Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený. (oficiální text distributora)

ostre_pero

Pomo má pravdu, v poslednej tretine som sa nudil aj ja. No pre detské duše je to rozkošná hodinka a pol úplne novej zábavy na akú doteraz neboli zvyknuté. mne sa najviac páčil vrátnik pri firme veľkého bossa. a niektoré fragmenty tiež. lepší priemer 65%. ()

pr.del

Jsem velkým milovníkem animovaných filmů.Tento není sice jedním z těch nej ,ale přesto si zaslouží místo v mém archívu.Veřejná doprava ve městě RobotCity je originální a vtipná,narození malého Rodneyho je taky k skvělá a vůbec celý děj je originální.Opravdu doporučuji všem co tento snímek ještě neviděli,aby to v co nejbližší době napravili.Orpavdu to stojí za zhlédnutí.Moc jsem se bavil. ()

Marward

Americký sen v podobě mladého robota, který se z naprosté nicky vypracoval na přední místo ve společnosti robotů. ()

Jardys88

Myslím, že si tento animák zaslouží nejméně 4* hodnocení....srší vtipem, nápadem a má příjemný příběh. Zábava v plném proudu. Dobré hlášky a propracovanost postav, měst a nových robotů... ()

merten78

Veškeré klady tohoto filmu jdou na vrub technickému zpracování, které je dokonalé.Ale to už je v dnešní době u takto velkých projektů samozřejmostí.Děj a rozdělení charakterů je jedna velká nuda, kterou hravě strčí do kapsy kterýkoliv díl Kačerů z Kačerova.5/10 ()

Roobs

Narozdíl od jiných musím konstatovat, že se jedná o velice milý a povedený film. O obyčejných robotech s velkými sny a dobrým "srdcem" , kteří bojují proti zlu. Mého 7-letého synovce film naprosto uchvátil a ani já se nenudil. ()

Priest

Film, který má vše co potřebujete. Zábavu, napětí, romantiku i hlavu a patu. Líbilo se mi zpracování "nového" světa :) ()

Tomulka

Nejsem si až tak jistý zda je tento příběh pro děti, ale vzhledem k tomu, že jsem tento film viděl už asi 30x tak se mi povedlo se na něj dívat i ve společností dětí. Dětem kolem 7-10 let to vůbec nepřišlo zajimavé a spíše se u toho nudili, ale dětem mladším se to moc líbilo a pořád se smáli. Starší teenageři a dospěláci v mém věku se více méně bavili, protože už mají něco nakoukaného a tak jim přišli (stejně jako mně) vtivné hlášky a scény z filmového průmyslu. Jako např. vystoupení ve stilu Brittney S. a nebo hláška ,,V tom chlapci je hodně síly,,. Text písně já tančím v oleji je báječná. A takových parodických záležitostí je ve filmu dosti a jsou vlastně filmem propletené skrz naskrz. I po opakovaném shlédnutí jsou pořád vtipné. Celkový příběh je svižný a není nijak náročný je v něm jasně ukázáno zlo a dobro a poukazuje na určité lidské hodnoty a morálku (což je dobře hlavně pro děti). U mně se rozhodně Roboti řadí mezi nejlepší animáče. ()

Bohulib

Stokrát obehraná zápletka, ale je to v podstatě pohádka pro děti nabitá nápady vychytanými do detailů (na WC symboly elektrické zásuvky a zástrčky), takže dávám 4 hvězdičky. ()

Podpovrchem

Původně jsem psát komentář k tomuto filmu nechtěla, ale po přečtení několika z nich jsem neodolala. Roboti jsou skvělou podívanou. V přeneseném slova smyslu Jak Honzík ke štěstí přišel. Vtipné, objevilo se pár míst, kde se vplížila lítost, ale nudu jsem necítila. Graficky úchvatná podívaná, hudba skvěle doplňovala děj. ()

JaneMCroft

Já si naopak nemůžu pomoct. Možná je to tím, že snímek jsem poprvé viděla jako mladší a čili jsem nezkoumala nějak moc scénář, ale spíš se parádně bavila celou dobu nejen barevností a propracovaností, ale právě i příběhem, který mi nepřijde vůbec špatný (ale možná je to tou dětskou optikou). Každopádně, i když si ho teď pustím, náramně se bavím :-) ()

Mahalo

Nějakou chvíli se film tváří skvěle, zábavně, a originálně, ale po 30ti minutách filmu je to už celkem nuda, tento film jsem si pustil asi 100x a dokoukal do konce 4x ... vždy usnu po půl hodině filmu. ()

Pythonator

Plecháči nesahají Době ledové ani po kotníky, ačkoli pár dobrých vtipů tam je. Taková přeprava po městě v rourách je dokonce úchvatná, ale celkově mě to spíše nudilo. ()

Holly_Molly

Možná je to ptákovina.. ale zábavná ptákovina! I po letech si Roboti drží svojí kvalitu jak v animaci tak v humoru, u kterýho se zasměje jak dítě tak dospělák a doteď zestárli jen minimálně! <3 ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?