Maigret - Season 1 (2016) (série)

Maigret a případ mrtvého muže (S01E02)

(epizoda)
  • Česko Maigret a mrtvý muž (více)
TV spot

Komisař Maigret řeší případ tajemného mrtvého muže. Vyšetřování se protne se sérií brutálních loupežných vražd... Rowan Atkinson, který se celosvětově proslavil jako věčný popleta Mr. Bean, si pro změnu zahrál slavného detektivního vyšetřovatele inspektora Maigreta. V příběhu z Paříže 50. let vyšetřuje vraždu hazardního hráče napojeného na brutální gang z Československa.  Díky Rowanu Atkinsonovi v hlavní roli a řadě výtečných herců v rolích vedlejších je Maigret a případ mrtvého muže detektivkou, kterou musíte vidět. (TV Prima)

Torgal

Výrazne lepšie ako prvý diel a to predovšetkým kvôli zaujímavejšej zápletke. Českí záporáci, ktorý musia byť tlmočený do slovenčiny aby im Magreit, opäť vo výbornom podaní Rowana Atkinsona, rozumel sú príjemný bonus. Potešia aj oldschoolové vyšetrovacie postupy, ktoré sú prudkom kontraste s tým, čo vidíme v súčasných kriminálnych seriáloch. 7+/10 ()

Franc1s

V jednoduchosti je síla, a tak další vyšetřování inspektora s tváří R.Atkinsona je pohoda sledovat. Příběh trošku pekně zamotaný, napínavé sledovačky a taky potěší, že se zde objeví čeština a slovenština :) Opět na film na nedělní odpoledne 7,5/10 ()

Martensson35

Atkinson se vymanil se škatulky Beanů, Englishů a Černých zmijí, aby vyzval na souboj Gabina a Cremera v klasice francouzské detektivní školy. A daří se mu to velmi dobře. Děj má oproti například většině "Suchetových" Poirotů spád a zároveň je přehledný, což je u detektivky skvělá kombinace. ()

Acrobat

Kde som bol to neviem, ale som rád že sme sa našli s Maigretom. Doba bola zlá, nevľúdna, plná obmedzení, zásahov bez štipky proporcionality. Úzkostné stavy na posteli, ktorá nezažila vášeň, sa zrazu zadívali do Mr. Beana ? isto ? Isto je to on ? Nevychádza z neho nejaká tá človečina ? Atkinson a tvorcovia dali týmto štyrom detektívnym príbehom neuveriteľný pokoj, dobráctvo, poctivé pozorovanie, rozprávanie a mužský prístup k práci. Nič tu nelieta, nestrieľa, nehýbe sa, neskáče vo väčšej miere než treba. Nepoznám žiadne minulé predlohy, knihy a je mi jedno na základe čoho čo vzniklo. Tak vehementne ľudsky a civilne prebieha dej na plátne, že vy síce odhaľujete páchateľa s ním, ale cítite pokoj, nadšenie. Kulisy sú prvotriedne a ustarostení chlapi priam vynikajúci. Aj k nám doliehajúci príbeh najímaných žoldnierov, vraždenie nevinných a brutálne bezcitne zvládnutý rozhovor v pôrodnici sú len špičky dobre vystavaného detektívneho ľadovca. (videné december 2020, CT1 archív) ()

satanjel

"Tá žena nie je Češka, ale Slovenka. Títo ľudia z dedín z východu sú nevzdelaní. Niektorí na tom nie sú o nič lepšie ako stredovekí rolníci. O nič lepšie ako zvieratá." - Kvôli tomuto sa nedalo dať menej ako 5 hviezdičiek. Snáď natočia ešte aj ďaľších Maigretov. ()

Pulper

Kdybych neznal Rowana Atkinsona, myslel bych, že to natočili Francouzi. Velmi zdařilá britská adaptace. Atkinson hlavní roli zahrál výborně. To s těmi Rusy a Čechoslováky je na palici. ()

subic

Tentoktát dostane více prostoru Maigretova manželka a chvíli spolu provozují bistro. Uprchlíci z Ruska (?) jsou smažky a za fet se nechávají najímat na vraždy. Šéfuje jim jeden hazardní hráč v kožichu. Vizuálně i herecky solidní, tak jako předchozí díl, i když je to trochu víc akční, běhá se, střílí se, chvilku, je to ještě ospalejší. 55% ()

mac000

Přestože R.Atkinson zde působí jako Maigret věrohodněji než v předchozí "Maigret Sets a Trap", příběh samotný nedosahuje takové kvality. Pátrání působí jako sled nahodilých událostí, které policii se štěstím dovedou k pachateli dvou paralelně pátrajících týmů detektivů. Tento v pořadí devětadvacátý román Maigretovské série byl Brity zfilmován již jednou (v 60. letech v televizní sérii BBC), ale ve snad nejznámnějším seriálu Simenonových adaptací s Bruno Cremerem jako Maigretem se zfilmování nedočkal. ()

mosem

Pohodová detektivka, která nepřináší žádná nereálná překvapení, mystiku či nadpřirozeno. Stará dobrá klasika, se zajímavou kamerou. Atkinson byl méně strojený než v minulém příběhu. Snad jen dvě drobné výhrady - metoda pacifikace zločince v závěrečné fázi by si v současných poměrech zcela jistě vysloužila šetření GIBSu, a poslední scéna v baru byla až příliš pohádková. Ale i tak, pokoukání pro hezký večer. ()

Jehan

Připadá mi to jako nejlepší díl série. Vizuálně zcela dotažené. Siru Rowanu už Maigreta naprosto věřím. Přitom jsem fanda Simenona a když ho čtu, vidím Bruno Crémera. Potěšila paní Maigretová. Česko-slovenská banda vraždících hovad je v české verzi změněna na Rusy, ale na děj to nemá žádný vliv. ()