Letka Bouřliváků

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie / Francie, 2004, 94 min

• choze

Pro tyhlety trikové rodinné velkopodivané a la ZTRACENI VE VESMÍRU mám slabost, ale tohle je opravdu o ničem. Velkorozpočtovou filmovou verzi stejnojmenného populárního loutkového seriálu ze 60. let (který inspiroval i TEAM AMERICA) si studia přehazovala několik let než do projektu vstoupil startrekovský herec a režisér Jonathan Frakes, který se do vod rodinné zábavy vydal už o dva roky dříve s nepovedenými ZLODĚJI ČASU. Scénář byl přepsán pro mladší publikum, rozpočet poněkud skrouhnut z původně plánovaných 75 na 57 milionů a výsledkem byla přetrikovaná nudná infantilní slátanina a solidní propadák (28 milionů celosvětově), který šel u nás rovnou na DVD. Škoda, protože potenciál to mělo. Ale lady Penelopa byla super :)(11.7.2006)

Rozpočet $57miliónovTržby USA $6,880,917Tržby Celosvetovo $28,283,637║ Podobne prázdna výplachovka ako Spy Kids, priamočiary dej bez nápadu, otrasný záporák, nudná akcia, občas niekde niečo málo vydarené to trošku zachráni. /35%/(6.4.2010)

• Slarque

Zase někdo nepochopil, že hraný film prostě nemá vypadat stejně jako kreslený originál. Tady ty vizuální hračičky působí spíš blbě než nějak cool. Totéž se dá říci i o barvách. Nehledě na vlastní fyzikální zákony. Jestli chcete zabavit děti něčím z podobného soudku, co není tak blbé, doporučuji třeba Spy Kids.(28.5.2008)

• lennyd

Jeff Tracy (Bill Paxton) a jeho synové se svými superrychlými stroji denodenně zachraňují svět. Nejmladší Alan ale těžce nese, že jako nejmladší je kapku vedle, a místo dobrodružných výletů musí sedět ve škole. Ale když je Jeff i ostatní synové zákeřně zajat Hoodem (Ben Kingsley), je Alan se svými přáteli jediný, kdo může otce zachránit ... Neviděl jsem sice prastarý seriál (loutkový), ale pokud byl stejně "zábavný" jako celovečerák, tak není ani o moc stát. Bill Paxton je krutě nepřesvědčivý, děti jak zachraňují svět už jsme tu taky několikrát měli (Cody Banks či Spy Kids), takže kromě zajímavého záporáka Kingsleyho bych už jen pochválil Zimmerovu hudbu. That's all folks..(3.4.2005)

• Gemini

Když zkusíte supermoderní vynálezy, napatlané výhradně sytými barvami evokujícími LEGO kostičky, nacpat do hraného filmu, nedostanete z toho nic, na co by se dalo dívat bez ťukání si na čelo. Zvlášť když záchranné akce v kontrastu s tím disponují místy velmi slušnou počítačovou animací. Interiéry jsou stejně kýčovité a umělé jako v původním loutkovém seriálu, na který budete myslet HODNĚ často, protože to, co se ve filmu odehrává, a řeči, kterými je to doprovázeno, budí dojem, že je vymýšleli dřevění panáčci bez mozku:P Už bychom konečně měli začít dohlížet na to, aby zábava pro děti nebyla tupá. Film, ve kterém je jedinou uvěřitelnou věcí zima v mrazáku - ta byla evidentně pravá, protože pokud Sophii Myles opravdu nezdravě nevzrušuje papundekl, tak je jediným vysvětlením pro její stojící bradavky právě ta zima;) - by měl být promítán jenom v detenčních ústavech. Zaručuju vám, že po takovémhle představení budou "klienti" vláčnější a poslušnější než po lobotomii. Hromoví ptáci se skutečně katastrofálně nepovedli. Nutno ovšem říci, že když se někdo rozhodne následovat odkaz tak bezobsažné a schematické předlohy, nemůžete nic jiného čekat. 20%, protože na dětskou zábavnou filmovinu to postrádá nadhled, a tím jak úporně drtí publikum v "svojom špecifickom štýle", mě možná dokáže přesvědčit, že je to záměr (nakonec je tu Ben Kingsley, že), a tím by to tedy mělo být zábavné, ale to tvůrce z jejich zločinů rozhodně nevyviňuje. Faktem je, že od doby kdy jsem tenhle kus "zábavy" viděl, k době kdy jsem psal komentář, nějaká ta voda uplynula - proto, že jsem neměl žaludek se k tomu přiblížit byť jen prostřednictvím CSFD.(24.8.2008)