Letka Bouřliváků

• Francie

Les Sentinelles de l'air

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie / Francie, 2004, 94 min

Rozpočet $57miliónovTržby USA $6,880,917Tržby Celosvetovo $28,283,637║ Podobne prázdna výplachovka ako Spy Kids, priamočiary dej bez nápadu, otrasný záporák, nudná akcia, občas niekde niečo málo vydarené to trošku zachráni. /35%/(6.4.2010)

• Slarque

Zase někdo nepochopil, že hraný film prostě nemá vypadat stejně jako kreslený originál. Tady ty vizuální hračičky působí spíš blbě než nějak cool. Totéž se dá říci i o barvách. Nehledě na vlastní fyzikální zákony. Jestli chcete zabavit děti něčím z podobného soudku, co není tak blbé, doporučuji třeba Spy Kids.(28.5.2008)

Naivita a barevnost Thunderbirds je mi něčím příjemná. Možná je to ten pocit, že jako dítě bych jistě tento film měl mnohem raději než z pohledu dvacetiletého člověka(raději nenapíšu muže, aby nebyly žádné postranní významy). Jonathan Frakes je jako režisér poměrně slušný rutinér, který jde velmi rázně do každého snímku, který ho zaujme. Tentokrát se v jeho snímku setkala i hezká skupinka herců jako Bill Paxton a Ben Kingsley. Je to příjemné a slušně se na to dívá. Neskryje to ani milimetr své rodinné zábavy, ale rozhodně je to neškodné a třeba to i potěší. Mě tedy potěšilo více než jsem čekal.(14.1.2008)

• lennyd

Jeff Tracy (Bill Paxton) a jeho synové se svými superrychlými stroji denodenně zachraňují svět. Nejmladší Alan ale těžce nese, že jako nejmladší je kapku vedle, a místo dobrodružných výletů musí sedět ve škole. Ale když je Jeff i ostatní synové zákeřně zajat Hoodem (Ben Kingsley), je Alan se svými přáteli jediný, kdo může otce zachránit ... Neviděl jsem sice prastarý seriál (loutkový), ale pokud byl stejně "zábavný" jako celovečerák, tak není ani o moc stát. Bill Paxton je krutě nepřesvědčivý, děti jak zachraňují svět už jsme tu taky několikrát měli (Cody Banks či Spy Kids), takže kromě zajímavého záporáka Kingsleyho bych už jen pochválil Zimmerovu hudbu. That's all folks..(3.4.2005)

Zpracováním, dětskou naivitou a nápady mi to hodně připomínalo Speed Racera. Rozdíl je v tom, že na dětské Thunderbirds se dalo dívat, aniž by vám bylo vysloveně trapně. Z filmu jen číší skutečnost, že je to natočené asi na motivy nějakého dětského komiksu, protože příběhu chybí pro doplnění jakoby několik předchozích dílů. Ale co :)(3.6.2012)