poster

Letka Bouřliváků

 • Česko

  Thunderbirds

 • Velká Británie

  Thunderbirds

 • Francie

  Les Sentinelles de l'air

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie / Francie, 2004, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  **

  VHS/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +slešné prostředí vystavěné efekty, překvapivě dětští herci nehrají špatně -příběh a děj je určen výhradně dětem, scénář celého filmu, někteří herci silně přehrávají (Bill Paxton), slabá a nevýrazná hudba/// V hodně směrech je to film, který bude stravitelný jen pro děti. Podobá se filmům Spy Kids (průměr) Ztraceni ve vesmíru (výborné) a s trouchou nadsázky i filmu Zloději času (hodně dobrý). No myslím si, že i tento film se bude mladšímu publiku líbit, ale oproti výše zmíněným je pro ty starší spíše nedívatelný. Já se přiznám, že na film jsem byl zvědavej, vůbec takovej námět mě zajímá a naštěstí jsem nebyl ani otráven, přesto si myslím, že potenciál filmu nebyl využit. Zřejmě si ale své cílové publikum najde. Mimochodem oceňuji trojlístech mladých herců, kteří hraji přesvědčivěji než jejich slavnější trojlístek z Letopisů Narine/// Celkem 47%///(24.4.2007)

 • Gemini
  *

  Když zkusíte supermoderní vynálezy, napatlané výhradně sytými barvami evokujícími LEGO kostičky, nacpat do hraného filmu, nedostanete z toho nic, na co by se dalo dívat bez ťukání si na čelo. Zvlášť když záchranné akce v kontrastu s tím disponují místy velmi slušnou počítačovou animací. Interiéry jsou stejně kýčovité a umělé jako v původním loutkovém seriálu, na který budete myslet HODNĚ často, protože to, co se ve filmu odehrává, a řeči, kterými je to doprovázeno, budí dojem, že je vymýšleli dřevění panáčci bez mozku:P Už bychom konečně měli začít dohlížet na to, aby zábava pro děti nebyla tupá. Film, ve kterém je jedinou uvěřitelnou věcí zima v mrazáku - ta byla evidentně pravá, protože pokud Sophii Myles opravdu nezdravě nevzrušuje papundekl, tak je jediným vysvětlením pro její stojící bradavky právě ta zima;) - by měl být promítán jenom v detenčních ústavech. Zaručuju vám, že po takovémhle představení budou "klienti" vláčnější a poslušnější než po lobotomii. Hromoví ptáci se skutečně katastrofálně nepovedli. Nutno ovšem říci, že když se někdo rozhodne následovat odkaz tak bezobsažné a schematické předlohy, nemůžete nic jiného čekat. 20%, protože na dětskou zábavnou filmovinu to postrádá nadhled, a tím jak úporně drtí publikum v "svojom špecifickom štýle", mě možná dokáže přesvědčit, že je to záměr (nakonec je tu Ben Kingsley, že), a tím by to tedy mělo být zábavné, ale to tvůrce z jejich zločinů rozhodně nevyviňuje. Faktem je, že od doby kdy jsem tenhle kus "zábavy" viděl, k době kdy jsem psal komentář, nějaká ta voda uplynula - proto, že jsem neměl žaludek se k tomu přiblížit byť jen prostřednictvím CSFD.(24.8.2008)

 • Slarque
  **

  Zase někdo nepochopil, že hraný film prostě nemá vypadat stejně jako kreslený originál. Tady ty vizuální hračičky působí spíš blbě než nějak cool. Totéž se dá říci i o barvách. Nehledě na vlastní fyzikální zákony. Jestli chcete zabavit děti něčím z podobného soudku, co není tak blbé, doporučuji třeba Spy Kids.(28.5.2008)

 • choze
  **

  Pro tyhlety trikové rodinné velkopodivané a la ZTRACENI VE VESMÍRU mám slabost, ale tohle je opravdu o ničem. Velkorozpočtovou filmovou verzi stejnojmenného populárního loutkového seriálu ze 60. let (který inspiroval i TEAM AMERICA) si studia přehazovala několik let než do projektu vstoupil startrekovský herec a režisér Jonathan Frakes, který se do vod rodinné zábavy vydal už o dva roky dříve s nepovedenými ZLODĚJI ČASU. Scénář byl přepsán pro mladší publikum, rozpočet poněkud skrouhnut z původně plánovaných 75 na 57 milionů a výsledkem byla přetrikovaná nudná infantilní slátanina a solidní propadák (28 milionů celosvětově), který šel u nás rovnou na DVD. Škoda, protože potenciál to mělo. Ale lady Penelopa byla super :)(11.7.2006)

 • Djkoma
  ***

  Naivita a barevnost Thunderbirds je mi něčím příjemná. Možná je to ten pocit, že jako dítě bych jistě tento film měl mnohem raději než z pohledu dvacetiletého člověka(raději nenapíšu muže, aby nebyly žádné postranní významy). Jonathan Frakes je jako režisér poměrně slušný rutinér, který jde velmi rázně do každého snímku, který ho zaujme. Tentokrát se v jeho snímku setkala i hezká skupinka herců jako Bill Paxton a Ben Kingsley. Je to příjemné a slušně se na to dívá. Neskryje to ani milimetr své rodinné zábavy, ale rozhodně je to neškodné a třeba to i potěší. Mě tedy potěšilo více než jsem čekal.(14.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace