Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

Phos4rus

Normalne bych ohodnotil vic, ale od spielberga cekam opravdu vic..Proste se toho chlapec u me nezbavi. On neni na takoveto filmy. ()

lakikaki

Taký malý veľký film. Spielberg ešte rozhodne nepatrí do starého železa a tento film je toho dôkazom. Film pobaví láskavým humorom, pár scénami dojme a romantická časť tu je (našťastie) rozvinutá len minimálne. Hanks je klasicky dobrý a potešil ma najmä záver, ktorý je harmonický, ale nekončí tým klasickým happy endom známym z mnohých filmov. Film je tak za štyri hviezdičky, ale ten záver ma veľmi príjemne prekvapil, takže mu pridám aj tú piatu. ()

Dannysek4U

Kdo ví, co všechno vzalo tomuhle filmu vítr z plachet. Snad trochu zvláštní, nečekně neschematickej konec, popírající samotnej žánr, snad přílišná motivická rozlezlost, nejednoho nazlobí i nevázaná neúcta k Evropě, přílišná iracionalita peroucí se s jinak vážnejma scénama, možná jistá necelistvost, která vznikla vinou příliš mnoha jednotlivejch dějovejch linií. Každopádně se Terminál zdaleka nedočkal takovech ovací, jež byly očekávaný. Podle mýho jde přesto o nadprůměrnej film, kterej potěší a zahřeje. Toliko ke čtyřem hvězdám. ()

lilina133

Ja mám pre tento Spielbergov film slabosť podobne ako na CHYŤ MA AK TO DOKÁŽEŠ...Pri oboch si viem neuveriteľne oddýchnuť a aj sa zabaviť.Tom Hanks je v roli Viktora Navorského strašne zlatý a neviem si v tejto úlohe predstaviť iného herca.Je to naozaj strašne milá komédia bez zbytočných trápností, čo sa naozaj málo vidí, hlavne v súčasnej kinematografii... ()

Andre3000

Kdo by řekl, že film odehrávající v letištní hale by mohl mít nějaký dobrý příběh, natož úsoěch. Skvělá práce všech zůčastněných, kdy z minima vytáhli maximum zejména dík skělýmu Tomovi a Cathrine. ()

zette

Terminal nahrava tem, co nemaji radi Hollywood dnesni ery. Vypisovat vsechny nepresnosti, klise, trapnosti by bylo delsi nez tento film. Neskutecny shit, nemam slov. Hanks asi vsechny sve penize prohral v kartach nebo vsadil jen na reziserovo jmeno a scenar necetl... Ze vsech tech trapnosti bych za priklad uvedl zasnoubeni policistky s tim typkem, neskutecne. Ta scenka s leky pro "kozla" taky nemela chybu. Je neuveritelne, ze nekdo, kdo natoci Schindleruv seznam nebo E. T. mimozemstana na svet pusti tento brak. Uz ten, kdo dal tomuto filmu 4 hvezdicky je podezrely a ten, kdo dal plny pocet je cvok:-)! ()

Sammya

Už jsem tenhle film viděla xkrát a stejně se na něj pořád čas od času dívám a je pořád stejně fajn. Je to milé, zábavné, dojemné, vtipné, místy frustrující. Vím, že je to film o člověku, co uvízne na letišti, ale ve skutečnosti je to film o člověku, co je ochoten se vydat do cizí země bez znalosti jazyka a přečkat dlouhé měsíce útrap jen kvůli tomu, aby získal poslední autogram, co mu chybí, a to já naprosto chápu. ()

Juto

Terminál je neuveriteľná rozprávka z filmu, je ticho podmanivý, bohatý na zaujímavé farebné postavy a vynikajúco konaný a režírovaný. Tom Hanks ako Victor Navorsky je jednoducho fascinujúci. Je to úžasný charakterový herec a opäť vytvára postavu, ktorá je okamžite prijateľná. 9/10 ()

emo

Veľmi milá,viac milujúca ako romantická komédia. Od majstra Spielberga mnohí čakali určite viac a úprimne povedané kvalít Catch me to nedosahuje, ale aj tak sa mi to páčilo. Určite zaujme aj nádherná Williamsova hudba. Dúfajme, že Steven sa z toho komediálneho ošiaľu vymaní a natočí Vojnu Svetov takú akú od neho všetci očakávame! ()

BoXBe

Spielberg může klidně točit jak se vaří vajíčka na tvrdo a bude z toho kandidát na Oscara....i když pravda, zde nedovařil, je to spíše do měkka... ()

fars

Neskutecne mily film ktery mi pokazde zvedne naladu. Tom Hanks a jeho tri partaci jsou proste dokonali. A scena kde Hank zve Catherine Zeta-Jones na veceri me natolik pobavila, ze mam skoro nutkani dat plne hodnoceni jen za ni :-) ()

DominikV

Neuvěřitelně milý film plný beznaděje, příjemných okamžiků a lásky. Tom Hanks jako vždy ůchvatný a Spielberg má u mě další bod (nevíte někdo kolikátý už?:-)) ()

WolfR

Příjemný, chytrý, svěží a vtipný snímeček, to je Terminál. Spielberg předvedl svůj standart, můj oblíbenec Tom Hanks jenom potvrdil svůj neuvěřitelný herecký um a celkově jsme viděli zase něco nového, co se příběhu týče. Mně se to líbilo! 4 hvězdy. ()

majo25

Príjemná komédia, ktorá zaujme svojím príbehom, síce jednoduchým, ale zato svojsky originálnym. Komično vyplýva skôr z drobností, ako z celku. Akurát koniec by som čakal inakší. Ale celkovo sa Spielbergovi táto komédia v podstate vydarila. Hodnotenie: 75% ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)