Hunter "Patch" Adams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosazovat zcela odlišný přístup k pacientům, než na jaký jsou v nemocnicích zvyklí. Při pobytu v psychiatrické léčebně v roce 1969, když se pokusil o sebevraždu, si totiž uvědomil, že pacienty je možné zbavit stresu a trápení zábavou a humorem, který často jiným připadá až nemístný. Patch věří, že lidé, kteří se smějí, zapomínají aspoň na čas na své trápení. Během studií si to ověřuje v praxi ve fakultní nemocnici. Získá pro svoje metody také několik spolužáků. Proti němu je naopak děkan, který ho po skandálu při uvítání hostů na sjezdu gynekologů chce vyhodit ze školy. Patch s několika kolegy otevře v přírodě neobvyklé lékařské zařízení Gesundhait, kde se svou metodou má při léčení velký úspěch. Zamiluje se do něj spolužačka Carin, ale když ji jeden z pacientů zavraždí, Patch prožívá krizi a začne o všem pochybovat... (TV Nova)

Jiruska

Můj asi nejoblíbenější film vůbec, prostě srdcovka. Čas od času si to pustím a vždy mám aspoň chvíli pocit, že pokud se rozhodneme, tak můžeme změnit svět. Studentům medicíny bych to pouštěla povinně, protože potřebujeme novou generaci lidštějších a vnímavějších lékařů. Neumím si představit, že by to hrál někdo jiný než Robin Williams... byl skvělý! ()

soukyd33

Příběh o tom, jak bychom se měli chovat k lidem v nemocnici. Nebrat je jako nemocné, ale žít s nimi a vnímat je jako sebe. Bohužel dnešní doba už to nedovolí, příliš mnoho pravidel a jiné faktory, příliš mnoho lidí a zlá doba. Doktor, nebo spíše budoucí doktor, který všechny baví svými nápady. Doslova smíchem léčí pacienty. Bohužel narazí i na problémy. Například vedení a jiní namyšlený lidé. Poznámka: Ke konci nastane neuvěřitelný zvrat. Není to fér! Některým lidem zkrátka není pomoci. Je mi to líto. Zvlášť, když jsem zjistil že je to podle skutečnosti. Ukažte lidem dobro, ale vždy se najde někdo, kdo obrátí i Vám život naruby. Zlo opustilo svět, a vzalo sebou vysokou oběť. To ale dalo impuls k něčemu dobrému a tak vše dobře i končí. Doporučuji vidět každému. Hvězdiček 4 **** ()

jarod13

Film je o snaze člověka změnit pohled na svět (na pacienty) a to se mu daří i přes mnoho překážek....nakonec se mu všechny sny vyplní, ale nakonci přijde o vše...........užasný kousek...... ()

marti28

Skvělý film podle skutečné události, vyprávějící velmi zajímavý lidský příběh s vždy skvělým Robinem Williamsem.  Film je také doplněn příjemnou hudbou Marca Shaimana. Především v konci filmu scénáristé příliš citově tlačí na pilu, avšak to mi nepřijde jako tak velká překážka k tomu, užít si tento film. ()

Icewalk

Film a jeho podání je skvostné, přesto, že se snaží ve vás až moc vzbudit pocit lítosti a smutku. Robin Williams úžasně zapózoval před kamerou v této roli. 80% ()

Ganka

Nechápu tak žalostně nízké hodnocení filmu. Robin Williams byl jedním z nejlepších herců na světě a exceloval ve vážných i komediálních rolích. Nedokážu si představit herce, který by doktora Adamse ztvárnil lépe. Krásný a citlivý film, ten by měli promítat na medicíně povinně, možná by odcházelo víc pacientů od lékaře s úsměvem na rtech. ()

Sejkorka

Pravda, trochu mě ovlivnily ostatní recenze, uvažoval jsem i o 4*. Je to podle skutečnosti, což je skvělé. Jen mohli tvůrci zachovat fakt, že psychopatický pacient nezastřelil Carin, ale nějakého kamaráda. Robin Williams jako vždy skvělý a Monica Potter krásná. ()

pupidup

Velice nedoceneny film, ktery jsem nedocenila ani ja, kdyz jsem na nem byla cca pred 20 lety v kine. Prvotni problem byl v tom, ze jsem sla na "komedii". A ono slo o hluboke lidske drama. A s dobou teprve chapu mnoho veci, ktere pochopi pouze otevrena duše. ()

Korpy22

Skvělý film o doktorovi, který si uvědomí, že léčit neznamená jen předepisovat léky. Zkostnatělá nemocnice, kde se nikdo o pacienta nezajímá není prostředí, kde by se člověk mohl uzdravit. Námět film je podle skutečně události, kdy se součástí zdravotnictví stal Zdravotní Klaun. Neboli člověk, který dokáže léčit mentální zdravý. Film je hezký, hlavní hrdina se zde pere spoustou problémů, ale dokazuje nám, že když se chce, tak to jde. ()