Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

Hamaradža

Gýčová, vypočítavá romantická komédia pre celú rodinu. Všetko v nej je "tak ako má byť" a nie je šanca, že by čímkoľvek prekvapila. Navyše ťaží zo skutočnej ľudsko-politickej tragédie nedávno zosnulého Mehrana Karimi Nasseriho, ktorú tým banalizuje. Zmenou protagonistovho rodiska na vymyslenú "Krakoziu" zas odstraňuje politický kontext, čím výpoveď ešte viac splošťuje. Slizká (aj keď zručne zrežírovaná) rutina, verím, že aj pre Spielberga. 2,5* ()

Skip

Čekal jsem film, který mě pobaví a přitom nebude nijak náročný. Prostě něco, na co se jen tak s chutí podívám, když zrovna nebudu mít chuť na nějaké velké umění. A přesně toho se mi dostalo vrchovatě a jsem za to moc rád. Ne, není to žádné veledílo. Je to takový pohodový film, který se na zlepšení nálady vždycky hodí. ()

Colonist

Při sledování začátku filmu jsem moc nevěřil, že bude první půlka lepší než ta druhá (jak tu většina uživatelů píše), myslel jsem, že film pojede celou dobu na té příjemné vlně první půlky, jenže musím uznat, že druhou polovinu se to už jen nějak vleklo a nebylo to tak dobré. Od Spielberga mi tohle moc nesedlo. Některé scény mi přišly nelogické, takhle by se prostě žádný rozumně uvažující člověk nechoval (a teď nemyslím chování zmateného Toma Hankse, ten byl ve své roli skvělý). On a dobrá první půlka to vytáhnou na 3 hvězdy. ()

L_O_U_S

Velmi milý film s nevtíravým humorem. Potvrzuje se zde, že povědomí Američanů o východní Evropě je přinejmenším podivné... Východní Evropa je holt místo politicky nestabilní, kde se píše azbukou... (203.) ()

kajas

Mám takový pocit, že Tom Hanks udrží nad vodou naprosto každý film, ale tohle nebylo ono. A v životě by mě nenapadlo, že TOHLE natočil Spielberg. ()

Dont

Především jako komedie plná absurdních momentů a docela zábavně přehrávajícího Toma Hankse u mě obstál Terminál. Jinak to ani brát nemůžu, protože pak bych musel hodnocení o pár hvězd snížit. Občas to má sklony sklouzávat do nepěkného kýče, ale vždycky to vybalancuje tak nějak na hraně. Tedy až na ten konec, který skoro všechno pohřbil, protože ta závěrečná scéna v letištní hale byla vyloženě průšvih. Ostatně už předcházející výstupy hlavního záporáka nebyly zrovna vydařené a zaváněly klišé a trapností. Ten úplný závěr ale Spielberg naštěstí nepokazil, hodnotím hodně kladně, že to nedopadlo tím očekávaným a obvyklým způsobem. Catherine Zeta-Jones nikdy nepatřila mezi mé favoritky, ale musím uznat, že tady jí to děsně sluší. ()

Aleee89

Film mě velmi mile překvapil. Tom Hanks hrál zase skvěle. Příběh mě zaujal, líbilo se mi to. Líbil se mi děj, zápletka, herecké výkony. Pěkný, opravdu pěkný film, který mile překvapí. Prostě zajímavý příběh, který je navíc inspirován skutečností. Tohle bych teda opravdu zažít nechtěla, bylo to místy i smutné. ()

marleyy

65% Příjemný, pohodový a nenásilný filmek pro hezké pobavení a romantiku ve dvou. Tom Hanks opět vládne, zdatně mu však sekunduje i fajnová Catherine Zeta-Jones. Námět zas tak zajímavě nevypadá ale Spielberg by dokázal dobře natočit i film o čekání ve frontě na banány a to se cení. ()

Anglie

Klauniáda (to je asi opravdu nejlepší výraz pro to, jak se Navorski v některých chvílích chová) Hanksovi opravdu jde, i těžký život člověka, jenž je chycen, je znázorněn opravdu dobře. Sympatická Amélie (upřímně řečeno, takovéhle melancholické postavy středního věku si skoro vždy získají mé sympatie - škoda, že jich ve filmech není více) má ale méně prostoru, než bych si přál - více rozvinout její vztah s Viktorem by bylo lepší (z hereckého projevu Catherine Zeta-Jones je vidět, že má na víc než hrát dekorativní postavu..). Čas od času si nějakou takovouhle limonádu dám - a ačkoliv mi idealizace vadí (a ta tady v některých scénách rozhodně je - stejný/velmi podobný způsob používá Cameron Crowe - zřejmě po vzájemném hostování ve Vanilkovém nebi a v Minority report hodili řeč), někdy to je vážně to, co potřebuji ... Ještě k pádům na mokré podlaze: Amélie padla přímo na zadek, to muselo docela bolet, jeden pán padl na kostrč.. docela jsem soucítil s tím, jak si namleli. Starost indického uklízeče, aby Amélie znova nešla přes mokrou podlahu (a nenamlela si), je dojemná - a vůbec mi to nevadí (ale to už jsem napsal o pár řádků výše). A hudebnímu skladatelovi Johnu Williamsovi se povedl ústřední motiv. Jednou větou: Terminál mne velmi mile potěšil. ()

Eldrick

Na Spieberga už trochu senilní záležitost zahleděná sama do sebe žijíc ve svym světě, ne s divákem. Přehnaně sentimentální i na Spielberga. Tady jsme šlápli do hovna Stevene. ()

Fanucci

Milý příběh utopený v sentimentu a patosu alá Spielberg. Rovněž totální "imbecilizace" hlavní postavy na začátku mi strašně lezla na nervy (zvedání palce vždy při zmínce o Krakozii, sápání po TV aby zvýšil zvuk, výkřik "nestřílejte" když startuje letadlo atd...). Navíc byla strašně nelogická a nepřesná. Když je teda Viktor takový milý východoevropský idiot, jak je např. možné, že po rozhovoru s šéfem bezpečnosti sice netuší co se stalo v jeho zemi, ale pochopí, že se nesmí hnout z terminálu?! Ale budu i trochu chválit - řekněme že od části kdy začně Viktor vydělávat na vozíkách, jsem se celkem slušně bavil a hlavně nenudil. Film má spád a výkon Hankse je výborný...On je schopen zahrát snad všechno (až na Langdona v Šifře:-) ()

GILLWANDER

Vskutku odlahčnená romantika so skvelým Hanksom, ktorému sovietsky prízvuk perfektne sadol. Spielberg tentokrát kašľal na technické vypiplovačky a ponúka nám pekný film s trošku naivným dejom no herecké nadanie hlavného hrdinu bilo až do očí a film vynáša poriadne vysoko. Škoda trochu toho záveru. Hlavná postava mohla zostať pod rúškom tajomstvá. Režisérsky obstojne natočené. 80% ()

Linda.csfd

Letištní terminál je vlastně takový malý svět ve velkém světě, kde se dají zažít malé i velké věci. Tento jemný a milý film je podtržený herectvím Toma Hankse, který si tu u mě velmi napravil reputaci po nepovedeném (sorry lidi) Forrestu Gumpovi. ()

Had6

Hanks a Spielberg. Tato dvojice zaručuje skvělou podívanou. Platí to i tady, ale pro mě tento film ihned po prvním shlédnutí ztratil kouzlo. Ovšem během toho prvního jsem se bavil velmi dobře. ()

janek85

Terminál byl dobrý po všech stránkách, hlavně po komediální. Tenhle film mi příje jako jeden z těch lepších filmů, co natočil Spielberg. Celým dějem se táhne velice poklidná, zábavná atomsféra. Tom Hanks předvedl opět bravurní výkon, který umí vždy naplno rozbalit, je to jeden z nejlepších herců současné doby. Ale nejvíce na tomto filmu mě štvalo to, že Toma mluvil někdo jiný!!!!!! Jsme asi všichni zvyklí na jeho dabéra a teď někdo vymyslí, že ho předabuje někdo jiný, no z toho jsem byl fakt podrážděný, za tohle dávám 1* dolů. Na hudbu musím taky upozornit, protože byla hlavně na konci a byla opravdu dojímavá. Většina scének mi přiška humornější a na konci spíše dojemnější. Tenhle film se mi docela líbil až na dabing. Na hranici 79% ()

SonG

Vtip střídá vážné téma a vše dohormady nám dává romantickou komedii s prvky dramatu, které vás pohladí po duši....Tom Hanks jako vždy,jak jinak, výborný! ()

ilemas

První romantický film co se mi líbí. Bodejť by ne, když to má v režii Steven Spielberg navíc v hlavních rolích dva oblíbení herci a ještě k tomu inspirované skutečnou událostí. Film, který i po už několikátém vidění na mě vždy příjemně zapůsobí. ()

Jufonka

Nebylo to ani tak kvůli tomu, že mám ráda Toma Hankse, nebo kvůli tomu, že ráda chodím do kina. Už v několika časopisech a rubrikách jsem si totiž přečetla, že tento film není dobrý, že to Hanks podělal a Spielberg se asi zbláznil. Zaujalo mě to. Ještě nikdy jsem neviděla žádný špatný film od spielberga, nebo film, kde hraje Hanks a nebyl by dobrý. Ráda bych řekla, že pokud chcete vidět film, u kterého se každou půl hodinu podíváte na hodinky a budete se nudit, tak na Terminál nechoďte. Je to totiž dobrý film, velmi dobrý. Pokud jste ale "slabomyslní" tak asi nebude pro Vás. Film bych rozdělila na dvě poloviny. První je výtečná, zábavná a má "zaděláno" na skvělý film. Je ve stylu komedie a nudit se nebudu. Ve druhé polovině, jako by se změnil režisér. Film začne přecházet do "amerického" filmu, začne se zde prolívat romantický film, křížený s komedií a trilerem. Navzdory tomu, je i druhá polovina celkem dobrá, i když pro "prostoduchy" asi moc ne. Kdybych byla na místě Spielberga, obsadila bych do hlavní role také Hanske. Je to vyjímečný herec. Mám ho ráda a mám také ráda všechny filmy kde hraje. A on je pro tuto roli ten správný. Proč toto všechno píšu? Protože chci očistit tento film, a byla bych smutná, kdyby se zde našli lidi, kteří na tento film nepůjdou kvůli pár americkým kritikům, kterým se u tohoto filmu zřejmě nelíbily "pointy v pointách" ... Ano je hodně věcí, které bych na filmu zlepšila. Ale to je na každém. Závěrem chci říci, že pro mě tento film Hankse nijak nepošpinil a nesvrhnul ho níž - v mém filmovém žebříčku. Nepozvedl ho ale ani výš. Zůstal na stejném místě a to je také výkon. Takže pokud chcete jít na dobrý film, se sice takovým "americkým" koncem, zajděte si na terminál. Možná budete zklamaní, jak se film postupně mění a je o něčem jiném než na začátku, ale každý z nás snad může "udělat botu". A to i Spielberg... ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)