Hunter "Patch" Adams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosazovat zcela odlišný přístup k pacientům, než na jaký jsou v nemocnicích zvyklí. Při pobytu v psychiatrické léčebně v roce 1969, když se pokusil o sebevraždu, si totiž uvědomil, že pacienty je možné zbavit stresu a trápení zábavou a humorem, který často jiným připadá až nemístný. Patch věří, že lidé, kteří se smějí, zapomínají aspoň na čas na své trápení. Během studií si to ověřuje v praxi ve fakultní nemocnici. Získá pro svoje metody také několik spolužáků. Proti němu je naopak děkan, který ho po skandálu při uvítání hostů na sjezdu gynekologů chce vyhodit ze školy. Patch s několika kolegy otevře v přírodě neobvyklé lékařské zařízení Gesundhait, kde se svou metodou má při léčení velký úspěch. Zamiluje se do něj spolužačka Carin, ale když ji jeden z pacientů zavraždí, Patch prožívá krizi a začne o všem pochybovat... (TV Nova)

kacir

mne osobne sa tento film strasne paci. Je tam ukazana ludskost a keby sa tak choval aspon kazdy treti z nas vysledok by bol uzasny...velmi pekny film. ()

jokerik

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Role ušitá Robinovi na míru. Dívám se na něj pravidelně 3x do roka a vždy mě svým způsobem obměkčí, potěší a tak nějak povzbudí mou naivitu ohledně toho, že ne všichni lidi jsou „nelidští“. Úžasná hudba a věčně veselý Patch jsou pro mě – snílka - jasnými taháky tohoto filmu. ***** ()

Via

Silnější čtyři hvězdičky... možná změním, uvidíme... Každopádně film z velkým F! Zvláště za předpokladu, že je natočen dle skutečnosti (či minimálně založen na realitě...), kdyby se totiž dotknul aspoň pár buď studujících doktorů, potenciálních doktorů či dokonce už hotových, ale nelidských, tak minimálně trošinku splnil záměr, za kterým doufám byl též zfilmován... Výkon Robina Williamse byl kouzelný - v jeho věku si troufnout na tak obtížná studia, klobouk dolů... jeho zapálenost a ochota být tu pro pacienty a zlepšit jim pobyt v nemocnici, pohled na svět... Mnozí doktoři se mají od něj co učit, čehož si nakonec přece jenom všiml i jeho dlouholetý kolega... (A kdo tu mluví o sentimentálnosti, neví, co je život... když je to dosti dosti reálně natočené, trošku citů tam musí být, ale když vše neprobíhá, jak čekáte, ale pak si uvědomíte, že vše má svůj smysl, ač ne vždy na první pohled dohledatelný a někdy ho může člověk hledat mnohem mnohem déle, než milý pan doktor Patch...) Celkově - zvažuji lepší ohodnocení... ;) ()

MIchael90

Krásný film, který ač je vlastně komedií, tak komedií velmi lidskou, civilní, jemnou s dávkou dramatu a několika velmi smutnými okamžiky, kterým jednoznačně vévodí osud Carin (kouzelná Monica Potter). Pro mě top film, příběhem, zpracováním, herci, vtipem i emocemi! 5/5 ()

Gand_alf

Jedna z otázok, ktoré ma napadli po zhliadnutí tohto filmu, bola prečo on vystriedal ,zo začiatku, toľko zamestnaní? Odpoved, podla mňa je, že hľadal zmysel života a to je to dôležité na čo tento film poukazuje a čím je zároveň úžasný. Típek sa túla bezcielne životom, dokonca skončí na istý čas v blázinci aby po nájdení toho čo si možno ani neuvedomoval že hladá, zistí , aký je život úžasný čo mu dá silu ísť za tým čo je správne a dobré, bez ohľadu na prekážky. Jednoducho úžasný film. Vrelo odporúčam najmä tým, ktorí sa bezcielne túlajú životom a cítia, že im niečo vnútorne chýba. ()

Phex

Kdo vymyslel ten český název by zasloužil přes držku. Chápu, že Patch Adams je pro českého diváka nicneříkající, ale název doktor flastr evokuje něco ve smyslu Blbý a blbejší a to tenhle film opravdu není... ()

paclinqa

Souhlasím s některými ostatními komentáři, že scénář tohoto filmu měl mnohem větší potenciál, než se z něj nakonec vyklubal průměrný film hrající na city. Možná změna režiséra by tomuto dílu určitě prospěla. ()

Czudas

Hluboký životní příběh člověka, který se nebojí razit svou cestu v oboru. Ovšem plytké zpracování plné očekávaných okamžiků a protahovaných scén. Přes to je film hereckým minikoncertem Robina Williamse. ()

Nut

Achjóoo, to zas byl salát, opravdu nechápu myšlení amerických filmařů. Absolutně postrádají jakýkoli cit míry emotivních scén a patetických gest, oproti tomu jejich schopnost zprznit jakkoli zajímavý scénář je až neuvěřitelná. Zřejmě z důvodu zalíbit se co největšímu počtu diváků jsou schopni naplácat do jednoho filmu všechno od dramatu a hlubších myšlenek po ubohou frašku a srdceryvné dojáky. Z počátku výborný film, kde se hlavní hrdina pere s odosobněným systémem a hledá svoji cestu v životě. V druhé polovině však film upadá do klišovitého blivajzu snažícího se o to, co nejvíce diváka dojmout. Bohužel tyto snahy vyznívají naprázdno a výsledkem je nicneříkající snímek, po jehož shlédnutí se ptáte Bože proč? A druhý den se ptáte, o čem to sakra bylo?Tohle fakt ne! ()

Standey

Kéž by bylo na světě víc Patchů Adamsů. Myslím, že i pobyt v nemocničním zařízení by se potom stal méně stresujícím... Tento snímek by měl být povinným školním videem na všech lékařských fakultách. ()

kolodej1

hodnotil bych ještě více, ale ten slzopudný závěr, který tak moc tlačil na pilu mi úplně nesedlo. Přitom dvě třetiny byl film výborny, spousta dobrých fórů a poznámek ( mám jen dvě ruce ), Williams je taky výborný, ale ta finální přeslazenost, to už bylo na mě moc. 70% ()

Prokii

Citlivý příběh, který chytí za srdce. Skvělý Robin Williams v roli studenta lékařské fakulty, který se snaží pomáhat lidem i trochu jinak. ()

Radek273

Robin Williams má prostě dar. Dokáže ve svých rolích ztvárnit vtipné, moudré a vizionářské postavy, a to s velkou bravurou. Nejinak tomu je i tentokrát. Těžko si představit, že by měl někdo s "bláznivým doktorem" byť alespoň srovnatelný úspěch. Samozřejmě v rámci celého snímku se musí hodnotit spíš myšlenka než opravdový cíl, ovšem to pro úspěch celkem stačí. ()

feho312

Dam styri! Robin opat fantastický, keď umrela Monica Potter bol som v p...li. Moc na city, trošku preexponovaná final scene obhajoby pred komisiou, ale od Shadyaca zaujimavý posun v tvorbe :-) ()

Tomulka

Rád bych se setkal se skutečným Patchem Amamsem a zeptal se jej zda byl dobře zahrán Robinem Williamsem. Zářivý úsměv Williamse je tak nenapodobitelný a musím říci, že si jej dovedu představit v nemocnici jak mně rozveselí. Když jsem jako dítě v nemocnici ležel s otřesem mozku tak jsem se tam cítil sám. A takové doktorování jako předvádí Patch je úžasné a je ho třeba!!! Každopádně film byl na mně až příliž emotivní (v dobrém slova smyslu) stále jsme měli na tváři dojatý úsměv a když přišel P. o partnerku tak nám kanuly slzy tak na utopení. Film není nijak zářivým filmovým počinem takže jej mohu doporučit jen lidičkám co mají rádi velmi radostné filmy v kterých jsou velmi smutné okamžiky, ale buďte v klidu svým způsobem film má Happy end. ()