Energická Helen Harrisová pracuje jako asistentka šéfky modelingové agentury Dominique a žije vysněný život, plný večírků a módních přehlídek. Je úplně jiná než její sestry Jenny a Lindsay. Její život se však dramaticky změní, když Lindsay s manželem zahynou při autonehodě a ona se má stát opatrovnicí jejich dětí, patnáctileté Audrey, desetiletého Henryho a pětileté Sarah. Helen je sice sestřinou volbou překvapena, protože ideální matkou by pro děti byla spíš Jenny, ale je odhodlána její přání splnit. Sežene velký byt a najde pro ně novou školu, vedenou sympatickým pastorem Danem Parkerem. Vrátí se do práce, jenže skloubit profesi s rodinou není vůbec snadné. Když musí děti vzít na módní přehlídku, která jejich vinou skončí průšvihem, a navíc zaviní, že sejde z dohodnutého fotografování modelky Martiny, dostane výpověď. Zatímco hledá novou práci, musí řešit problémy se Sárou, která si neumí zavázat tkaničky, s Henrym, jenž odmítá hrát basketbal, i s Audrey, která se začne scházet s největším darebákem na škole. Zcela vyčerpaná Helen přizná, že na roli matky nestačí, a dovolí Jenny, aby děti vzala k sobě. Vrátí se do práce k Dominique, rychle však zjistí, že už nic není jako dřív. (TV Nova)

Ellush

Pro mě to vůbec tak strašný nebylo... Celkem jsem se bavila... A Jonh Corbett měl pravdu - on je "sexy od Pánaboha.."... A jak. ()

rytir1

Kdo chce čekat další Pretty woman režiséra Marshalla, neměl by toto ani zapínat. Velice příjemná komedie, navíc určená spíše pro rodinné drama. Bohužel jen tři lidé zmínění v zajímavých komentářích to zde zřejmě dokázali rozpoznat. Zajímavé komentáře: Nash, Violeta, Heyda. ()

LencaN

Razantně nedotažené, odfláknutý scénář, ošizené o víc emocí ... přece smrt rodičů, snaha postarat se o osiřelé sestřiny děti, vzdání se života v módním průmyslu, večírků a volnosti vůbec. Na romantické komedie už budu přísná. Tohle byla jedna z těch méně výrazných. Děj je proto tím nejslabším místem Života s Helenou. Všech 5* bych ale dala jen za herecké obsazení - roztomilá Hudson, srandovní děti, správňácká sousedka s baseballovou pálkou v ruce, máma s velkým M Joan Cusack, vystylovaná módní guru Mirren a v neposlední řadě sexy pastor Corbett, bez něhož by to nebylo ono. I přes všechny zápory, co jsem zmínila, to ale bylo příjemné, nic odvazového, ale oddechové ano. ()

ostre_pero odpad!

To čo má znamenať? Tá primitívna pointa, tie otrasné herecké výkony, tie sladučké americké úsmevíky... A navyše tá neznesiteľne dlhá stopáž? To všetko vo filme, ktorý som musel pozerať na 10x aby som ho vôbec dopozeral. Otras! ()

marttul

Ve svém žánru se pro mě jedná o nadprůměrný film. Je to lidské, Kate je sladká, pan pastor opravdu JE sexy a děti hrají kouzelně. Rozhodně nelituji toho, že jsem si film pustila. Nebude se líbit každému, ale mně se líbí moc. A dokonce i slza ukápla...ups..=o) ()

smazilek

Mě se to líbilo.... romantická oddychovka a když máte doma teenagera, dokážete se s smíchem vcítit do některých situací. Kate je krásná ženská, rozhodně se na ní díváte se zalíbením. Nevím proč má film zde takové slabé hodnocení, já dávám víc. Není to na Oskara, ale na podívání u kafičko rozhodně JO! ()

N.Y.152

Naprosto průměrná romantická komedie, na kterou jsem si druhý den po zhlédnutí vůbec nevzpomněla. Navíc se G. Marshall svým filmem snažil působit tak emotivně, že to bylo spíše ke škodě, protože při dívaní na Život s Helenou jsem necítila žádné emoce. A tohle by měl dobrý film poskytnout divákovi - emoce. Dvě hvězdičky dávám za Johna Corbetta, jehož charisma bohužel nezachránilo celý film. ()

MaxDamage1

Hodnotím za svou ženu,která to sledoval víceméně za mě a byla maximálně spokojená. Já už tolik sice ne,ale dávám na ni. Nejhorší film to není,možná zbytečně dlouhý!! ()

splaty

Tak za prvé: 119 min. je zbytečně moc a to z jednoho prostého důvodu: Drive není ani mezi Kate Hudson a pastorem, ani mezi Kate a dětmi. Joan Cusac má sice roli otravné starší sestry, ale je jediná, která v tomhle filmu za něco stojí. Ne že bych neměla Kate Hudson ráda... Jen opět potvrdila že je královnou průměrných rádoby romantických komedií posledního desetiletí. 45% ()

LUIGISde

Toto ma bavilo, pribeh o tom ako neschopnej Helen zosnula sestra v záveti prenechá starostlivosť o tri malé deti a z párty divy s karierou sa v okamihu musi stať starostlivý nahradný rodič ktorý sá vzdá svojho doterajšieho života a úspechov kvôli deťom. ()