Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

rexino

Toto sa mi strafilo do nálady viac ako by som chcel. Jednoduchý príbeh s predvídateľným koncom pozdvihuje štandardne výborný Hanks (už som naozaj starý, keď Tom hraje dôchodcu) a prekvapivo loveable mexicky stereotypná postava. Kombinácia tragi-humoru s feel-good príbehom vyšla na jednotku a všetko to zvýraznil perfektný vizuál (hlavne zasnežená zástavba). Návraty do minulosti boli natočené naozaj výborne a zdôraznili dramatickejšiu čast príbehu. ()

Kopi1

Nabubřelý puntičkářský O-t-t-o. Po prvních několika minutách jsem netušil, že si u tohoto filmu nakonec zapláču. Velmi hezký film o lidské povaze, odpouštění a pomoci. Hanks si mě s každým dobrým skutkem získával víc a víc a poté už jsem měl často úsměv na obličeji. I pár vtípků tu bylo dobrých. Moc se mi do tohoto filmu nechtělo, ale jsem moc rád, že jsem ho viděl. A vedle dobrého Hankse výborná Mariana Trevino, která roli nové sousedky zvládla skvěle a do každé scény přivedla novou energii. Zasloužené 4 hvězdy. ()

Axident

Je to hollywoodské, jak jen lze, šablonovitost a patos v míře přebohaté, ale co naplat, když vás ti syčáci dokáží rozbrečet na konci jak želvu. Musím znovu juknout na švédský originál, abych porovnal jak moc to Amíci upravili k obrazu svému. ()

BOURQUE

Americký remake úspešného európskeho filmu A Man Called Ove. Marc Foster to dal dohromady tak, aby sa to „dalo viac predať v USA“. Pod tým myslím to, že tie prvky a témy filmu, ktoré v súčasnej USA veľmi rezonujú, sú možno viac zvýraznené, ako by mali byť. Štvrtú hviezdu predovšetkým dávam za účinkovanie veľmi spoľahlivého Toma Hanksa, ktorý po veľmi dlhej dobe vystúpil zo svojej komfortnej zóny. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Uzasny Tom Hanks je a stale bude pre mna tym najlepsim hercom na svete a o opaku ma nikto nepresvedci,v tejto dramedy s nazvom Muz menom Otto opat predvadza svoj genialny talent a nadanie,zahral to bravurne,samotny film je naaadherny,chvilami som sa zasmial,ale i poplakal,kedze je to aj smutne,no pocity,ktore som mal pocas sledovania boli na nezaplatenie,lebo to bol naozajstny zazitok,na ktory nezabudnem,dakujem a moje hodnotenie je samozrejme uplne jasne...:⁠-⁠) ()

tomik99

Jak je těžké umět stárnout a žít dál, když přijdete o všechny své blízké? Příběh o muži, jenž se upnul na jednu věc, o kterou náhle přišel, a je nucen dál pokračovat ve svém rutinním životě. Stárnutí je odporná věc, kterou nikdo z nás nechce zažít, přesto každého potká. Tom Hanks se své role zhostil dokonale a svého zatrpklého Otta ztvárnil (jak už to u něj ostatně bývá) na jedničku. Otto nám totiž na stárnutí ukazuje vše, co je na něm tak nejvíc odstrašující, vysilující a smutné. V tomto film odvádí výtečnou práci, neboť je ve svém poselství tak přesný a životu odpovídající. Samozřejmě se to neobejde bez velkých emocí, zvlášť závěr z vás ždímá jednu slzu za druhou, kterým se zkrátka a jednoduše nedá vyhnout. ()

Razzor_82

"Nejsem nepřátelský." Melodrama s despotickou hlavní rolí ušito přímo na Hankse. Kdo jiný by mohl vzbudit u diváků tak realisticky soucit? Smutný životní příběh muže, který po ztrátě své nejmilejší osoby pomalu rezignuje na svůj život. Někdy je to až příliš hrané na city. Ale i tak je to milé, vtipné i dojemné. 8/10 ()

Kingjiri

Klasickej příběh o tom jak se z mrzouta stane dobrák. Nicméně Tom Hanks biják spolehlivě táhne a taky jsem ocenil, že se úspěšně povedlo balancovat na hraně patosu, takže ho nakonec neni tolik, aby něčemu vadil. Naopak se kupodivu objevilo několik funkčních emotivnějších scén (Ottovo vyprávění o tom, jak to bylo s manželkou nebo tragikomický pokusy o sebevraždu). Vedlejší postavičky mi teda moc neřekli (hlavně týpek, co každou chvíli divně kráčel po chodniku nebo transgender student), ale naštěstí příliš prostoru nedostali. Nový sousedi mohli mít taky lepší casting a líp napsaný postavy, ale nebylo to tak hrozný. A možná by nebylo na škodu míň komorní pojetí, co se výpravy nebo castingu týče. Za pár zdařilejch momentů, funkční poselství ve smyslu “nikdy neni pozdě začít znova” a sympatickej (ne)hollywoodskej závěr třetí silnější hvězda. ()

Jajar

Forsterova melodramatická variace na Gran Torino. Korektní, stereotypní a předvídatelný film natočený podle tradiční hollywoodské šablony. Ale taky docela kvalitní řemeslo. Tom Hanks v hlavní roli odvádí výbornou práci. ()

Torgal

Zriedkavý prípad, kedy je remake lepší ako originál. Ottova mrzutosť je pochopiteľnejšia a menej odstrkujúcejšia ako tá Oveho a preto som dokázal pochopiť, že sa s ním jeho susedia snažia rozprávať a udržovať priateľské vzťahy. Hollywood celkovo námet knihy zjemnil, čo sa prejavuje na idylickom závere, ktorý sa mi sem hodí omnoho viac ako chladný Ove. Toto je konečne tá hrejivá klasika, ktorú som čakal už od pôvodného spracovania. Je to menej uveriteľné a viac idylické? Samozrejme, ale mne to sadlo omnoho viac. Nehladiac na to, že tu film lepšie funguje aj čo sa týka tempa a gradácie. 7+/10 ()

Ondr@932

Vím že se jedná o remake, ale ten sem neviděl, tak se hlavně díky skvělému hereckému výkonu Toma Hankse přikláním ke čtvrté hvězdě. Bavilo mě na něj koukat jako na mrzutého dědka ... Pokud někdy uvidím i originál, tak i dost možná zde upravím hodnocení. Zatím nyní zde 7/10. ()

JohnnyKladno

Když jsem si při úvodních titulcích všiml, že film je natočen podle jiného, švédského filmu Muž jménem Ove, tak nějak jsem tušil, že jsem udělal asi chybu. V budoucnu jistě doplním. Mám dojem, že originál může být odvážnější. Jen hádám. Muž jménem Otto je film o vdovci, který tak nějak neví co si po odchodu manželky počít se životem, a tak jeho náplní dne je být zlý a nerudný dědek. Bohužel, u Hankse je od začátku cítit, že to s ním tak špatné nebude, nějak jsem mu to prostě nevěřil. Zvrat v životě Otta nastane, když se přes ulici přistěhují noví sousedé, rodina s dětmi. No a když si představíte, jak by to asi mohlo dál probíhat tím nejbanálnějším způsobem.. Tak přesně takové to je. Čistě průměrné, trochu dlouhé, ale nemůžu říct, že bych se nudil. Střípky z minulosti mě bavily. Takže palec nahoru asi ano, ale za pár dní, možná spíše hodin, už to bude naprosto mimo mě. 60% ()

bearmeedek

Podle upoutávky to vypadalo na lehce humorný film, který člověk může, ale nemusí vidět. Začátek filmu to potvrzoval a navíc jsem měl dojem, že všechny humorné scény byly už v té upoutávce. Možná to byl záměr, protože to zdaleka nebylo všechno. Film začal na sebe nabalovat, kromě toho lehkého humoru, romantiku(!) a promyšlené drama. A to všechno ukrutně citlivě a inteligentně. Příběh o pár hercích a vtáhnul tak do děje, že ty dvě hodiny nebyly ani cítit. Hanks byl skvělý a Mariana Treviňo mu úspěšně sekundovala. Dlouho jsem nešel z kina s pocitem, že mě film úplně odrovnal. ()

John80

Príjemný filmový zážitok zo života typka, ktorý sa chystá ukončiť svoj život až kim mu to neprekazia nový susedia ,či zle upevnenia slučka do jeho stropu domu 3* ()

kukkik

Ano, není to nic nového, není to nic objevného ani revolučního, jak jsem si ostatně stihl přečíst v mnohých komentářích tady. Jenže ne každý film takový musí nebo by dokonce měl být. Některé příběhy jsou vyprávěny znovu a znovu v drobných obměnách, jako i my, Lidé, jsme stále stejní, ač v různých obměnách. Příběhy o lidské dobrotě, o rodině, stáří, životě, smyslu toho všeho kolem si my lidé vymýšlíme a vyprávíme odnepaměti a Muž jménem Otto je "jen" dalším z nich. Umně natočený, vkusně napsaný aktuální příběh, kde mě rušilo snad jen několik málo věcí ale pocity z něj si odnáším krásné a příjemné a tak to má být. Film ač nový a obsahující aktuální témata působí podobně, jako filmy z přelomu tisíciletí a to v tom nejlepším slova smyslu, řekl bych, že je to vlastně svého druhu pohádka pro dospělé a přiznám se bez mučení, že takové pohádky čas od času potřebuji. Tom Hanks je tu samozřejmě dokonalý, jelikož hraje svou známou a těžko nezamilovatelnou roli archetypu pravého, zásadového muže s velkým srdcem, pro kterou se narodil, kterou piluje celý život a kterou se proslavil v těch nejlepších snímcích kinematografie a ve které je už velice dlouho bezkonkurenční. A přesto tady váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami, jelikož scénář jako takový mě nepřesvědčil o plném hodnocení, zato herecké výkony, kamera a především celkový pocit z celého filmu jsou skvělé. Dávám nakonec pět hvězdiček, jelikož takový film by mě měl především lákat k tomu, podívat se na něj znovu, doporučovat ho ostatním a chtít se na něj podívat se svými nejbližšími, což zde platí beze zbytku. 5/5 ()

Fido

Příběh je to pěkný a potěší duši. Kdyby tam necpali za každou cenu toho Malcolma, mohlo to být i za čtyři. ()

LordMysti

Podobný žánr není má silná stránka, Hanks také není můj extrémní oblíbenec, ale tenhle film se mi líbil a určitým způsobem oslovil. Za mě příjemné překvapení. ()

rivah

Remake, jemuž vévodí Tom Hanks s nevrlým obličejem. Líbivý mainstream, který filmu O SCHMIDTOVI nesahá ani po kotníky. ()