Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

Mirokukii

Strašně velká sranda. Depardieu ve své životní roli. Naprosto přesvědčivý. Jen ho vidím, a musím se smát. Takovýho blba jste ve filmu ještě neviděli. A, že jich je. Reno tu svoji úlohu, musel mít po jeho boku hodně těžkou. ()

Sfinkter

Chvílemi jsem se bavil, ale na vyšší než průměrné hodnocení to nestačí. Nebýt ústřední dvojice herců, film by v podstatě za nic nestál. ()

karlik4801

Hrozně výživná komedie. Drž hubu dokázalo nasytit, tedy zabavit. Postava Kentána (Quentina) mi přirostla k srdci, takový hodný idiot. Celou dobu jsem se smál a žasl nad tím, jaká jsou Jean Reno a Gérard Depardieu dvojka. Oba dva po celou vykřikují nesmrtelné věty. Neznám nikoho kdo nezná: "Ruby, hóvno!" ()

A.L.E.S.

Pokud bych někdy potkal Quentina ve skutečnosti, dobrovolně bych mu dal všechno, o co by si řekl, jen abych se nepotrhal smíchy. Pokud nepočítám zlodějíčky z dětských hraných komedií a kreslených filmů, je to jeden z nejšílenějších (myšleno pozitivně) recidivistů, jakého znám. A psychiatrova hláška "Měly by se postavit útulky pro blbce, ale představte si, jak by ty budovy musely být velké." zkrátka nemá chybu. Jedině Quentin dokáže vyměnit jedno policejní auto za druhé policejní auto, naivně věřit, že si se svým mlčenlivým kumpánem otevře bar "U dvou přátel" a ukrást prdící polštářek s krávou v krabici. Ti dva, jak si pohrávají s policií i nebezpečným gangem, jsou prostě k sežrání. Přiznávám, že dost velkou zásluhu na hodnocení má i Štěpničkův hlas. ()

filmmovier

Skvělá komedie z klasické francouzské školy. Všichni víme, co to znamená, a i tahle komedie, která se v originále jmenuje Mlč, jak nás s úsměvem informovala naše třídní učitelka, je zářným příkladem toho, že ve Francii se skvělé komedie točí i ve 21. století. A navíc, když se jeden z nejlepších komediálních režisérů Francis Veber dá dohromady s Renem a Gérardem (z Indre) je jasné, že to prostě bude pecka. A taky že jo. Reno je naprosto dokonalej (hlavně když rozdává rány) a Depardieu je, a nevykládejte si to nějak špatně, k sežrání (hlavně když krade auta a spřádá plány, což je vlastně téměř celý film). Těm dvěma to parádně ladí, vynikající a nezapomenutelná filmová dvojka. Mlč (Drž hubu se řekne úplně jinak) je nahláškovaná, plná vynikajících situací a gagů, prostě tak, jak má správná francouzská komedie vypadat. Je to dlouhé tak akorát a já se báječně bavil, ale na plný počet mi to prostě nějak nechce dát. Rozhodně ale doporučuju, fakt to stojí za to, alespoň já z toho budu mít zážitek minimálně na celé svátky (psáno 19.12.) Za mě to má 85%. ()

LadyPupu

Depardieu je jako totální debil úchvatný. Reno je klasik. Komedie, která mě pobaví za každých okolností. Spolehlivě. ()

Ryuuhei

Musím přiznat, že jsem se Drž hubu! zuby nehty vyhýbal. Dnes jsem k tomu sedl, že se možná kouknu na začátek a pak si půjdu lehnout, ale nakonec se z toho vyklubal můj vůbec nejlepší filmový zážitek měsíce! Užasně vkusná a vtipná komedie, kde schéma na hlavu postaveného přátelství prostě funguje na jedničku. Krimi zápletka akorát dodala místy na zajímavém napětí a do konce jsem nevěděl, jak tahle šílenost vůbec dopadne. Žral jsem jak Depardieua, tak Rena v úhlavních rolích. Film jsem si neskutečně užil a to jinak na komedie moc nejsem. ()

Lachtaan

Já tuhle přeceňovanou komediální rádoby legendu zkoušel před několika lety, tehdy jsem ji dokonce vypnul a neprávem ohodnotil. Myslel jsem si, že s nějakým tím věkem navíc už budu schopný ji náležitě docenit, ani dneska v ní ale nevidím nic jiného, než 80 minut infantilního humoru a stupidních hlášek, u kterých jsem se sotva pousmál. Od komedií zase radši pracky pryč. [viděno na Voyo 23.4.2022] ()

Raven0

OK, Depardieu hraje prosťáčka velmi solidně. Reno je ale studený jak psí čumák, to se nedá nazvat jinak. A ostatní herci? Místo nich by mohly nastoupit plastové figurýny. Co se týče příběhu, také žádná sláva, vešel by se tak na jednu stranu A4. Ale to nejdůležitější a zároveň nejsmutnější je, že tato "komedie" není vůbec vtipná! ()

Zdeňka

Šílená - hodně šílená francouzská komedie s výborným (ne vynikajícím) Depardieuem... Mizím do Francie hledat bistro U dvou přátel, kde obsluhuje Quentin a u kasy je Ruby. Pak dám vědět až jej najdu;-) ()

uhlajz

Ze začátku velice zábavný a zajímavý, později už se mi to okoukalo a závěr už mě moc nebavil. Dohromady to dává průměrnou podívanou, při které se určitě několikrát od srdce zasmějete... ()

Jazzzz

Na tak proslavené francouzské herce celkem průměrná komedie. Dosti podažedou roly hraje Depardie, ale nijak oslněn ani ohromen jsem nebyl... ()

LadyDevil

Po delší době jsem si konečně u komedie mohla říct, že se povedla. Ne že bych se nějak extra řezala smíchy, ale humor je tady pěkně rozleženej a bez trapnosti. A duo Depardieu a Reno nemá chybu...krása, jak se svými protiklady doplňují a situace, do kterých se dostanou, jsou opravdu roztomilý:-) ()

JayJay

Velmi povedená a vtipná komedie plná nezapomenutelných hlášek.Gérard Depardieu jako blázen a Jean Reno jako zabiják se k sobě skvěle hodili a vytvořili ''part'áky'' na které jen tak nezapomenu . 4/5 ()

BS

Skvělý Depardieu a klasický Reno k tomu vtipný a svižný scénář. Tohle nemůže nepobavit. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů