou divákovi úplně ukradené (všechny bez výjimky), hlubokomyslné dialogy o ničem, nulové charakterové motivace (zdejší způsob verbování postav na misi se jednou bude vyučovat v lekcích tvůrčího psaní:-)), bohužel totální absenci humoru (podobný film by jej potřeboval jako máloco), plus tuctovou akci a bitky, kterých je v celém ději, až na samotné finále, podezřele málo. Casting nemá vůbec cenu řešit, protože nikdo z přítomných nemá pořádně co hrát. Snad jediný, kdo se tady o něco alespoň trochu zajímavého pokouší, byť s proměnlivým výsledkem, jelikož si rovněž "vypůjčuje" kdeco z kdečeho, je Holkenborg v rámci OST. Celkově filmový waterboarding a to je Snyder zatím jen v poločase. | Director's Cut | 4/10 | Snyderova nepřiznaná reklama na farming simulator v kinoverzi skončila jako otrocká vykrádačka kdečeho s nezajímavými postavami, odbytou akcí a nudným dějem. Jak to s jedničkou dopadlo na druhý pokus v rámci DC verze, která měřítko všudypřítomné velkoleposti posouvá i stran úctyhodné stopáže? Nepřekvapivě úplně stejně:-). | Už nový dvacetiminutový prolog je neuvěřitelně klišovitý, zbytečný a nudný a výmluvně předznamenává tříhodinový zbytek filmu. Novinkou je tady jen další várka nesmyslné mytologie (skvadra mručících zubních víl je slušný bizár:-)), samoúčelná krev a nahota, což je ve filmu jen proto, aby se Snyder mohl pochlubit eRkovým ratingem a především další úmorné desítky minut naprosté dějové vaty (intermezzo s filosofujícím droidem, který celý děj jen čeká na další film, je fascinující:-)) bez toho, aby se více pozornosti věnovalo hlavnímu záporákovi, který je stále na vedlejší koleji. | Zbytek je stejná písnička jako v původním sestřihu, tj. smrtící kombinace legračního agroporna, slow-mo fetiše na každém kroku, obludného cgi festu, rádoby hlubokých dialogů, otravných vysvětlujících flashbacků, o které se nikdo neprosil a v neposlední řadě geniálního hiringu charakterů ("Hej Ty, pojď s námi. Hmm, tak jo."). Nepatrná útěcha spočívá jen v tom, že klimax téhle monumentální copycat ságy v DC verzi je stran stopáže o něco méně ambiciózní. | PeZet () (méně) (více)

Vasourek

Po precteni recenzi jsem cekal fakt tragedii, neni to tragedie. Je to fakt vizualne super, klasickej Snyder, pribehove a charakterove bohuzel trochu plochy. Ale mix Star Wars, Warhammer, Pana prstenu a 7 statecnych nezni zle. Chybi tomu jen ten R rating a snad trochu rozsireny lore a hloubka postav, to by mohlo prijit se Snyder cutem a tim padem treba i vyssi hodnoceni. Nejlepsi je, kdyz se spoji Skurut Hai s náckama! :))) ()

Miroslav.Zac

Příběh sice nenabízí nic, co bychom předtím už tisíckrát neviděli, je to nepokrytá vykrádačka (pocta) Star Wars, a na tak dlouhou stopáž se tam prakticky nic neděje - ale aspoň se na to pěkně dívá. Věřím, že kdyby tvůrci tak dlouho před premiérou nevyzdvihovali svoje dílo jako nový klenot sci-fi filmografie, neměl by tady (i jinde) tak nízké hodnocení. ()

kosacOne odpad!

Je to Sedm statečných ve vesmíru, nebo není? Scénář bych snad napsal lepší sám. Doufám, že v BBC to okoukají a začnou točit více zpomalených záběru hrabošů polních provádějících defekaci. Asi mi umírá TV, protože jsem měl neustále 30% obrazu se zapnutým motion blur. Zklamání roku. ()

flyer.nick

Na můj vkus bylo v tomhle Star Wars filmu málo světelných mečů... Já jsem nikdy nepochopil, čím je pro některé Zack Snyder takový bůh, to, že kdysi natočil jeden nebo možná dva super filmy z něj nedělá nic extra, takových režisérů, co natočili jeden super film a pak samé sračky je nepočítaně. Poslední dobou je to ale čím dál horší a Snyder tvoří spíš sračky než dobré nebo dokonce skvělé filmy. Není to a nikdy nebyl žádný George Lucas, Steven Spielberg, Christopher Nolan ani James Cameron, a tohle jeho vykradení Star Wars, Avataru a Duny je totálně zbytečným filmem. Příběh naprosto o ničem, zlí lidé chtějí zničit malou vesnici, tak hrdina z vesnice jde hledat kdo mu pomůže a vesnici zachrání. To tady bylo už tolikrát, že by musel přijít fakt s něčím nadpozemsky dobrým, aby to uspělo. Bohužel Snyder s ničím nepřišel, za dvě a půl hodiny ani jeden wow moment, který by člověka posadil na prdel. I ten jeho svět není ničím originální nebo zajímavý, je naprosto tuctový, s žádným citem pro detail a bez zajímavých stvoření. Znovu tam taky chybí nějaký vtip, který mají i ty největší filmy. Jediné pozitivum je, že aspoň ten digibordel kolem už nepůsobí tak uměle a že jsem viděl několikaminutovou bitvu bez zpomalovačky (které tam jinak jsou i u setí obilí). PS: Může mi někdo vysvětlit, proč má být ještě režisérská verze? Pochpil bych, jako to dřív bylo běžné, režisérský sestřih, kde bude pár minut záběrů navíc. Ale vždyť tohle si dělal Snyder celé sám, nekecali mu do toho kvůli kinům a ratingům, tak proč teda udělal polotovar, který si myslí, že zachrání druhou verzí toho samého. Vždyť kdyby změnil příběh, jako u Ligy spravedlnosti, tak by popřel sám svoje vlastní dílo. A pokud ho nezmění, tak je to zbytečná práce. ()

futislav

Kdyby existovala soutěž o film, který vykradl nejvíce filmů, tenhle dostane Oskara vykrádače. Ze Star Wars je pojetí vesmírných lodí, zbraní a techniky, včetně použití světelných mečů. Shánění chrabrých bojovníků za účelem ochrany Bohem zapomenuté vesničky na planetě v nejvzdálenějším cípu galaxie je jasným odkazem Sedmi statečných (potažmo Sedmi samurajů). Na Gryfovi se létalo v Harry Potterovi. S obřími pavouky bojoval Mandalorian. Převzetí kontroly nad člověkem (včetně zakalených očí) slizským mimozemšťanem, bylo lépe ztvárněno ve filmu Muži v černém. Některé masky jako by z oka vypadly skřetům z Pána prstenů. Uniformy smrtonošů se až komicky podobaly uniformám SS, některé zase uniformám ruských důstojníků (zde se zřejmě autor nedokázal rozhodnout, co je větší zlo). Kostýmy a kulisy z planety rolníků můžete dát klidně do jakéhokoliv šestákového westernu a nikdo nic nepozná. Propocené a umaštěné nátělníky jsou kvůli podtržení muskulatury již téměř standardním oblečením při soubojích různých akčních žánrů. Při závěrečném souboji se nedá nemyslet na Indiana Jonese, od podkutálení se na poslední chvíli pod nebezpečnou překážkou až po použití lana jako biče. A když do toho přidáte roztomilou Arabečku v hlavní roli a černého neohroženého admirála, který nevydrží bez lahve s chlastem (zřejmě odkaz na Dolpha Lundgrena ve filmu Postradatelní), jakož i silně nerealistické souboje, nezbývá, než dát s oběma očima zavřenýma jednu hvězdu všem, kdo dávali té slátanině svou energii, ačkoliv museli jasně vidět, že je to k ničemu. Když si ještě vzpomenu na sáhodlouhé patetické proslovy (tak typické pro americké filmy) a touhu po ničení a zabíjení (rovněž typickou pro americké filmy), dal bych i odpad. ()

nudlis

Kdyby častej bullet time byl ještě o hodně pomalejší, dal bych klidně plnej počet. Takhle ty dvě hoďky utekly tak rychle, že ani nevím o čem to bylo. Ale vono to vlastně pro Netflix není tak důležitý. Podobný filmy o partičce desperátů, jejiíž členové řešej svoje menší či větší "traumata z dětství", mindráky a vyhánění démonů, ale nakonec pomůžou pár chudákům z nějaký prdele na konci vesmíru a pak tam spolu (skoro) všichni žijou "dokud je smrt nerozdělí", tyhle filmy už začínaj bejt nudný a trapný. A instatní. Instatní triky, instatní zvuky, instatní příběhy. Nuda a šeď. Ale vono jde vlastně jen o prachy, že jo pane Snyder? A proto je potřeba vážit si tý hrstky scénáristů a režisérů, kteří podobnou šeď nevyhledávají a mají v sobě a ve svý tvorbě aspoň trošku invence a jedinečnosti. A ti ubývají. ()

matous20063

Za mě příjemný překvapení, o filmu jsem vůbec neviděl až do vydání a dobře mě překvapil. Scífko z nového světa plného nových postav, planet, ras a podobně... Umělecky je to ztvárněné velmi dobře i když je místy vidět menší budget. Příběh je ovšem hodně stereotypní a doopravdy se u vytváření příběhu a děje nikdo moc nezapotil. Akční scény vypadají kvalitně, postavy jsou ok. Nemám co dodat, je to fajn scífko na večer. Není to nic světoborného ale není to nudné, možná trochu goofy ale jinak koukatelné. Upřímně se těším na pokračování. 65% ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (více)