Hunter "Patch" Adams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosazovat zcela odlišný přístup k pacientům, než na jaký jsou v nemocnicích zvyklí. Při pobytu v psychiatrické léčebně v roce 1969, když se pokusil o sebevraždu, si totiž uvědomil, že pacienty je možné zbavit stresu a trápení zábavou a humorem, který často jiným připadá až nemístný. Patch věří, že lidé, kteří se smějí, zapomínají aspoň na čas na své trápení. Během studií si to ověřuje v praxi ve fakultní nemocnici. Získá pro svoje metody také několik spolužáků. Proti němu je naopak děkan, který ho po skandálu při uvítání hostů na sjezdu gynekologů chce vyhodit ze školy. Patch s několika kolegy otevře v přírodě neobvyklé lékařské zařízení Gesundhait, kde se svou metodou má při léčení velký úspěch. Zamiluje se do něj spolužačka Carin, ale když ji jeden z pacientů zavraždí, Patch prožívá krizi a začne o všem pochybovat... (TV Nova)

Tommassi3

"Huntere, jestli odejdete, do zprávy vám napíšu NLD.. Odešel navzdory lékařskému doporučení !!" - "A já zase napíšu PMKP.. Polibte mi klidně prdel !! Jo, a jmenuju se Patch !!" ;) ()

Lacike

Zapletka je klasicka obohrata sentimentalna pesnicka, ktora neprinasa nic nove. Ale tentokrat to dokazal Robin Williams svojim famoznym hereckym vykonom plnym entuziazmu vytiahnut dost vysoko nad priemer a po skonceni filmu som mal velmi dobru naladu. To si cenim. Akurat bolo trochu zvlastne, ked som si pri sledovani uvedomil, ze hned niekolko hercov z tohto filmu je uz po smrti. Robin Williams, Philip Seymour Hoffman, Michael Jeter. Vsetci tu podavaju kvalitne vykony a pritom odisli tak predcasne. Skoda ich. 7/10. ()

Pegas1632

Hunter Adams v podání Robin Williams je role šitá na míru, herci vyloženě sedí a tak působí velmi přesvědčivě. Tragikomický příbeh natočený podle skutečné události, kdy mladému doktorovi se příčí neosobní přístup k pacientům a rozhodne se s tím sám něco udělat - změnit mnoha lidem pohled na svět. A to vše za pomocí nenásilného humoru, který nás provází celým filmem. Rozhodně doporučuju a u mě osobně je to jeden z filmů, na které se můžu dívat pokaždé znova a znova. ()

corpsy

Film má pre mňa, dva roky po Robinovej smrti, trochu iný význam, aký by mal ak by som ho videl skôr. Badám v tom pomaly autobiografické prvky a mrazí ma. Robin Williams bol podobne komik, ktorý svoju bolesť utláčal humorom a liečil filmových divákov z každodenného stresu, lenže sám sa vyliečiť nedokázal. Je smutné, aký veľký človek odišiel. V tomto filme potvrdil status ( už za života ) nesmrteľného humoristu, ktorý sa ale dokáže popasovať aj s vážnejšou postavou. A aj film samotný potvrdzuje, že boli doby, keď sa točilo so srdcom, dušou a odhodlaním potešiť ( nielen účtovníkov filmového štúdia ). ()

FFilipCZ

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale na 4* by museli ubrat zbytečně dlouhé stopáže a vyřadit pět a půl tuny sentimentu, kterým tuto komedii prokládají. Komedie/drama? Tak buď měli natočit komedii, u které se všichni budou smát až se budou za břicho popadat a nebo měli natočit drama, po kterém bude každému ouzko. A ne od každého trochu, to dost narušuje celý film. Každopádně Robin Williams jako vždy naprosto skvělý a jeho komické výstupy také (sezení v psychiatrické léčebně, uvítání gynekologů,...) 3.5* ()

mis-ko

Jedna z mála podarených komických postáv Robina Williamsa. Jeho netradičný pohad na medicínu mení ľudí vôkol neho a pomáha im vyrovnať sa so svojím osudom. ()

mysiak

Milý úsmevný príbeh, kde si celý film zobral Robin Williams pre seba a je až milá a hrá sa tu moc na city...ale ako spríjemnenie upršaného rána je to fajn... ()

zipper111

Robin Williams je tady naprosto geniální. Trošku mě zmátl konec, je takový hodně uplakaný a sentimentální, ale jinak skvělý film. ()

kaylin

I když je to místy hodně sentimentální, tak mě tohle prostě bavilo. Robin Williams ukazuje, že dokáže komediální rovinu a dramatickou rovinu krásně propojit a v jeho případě to prostě funguje dokonale. Ano, patetické místy až příliš, místy zbytečně moc neuvěřitelné, ale jednoduše krásný příběh o člověku, který chtěl jen pomáhat. ()

rt12

Námět dobrý, výkon Robina dost dobrý, ale režisér chce až moc dojit slzy, což je na škodu věci. ()

slunicko2

Standardní williamsovina. 1) Film je hodně sentimentální a částečně se odchyluje od skutečnosti (například Hunter Adams ukončil studia medicíny ve věku 26 let)._____ 2) Patch_Adams o Williamsovi: He made $21 million for four months of pretending to be me, in a very simplistic version, and did not give $10 to my free hospital. Patch Adams, the person, would have, if I had Robin's money, given all $21 million to a free hospital in a country where 80 million cannot get care._____ 3) Ale herec se posléze polepšil. Několik let podporoval St. Jude Children's Research Hospital._____ 4) A nakonec ho ocenil i Patch Adams jako herce: I think Robin himself is compassionate, generous and funny. I like to think that that's who I am, and so I think he was the only actor I wanted to play me, and I think he did a fabulous job. ()

Flynn

Doktor Flastr, ač se člověk podívá na plakát tak by se neměl nechat ošálit jedná se o hooodně procítěné drama a ne komedii jak mnozí zřejmě čekali. Krásný film, a Robin Williams zde hraje ve velké formě. ()

danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Robin Williams ()

Riley

Opět jeden z filmů kde ,,všechno je možné,,. Paradoxně aLE, ač je to podle skutečné události, zfilmováno je to lehce přehnaně. 60% (San Francisco) ()

otík

Citlivý a dojemný, ale i velmi zábavný a poučný film. Škoda jen toho smutného konce. Ale někdy to tak v životě bývá. ()

Tyny

Lituji toho, že jsem se dlouho rozmýšlela jestli se na tento film podívám. Podle mně je to geniální, člověku po zlepší náladu a konečně se někdo může zamyslet sám nad sebou. Robin Williams je nenahraditelný herec, tento film to dokazuje. Velice emotivní a na mně skvěle působící snímek. "Huntře, musím vás varovat. Do zprávy napíšu NLD, že jste odešel navzdory lékařskému doporučení. " "A já zase napíšu PMKP. Polibte mi klidně prdel. " :D ()