Alan Parker (Jonathan Jackson) se musí co nejrychleji dostat domů,aby navštívil svou těžce nemocnou matku. Jeho auto mu za temné, nevlídné noci vypoví službu a Alan pokračuje dál pěšky a stopuje. Zastaví mu podivná bytost - duch jménem George (David Arquette) a Alanova noční můra začíná. George seznamuje Alana s děsivým verdiktem: tuto noc musí zemřít buď on nebo jeho matka. Pokud se Alan nerozhodne pro jednu z variant, George s sebou na "onen"svět,bez lítosti,vezme oba, Alana i jeho matku. Na rozmyšlení má celou dlouhou noc. Jak se Alan s děsivou volbou vypořádá? (oficiální text distributora)

Jordan

ďalší kingov fanúšik mick garris sa chopil megafónu a sadol na režisérsku stoličku a na odstrel si vybral Riding the bullet, ktorý som síce nečítal, no pochybujem, že predloha (nakoľko poznám zručnosť pána Kinga) je podobne rozbitá, nevyrovnaná a čudná (pretože aj napríklad taká Mŕtva zóna je žánrovo nezaraditeľná, rozsiahla a podivná kniha, no pán King ju napísal tak, že pôsobí koherentne, vyrovnane a celistvo); proEMO orientovaný hlavný hrdina podstupuje veľmi čudný nočný stop za svojou chorou matkou a (asi) aj do svojej minulosti (min. teda dosť podstatnú úlohu zohráva jeho mŕtvy otec alebo kto to dočerta vlastne je . . . elvis? - dobre, trochu som nedával pozor, lebo akonáhle sa vytratila erika christensen a podivní spolubývajúci a výprava nabrala kruto smer k televíznemu béčku s flashbackmi na hranici pokusu o čierny humor, krivka pozornosti prudko klesla), ale, ruku na srdce, mňa to neoslovilo; ()

mil@n.fanatik odpad!

Ježíš to byl trapas... A jak vidím ještě tak vysoké hodnocení tohoto filmu, tak čumím!! Film vypadal nadějně, ale stěhování a vracení časem mi hodně vadilo, bylo toho víc, než by bylo zdrávo, a také scénky, které jsem si myslel, že jsou reálné a za chvilku zjistil, že to byla jen představa či blud, tak si říkám, to je ale blbost. Ano, může to párkrát ve filmu být, ale jak to bylo víc jak po 2, či po 3, což v totmto filmu bylo nespočítaně, tak po 5 "bludu" jsem si už ze srandy jen říkal "je toto zase jen představa, či realita..." No a když k tomu přidám ten hrozný příběh, tak film jízda na střele byla fakt střela, ale úplně mimo. Fuj, hnus, děs, ztráta času!! Odpad!!! ()

klerik

Poviedka bola neporovnateľne lepšia, ale cítiť z toho kingovinu. Režisér to trochu preháňal v snahe šokovať (neustále "prebiehanie") a lunapark tiež nebol bohviečo, ale na asfaltke mu tošlo celkom ok. Fantastický David Arquette naplno zabodoval... ()

eraserhead666

Jízda na střele je trochu temnější, částečně psychedelická, malinko, ale opravdu malinko hororová road movie z konce šedesátých let. Čekáte-li klasický horor, nedočkáte se, dokonce se nedočkáte, budete-li čekat klasický kingovský horor. Tohle je trošku něco jiného. King je mistr příběhu a dokáže zaujmout i když zrovna nenapíše čistý horor. Stejně jako např. jeho Srdce v Atlantidě, i Jízda na střele mě dokázala zaujmout, vtáhnout a nepustit. Nechci tvrdit, že to je trochu netypický King, protože podobných příběhů o vnitřním boji hlavního hrdiny nebo hrdinky, o tom děsivém, odehrávajícím se spíše v jeho/její mysli, než v realitě, napsal více, ale ze všech těchto jeho příběhů (Geraldova hra, Holčička, která měla ráda Toma Gordona apod.) mě tenhle bavil nejvíce. Ale k filmu, Mick Garris není kdovíjak výtečný režisér, ale Kingovi docela rozumí, dokáže zachytit jeho styl a docela se mu to povedlo i tady. Sice mě občas rozčilovaly věčně se opakující Alanovy chmurné představy, přesto jeho vize nebyly ztvárněny špatně. Zezačátku je to trošku natahovaná nuda, ale od okamžiku, kdy se na scéně objeví David Arquette, to chytlo alespoň nějaké grády. Od filmové verze Jízdy na střele se evidentně nedá očekávat nic velikého, jako u jiných filmových verzí Kingovek, sice jsem literární předlohu nečetl, ale tak nějak mám pocit, že Garris ani nějak moc závažně zklamat nemohl. Průměrný příběh zcela průměrně zfilmovaný, nic víc, nic míň. V dobrém slova smyslu zcela zasloužené 2,5*. ()

SOLOM.

tak tohle mě teda zrovna dvakrát nenadchlo. Začátek filmu se nese v nudném duchu tuctových komedií o drogách a chlastu. Trapné výkony hlavních aktérů mě začali utvrzovat v tom, že se určitě nejedná o horor. Postupem času se atmosféra začala alespoň rozjíždet, ale tu střelu jsem pořád nezachytil. Jediné co stojí za řeč byl ten nástup vlčáka u silnice.... Zbytek filmu se ovšem zase nesl v duchu nudné parodie na duchařské filmy. Kingovu knížní předlohu jsem četl, takže tento snímek beru s velkou rezervou jelikož to je zostudení autorova díla. ()

Morholt

Cesta za sebepoznáním v podání mladíka fascinovaného smrtí. Na můj vkus se tady toho strašně moc nakecalo. Jasně, vlastně se jedná o road movie, ve které si hlavní hrdina ujasňuje priority a to by asi bez dialogů nešlo, ale i přes veškerou snahu všech zúčastněných jsem se u nich nudil. Z hlediska hororového se tu pár slušných momentů najde, ale jsou to spíš takové výkřiky. Nelíbil se mi ani Jonathan Jackson v hlavní roli, ačkoliv to bude dáno i tím, že jeho postava byla nesympatickým sebestředným uchem. Dalšík z Kingových adaptací, která se zrovna dvakrát nepovedla. 35% ()

corpsy

Neverím, že pán majster knižných hororov, napísal takúto fádnosť. A preto odpusťte páni tvorcovia, ale toto ste zrejme zmrvili. A zrejme nie zrejme. ()

Sandiego

Zbytečně natahovaná výtečná Kingova povídka, ze které udělaly nabalené a velmi umělé lekačky jen další nepovedenou adaptaci díla mistra hororů. Sledování sice není na újmu, ale povídku si raději přečtěte až po shlédnutí filmu. ()

kaylin

Adaptovat Stephena Kinga není jednoduché, většinou z toho vzejdou filmy, které nestojí za pozornost. Bohužel je americký snímek „Jízda na střele“ přesně takovým příkladem. Od Micka Garrise, který se v hororu profiluje už docela dlouho, bych čekal trochu více, má za sebou už i celkem úspěšné Kingovy adaptace, ale „Jízda na střele“ se prostě nepovedla a sledovat ji je utrpení. ()

jajinka

Velké zklamání poté, co jsem viděla na motivy Kinga Tajemné okno. Zdejší hrdina Alan byl jen klouček s velmi bujnou fantazií a silnými dejavee.. :-) ()

kinderman

Pro tuhle road movie o smrti jen dvě hvězdičky: první za Eriku Christensenovou, která však bohužel z filmu brzo zmizí, a druhá za to, že režisérova manželka Cynthia hraje postavu zdravotní sestry jménem Annie Wilkesová. A to jsem si myslel, že film začínající záběrem na nahou modelku nemůže být úplně špatný. ()

mahler

Mrtví prý cestují rychle, ale i tak jim to trvá moc dlouho :-) Film zde nemá valné hodnocení ale až zas taková hrůza to nebyla - nenechme se ovlivnit. Sice se občas docela vleče ale pár scén je opravu hustých - zajíček na silnici, ,,Řež, řež, řež ..!!, nebo ,,Koho si vybereš". Nejlepší část filmu je samozřejmě ta kdy hlavní hrdina stopne (vůbec ne démonického ale vcelku všedního poťouchlého nemrtvého) démona George a jejich následný rozhovor.Žel bohu trvá jen cca 10 minut. ()

Silverluv

Další z řady nepříliš povedených filmových adaptací Kingových románů. Tentokrát se jedná o kratší povídku Jízda na střele a režie se ujal Mick Garris, který už má na svém kontě i pár dalších "kingovek". Pár zajímavých nápadů, ale jinak naprosto průměrný film, který ničím nepřekvapí. Když to neuvidíte, nic se nestane. Doporučuji snad jen Kingofilům jako jsem já, pro srovnání z předlohou. ()

Fallen_One

Dle hodnocení jsem očekával blbinu, ale to bych nesměl znát uživatele csfd. Film je milým překvapením - sice kniha byla asi lepší, ale tohle se povedlo. Jonathan Jackson se nehorázně podobá Johnny Deppovi a uvědomil mě v tom, že dokonce i podobně hraje. Atmosféra byla pěstovaná dobře, žádných velkých kiksů jsem si nevšiml. ()