Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Ariel je poněkud vzpurná mořská víla, která žije v podvodní říši v Atlantiku. Touží poznat svět lidí, i když ji její otec, vládce podvodní říše Triton, důrazně varuje, že obyvatelé moře to mají přísně zakázáno. Ariel se zamiluje do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Aby ho mohla znovu spatřit, požádá o pomoc mořskou čarodějnici Ursulu. Ta slíbí, že jí na tři dny přičaruje lidské nohy, výměnou za její krásný hlas. Ale pokud ji během této doby princ z lásky nepolíbí, bude se muset vrátit do moře a navždy čarodějnici sloužit. Ariel na to přistoupí. Netuší ale, že Ursula udělá vše, aby Ariel prince nezískala. (TV Nova)

mirec88

Krásna disneyovská klasika, pri ktorej určite vynoríte aj nejakú tú slzičku. Len čiernej mágie je tam podľa mňa pre dieťa určite veľa. ()

Ravi

Měl jsem raději seriál, film je trochu zkrácen na vtipu a prodloužen na muzikálovosti. Hm, hm. Pro mě to zvláštním způsobem fungovalo. 75% = 4/5 ()

vyfuk

Další příběh, který se v rámci historie zapsal do nejednoho srdce a myslí tisíce lidí. Ale do mého ne. V životě jsem řádně tento film neviděl a stejně jako zde bylo pár odkazů tak ne tak znatelných, ale lehkých. Taky moc nechápu to, že u Herkula žádný stud s Diem a podobnými a tady místo Poseidona Triton, ale tak dejme tomu. Pro mě slabší kousek, který v mém dětství nebyl. Ale pro mnoho lidí prostě kult. Finále samo o sobě docela nečekaně morbidní. ()

AngelLucy

Už od mala byla mořská víla můj sen. Vždycky kvůli ní jsem vstávala brzo ráno abych se na ni mohla kouknout. Když jsem byla malá, přála jsem si být jako ona. Je to příběh o tom, jak se malá mořská víla chce stát člověkem pro lásku, jak už to tak v krásných filmech bývá. Není to jen tak obyčejný příběh, teda aspoň pro mně ne. A samozřejmě to skončí HAPPYENDEM. ()

LadyVader

Seriál jsem moc ráda neměla, ikdyž je mi Ariel ze všech těch disneyovskych princezen nejsympatičtější. Zato tenhle film se mi líbil hodně. Dokonce jsem se smála, což se mi u jiných disneyho filmů moc nestává. Skřehotající racek na navození romantické atmosféry byl jako ze života, sama jsem podobnou věc zažila :-D. A myslím že před Uršulou se můžou jít všechny ty zlý královny a macechy zahrabat. :-) ()

Sdoom

Typický disneyovský animák, se sympatickou animací a jako obvykle příjemnou hudbou. Nicméně první polovina byla poměrně nudná, trochu se to rozjelo až poté, co Ariel vylezla z vody. :-) Ohodnocení 3 hvězdičkami mi přijde tak akorát. (HD, orig.) ()

Koda

Malá mořská víla, která rozhodně nesmí chybět k Disney originálním snímkům. Barevný podmořský svět plný barevných rybiček včetně Šupinky a mořských víl. Barevnost obohacuje nezapomenutelné originální písničky jako Kiss the Girl, Under the Sea, Part of your world, vše je shrnuto do celovečerního animovaného filmu. Setkáme se tu se Sebastianem, starostlivým krabem, který je vynikající dirigent a hudebník, ale bojí se o Ariel, která touží být "nad hladinou". Šupinkou, malou rybkou, který je nejlepší kamarád Ariel a snaží se být s ní co nejvíc. Přísným, ale velice moudrým vládcem Tritonem, nebo třeba s hloupým rackem Rudolfem, který si myslí, jak moc je chytrý a přitom si strká vidličku kam nemá. Zastavím se u Uršuly a paní dabérky Zawadské. Mrzí mě, proč už nedabuje takové potvory, protože ona je ta pravá, její hlas je krutý, dokonalý, má šmrnc, všichni ji sežereme její rozlobenost. Škoda, že nejsem holka, hned bych si tenhle film pouštěl stále dokola, ale i tak je tenhle film klenot Disneyho produkce a rozhodně se jen tak neztratí z paměti. ()

klúčik

Klasická kreslená rozprávka. Vo svojej dobe veľký hit. Pamätám si, že moja staršia dcéra keď mala 3 roky nosila zimnú bundu s rybkou z tohto filmu na chrbáte. Výborná postava morského raka. 80%. ()

Han22

Kdysi jsem sledoval seriál, hrál několik her na Sega a Ninento, ale film jsem ještě neviděl. A stojí to opravdu za to - je to totiž úplně klasická Disneyovka se stejnými postavami jako v seriálu - pokud jste měli rádi Ariel, Tritona, Floundra, Sebastiena nebo zlotřilou Uršulu, budete tu hned jako doma. Film dokonale dávkuje legraci, dojetí, písničky (hlavně úžasná Under the Sea), napětí s akcí (finále stojí fakt za to) i romantiku. Prostě paráda z doby, kdy to kluci od Disneyho ještě uměli. ()

BlueZero

Skvelý animovaný film z dielne Walt-a Disney-ho. Typycké boli aj doprovodné postavi hlavnej hrdinky. Vyzdvyhnúť by som chcel hlavne kraba Sebastiana, ten mal fakt veľmi dobre vystihnuté emócie. Aj keď nemám rád spev v rozprávkach, musím uznať, že tu bol dobrý. Aj keď som mal možnosť vidieť len dabovanú verziu. Dokonalá zábava pre malých i veľkých. ()

Paity

Vedle Aladina je tohle jedna z nejvýraznějších celovečerních pohádek od Walta Disneye. A stejně jsem vždycky měl nejraději kraba..... ()

Garfildka4

Krásná pohádka se spoustou vydařených písní.. Když srovnám originál s českým dabingem, tak musím říct, že český se opravdu povedl i hlas samotné Ariel se mi zdá líp vybraný. Stejně jako u Elsy z Frozen mi originální hlas nesedí na 16-ti letou dívku.. (ne že by česká Elsa byla lepší a toď důvod, proč se dívám na Frozen jen v originále).. A pro všechny, kterým se tato pohádka opravdu líbila doporučuju podívat se na Broadway-skou verzi a poslechnout si ty dechberoucí výkony, zejména pak Sherie Rene Scott! And do I help them? Yes, indeed! ()

Alf

milý film s tradičně působivým podáním zla, pohádka, která dokonce - na rozdíl od předlohy - končí dobře :-) ()

Lady Gaga v Malé mořské víle?

Lady Gaga v Malé mořské víle?

16.10.2018

Následující novinku si zařaďte do složky „nepotvrzené spekulace“, nicméně podle čerstvých zpráv projevilo studio Disney zájem o zpěvačku a herečku Stefani Germanottovou aka Lady Gagu (Zrodila se… (více)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz