Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Ariel je poněkud vzpurná mořská víla, která žije v podvodní říši v Atlantiku. Touží poznat svět lidí, i když ji její otec, vládce podvodní říše Triton, důrazně varuje, že obyvatelé moře to mají přísně zakázáno. Ariel se zamiluje do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Aby ho mohla znovu spatřit, požádá o pomoc mořskou čarodějnici Ursulu. Ta slíbí, že jí na tři dny přičaruje lidské nohy, výměnou za její krásný hlas. Ale pokud ji během této doby princ z lásky nepolíbí, bude se muset vrátit do moře a navždy čarodějnici sloužit. Ariel na to přistoupí. Netuší ale, že Ursula udělá vše, aby Ariel prince nezískala. (TV Nova)

duklak2

Legenda. Legenda mých dětských let. Miloval jsem ji. Mám i rád i dnes. Škoda, že mořské panny neexistují. I když třeba jo. Bádejme v hlubinách všech moří a oceánů. ()

ScarPoul

Tá rozprávka je tak stará ako ja. A v určitých momentoch je tá animácia sekaná. Na druhú stranu som toto ako decko videl tisíc krát lebo som bol veľký fanúšik oceánov a morí. Teraz po čase som sa k tomu vrátil a stále je to dobre spravená vec. Príbeh je plný mágie, zvratov, podvodného sveta, nenásilných vtipov a Menkenovej hudby. Mám ho úprimne rád. ()

Tommassi3

"Nesmíš mít pořád hlavu v oblacích, Ariel, ale pod vodou !!" ;) Nesmírně zábavná a hravě vynalézavá animovaná adaptace Andersenovy legendární báchorky činí z malé mořské víly, z revoltující hrdinky, plnohodnotnou silnou postavu, která si logicky vysloužila i výborný vlastní seriál, a ze sebe sama disneyovskou klasiku hrdě se řadící vedle těch největších pecek studia.. Podobně skvostná čarodějnice tu nebyla snad od dob klasické Sněhurky a sedmi trpaslíků.. Famózní animace, famózní hudební motivy, zkrátka Podmořská princezna se zlatým hitem Under The Sea na čele.. ()

MoiJe

Strasne sa mi pacila knizka (ano, ta Disenyovska s viac obrazkami nez pismenkami), film som videla az teraz po rokoch... Pacil sa mi menej, ale Ariel si stale uchovala svoje kuzlo... ()

moviesfan

Skvělá disneyovka. Pěkné příběhy a zábavné momenty mi nikdy v žádném díle nechyběly. Kde jsou ty časy, kdy se tvořily takovéto animované seriály. Hodnocení: 80% ()

Ajinka126

Absolutní klasická Disneyovka. Ariel a její mořští přátelé mi opět zpříjemnili dětství. A krásné na tom je, že to postihlo i moji mladší sestřičku. Ariel jednoznačně nestárne:) ()

corpsy

Tak tu to všetko začalo. MALOU MORSKOU VÍLOU, sa započali pre štúdio triumfálne 90. roky, označované aj ako Disneyho renesancia. Je to základový model, ktorý sa rokmi zdokonaľoval a ladil. Kvalitná animácia, veselý príbeh plný humoru a sentimentu a dokonalá hudobná zložka. To všetko, zmenilo rodisko Mickey Mousa v nasledujúcich rokoch na zlato. ()

PauloZ

Staré Disneyovky prostě nidky nešli pod úroveň a každá byla kouzelná! Malou mořskou vílu jsem v dětství viděl alespoň 10krát :-)). ()

hous.enka

Skvělá hudební čísla (u mě vede Sebastianovo Under the Sea), příjemná Ariel, která si jde tvrdohlavě za svým snem, a roztomilý Flunder, kterého má každý rád, a báječné finále, při kterém by mi před dvaceti lety určitě ukápla slza či dvě... Takhle Disney funguje a takhle to má být. ()

Laxik

Malá mořská víla je pro mě takový paradox. Zatímco její chaluhová omáčka je zábavná, vtipná, neschematická, hravá a obsahuje hned několik umně podaných morálních poselství, její ústřední milostná linka mě neskutečně iritovala jako harpuna v konečníku. Ani nevím proč, obvykle svoje princezny nepotřebuju nutně 100% emancipované a lásku na první pohled v pohádkách beru jako téměř nevyhnutelný trop. Ale tady jsem to nežral ani s navijákem, ani bez něho. Možná je to tím, že s MMV má oficiálně začít ona pověstná Disneyho renesance (která nám představila pecky jako Lví král, Aladin, Kráska a zvíře nebo Mulan) v níž přišel myšák Mickey s novými tématy, dospělejšími a mnohem obyčejnějšími (rozuměj realističtějšími a sympatičtějšími) hrdiny, možná ne. Každopádně celá ta honba za polibkem z pravé lásky rozkvetlé po třídenní známosti mi zavání rybinou, a tudíž se ji nedokážu přimět spolknout. Možná je to i nevýrazným princem, který je nám představen jako "fajn kluk, co se chce oženit z lásky", ale navrch nemá osobnosti co by se za zuby barakudy vešlo. PS: Uvědomuju si, že si sebou nesu dlouholetou bagáž sexuální frustrace, ale Ariel prostě je rajcovní a je tak nakreslená naschvál. To mi nikdo nevezme. /// Dodatek po dni: Tak už vím, co mi vadí. Ariel se do prince zamiluje jen proto, že je to fešák, a pořád mluví/zpívá, jak je nádhernej. Nic víc v tom není. A nic víc zřejmě v lásce nepovažují za důležité ani další postavy (Sebastian, Flounder, racek, komorník, Uršula, vlastně tak trochu i táta Triton). No a pak tu je ten mentální rozdíl - holka je opravdu ještě děcko. Roztomilý děcko, ale pořád nedospělý tele, co se chová na svůj věk (16), ne-li ještě na míň. Jasně, že se šestnáctka zabouchne do prince okolo 20 let je normální. Horší je, že se dospělej a plus mínus racionální člověk může posrat z ní. ()

Zelilu007

Tak toto je pohádka mého narození. S tímhle jsem vyrostla a zpívám si ty písničky dodnes. Byla jsem asi dost šáhlá, když jsem se šla koupat, nějakou tu sůl jsem do koupele přisypala a myslela si, že budu mít tu krásnou ploutev. No dnes už se smířím s tím, že nebudu mořská panna, ale tuhle pohádku mi už nikdo nevezme. ()

kaylin

Až při sledování tohoto klasického animovaného snímku jsem si uvědomil, že ještě před "Rebelkou" zde byla jedna rusovlasá rebelka, která chtěla od života trochu víc, než jí bylo předurčeno. Tím u mě pixarovský film, ač animačně dokonalý, ztrácí zase pár dalších bodů. "Malá mořská víla" v současné době už tolik nevyniká příběhem, ale ty písně jsou pořád naprosto úžasné a Oscary za tuhle filmovou disciplínu naprosto zasloužené. ()

kajas

I po tolika letech od posledního spuštění videokazety s touto disneyovkou jsem zjistila, že mám pro Ariel velikou slabost. Tvůrci se z pochopitelných důvodů vyhnuli smutnému závěru podle Andersena a připravili skvělou podívanou plnou sympatických postav a dokonalé hudby (první Menkenův animák!), kterou si prostě musíte zamilovat. Při psaní tohoto komentáře jsem poslouchala píseň "Kiss the Girl"... je to solidní hitovka! :) ()

j.bena

No já jsem teda nikdy moc tuhle pohádku neprožívala, kvůli tomu depresivnímu konci, ale v tomhle podáni od Disneho je to rozhodně další nevytěsněná vzpomínka na mé dětství ()

ilemas

Malá mořská víla i když je spíše pro dívčí publikum patřila na VHS k mým nej Disneyovkám a velmi nerad se ji zbavuji. ()

balba

Krásný animovaný rodinný film pro celou rodinu.Postavička obstarožního krabíka Sebastiana je velice vtipná.Skopičiny , komické blbůstky a citové jemnůstky obstarává především Arielin rybí mazlíček , obtloustlí strašpitel Šupinka. ()

Lady Gaga v Malé mořské víle?

Lady Gaga v Malé mořské víle?

16.10.2018

Následující novinku si zařaďte do složky „nepotvrzené spekulace“, nicméně podle čerstvých zpráv projevilo studio Disney zájem o zpěvačku a herečku Stefani Germanottovou aka Lady Gagu (Zrodila se… (více)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz