Letka Bouřliváků

• Česko Thunderbirds (více)
Trailer

Vytahovat svět z problémů je práce na plný úvazek. Bývalý astronaut Jeff Tracy a jeho čtyři synové založili přísně tajnou organizaci Záchrana světa (International Rescue), která dohlíží na klidný chod světa. Pět neuvěřitelně rychlých strojů Thunderbirdů umožňuje Jeffovi a jaho synům být vždy krok před Zlem. Úhlavní nepřítel Hood je však jednoho dne chytne do pasti a chce zneužít jejich vesmírné lodě ke svým záměrům. Nejmladší z Tracyho synu, Alan, je naštěstí dosud v bezpečí na tajném ostrově. Zvládne zachránit svou rodinu...a s ní i celý svět? Film v režii Jonathana Frakese (Star Trek: Insurrection; Star Trek: První kontakt) se známými herci jako jsou Ben Kingsley (Schindleruv seznam, Gándhí), Bill Paxton (Apollo 13, Twister) a Anthony Edwards (E. R.) vám představí srdnaté hrdiny a na křídlech Thunderbirdů vás donese k tem nejúžasnejším dobrodružstvím. (oficiální text distributora)

Trailer

gudaulin

Naivní a zoufale infantilní podívaná v kulisách žánru sci fi, které schází zajímavé postavy i přitažlivý děj. Jeden z největších omylů Bena Kingsleye v roli padoucha Spoda a Jonathana Frakese, který vedle režijního postu převzal i roli producenta. Odhaduji, že jeho tenhle propadák mrzel nejvíc... Celkový dojem 20 %. ()

T2

Rozpočet $57miliónovTržby USA $6,880,917Tržby Celosvetovo $28,283,637║ Podobne prázdna výplachovka ako Spy Kids, priamočiary dej bez nápadu, otrasný záporák, nudná akcia, občas niekde niečo málo vydarené to trošku zachráni. /35%/ ()

Gemini

Když zkusíte supermoderní vynálezy, napatlané výhradně sytými barvami evokujícími LEGO kostičky, nacpat do hraného filmu, nedostanete z toho nic, na co by se dalo dívat bez ťukání si na čelo. Zvlášť když záchranné akce v kontrastu s tím disponují místy velmi slušnou počítačovou animací. Interiéry jsou stejně kýčovité a umělé jako v původním loutkovém seriálu, na který budete myslet HODNĚ často, protože to, co se ve filmu odehrává, a řeči, kterými je to doprovázeno, budí dojem, že je vymýšleli dřevění panáčci bez mozku:P Už bychom konečně měli začít dohlížet na to, aby zábava pro děti nebyla tupá. Film, ve kterém je jedinou uvěřitelnou věcí zima v mrazáku - ta byla evidentně pravá, protože pokud Sophii Myles opravdu nezdravě nevzrušuje papundekl, tak je jediným vysvětlením pro její stojící bradavky právě ta zima;) - by měl být promítán jenom v detenčních ústavech. Zaručuju vám, že po takovémhle představení budou "klienti" vláčnější a poslušnější než po lobotomii. Hromoví ptáci se skutečně katastrofálně nepovedli. Nutno ovšem říci, že když se někdo rozhodne následovat odkaz tak bezobsažné a schematické předlohy, nemůžete nic jiného čekat. 20%, protože na dětskou zábavnou filmovinu to postrádá nadhled, a tím jak úporně drtí publikum v "svojom špecifickom štýle", mě možná dokáže přesvědčit, že je to záměr (nakonec je tu Ben Kingsley, že), a tím by to tedy mělo být zábavné, ale to tvůrce z jejich zločinů rozhodně nevyviňuje. Faktem je, že od doby kdy jsem tenhle kus "zábavy" viděl, k době kdy jsem psal komentář, nějaká ta voda uplynula - proto, že jsem neměl žaludek se k tomu přiblížit byť jen prostřednictvím CSFD. ()

choze

Pro tyhlety trikové rodinné velkopodivané a la ZTRACENI VE VESMÍRU mám slabost, ale tohle je opravdu o ničem. Velkorozpočtovou filmovou verzi stejnojmenného populárního loutkového seriálu ze 60. let (který inspiroval i TEAM AMERICA) si studia přehazovala několik let než do projektu vstoupil startrekovský herec a režisér Jonathan Frakes, který se do vod rodinné zábavy vydal už o dva roky dříve s nepovedenými ZLODĚJI ČASU. Scénář byl přepsán pro mladší publikum, rozpočet poněkud skrouhnut z původně plánovaných 75 na 57 milionů a výsledkem byla přetrikovaná nudná infantilní slátanina a solidní propadák (28 milionů celosvětově), který šel u nás rovnou na DVD. Škoda, protože potenciál to mělo. Ale lady Penelopa byla super :) ()

Djkoma

Naivita a barevnost Thunderbirds je mi něčím příjemná. Možná je to ten pocit, že jako dítě bych jistě tento film měl mnohem raději než z pohledu dvacetiletého člověka(raději nenapíšu muže, aby nebyly žádné postranní významy). Jonathan Frakes je jako režisér poměrně slušný rutinér, který jde velmi rázně do každého snímku, který ho zaujme. Tentokrát se v jeho snímku setkala i hezká skupinka herců jako Bill Paxton a Ben Kingsley. Je to příjemné a slušně se na to dívá. Neskryje to ani milimetr své rodinné zábavy, ale rozhodně je to neškodné a třeba to i potěší. Mě tedy potěšilo více než jsem čekal. ()