Jeepers Creepers 2

• USA Jeepers Creepers 2 (více)

Jednou za 23 let se probudí zlo a 23 dní se krmí na lidech...
Parta teenagerů - basketbalistů a jejich trenéři se vracejí školním autobusem po odlehlé dálnici ze zápasu domů. Po cestě praskne pneumatika, autobus se stane nepojízdným a basketbalisté zůstanou odříznuti od civilizace. Blíží se noc a krvelačné monstrum se zrovna po 23 letech probudilo. A má hlad. Velký hlad... (vw.cobra)

Smok

Bože, ale som rád, že na našich dialniciach sa za vrchol adrenalínového vzrušenia považuje zápcha (dopravná), alebo sem - tam nejaká havária. Mať u nás aj takéto krvilačné mäsožravé zvery, to by im asi tie naše 3 pruhy nestačili, ale to by zase na druhej strane doleteli maximálne po Trnavu. ()

Slartibarkfast

Jelikož jsem viděl první díl, je tohle ještě větším zklamáním. Poté, co jsem se dozvěděl, že někdo plánuje i díl třetí, se snad ani neodvážím na něj podívat. Technicky srovnatelné, scénář na odpis. Jako by ho někdo psal o přestávkách na záchodě na útržky toaletního papíru.. 30% ()

klerik

Hehe, to bola jazda. na rozdiel od jednotky k áčkovým vodám ani neprivonia, ale káždému (?) musí byť jasné, že ide o zábavu. Lov na Creepera je nezabudnuteľný rovnako ako jeho zmysel pre humor, čo na tom, že hororová je jedine hudba a srandovné herecké výkony. Už aby tu bola trojka.... [Môj mozog zjavne hovorí, že je to film hodný dvoch*, ale aj keď si odmyslým ako som sa bavil, tak by som dal za to Creeprovo žmurknutie 3*] ()

LaciLC

Po podstatne vážnejšej jednotke pôsobí tento film, aspoň na mňa, zábavnejším a svižnejším, čiže ma ani raz nenudil. No z filmu sa vytratila badateľná atmosféra z jednotky. Mal to byť síce opäť horor, no ako hororová komédia by určite uspel lepšie, v porovnaní s jednotkou však kvalitatívne zaostáva. ()

Oktavianus

Tudy ne, přátelé. Takhle to dopadne, když něco chcete až tak moc, že se dostanete úplně někam jinam. Konkrétně v tomto případě to tvůrcům žánrově naprosto ustřelilo, hororem přestalo být tak po deseti minutách (úvodní scéna se strašákem v poli nebyla špatná) a zbytek filmu šlo jen o nezáživnou dobrodružnou komedii. Zvládnu dementní chování postav, díry ve scénáři a různé hlouposti, ale musí fungovat nějaký hororový pravidla - a pokud se díváme na Creepera, jak si sám utrhne hlavu, aby mu vzápětí narostla nová, tak zjistíme, že to vzbudí hrůzu tak u pětiletýho dítěte, a to jenom u toho retardovanýho. Tajemno, atmosféra, strach - nic z toho tu není ani omylem. Nemluvě o tom, že jak jeden po druhým začali mizet nesympatičtí basketbalisté a jejich rozkuřovačky, cítil jsem škodolibou radost, místo abych se bál aspoň o ně, což taky není dobře. Vlastně potěšilo jen cameo Justina Longa a účast supernaturalské Meg Nicki Aycoxové. A je to obrovská škoda, protože řemeslně to nebylo špatně provedené - jen by to chtělo jiné herce, scenáristu a režiséra. ()

SOLOM.

Oproti minulému dílu opravdu mírný pokles. Jelikož ani jednička nebyla pro mou osobu ničím extra, neočekával jsem ani zde žádnou slávu a Salva opět nezklamal. Dějově nevyrovnané dílo zase zezačátku docela slušně navnadí a dokud autobus podruhé nezastaví doslova jsem si to i užíval. Ani ty laciné hlášky a trapný pokus o humor mi nějak nevadili jenže ve chvíli kdy začne systematická vybíjená nastává i doba zmaru. Pekelný Jeepers už není tak děsivý jako minule, pořád jen lítá kolem dokola. Už z něj prostě nesálala ta energie zla, kterou jsem cítil v jedničce. Opět je zde k vidění spousta nelogičností a že jich bylo! Rád bych viděl jak dokáže provaz (lano) rozřezat autobus skrz na skrz atd… Prý se za rok se můžeme těšit na trojku, no a pak už bude snad ten „konec světa“. ()

eraserhead666

No, o dost slabší než jednička. Jeepers je tradičně skvělej (maska a tak), ale dost mi vadilo, že převážnou většinu filmu jen lítá, tím ztratil na děsivosti a film to hodilo do škatulky další podprůměrné sci-fi o přerostlých, zmutovaných monstrech. Dále mi vadilo, že se dvojka stala jen dalším teenagerovským vyvražďovákem, jo, dvojka je o bandě nepříjemenejch puberťácích (namyšlenejch a namachrovanejch zřejmě fotbalistech), z níž u většiny z nich jim jejich smrt přejete. A do třetice mi neuvěřitelně vadila "věštecká" roztleskávačka.... Takže ty dvě hvězdičky jen a puze za Jeeperse... V jistý okamžik jsem čekal, že řidička autobusu z tý svý krabice vytáhne pistoli a králíčka a zařve na celý autobus: "Držte huby, nebo zabiju králíčka!!!!" Ono by se to sem i hodilo a nijak by to nepřekvapilo :o) ()

Ištván87 odpad!

Jeden z výrazných zástupců špatných pokračování. Je vidět, jak dokáží peníze, popř. úspěch zamotat člověku hlavu. Victor Salva se stal obětí úspěšnosti prvního dílu a natočil slátaninu nejhlubšího zrna. Co oceňuji je výborná práce nakrknutého farmáře, který pochopil jak se má s hororovými zabijáky zacházet. To se v hororru, kde tradičně zabijáka praští po hlavě pohrabáčem a myslejí si že je všechno v pořádku velice příjemným oživením. Nicméně za tu omáčku na začátku, za tu omáčku uprostřed a za ty hektolitry omáčky na konci nemůžu dát vážně ani jednu jedinou hvězdičku. Koukat se půldruhé hodiny na bandu amerických, hormony nadopovaných teenagerů, kteří ze sebe solí neskutečná moudra a rádoby drsné hlášky, to bylo sakra utrpení. A když se k tomu přidá roztleskávačka/vědma, tak bylo vymalováno. Je pravda, že některé momenty byly velmi vtipné, ale vzhledem k tomu, že to nebyli tvůrci zamýšlené vtipy, tak se nedá svítit. Odpad jak vyšitej... ()

ARI50

Tohle nás zavede trochu hlouběji a trošku více lidi si to sebou vezme a svůj strach a temno nechává stejně dobře jako u jedničky, někdy je prostě lepší přitvrdit. ()

Bauer

Na Jeepers Creepers 2 jsem se opravdu moc těšil, protože jednička byla opravdu skvělá a dvojka je taky velmi dobrá!! Scénář je samozřejmně trošku slabší a hlavně má děsný díry. Ovšem hodně se mi líbilo, že se to vlastně odehrává téměř na jednom místě a že teenageři jsou uvězněny v autobuse. Rozhodně dvojka má lepší hudbu než jednička a vizuální efekty jsou o moc lepší. Ale co ty herecké výkony? To je prostě katastrofa, takže nulové herecké výkony. Z Jeepersa Creepersa se stalo super monstrum a hlavně má více prostoru a to je jedině dobře. Atmosféra je poněkud slabší ale na druhou stranu to bylo docela i strašidelné. Vzhledem k tomu jak dvojka skončila, tak by možná mohlo vzniknout i třetí pokračování a musím říct, že bych byl jedině rád, protože jde o dobrý horor při kterém jsem se dobře bavil! ()

MáŠa

I když je to nereálný náměr, furt si myslím, že je to dobrý námět. Spracování vypadá dobře, asi byly i nějaké penízky, ale co se týče scénáře - no, je to pěkně pohnojený. Držel bych se se jen toho, že existuje bytost, která když s ní od někoho něco, tak se to stane jeho součástí, ale to ostatní - br. Něco jako vždycky za 23 roků se to probudí... Prostě kraviny, které táhnou snímek k zemi. Ale dívat se na to dá. Jen tomu vůbec nevěříte a říkáte si, že jste mohli vidět milion lepších věcí, než je zrovna tahle. ()

JASON_X

Školní autobus uvízlý na noční opuštěné silnici, zaplněný členy školního fotbalového mužstva, spolu s několika roztleskávačkami, trenéry a řidiči, kteří jsou postupně vyvražďováni a pojídáni pekelným monstrem s netopýřími křídly. Tak tomu říkám prvoligová zápletka. A její zpracování není určitě horší, než v prvním dílu z r.2001. Triky jsou stále ještě báječně oldschoolové, tj. nedigitální, a Wise s pojízdnou harpunou vnese do děje slušné oživení. Zdejší (pod)hodnocení opět příliš nechápu, ale jsem už zvyklý. ()

BoPo

No jo muselo to prísť. Druhý diel je o niekoľko levelov slabší a dokazuje, že jednotka bola veľká súhra šťastných okolností, ktorá stvorila pôsobivú, atmosférou a vizuálom vymazlený boj o život. ()

Lacike

V dvojke Salva zmenil typ hororu. Už to nie je o neznámom zle, ktoré v aute terorizuje dve obete, ale tentoraz monštrum oblieha stojaci autobus plný mladých pekných hošanov. Hádže po nich úchylné pohľady, oblizuje sklo a proste ich regulérne obťažuje predtým jak ich oňuchá a nakŕmi sa nimi. A aj pritom ich okrem odhryznutej hlavy stihne aj vyzliecť. Ten Salva bude mať voľajaké divné chúťky. Hlavným problémom je, že dvojka má podstatne horší námet ako jednotka. Síce je pekné, že sa Salva snažil prísť s niečim novým, ale boj skupinky stredoškolských športovcov je príliš nevyrovnaný, keďže príšera je doslova nezničiteľná a kľudne si sama odtrhne hlavu a vyrastie jej nová. No a priestor stojaceho autobusu je príliš malý na to, aby sa Salvovi podarilo neustále prichádzať so zaujímavými mordami. Na postavách mi tiež nezáležalo a niektoré sú tak otravné, že som si ich smrť vychutnal. Za niečo stojí len Ray Wise ako otec, ktorý chce zničiť príšeru za to, že mu zabila syna. Ale kým dorazí na miesto, tak mu to dosť trvá. Tak prečo dávam až tri hviezdičky? Lebo je to dobre natočené. Zo začiatku ešte funguje atmosféra (stále ma baví jak sa niečo dôležité deje v rozostrenom pozadí záberu) a následne sa dočkáme celkom akceptovateného počtu skôr vtipných úmrtí na to, aby to nenudilo. Technickú stránku má Salva zmáknutú dobre. Takže to síce nie je taká cool pecka ako jednotka, ale raz sa to dá v pohode pozrieť. Aspoň sa dozvieme niečo nové o mytológii ústrednej príšery. 5/10. ()

bouncer

Ha, tak nevím...není to horor, není to komedie, řekl bych není to nic. Jednička se mi líbila do doby než ukázali onoho vraždícího rakeťáka a tady ho ukáží hned na záčátku, z čehož vyplývá... Milé je, že to natočili podle jednoho dílu South Parku (jak děti se školním autobusem uvízli v horách a "monstrum" je postupně vraždilo :-) ). Bohužel i ta hezká písnička Jeepers Creepers se vytratila. ()