Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

oveckaoa

Ten film zabíjí délka ono to má dobré myšlenky dobré nápady, ale přes 2 hodiny je prostě moc vidět to v kině tak se nudím i doma jsem to musel dát s přestávkama. Tak, že nerudný děda co dělá jen problémy se chystá několikrát zabít jelikož jeho manželka zemřela na rakovinu první se zkusí oběsit pak udusit výfukovými plyny pak skočit pod vlak a pak zastřelit (zajímavé , že si to skládal od méně bolestivé smrti po nejvíce bolestivou) a vždy ho někdo přeruší. Mezitím má novou sousedku co pořád něco chce (hodně neschopná ženská)  pomůže chlápkovi co spadne do vlakového kolejiště , pomůže sousedům co mají jít do domova důchodců (tohle je píčovina pokud ten syn měl na jejich dům dědické právo a neměl tam doložku k dožití mohl to udělat a nikdo by mu v tom nezabránil a zdravotní stav není těžké zjistit stačí se optat doktora a mít štěstí)  pomůže trangerderovém klukovi a pomůže kočce . Do toho máme flashbacky  jak se seznámil se svou ženou (nejlepší postava)  jak zemřela a tak. Jinak líbí se mě jak je zde podaná ta problematika transgerderu zatímco Netflix to do lidí cpe ve stylu jsme jiní jsme něco lepšího než ostatní a musíte nás respektovat tady je kluk co byl dříve holka a má své problémy rodiče ho nepřijmou za to jaký je on sám říká, že za to nemůže takhle by to měl spíše být a neměl by s tím nikdo problém.  P.s. jako on fakt na konci málem umřel a ona se tomu smála na druhou stranu co čekat od ženské co do 30 roku nebyla schopna si udělat řidičák. Za film 40 za kočku a tu problematiku a flashbacky 20 navrch. ()

elanius

(5/2024) / Videl som aj švédsky originál, knihu som nečítal. Americký remake dopadol zhruba tak ako som očakával. Pozrieť sa to dá hlavne kvoli Hanksovi a keby to bol originálny námet, tak asi aj hodnotím o kus vyššie. Bohužiaľ všetko okrem hlavnej postavy je stávka na istotu bez sebemenšej snahy o originalitu. (5/10) ()

venison

S původní předlohou (ani knižní, ani filmovou) jsem se nesetkala. Po dlouhé době opravdu povedený film. Příjemný scénář, který místy pobaví a místy chytne za srdce. Skvělé herecké obsazení. Samozřejmě jde o hollywoodskou limonádku, tak to na plný počet hvězdiček nevidím, ale i tak šlo o milý relax, který si určitě někdy ráda pustím znovu. ()

Sany33

Príbeh: Nevrlého a zatrpknutého starca menom Otto vytrhne z letargie rodinka, ktorá sa prisťahovala do susedstva a ukáže mu nové možnosti nazerania na život. Herecké obsadenie: Tom Hanks je už dlhšiu dobu stávka na istotu a tejto roli sa zhostil znamenite. Sekundanti vo vedľajších úlohách tiež hrali dokonalo. Prevedenie: Nakoľko ide o odvodeninu švédskeho filmu, ktorý vznikol skôr a oba filmy vznikli na základe knihy je pre mňa ťažké ho hodnotiť. Nevidel som totiž prvotinu a knihu som nikdy nečítal. Ale táto americká verzia sa mi veľmi páčila. Najviac zo všetkého hrala na emócie a cit. Takýchto filmov v dnešnej dobe vzniká už ozaj málo a preto by som ho chcel poctiť plným bodovým ziskom. Pridaná hodnota: Emotívny film o nájdení životného elánu. 93% ()

kklepkaa

Tak tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem asi za poslední půlrok viděla. Neobyčejný snímek o obyčejném životě se skvělým soundtrackem. Podotýkám ale, že švédský originál jsem neviděla a knihu nečetla. ()

JohnSmith

Dlouho jsem neviděl Hankse v takové formě. Jeho nerudný důchodce je naprosto skvělý. Nechybí klasické klišé a na závěr trochu slz. ()

blackJag

"VÁM TO UMÍRÁNÍ VÁŽNĚ MOC NEJDE, ŽE?" Sorry, tohle na mě nezafungovalo. Čistokrevný kalkul klasického hollywoodského střihu, který zajímavý evropský námět ždímá a znásilňuje ve jménu předpokládaného snadného zisku. Do toho ten Hanks, jehož obsazení vůbec nepovažuji za šťastné (ale jinak mám tohoto legendárního herce samozřejmě rád), šablonovité figurky ve vedlejších rolích a neslané-nemastné dějové zvraty. Nemyslím si, že by film byl špatný jako takový, má řemeslnou úroveň, jen jde prostě o bohapustou kopírku bez jakékoliv přidané hodnoty. 50% ()

m.a.t.o.

„Usmievate sa presne ako môj otec.“ – „Ja sa neusmievam.“ – „Presne ako môj otec.“ Muž menom Otto síce nie je zlý film, ale je to ukážkový hollywoodsky kalkul, ktorý sa ani trochu nesnaží vymaniť zo škatuľky tématicky podobných príbehov. A tak ťaží iba z mena Toma Hanksa, ktorý si aj tu odohrá svoj štandard, ale „vďaka" scenáristom, ktorí z postavy Otta urobili až priam karikatúru, nemá šancu predviesť nič navyše. 45 % ()

jefff

Melancholické drama říznuté úsměvnou komedií, které je komorní, ale o to silnější. Skvělý Hanks dal své roli především uvěřitelnost, kterou potřebovala a o zbytek se postaral režisér i skvělý scénář. Výhrady mám snad jen k castingu vedlejších postav, ale budiž. Otto je nesmírně dojemný příběh, kde slzy potečou v každém kinosále. Tohle byla filmová radost. ()

earl hickey

Fakt silný emocionální zážitek. Tohle jsem nečekal, musel jsem to rozdýchat, slzy jak hrách 😂. Tom Hanks koncertoval. Originál jsem neviděl a knížku nečetl, takže nemůžu srovnávat. Ale tahle americká předělávka je opravdu skvělá. ()

blackkocour

Forrest Žumpa se z toho nekonečného autismu ještě dostatečně neprobral, abysme se nedopídili k myšlence, proč mají američani vůbec potřebu kurvit evropskou kinematografii, a zvlášť k tomu tu skandinávskou. Nikdy jsem o originálu neslyšel, a to underground indie filmy celkem můžu. Třeba takový dánský Guy Ritchie - V Číně jedí psy, a to ze své zkušenosti vím, že by to většina z vás možná ani nebavilo, ale co kurva, mě to baví. To stejný i výbornou švédskou kriminální triologii od Stiega Larrsona - Dívka, která si hrála a kopla do vosího hnízda, a Muži, kteří nenávidí ženy, která západní inscenace musela re-inkarnovat, přesně do písmena, a do uchlupatené bradavky, a jo, film je stejně dobrej, protože je věrnej originálu, ale kde ten svět pak spěje? To jsou amíci tak líni číst ty posrané titulky? Věřím o dost, že Otto ukradl Ovemu, jeho černý humor, který moc nekomprikuje s rodinnýma hovnotama, a tím by byl asi moc nekorektní, kdyby se Ove dopustil rasistické urážky, aniž by vstal z postele, a naši ukrajinskou rodinku by si zgustnul. Sorry, překlep, asi mexickou rodinku, jsem z těch úkáček už vážně hotovej. A co je možná na facku, že násilně tu byl přidán i termín LBTQvérů, a tam už budu nekompromisnej. Odmítám jít na hru amíků, a Foresta bez Foresta, jako vzteklého důchodce, se srdcem na pravém místě [idk, já myslel, že srdce je na levém místě, nevím nejsem chirurg..], ale tohle byl naplánovaný kalkul pro otylé manky za plotnou, a rozvášnělé geje u anální felaci. ()

Danikaa

Toto sa mi veľmi páčilo. Tak Oto, ako aj mladá rodinka zo susedstva. Chápala som jeho úsmevné neúspešné pokusy ukončiť svoj život, je ťažké ísť ďalej bez niekoho, koho ste celý čas milovali, zvlášť ak nemáte motiváciu v podobe detí. Páčilo sa mi jeho správanie k okoliu a úplne som sa s ním stotožnila, hoci som žena. Tom Hanks absolútne prirodzený, akoby ani nehral. ()

sedm.1

Úžasný film. Muž jménem Otto je totiž přesně ten typ filmu, který snad nelze nemilovat. Na jednu stranu vlastně strašně moc obyčejný, o to víc ovšem silný, přesvědčivý a lidský, zpracovaný dokonale poklidným, jemným, hřejivým a vstřícným způsobem, plný neskutečně opravdových emocí, a to i navzdory skutečně minimální zápletce, nabízející vlastně jen epizodní pohled do života stárnoucího, na první pohled nerudného muže, vyrovnávajícího se se strátou své milované ženy tím, že si chce sám život vzít, jen se mu to prostě ne až tak úplně daří, až nakonec zjistí, že i ten jeho život má vlastně smysl žít dál, jelikož ho jednoduše jeho okolí potřebuje. Sice možná jednoduché, ale táááák účinné! Každopádně zásadní element tohoto filmu tvoří herecké umění Toma Hankse, který zde svým výkonem opět jen dokázal, že patří na absolutní vrchol hereckého Olympu, svou postavu ztvárnil doslova strhujícím způsobem, stejně tak dokonale dramatickým, jako vtipným, na něm to celé zkrátka visí a on to obrovské břímě nese jako pírko, s lehkostí a přesvědčivostí jemu tak vlastní a ojedinělou. Ku prospěchu filmu tu na to ovšem nezůstal sám, jelikož i ostatní postavy a jejich herečtí představitelé lze s jistotou označit za výrazné a silné osobnosti, přispívající nemalou měrou k působivosti celého snímku. Bavil mě ale i styl a atmosféra filmu, a tak zkrátka musím Muže jménem Otto označit za dokonale fungující mix dojemnosti, vtipnosti a dramatičnosti, s dominantním výkonem Toma Hankse. Pro někoho možná nezáživná nuda, pro mě srdcovka, co mě pohladila po duši. ()

vitekpe

Prestoze kolem ctu, ze to pripomina Eastwooda nebo Nicolsona v podobnych rolich, mne se to nezda. Tohle je proste takova predvidatelna americka omacka, ktera nikoho neurazi, nekoho mozna dojme, ale me predevsim nicim neprekvapila. Ne, ze by uplne nudila, Hanks je profik, ale znova bych na to asi nekoukal (na rozdil od Torina nebo Lepsi uz to nebude). Navic to otravna povinna korektnost. ()

klukluka odpad!

Jsem z toho totálně otrávenej a znechucenej. Z toho, jak je to podle laciný. Představuju si ty štosy scénářů, který musí mít Tom Hanks nejen na svým psacím stole, ale kterýma má kompletně vycpanou pracovnu, půdu i sklepy, a on si z toho všeho vybere tenhle sladkobolnej, prostoduchej remake, kterej slaboulinkej, podbízivej režisér promění v ještě ubožejší biják, než by bylo nutný- například tím, že roli mladýho Otty obsadí obtloustlým nehercem, kterej se ani zbla nepodobá Tomu Hanksovi za mlada. A oním pověstným chrchlem na té mdlé buchtě je pro mě aktuálních 79 procent od uživatelů ČSFD… Za co, proboha, za co???? ()

Wally

Pohladí to po duši...za prvé tím příběhem, který je sice lehce předvídatelný, za druhé skvělým výkonem T. Hankse a pro mne neznámé M. Treviňo a za třetí tou kvalitní filmařinou... Já si lebedil... ()

jakeer

Pôvodne sa išlo do kina na iný film a tak som až pri úvodných titulkoch zistil, že ide o remake švédskeho filmu, ktorý som videl pred siedmimi rokmi. Našťastie, z originálu som si pamätal len dve scény.  Zo začiatku som Tomovi Hanksovi jeho rolu neveril. Treba povedať, že rola mrzutého a odmeraného suseda perfektne zapadne do škandinávskeho prostredia, no v tom americkom, kde majú ľudia nacvičené úsmevy a na ulici sa vám prihovorí aj úplný cudzinec to musí kontrastovať ešte viac. Škandinávske filmy v Európe bodujú, lebo sú úplnou protiváhou tých amerických. To preto americké remaky zvyknú končiť prúserom. V tomto prípade tomu tak nebolo, lebo predlohu zamerikanizovali len minimálne. Zostala atmosféra, pomalé tempo a autenticita - teda to, čím sa vyznačujú škandinávske filmy a čím bodoval aj Muž menom Ove. Dokonca aj pátos sa tu vyskytol v minimálnej miere. Nadovšetko zostal funkčný ľudský príbeh a tak to malo byť. Švédska predloha bola výnimočná, toto bola dôstojná replika. ()