Oslnivý thriller z přetechnizované civilizace moderního světa zachycuje stejnojmenný klasický román Raye Bradburyho s citlivostí typickou pro 21. století. Snímek "451 stupňů Fahrenheita" z produkce HBO Films vykresluje svět budoucnosti ve Spojených státech, v němž média vymývají lidem mozky, internetoví roboti kontrolují každodenní běžné činnosti, historie je zkrácena či přepsána a sbory proslulých “hasičů” se zapojují do televizí přenášených misí zvaných „najdi a znič“ s cílem spálit knihy a postavit jejich zostuzené majitele před soud. V tomto paranoidním světě začne horlivý požárník (Michael B. Jordan), který se připravuje na převzetí funkce po svém dlouholetém kapitánovi (Michael Shannon), zpochybňovat přetrvávající domněnky o pálení knih a jiných "graffiti," jež jsou vůdci považovány za příčinu rozšíření odporu a v důsledku toho i rozpoutání “druhé občanské války,” v níž zahynuly miliony lidí. Poté, co se setká s mladou informátorkou (Sofia Boutellová), která je v podmínce za podporování lidí cenících si literatury a historie, učiní hasič nebezpečné rozhodnutí pomáhat podzemnímu hnutí osnujícímu odvážný plán na zachování obsahů tisíců klasických knih, umění a kultury – pokud dokáží přelstít všudypřítomné složky, které mají v úmyslu je zničit. (HBO Europe)

playboy_05

Skoda, ze tomu v pulce totalne dojde dech...puvodni film je uz dedecek a dnesni publikum nenadchne...tohle mohl byt slusny remake s ohledem na latku a vyber hercu...bohuzel po hodine zjistite, ze je to pouze vykradene Equilibrium bez spetky napadu nebo zajimavosti ()

Filisthin

Toto zpracování je uděláno přesně podle popsaného dystopického scénáře vývoje společnosti v knižní předloze. Zábava bez hloubky. Všechno zkrátit a zpřístupnit. Můžu jenom doufat, že se námětu ujme někdy Villeneuve. ()

Taffey

Kdyby byl pod režií podepsán Nolan, mohli byste se všichni posrat a sypali byste plný knedlík a ten, kdo by dal 4 *, by byl nazván neznabohem. Každá adaptace románu je, do značné míry, minimalistický výcuc z knihy. Tuto knihu jsem přečetl vícekrát a film mě neurazil . Byl spíš psychologický, což mě oslovilo. ()

Mamlas odpad!

Pár vymytých mozků spaluje knihy v tomto totálně idiotském filmu z produkce HBO, což je vždy zárukou naprosté sračky. ()

Leonora

Další zbytečná podřadná distopická slátanina těžící ze slavného názvu. TOHLE jsem si při čtení předlohy teda fakt nepředstavovala. ()

PlysovyMacko

Film ma atribúty slabšej poviedky zo sci fi magazínu. Pripomína mi iný film - Equilibrium, svet kde je zakázané umenie a ničí sa, hlavný hrdina patriaci k policajnej jednotke, berie drogy na potlačenie slobodného myslenia a začne pochybovať o svojom poslani a prejde k opozícii. Film sa odohráva v tme a noci a v kuse niečo horí, milovníci kníh by sa nemali dívať, knihy horia v jednom kuse. Neoslovilo ma to. ()

Jadro

Okrem veľmi nejasnej a nijako vysvetlenej "situácii ľudstva", jeho osud záleží na celkom sympatickom hercovi tmavej pleti a samozrejme najpomalšie rozprávajucej (asi jej to má dodávať na vážnosti) takisto tmavopleťovej "matky omnia" a ďalej tu máme génia chlapčeka - no pichnúť DNA Omnia do vtáka??? Aspoň keby na konci ten vtáčik zhorel, no " záhadne" všetci pomreli a to je tak asi všetko. O tom, že keď záhrancovia umenia na svete boli takí umní a mohli požiarnikov minimálne raz úplne vyhubiť ani nevravím - stará pani sa proste len upálila - prečo sa neodpálila? A komentovať ďalšie fatálne nedostatky a trápne kopírovanie z iných filmov je úplne zbytočné.... Maximálne 10% aj to za to, že vás to núti dopozerať, ako sa to celé môže ešte viac dok.rviť! ()

Wyorax

Film nad odpadem drží jen Shannon. Postavit ale celý děj jen na pálení knih, to chce už pořádný vakuum v mozku (co můžu čekat taky od araba že)... zlatý Equilibrium. ()

TinyMartina

Ne, že by se mi nelíbilo, jak se tvůrci poprali s předlohou, ona už kniha není nic moc. Když už mazali a přidávali (jakože to kniha opravdu potřebovala, by o něčem byla), tak měli přidat něco, co dává trochu smysl. ()

bonovox

Slabé spracovanie klasického námetu bez výraznejších momentov. Shannon s Jordanom sa síce snažia ale jednoducho to nestačí. ()

Thorgerda

Taková předloha a taková výsledná nuda? Vlastně bych neměla hodnotit, protože jsem u obou pokusů o shlédnutí po půlhodině usnula, ale to co jsem viděla byla tekutá nuda, po výtvarné stránce naprosto promarněná šance. Smutek smutek :-/ ()

brasek

"Oslnivý thriller z přetechnizované civilizace moderního světa..." v HBO sa zbláznili! Neskutočne nudné, uťahané, príšerne fádne. Čo viac dodať? Snímok sa prakticky nedá dopozerať. ()

Malda37 odpad!

Na začátek by to chtělo nějaké rychlé schrnutí např. rok ve kterém se děj odehrává, jaká je stávající situace, nebo proč taková je. Stejně by se to moc nevylepšilo, páč postavy se tu klasicky chovají nelogicky a nesmyslně ()

Stan Borowitz

Sofia Boutella vypadá dobře, ale chtít ubodat chlapa jenom proto, abych splnil zkoušku loajality a dostal se do její party podivínů, kteří tráví volný čas tím, že se učí nazpaměť klasická literární díla, to fakt ne. :-) Atmoška ze začátku solidní, zajímavé postavy (dvě), ale postupně to klesá k bodu mrazu (Fahrenheit 32). ()

Franki69

Tohle není dobrej film. Z poselství novely R.Bradburyho v něm nezbylo nic. Znepokojivou a burcující novelu o bezvýchodném vzdoru posledních lidí s vlastní a jedinečnou individualitou, bojujících marný boj s všudypřítomnou totalitou, spalující veškeré známky odporu ohněm tvůrci pojali jako plochý bezduchý příběh. Znepokojivé na celém filmu je jen to, jak nevýrazný je celý příběh, vykoštěný o jakoukoliv hlubší myšlenku a je zjednodušený do formátu videohry s pěkným vizuálem. No ale hezké obrázky prostě nestačí. Až komické bylo, že nejsečtělejší figurou s nejkvětnatějšími proslovy v celém příběhu je hlavní padouch. Dávám za tohle dílo, které by samo mělo okusit 451 stupňů Fahrenheita 35%. ()

Hanks futuristickým hasičem?

Hanks futuristickým hasičem?

17.11.2007

Příští týden má světovou premiéru The Mist, už třetí adaptace novely Stephena Kinga v režii Franka Darabonta (po Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míli jde tentokrát o klasický horor, navíc… (více)