Reklama

Reklama

Letka Bouřliváků

  • Česko Thunderbirds (více)
Trailer

Vytahovat svět z problémů je práce na plný úvazek. Bývalý astronaut Jeff Tracy a jeho čtyři synové založili přísně tajnou organizaci Záchrana světa (International Rescue), která dohlíží na klidný chod světa. Pět neuvěřitelně rychlých strojů Thunderbirdů umožňuje Jeffovi a jaho synům být vždy krok před Zlem. Úhlavní nepřítel Hood je však jednoho dne chytne do pasti a chce zneužít jejich vesmírné lodě ke svým záměrům. Nejmladší z Tracyho synu, Alan, je naštěstí dosud v bezpečí na tajném ostrově. Zvládne zachránit svou rodinu...a s ní i celý svět? Film v režii Jonathana Frakese (Star Trek: Insurrection; Star Trek: První kontakt) se známými herci jako jsou Ben Kingsley (Schindleruv seznam, Gándhí), Bill Paxton (Apollo 13, Twister) a Anthony Edwards (E. R.) vám představí srdnaté hrdiny a na křídlech Thunderbirdů vás donese k tem nejúžasnejším dobrodružstvím. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

Deimos 

všechny recenze uživatele

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +slešné prostředí vystavěné efekty, překvapivě dětští herci nehrají špatně -příběh a děj je určen výhradně dětem, scénář celého filmu, někteří herci silně přehrávají (Bill Paxton), slabá a nevýrazná hudba/// V hodně směrech je to film, který bude stravitelný jen pro děti. Podobá se filmům Spy Kids (průměr) Ztraceni ve vesmíru (výborné) a s trouchou nadsázky i filmu Zloději času (hodně dobrý). No myslím si, že i tento film se bude mladšímu publiku líbit, ale oproti výše zmíněným je pro ty starší spíše nedívatelný. Já se přiznám, že na film jsem byl zvědavej, vůbec takovej námět mě zajímá a naštěstí jsem nebyl ani otráven, přesto si myslím, že potenciál filmu nebyl využit. Zřejmě si ale své cílové publikum najde. Mimochodem oceňuji trojlístech mladých herců, kteří hraji přesvědčivěji než jejich slavnější trojlístek z Letopisů Narine/// Celkem 47%/// ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Zase někdo nepochopil, že hraný film prostě nemá vypadat stejně jako kreslený originál. Tady ty vizuální hračičky působí spíš blbě než nějak cool. Totéž se dá říci i o barvách. Nehledě na vlastní fyzikální zákony. Jestli chcete zabavit děti něčím z podobného soudku, co není tak blbé, doporučuji třeba Spy Kids. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $57miliónovTržby USA $6,880,917Tržby Celosvetovo $28,283,637║ Podobne prázdna výplachovka ako Spy Kids, priamočiary dej bez nápadu, otrasný záporák, nudná akcia, občas niekde niečo málo vydarené to trošku zachráni. /35%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Když zkusíte supermoderní vynálezy, napatlané výhradně sytými barvami evokujícími LEGO kostičky, nacpat do hraného filmu, nedostanete z toho nic, na co by se dalo dívat bez ťukání si na čelo. Zvlášť když záchranné akce v kontrastu s tím disponují místy velmi slušnou počítačovou animací. Interiéry jsou stejně kýčovité a umělé jako v původním loutkovém seriálu, na který budete myslet HODNĚ často, protože to, co se ve filmu odehrává, a řeči, kterými je to doprovázeno, budí dojem, že je vymýšleli dřevění panáčci bez mozku:P Už bychom konečně měli začít dohlížet na to, aby zábava pro děti nebyla tupá. Film, ve kterém je jedinou uvěřitelnou věcí zima v mrazáku - ta byla evidentně pravá, protože pokud Sophii Myles opravdu nezdravě nevzrušuje papundekl, tak je jediným vysvětlením pro její stojící bradavky právě ta zima;) - by měl být promítán jenom v detenčních ústavech. Zaručuju vám, že po takovémhle představení budou "klienti" vláčnější a poslušnější než po lobotomii. Hromoví ptáci se skutečně katastrofálně nepovedli. Nutno ovšem říci, že když se někdo rozhodne následovat odkaz tak bezobsažné a schematické předlohy, nemůžete nic jiného čekat. 20%, protože na dětskou zábavnou filmovinu to postrádá nadhled, a tím jak úporně drtí publikum v "svojom špecifickom štýle", mě možná dokáže přesvědčit, že je to záměr (nakonec je tu Ben Kingsley, že), a tím by to tedy mělo být zábavné, ale to tvůrce z jejich zločinů rozhodně nevyviňuje. Faktem je, že od doby kdy jsem tenhle kus "zábavy" viděl, k době kdy jsem psal komentář, nějaká ta voda uplynula - proto, že jsem neměl žaludek se k tomu přiblížit byť jen prostřednictvím CSFD. ()

Damiel 

všechny recenze uživatele

Od Thunderbirdů si jejich tvůrci slibovali kolosální úspěch, ale v amerických kinech tenhle mix akce, dobrodružství, fantasy a komedie na celé čáře propadl. Kromě vizuální stránky tady totiž není nic jiného, příběh se v ní dokonale utopil, herci jsou pouze loutky, které tancují v rytmu laviny vizuálních efektů. Ty navíc nejsou nic moc. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama